Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Grenada Underwater Sculpture Park

Počasí Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada, malý ostrov v Karibiku, je známý svou nádhernou přírodou, plážemi a křišťálově čistým mořem. Ale existuje jedno místo, které zaujme návštěvníky tím, že kombinuje uměleckou tvorbu s podmořským světem - Grenada Underwater Sculpture Park.

Grenada Underwater Sculpture Park se nachází v blízkosti hlavního města St. George a je jedinou podmořskou sochařskou zahradou na světě. Bylo otevřeno v roce 2006 a rychle získalo pozornost milovníků podvodního světa i umění.

Park je domovem více než 65 soch, které byly instalovány na mořském dně v hloubce mezi 5 a 12 metry. Jsou vytvořeny z obnovitelného materiálu, který podporuje růst korálů a živých organismů. Tento ekologický přístup umožňuje sochám sloužit nejenom jako umělecké dílo, ale také jako umělý podvodní útes, který přitahuje různé druhy mořských živočichů a korálů.

Sochy v parku zahrnují různé motivy a témata. Od lidských postav po zvířata a abstraktní tvary. Jedna z nejznámějších soch je "Vlčí četa", která zobrazuje skupinu vlků pózujících v kruhu. Další sochy zahrnují muže, ženy, ryby, medúzy a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Navštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Grenada Underwater Sculpture Park, si mohou zapůjčit potápěčské vybavení a podniknout výlet do neznámého světa pod hladinou moře. Potápěči mají možnost prozkoumat různé sochy a objevovat životní prostředí, které je nyní domovem pro mnoho druhů ryb a korálů.

Tato jedinečná podmořská sochařská zahrada neposkytuje jen uměleckou inspiraci, ale také slouží jako ekologický hotspot, který chrání a obnovuje životní prostředí. Sochy se časem postupně mění, jak se korály a další živé organismy usazují na jejich povrch, tím vytvářejí nové tvary a textury.

Grenada Underwater Sculpture Park je skutečným zázemím pro milovníky přírody, umění a podvodního světa. Je to nejenom turistická atrakce, ale také příklad toho, jak může umění pomoci k udržitelné ochraně přírody.


Letenka Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada, caribský ostrov, není známý jenom svými plážemi a korálovými útesy, ale také podvodní sochařskou expozicí, kterou najdeme v zálivu Molinere Bay nedaleko hlavního města St. George. Jde o první podvodní sochařský park na světě a samozřejmě, že je toto místo oblíbené zejména mezi potápěči. Pokud nikdy předtím nebyl tento ostrov na vašem radaru jako turistická destinace, může být tato expozice ten důvod, proč si Grenadu pro svou následující dovolenou vybrat.

Expozice podvodních soch byla vytvořena britským sochařem Jasonem deCairesem Taylorem v roce 2006. V současné době se zde nachází více než 80 soch vytvořených z pH neutrálního betonu, který nepoškozuje životní prostředí v okolním moři. Sochy jsou rozmístěny na úrovni dna oceánu v hloubce mezi 2 a 8 metry a vytvářejí uměleckého katakomby, které jsou domovem pro mnoho druhů ryb a dalších mořských organismů.

Každá socha má svůj vlastní příběh a téma. Některé z nich zobrazují místní obyvatele, které Taylor poznal během svého pobytu na Grenadě, jiné symbolizují témata jako ochranu životního prostředí nebo kulturní dědictví.

Potápěči mají možnost prozkoumat exponáty, dotýkat se jich a dokonce se i fotografovat s nimi. Je to jedinečná zkušenost pro každého, kdo miluje potápění a umění zároveň. Podvodní sochy jsou obzvláště atraktivní v noci, kdy mohou být pozorovány pomocí speciálních světel a vytvářejí tak velmi neobvyklou podívání.

Vstup do podvodního sochařského parku je ovšem povolen pouze s průvodcem, což znamená, že i pokud nejste zkušený potápěč, máte stále možnost vidět tuto nevšední expozici. Několik potápěčských škol v oblasti nabízí jak základní, tak pokročilé kurzy potápění, což vám umožní prozkoumat toto podvodní umění.

Grenada Underwater Sculpture Park je skvělým příkladem toho, jak mohou umělci přispět k ochraně životního prostředí a poskytnout zároveň nové a originální zážitky pro turisty. Pokud hledáte něco více, než jen standardní turistickou destinaci, určitě byste měli zvážit Grenadu jako místo pro svou další dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Underwater Sculpture Park


1. Co je Grenada Underwater Sculpture Park?
Grenada Underwater Sculpture Park je podvodní muzeum nacházející se v blízkosti pobřeží ostrova Grenada. Jedná se o sbírku podvodních soch, které jsou umístěny na dně moře a slouží jako umělecká instalace.

2. Jak se dostanu do Grenada Underwater Sculpture Park?
K parku se lze dostat potápěčskými výlety, které jsou organizovány místními potápěčskými centry. Existují také plavecké trasy pro šnorchlování k sochám.

3. Kolik soch je ve Grenada Underwater Sculpture Park?
V současné době je v parku umístěno přes 65 soch vytvořených různými umělci. Některé sochy mají lidský nebo zvířecí tvar, zatímco jiné jsou abstraktní.

4. Jakou hloubku má Grenada Underwater Sculpture Park?
Park se nachází v hloubce mezi 5 a 10 metry pod hladinou moře, což umožňuje potápěčům a šnorchlování prozkoumat sochy.

5. Jak vznikla Grenada Underwater Sculpture Park?
Park byl založen v roce 2006 umělcem jménem Jason deCaires Taylor. Jeho cílem bylo vytvořit uměleckou instalaci, která by sloužila jako umělecký katalyzátor pro růst korálových útesů a přitáhla turisty zároveň.

6. Je Grenada Underwater Sculpture Park vnímán jako ekologicky šetrný projekt?
Ano, park je považován za ekologicky šetrný projekt. Sochy jsou vyrobeny z materiálů, které jsou přírodní a neškodné pro životní prostředí a zároveň slouží jako umělý útvar pro růst korálů a rozmanitého podvodního života.

7. Jaké další aktivity je možné v parku vykonávat?
Kromě potápění a šnorchlování je možné se v parku také potápět, fotografovat a pozorovat podvodní život. Existují také průvodcové, kteří poskytují informace o sochách a jejich významu.

8. Je možné Grenada Underwater Sculpture Park navštívit i bez potápění?
Ano, je možné navštívit park bez potápění. Existují plavecké trasy pro šnorchlování, které umožňují návštěvníkům prozkoumat sochy z hladiny vody.

9. Je vstup do Grenada Underwater Sculpture Park zpoplatněn?
Ano, vstup do parku je zpoplatněn. Cena se liší v závislosti na tom, zda jste potápěč, šnorchlovatel nebo pouze návštěvník.

10. Je potřeba předem rezervovat vstup do Grenada Underwater Sculpture Park?
Ano, je doporučeno předem rezervovat vstup do parku, zejména pokud plánujete potápění. Potápěčská centra mají omezený počet míst a rezervace v předstihu zajišťuje vaši účast. Pro šnorchlování není rezervace tak nutná, ale stále je vhodné se informovat o aktuálních podmínkách a otevírací době parku.


Ubytování Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada Underwater Sculpture Park (Park sochařství pod vodou) je jedinečným turistickým cílem na západním pobřeží ostrova Grenada. Tento neobyčejný park kombinuje umění a přírodní krásy podmořského světa, a tak stojí za to jej navštívit při cestě na Karibské souostroví.

Počátek vzniku tohoto parku sahá až do roku 2006, kdy britský sochař Jason deCaires Taylor vytvořil své první sochy a potopil je do moře poblíž ostrova Grenada. Postupně se park rozrostl na celou plochu 800 čtverečních metrů, kde jsou umístěny více než 65 soch. Tyto sochy, které jsou vyrobeny z pH-neutralního betonu, jsou umístěny na dně moře v hloubce mezi pěti a osmi metry, což umožňuje snadný přístup potápěčům a šnorchlování.

Grenada Underwater Sculpture Park je unikátní především díky svému propojení umění a přírody. Sochy jsou inspirací z karibského folklóru a kultury, a tak během návštěvy parku můžete objevovat různé vyobrazení například ryb, mořských ježků, postav lidského tvaru a mnoho dalšího. Tyto sochy postupně rostou a proměňují se v podmořský ekosystém, kdy na jejich povrchu se uhnízdí korály a mořské řasy. To přináší zcela novou dimenzi každé soše, kdy na ni můžete nahlížet jako na organický a živý objekt.

Dalším zajímavým aspektem parku je to, že se jedná o uměleckou instalaci kladenou do moře, a tak tato expozice poskytuje další příležitost turistům k šnorchlování či potápění. I když park je otevřený celoročně, nejlepším obdobím pro návštěvu je během suché sezóny, která trvá od ledna do května. V těchto měsících je moře klidné a voda vykazuje dobré podmínky pro šnorchlování a potápění.

Pokud jste milovníky vodního světa a zároveň umění, je Grenada Underwater Sculpture Park pro vás ideálním místem k návštěvě. Můžete se potopit do fascinujícího podmořského světa a zároveň si vychutnat umělecká díla vytvořená člověkem. Je to jedinečné místo, které se vám na dlouhou dobu zaryje do paměti.


Dovolená Grenada Underwater Sculpture Park


Letos jste se rozhodli pro dovolenou na Grenadě a nevíte, kam si zajít na výlet? Co takhle zkusit návštěvu podvodního sochařského parku?

Grenada Underwater Sculpture Park, což je podvodní sochařský park, se nachází přibližně 2 km západně od města St. George's a je to unikátní místo s více než 100 sochami na dně karibského moře. Park byl založen v roce 2006 a mezi jeho tvůrci jsou například Britský sochař Jason deCaires Taylor a Grenadský sochař Troy Lewis.

Voda v okolí Grenady je průzračná, což umožňuje vidět sochy na dně moře i z velké vzdálenosti. Sochy ve parku zahrnují například sedící figurínu, jež slouží jako místo pro pěknou fotku, nebo mnoho soch zvířat, jako jsou například žraloci, ryby, nebo i krokodýli.

Tyto sochy se samozřejmě objevily jak v západních, tak i v grenadských médiích a staly se hojným cílem mnoha turistů. Přestože Grenada je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa, sochy v parku si zachovávají svůj druh a jedinečnost jako přírodní div, který není ani tak na cestovních křižovatkách.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park, je dobré si najmout lodní průvodce, který vám ukaže všechny sochy a pomůže vám s prohlídkou na dně moře. Také si určitě vezměte hloubkoměr, protože sochy na dně moře jsou hluboko pod vodou.

Celý podvodní sochařský park Grenada Underwater Sculpture Park je rozhodně jedinečným místem na světě a návštěva této perly v Karibiku je jistě jednou z nejhlubších zážitků, které si přivezete z vaší dovolené.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky