Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Uplistsikhe

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Uplistsikhe


1. Co je Uplistsikhe?
Uplistsikhe je starověká jeskynní město, které se nachází ve střední Gruzii. Bylo postaveno ve skále a sloužilo jako významné obchodní a náboženské centrum v období od 6. století před naším letopočtem do 11. století našeho letopočtu.

2. Jak se dostanu do Uplistsikhe?
Uplistsikhe se nachází asi 10 kilometrů východně od města Gori. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autobusem z Tbilisi do Gori a pak si vzít taxi nebo místní dopravu do Uplistsikhe. Cesta autem trvá zhruba 2 hodiny.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Uplistsikhe?
Uplistsikhe je otevřeno v létě od 9:00 do 19:00 a v zimě od 10:00 do 17:00. Je otevřeno každý den v týdnu.

4. Kolik stojí vstupenka do Uplistsikhe?
Vstupenka do Uplistsikhe stojí pro dospělého přibližně 7 GEL (gruzínské lari) a pro děti starší 6 let přibližně 1 GEL.

5. Je možné provést si prohlídku Uplistsikhe s průvodcem?
Ano, je možné si provést prohlídku Uplistsikhe s průvodcem. Průvodci jsou dostupní na vstupu do areálu a je možné si je objednat i předem. Průvodci poskytují informace o historii a archeologickém významu Uplistsikhe.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Uplistsikhe?
Prohlídka Uplistsikhe trvá obvykle 1-2 hodiny, v závislosti na zájmech návštěvníka a úrovni podrobností, které si přejí prozkoumat.

7. Je Uplistsikhe vhodné pro rodiny s dětmi?
Ano, Uplistsikhe je vhodné i pro rodiny s dětmi. Děti se mohou projít areálem a objevovat zajímavé skály a jeskyně. Je však důležité dbát zvýšené opatrnosti na strmých a někdy nezabezpečených místech.

8. Je možné si v Uplistsikhe koupit občerstvení?
Ano, v areálu Uplistsikhe jsou k dispozici malé stánky, které nabízejí jednoduché občerstvení, jako jsou voda, sušenky a ovoce.

9. Existují nějaká omezení pro fotografování v Uplistsikhe?
Fotografování je povoleno ve většině částí Uplistsikhe, ale v některých částech mohou platit omezení. Je důležité dodržovat pokyny personálu a zamezit poškození historických struktur.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Uplistsikhe?
Nejlepší čas na návštěvu Uplistsikhe je v časných ranních hodinách nebo pozdě odpoledne, kdy je menší návštěvnost. V létě je také dobré se vyhnout největším teplotám během poledního horka.


Ubytování Gruzie Uplistsikhe


Gruzie je země s fascinující historií, kterou lze pozorovat v jejich kulturních památkách. Jednou z nich je Uplistsikhe, což je skalní město, a zároveň turistická atrakce. Nachází se asi 10 kilometrů západně od města Gori v oblasti Karthli. Toto skalní město je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Gruzii, kde lze pozorovat pozůstatky z doby bronzové, železné, antické a středověké.

Pokud se rozhodnete navštívit Uplistsikhe, máte k dispozici odlišné možnosti ubytování. Jednou z nich je přímo v obcích poblíž, nejbližším městem je Gori. Zde lze najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po levnější hostely se společnými sociálními zařízeními. Některé ubytování dokonce nabízejí pobyt v tradičních gruzínských domech, což je zážitek sám o sobě.

Další možností je ubytování přímo v Uplistsikhe. Toto skalní město je otevřeno pro návštěvníky 24 hodin denně, takže lze využít možnosti přenocovat přímo v něm. V současné době jsou v provozu tři skály, které nabízejí ubytování pro turisty. Ubytování v Uplistsikhe je nejenom stylové, ale také velmi pohodlné a zároveň atraktivní.

Jedna ze skal nabízí luxusní apartmá, které pojmou až čtyři osoby. Je zde útulné prostředí s krbem, kuchyň a koupelna. Druhá skála je vhodná pro rodiny s větším počtem dětí, nebo větší skupiny. Nabízí až 12 postelí a chodbu se sociálním zařízením. Třetí skála má dvě pokoje s výhledem na okolní krajinu a nechybí zde ani kuchyně a koupelna.

Všechny tři skály nabízejí návštěvníkům nejen netradiční zážitek, ale také bohatou snídani formou bufetu. Kromě toho je zde k dispozici prostor pro grilování a posezení u ohně.

Ubytování v Uplistsikhe je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a zároveň chtějí mít plnou účast na návštěvě tohoto fascinujícího místa. Vychutnejte si nádherné výhledy na okolní krajinu a kdykoliv si zajděte do skalního města prozkoumat historii a kulturu Gruzie.


Dovolená Gruzie Uplistsikhe


Dovolená v Gruzii nabízí mnoho zajímavých a historických míst k návštěvě. Jedním z nejzajímavějších míst je starobylé město Uplistsikhe. Leží na východním břehu řeky Mtkvari, poblíže města Gori, ve střední Gruzii.

Uplistsikhe je starobylé sídlo vytesané ve skalách, které se datuje až do 1. tisíciletí před naším letopočtem. Celé město je postavené na vápencových skálách a obsahuje rozsáhlý systém chodeb, jeskyní, chramů a obytných domů. Toto místo bylo v minulosti důležitým kulturním a náboženským centrem.

Toto starobylé město bylo kdysi obývané až 20 000 obyvateli a bylo důležitou zastávkou na hedvábné stezce. Zde se setkávaly různé kultury a obchodovalo se zde s mnoha zbožím. Uplistsikhe bylo plné aktivit, které mu dodávaly bohatou historii.

Dnes je Uplistsikhe turistickou atrakcí, kterou každý rok navštěvují tisíce turistů. Je fascinující procházet se po starých uličkách, obdivovat zdobené fresky na zdích a obdivovat pohled na okolní krajinu. Některé z nejvýznamnějších budov jsou například chrám Bohyně Slunce, palác krále Parnavazeho, tržiště a stáje.

Pro milovníky historie je Uplistsikhe jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Gruzii. Zde byly objeveny mnohé artefakty, které osvětlují minulost tohoto místa a jeho role v zemi.

Navštívení Uplistsikhe je snadné, a to bez ohledu na to, zda si najímáte auto nebo se vydáváte na výlet s průvodcem. Město je vzdálené pouhých 10 kilometrů od města Gori a je dobře dostupné.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, nezapomeňte zařadit Uplistsikhe na svůj seznam míst k návštěvě. Toto místo vám nabídne jedinečnou možnost poznat historii Gruzie a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu.+


Letenka Gruzie Uplistsikhe


Uplistsikhe, jedinečné skalní město v Gruzii

Gruzie, země s bohatou historií a malebnou krajinou, je domovem mnoha fascinujících historických památek. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je skalní město Uplistsikhe.

Uplistsikhe se nachází v centrální části Gruzie, asi 10 kilometrů od města Gori. Jeho název v překladu znamená "pevnost vytesaná do skály" a právě toto místo je považováno za jednu z nejstarších obydlených lokalit v Gruzii. Historici se domnívají, že skalní město bylo založeno již v 1. tisíciletí před naším letopočtem a postupem času se stalo důležitým politickým a náboženským centrem.

Při vstupu do skalního města se návštěvníci ocitnou v jiném světě. Uplistsikhe je postaveno na strmém skalním útesu, sestupujícím do údolí řeky Mtkvari. Jeho jedinečný architektonický styl zahrnuje mnoho vytesaných prostor, jako jsou chrámy, jeskyně, obydlí a průchody. Celkově je zde více než 150 jeskyní a mnoho dalších prozkoumává stále ještě archeologové.

Turisté mají možnost procházet těmito neuvěřitelnými prostorami a objevovat historii, která se zde odehrávala. Známé je například Velké náměstí, které sloužilo jako centrální místo pro politická a náboženská setkání, či chrám Bohyně Slunce, který byl různými kulturami využíván po celá staletí.

Navštívit skalní město Uplistsikhe je dobrodružstvím do minulosti. Turisté se mohou uprostřed tohoto historického a archeologického pokladu projet na oslech nebo se vydát na výšlap po strmých schodech, které vedou na vrchol skály. Odtud se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud si chcete prohlédnout další zajímavá místa v okolí nebo se vydat na gastronomickou cestu skrze gruzínskou kuchyni, můžete zvolit vícedenní výlet nebo si rezervovat ubytování v jednom z okolních hotelů. Gruzie je známá svou pohostinností a návštěvníci budou mile překvapeni chutnou kuchyní a přátelským přístupem místních obyvatel.

Výlet do Gruzie a návštěva skalního města Uplistsikhe je neopomenutelným zážitkem pro ty, kteří mají rádi historii a místní kulturu. Nejenže si zde mohou prohlédnout jedinečnou architekturu, ale také se ponořit do atmosféry minulosti a poznat něco nového o úchvatné historii Gruzie.


Počasí Gruzie Uplistsikhe


Počasí v Uplistsikhe, gruzínské historické památce, je jedním z faktorů, který ovlivňuje její návštěvníky. Tato starověká jeskynní města, datovaná do doby bronzové, se nachází v centrální Gruzii a je oblíbenou turistickou atrakcí.

Gruzie se nachází v oblasti, kterou ovlivňuje kontinentální i subkontinentální podnebí. Uplistsikhe jako starověké jeskynní město bylo vybudováno na vysokém skalnatém útesu, což ovlivňuje místní klima. V létě zde panuje teplé a suché počasí, s průměrnou teplotou kolem 25 až 30 ° C. Místní obyvatelé a návštěvníci se často potýkají s vysokými teplotami, takže je důležité si vzít dostatečné množství vody a ochranné prostředky proti slunci.

V zimě jsou teploty v Uplistsikhe chladné, s průměrnou teplotou kolem 5 až 10 ° C. Sněžení je časté, přestože ne zdaleka tak časté jako ve vysokohorských oblastech Gruzie. Během zimních měsíců je vhodné se obléknout v teple a připravit se na možnost sněhu. Návštěvníci mohou zažít malebné scenérie, když se kamenité útesy pokryjí vrstvou sněhu.

Podzim a jaro jsou obdobím, kdy se počasí v Uplistsikhe mění a je nejproměnlivější. Teploty se pohybují mezi 10 a 20 ° C a občas mohou být deštivé. Je nutné si vzít do očekávání také vítr, který je v této oblasti běžný v těchto sezonách.

Celkově vzato, počasí v Uplistsikhe je velmi pestré a má vliv na to, kdy je ideální návštěvní doba. Nejlepší období návštěvy je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírné a nejsou výkyvy mezi horkem a chladem. Zimní měsíce mohou být atraktivní pro milovníky sněhu, ale je třeba se připravit na chladné a místy nehostinné podmínky.

Návštěva Uplistsikhe je zážitkem samotným o sobě, ačkoliv počasí může způsobit určité výzvy. Je důležité se připravit na různé klimatické podmínky a vzít si s sebou vhodné oblečení a příslušenství. Celkově lze říci, že nezáleží na počasí, Uplistsikhe je fascinujícím historickým místem, které si zaslouží návštěvu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky