Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Varanasi

Letenka Indie Varanasi


Varanasi je svatý a duchovní město v severní Indii, které láká turisty z celého světa díky svému bohatému kulturnímu dědictví a náboženskému významu. Pokud se chystáte na cestu do Indie a plánujete navštívit toto magické místo, je důležité začít již s výběrem letenky.

Indie nabízí mnoho mezinárodních letišť, ale pokud váš cíl je Varanasi, můžete se rozhodnout pro přílet na mezinárodní letiště v Dillí, což je hlavní město Indie, nebo na mezinárodní letiště v Kalkatě, což je druhé největší město v zemi. Obě letiště mají dobrou infrastrukturu a jsou dobře propojeny s různými částmi Indie, což usnadňuje přesun do Varanasi.

Po příletu na mezinárodní letiště v Dillí nebo Kalkatě se můžete rozhodnout, zda se do Varanasi dostanete letecky nebo po souši. Pokud dáváte přednost leteckému spojení, máte na výběr mezi mnoha vnitrostátními leteckými společnostmi, které létají do Varanasi. Air India, Indigo a Jet Airways jsou populární volbou mezi cestovateli díky své spolehlivosti a častým letům na tuto trasu. Let z Dillí do Varanasi trvá přibližně hodinu a je to nejrychlejší způsob, jak se dostat do tohoto města.

Další možností je cesta po souši. Můžete si pronajmout auto s řidičem nebo využít autobusové nebo vlakové spojení. Cesta z Dillí do Varanasi trvá přibližně 12 hodin autem a autobusem, a kolem 10 hodin vlakem. Mějte na paměti, že cesty v Indii mohou být rušné a plné provozu, takže se ujistěte, že plánujete dostatek času na přesun.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Varanasi, připravte se na malebný přílet. Město leží na břehu svaté řeky Gangy, a při přistání budete mít úchvatný pohled na řeku a obrovské množství ghátů (schodiště) lemovaných chrámy a palácemi. Ve Varanasimu je také letiště, které je vzdálené asi 25 kilometrů od samotného města, a lze se sem dostat taxíkem nebo rikšou.

Varanasi je nezapomenutelným místem, plným historie, náboženského dědictví a spirutality. Jeho malebné uličky, bazary a gháty představují jedinečný zážitek, který si cestovatelé budou pamatovat po celý život. Při výběru letenky do Varanasi můžete zvážit faktory jako cena, dostupnost letů a vaše osobní preference ve vztahu k cestování.

Indie Varanasi čeká na vaši návštěvu a je připravena vás uvítat svou půvabnou atmosférou a živou kulturou. Ať už se rozhodnete pro leteckou cestu nebo cestu po souši, tato cesta bude zažitek, který vám poskytne příležitost poznat jedno z nejsvětějších míst na světě.


Dovolená Indie Varanasi


Varanasi, často nazývané také Bénáres, je jedním z nejstarších a nejsvatějších měst v Indii. Leží na březích řeky Gangy v severní části země a je jednou z nejdůležitějších poutních destinací pro hinduisty.

Navštěvovateli poskytuje Varanasi unikátní pohled do indické kultury a náboženského života. Jsou zde desítky svatých ghátů, to je takové břehy řeky, a každý z nich je spojen s různou legendou nebo bohem. Nejznámější je Dashashwamedh Ghat, kde se koná každý večer ceremonie aarti, během níž zde hinduisté zapalují svíčky a zpívají modlitby. Je to ohromující zážitek sledovat tuto barevnou a živou událost, při které se milióny věřících vyhýbají do řeky Gangy, aby se očistili od hříchů.

Další zajímavou částí Varanasi je jeho staré město, které je labiryntem úzkých uliček, slumů a tržnic. Procházka těmito uličkami vám umožní poznat autentickou indickou kuchyni, kulturu i řemesla. Věřte mi, nestydějte se ochutnat někteří z místních jídel, jako jsou chaat (slaný a kořeněný svařený brambor) nebo thandai (osvěžující mléčný nápoj).

Varanasi je také domovem mnoha krásných hinduistických chrámů. Z nich nejznámějším je chrám Káší Vishvanath, který je zasvěcen bohu Šivovi. Tento chrám je srdcem města a je místem obrovského náboženského významu pro hinduisty z celé země. Je však důležité si uvědomit, že vstup do chrámu je omezen pouze pro hinduisty, a tak nevěřícím zbyde jen obdivování z vnějšku.

Dalším zážitkem, který stojí za to zažít, je projížďka na člunu po řece Ganga východně od města. Vychutnejte si krásu řeky i ranních slunečních paprsků a pozorujte, jak místní lidé praktikují své náboženské a rituální obřady na březích.

Varanasi je také známé jako místo, kde mnoho lidí přichází na svou poslední cestu. Krematoria v blízkosti ghátů pracují neustále a oheň nikdy nehasne. I když to může znít trochu morbidně, je to dobrá příležitost k zamyšlení o cyklu života a smrti, který má důležité místo v hinduismu.

Celkově řečeno, návštěva Varanasi je jedinečným a intenzivním zážitkem, který vás přiblíží k indické kultuře a způsobu života. Ujistěte se, že jste připraveni na davy lidí, chaos a výraznou duchovnost, která v městě přetéká. Pro mnohé je toto místo zásadní zastávkou během jejich dovolené v Indii, a teď pochopíte proč.


Počasí Indie Varanasi


Varanasi, nazýváno také Bénáres, je jedním z nejsvětějších měst v Indii. Leží na břehu řeky Gangy v indickém státě Uttarpradéš a je důležitým poutním místem pro hinduisty.

Pokud se chcete vydat do Varanasi, je důležité vzít v úvahu, jaké počasí v tomto regionu panuje. Klima zde je subtropické, s horkými lety a mírnými zimami. Teploty se pohybují od 30 °C až po 45 °C v létě, zatímco v zimě klesají na příjemných 15 °C až 25 °C.

Nejvhodnější období pro návštěvu města je mezi říjnem a březnem, kdy teploty jsou příjemnější. V létě, které trvá od dubna do června, se teploty často vyšplhají nad 40 °C a kombinace horkého počasí a vysoké vlhkosti může být velmi obtěžující. Naopak v zimě, která trvá od listopadu do února, je zde mnohem příjemněji a je ideální čas pro procházky po městě a prozkoumávání okolních památek.

Kromě vysokých teplot má Varanasi také monzunové období, které trvá od července do září. Během této doby se oblast dočká velkého množství srážek, které mohou být pravidelně velmi silné a způsobovat záplavy. Pokud tedy plánujete návštěvu města během tohoto období, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Navštívit Varanasi a pozorovat řeku Gangu, chrámy a rituály, které se zde konají, je jedinečný zážitek. Vzhledem k tomu, že je to poutní místo, přichází sem každý rok miliony lidí, kteří přicházejí hledat duchovní posilu. Zajímavé je také sledovat místní kulturu a tradice, které jsou zcela odlišné od jiných částí Indie.

Vzhledem k jeho významu a náboženskému významu je Varanasi vybaveno dobrou infrastrukturou pro turisty. Existuje mnoho hotelů, restaurací a obchodů, které splňují potřeby různých návštěvníků.

Pokud chcete zažít kouzlo Varanasi, je důležité nejen zvážit počasí, ale také si naplánovat svou návštěvu na místa, která nejvíce zajímají. Město je plné historických památek, včetně chrámů, gátů (schodišť, která vedou k řece) a tržišť. Turisté také mohou vyzkoušet jízdu na gondole po řece Ganga nebo se zúčastnit ceremonií, které se zde vykonávají.

Pokud se chystáte do Indie a přemýšlíte o návštěvě Varanasi, dbejte na správnou přípravu, co se týče počasí a vhodných oblečení. Město je bohaté na kulturu a historii a nabízí neopakovatelné poutnické zážitky.


Ubytování Indie Varanasi


Varanasi je krásné město v severní části Indie, kde se nachází mnoho historických památek a kde probíhají náboženské ceremonie, které jsou pro mnoho Indů velice důležité. Pokud právě plánujete cestu do Indie a chystáte se navštívit Varanasi, určitě budete potřebovat také ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, jak se v této části Indie ubytovat.

Budget ubytování

Pro ty, kteří cestují s nižším rozpočtem, je v Varanasii mnoho možností, jak se ubytovat velice cenově efektivně. Například hostely jsou velice oblíbené a mohou nabízet velmi přijatelné ceny. Za krátkodobý pobyt se můžete ubytovat již od 100 INR za noc. Takže pokud plánujete pobyt v této části Indie po delší dobu, pak se může vyplatit najít si hostel.

Další možností jsou ubytování pro cenově výhodné cestovatele. Některé penziony pořádají pro své hosty i levné jídlo a prodej kosmetiky a drobností, což je velmi praktické.

Střední cenová třída

Pokud hledáte nějakou střední cenovou variantu ubytování, najdete v této části Indie hodně hotelů, ustupuje však o něco dráže. Například se můžete ubytovat v hotelu s cenou mezi 500 - 2500 INR za noc. Takový hotel může nabízet klasické pokoje s vlastní koupelnou a bez snídaně.

Luxusní ubytování

Pokud si chcete vychutnat trochu luxusu a nevadí vám trošku vyšší cenová hladina, Varanasi má mnoho luxusních hotelů, které nabízí krásné pokoje, exkluzivní služby, bazén, restaurace s prvotřídními kuchaři a mnoho dalšího. Taková komfortní ubytování mohou nabízet ceny od 2500 INR a nadě Litva noc .

Jestliže chcete maximální komfort, tak doporučujeme hledat hotely v centru města. V takovémto případě budete mít nejen mnoho možností na vaši zábavu, ale také dostupnost pro chůzi nebo na jednu z vodních dopravců, pokud chcete spatřit co nejvíce nočního života města.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Varanasi nabízí mnoho krás, památek a zážitků, které vám zůstanou v paměti na celý život. V této části Indie najdete něco pro každého, bez ohledu na to, jaký máte rozpočet, počet nocí nebo preference. Tak rozluťte cestovací batoh, vyberte si své ubytování a nechte se unést krásou Varanasia.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Varanasi


1. Co je Varanasi?

Varanasi je jedno z nejsvatějších měst Indie a hlavní poutní místo pro hinduisty. Je známé také jako Káší, nebo Boží skořápka.

2. Jak se dostanu do Varanasí?

Varanasi má pravidelné letecké spojení s mnoha většími indickými městy. Můžete také využít železnici nebo autobusové spojení z jiných částí Indie.

3. Jaké jsou nejzajímavější místa k navštívení v Varanasí?

Mezi nejznámější atrakce v Varanasí patří Gangová promenáda (Gháty) u řeky Ganga, Kasi Vishwanath Temple, Bharat Mata Temple, Durga Temple, ASI muzeum atd.

4. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Varanasí?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Varanasí je září až březen, kdy je počasí příjemné a poutní sezóna je ve plném proudu. V létě je velmi horko a v monzunovém období často prší.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Varanasí?

Varanasi nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od jednoduchých hostelů a guesthousů po luxusní hotely. Můžete si vybrat ubytování ve starém městě poblíž Ghátů, nebo v moderní části města.

6. Jaké jsou nejlepší způsoby prozkoumání Varanasí?

Nejlepším způsobem prozkoumání Varanasí je pěšky. Ve starém městě se nachází úzké a křivolaké uličky, které nejsou přístupné pro auta. Můžete také najmout lodě na řece Ganga, nebo vyzkoušet rikšu.

7. Je Varanasi bezpečné místo pro turisty?

Varanasi je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako s každou cestou, je důležité vyhýbat se rizikovým oblastem a dbát na základní bezpečnostní opatření, jako jsou opatrnost při nošení cenností a sledování osobních věcí.

8. Jakou měnu bych měl používat v Varanasí?

Oficiální měnou v Indii je indická rupie (INR). Můžete si směnit peníze ve směnárnách nebo bankách v Varanasí. Většina větších obchodů a hotelů také přijímá kreditní karty.

9. Můžu fotografovat nebo natáčet věřící při návštěvě Varanasí?

Fotografování a natáčení je obecně povoleno při návštěvě Varanasí. Je však důležité být ohleduplný k místním obyvatelům a rešpektovat jejich soukromí. Ujistěte se, že máte povolení před fotografováním některých svatých míst.

10. Jaké jsou kulturní a náboženské zvyky v Varanasí?

Varanasi je známé pro své náboženské tradice a rituály. Nejpoužívanějším rituálem je večerní ceremoniál a aarti na Ghátě, který se koná každý den. Místní obyvatelé také často provádějí rituální očisty ve vodách řeky Ganga a věří, že je to posvátné.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky