Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, známý také jako Kalimantan, je třetí největší ostrov na světě a nachází se v jihovýchodní Asii. Tento nádherný ostrov je bohatý na přírodní krásy a exotická zvířata, díky čemuž je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v divočině.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Borneo, můžete očekávat naprosto fantastický zážitek. Kalimantan je bohatý na deštné pralesy, rozbouřené řeky a mnoho endemických druhů zvířat. Mezi hlavní atrakce na Borneu patří pralesy Kaliasem a Kutai, kde se můžete projít mezi korunami stromů, sledovat zvířata a potkat se s původními obyvateli džungle.

Dalším velkým lákadlem pro turisty je rezervace Tanjung Puting, kterou většina lidí navštěvuje kvůli orangutanům. Je to totiž jediné místo na světě, kde se tyto úžasné zvířata volně pohybují a dá se je pozorovat v přirozeném prostředí. Můžete také podniknout výlet na řece Mahakam, která protéká přes pralesy a poskytuje nádherný výhled na divocí zvířata, jako jsou krokodýli, hadi, opice a různé druhy ptáků.

Pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou, nabízí Borneo mnoho možností k toulkám přírodou, raftingu, turistice a horolezectví. V okolí města Banjarmasin můžete navštívit původní vesnice vznosů, které jsou stavěny ze dřeva na základech, podobných pilotisům. Smaragdové jezero Danau Biru je vynikajícím místem pro šnorchlování a potápění s výhledem na korálové útesy a mnoho různých druhů ryb.

Borneo, Kalimantan je také místem, kde se můžete naučit něco nového o místní kulturů. Navštivte například město Banjarmasin, kde se nachází tržiště, které nabízí mnoho exotických potravin, nebo vstupte do muzea Dayak, aby jste se dozvěděli více o životě původních obyvatel ostrova.

Celkově lze říci, že Borneo, Kalimantan je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ztratit v přírodě a sledovat nádhernou divočinu. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství.


Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, největší ostrov v jihovýchodní Asii, je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou orangutani, sloni a prasete šestoprsé. Tento fascinující ostrov je rozdělen mezi tři země - Indonésii, Malajsii a Brunej. Když mluvíme o indonéské části Bornea, genericky známé jako Kalimantan, jedná se o zemi s nádhernými scenériemi, přírodními rezervacemi a přátelskými obyvateli.

Jedním z hlavních aspektů, který zaujme turisty, je rozmanitost a jedinečnost ubytování na Kalimantanu. Na ostrově najdete všechny druhy ubytování, od jednoduchých ubytovacích zařízení až po luxusní hotely. Pokud se vydáte do přírody, můžete si vybrat z řady tábořišť a lodí na řece, které vám poskytnou úžasné zážitky z přírody.

Kalimantan je známý svými národními parky, jako je park Tanjung Puting, který je domovem mnoha orangutanů a dalších ohrožených druhů. V tomto národním parku najdete několik tábořišť a lodí na řece, kde se můžete ubytovat a prozkoumat krásu deštného pralesa. Probuzení v tokijském tábořišti a pozorování orangutanů, jak se pohybují z korun stromů, je příležitost, kterou si určitě nechcete nechat ujít.

Dalším oblíbeným místem k ubytování na východní části Kalimantanu je město Samarinda, hlavní město provincie Východní Kalimantan. Zde najdete širokou škálu hotelů, které vám poskytnou komfortní ubytování a moderní vybavení. Samarinda je také výchozím bodem pro několik výletů do okolních národních parků a přírodních rezervací.

Při pobytu na západní části Kalimantanu se můžete věnovat dobrodružství na stromových domech, které se nazývají "rumah panggung". Tyto jedinečné konstrukce umístěné na vysokých kůlech vám umožní užít si nádherné výhledy na řeku a deštný prales. Ubytování v rumah panggung je zážitkem, který vám umožní prožít autentickou zkušenost života v džungli.

Pokud hledáte více luxusu, najdete na Kalimantanu také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí jedinečné služby, jako jsou wellnes centra, bazény a vynikající restaurace. Nejznámějším luxusním resortem na ostrově je Borneo Rainforest Lodge, který se nachází v srdci národního parku Danum Valley na východě Kalimantanu. Tento resort vám umožní prožít luxusní dovolenou v přírodě a zároveň přispět na udržitelnou ochranu přírody.

Ať už se rozhodnete pro jednoduché ubytování v přírodě nebo luxusní dovolenou, ubytování na indonéské části Bornea vás jistě ohromí svou jedinečností a krásou. Přírodní bohatství, které najdete na Kalimantanu, je něco, čemu se neodolá a co si zamilujete.


Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je ostrovní země, která se skládá z tisíců ostrovů a nachází se v jihovýchodní části Asie. Jedním z největších ostrovů Indonésie je Borneo, známý také jako Kalimantan. Borneo je domovem rozmanité fauny a flóry, úchvatných deštných pralesů a jedinečných domorodých kultur. Ale jaké je zde počasí?

Borneo se nachází blízko rovníku, což znamená, že má tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Roční průměrná teplota se pohybuje mezi 24 °C a 32 °C. Klima je charakterizováno dvěma hlavními obdobími – suchým a deštivým obdobím.

Suché období na Borneu trvá obvykle od června do září. Během tohoto období se deště výrazně snižují a počasí je mnohem teplejší a slunečnější. Tato část roku je výhodná pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásu ostrova a navštívit jeho přírodní památky. Návštěvníci mohou vyrazit do národních parků, jít na trekking nebo se koupat v překrásných plážích.

Deštivé období na Borneu přichází s příchodem monzunového období, které obvykle začíná v říjnu a končí v dubnu. V tomto období jsou srážky hojné a často dochází k prudkým lijákovým dešťům, které mohou trvat dlouhé hodiny. Deštivé období může být občas doprovázeno bouřkami a silnými větry. Tyto přírodní jevy mohou způsobit povodně a záplavy v některých oblastech.

Dešťové lesy na Borneu jsou obzvláště plodné během deštivého období, což přitahuje zvířata a botanické nadšence z celého světa. Mnoho druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných a ohrožených druhů, se nachází v těchto deštných pralesích.

Vzhledem k poloze Bornea obklopené oceánem má také významný vliv na klima ostrova. Mořské proudy a teplota vody ovlivňují teplotu a vlhkost vzduchu při pobřeží. Tato oblast je také často postihována tropickými cyklónami, které mohou přinést další silné deště a vítr.

Celkově lze říci, že počasí na Borneu je velmi proměnlivé a značně ovlivněno sezónami. Suché období nabízí teplejší slunečné počasí ideální pro turisty, zatímco deštivé období přináší vydatné srážky a představuje energický život deštných pralesů. Bez ohledu na roční období si návštěvníci mohou užít jedinečnou krásu Bornea a objevovat jeho přírodní skvosty.


Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je země, kterou by si měl každý cestovatel minimálně jednou v životě vyzkoušet. Toto tropické rájové místo nabízí celou řadu přírodních krás, ale také kulturní a historické památky. Mezi nejvyhledávanější lokality našeho světadílu patří i Kalimantan, který se nachází na ostrově Borneo.

Letenka do Kalimantanu není vůbec drahá a naše letecké společnosti nabízejí denně několik spojů. Borneo nabízí mnoho překvapení pro turisty, které budou určitě stát za to.

Největší atrakcí pro turisty v Kalimantanu bude určitě návštěva národního parku Tanjung Puting. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale hlavně pro orangutany, kteří zde žijí volně. Pro turisty jsou přístupné i lodě, které plují po řece Sungai Sekonyer a umožňují vidět nádherné scenérie a život v pralese.

Další zajímavou lokalitou v Kalimantanu je přírodní park Derawan. Tento park se nachází v Tichomoří a kromě přírodní krás nabízí i možnosti šnorchlování a potápění, které je naprosto fantastické. Pod vodou můžete vidět korály a různé druhy ryb, ale hlavně manta rejnoky a žraloky.

Další zajímavou lokalitou v této oblasti jsou neuvěřitelné žluté květiny, které se zde rozkvetou v období sucha. Tyto květiny tvoří velké pole květin, které je k nerozeznání od rozbředlých mračen.

Dalšími zajímavostmi jsou také Ethnographic Museum a originální trh. Muzeum je fantastickou možností se dozvědět o kultuře a zvyklostí obyvatel hodně informací. Na trhu pak můžete ochutnat mnoho tradičních jídel-dortíků, salátů a dalších dobrot.

V Kalimantanu můžete strávit celý měsíc a nemusíte se nudit. Tato oblast je plná zelených pralesů, nádherných pláží a působivých hor. Pokud hledáte přírodní krásy a aktivní dovolenou, měl by Kalimantan tuto roli plnit.

Letenky na Borneo zajišťují následující společnosti: Garuda Indonesia, Air Asia, Lion Air. Cena za letenku se pohybuje od 10 000 do 15 000 Kč a závisí na termínu letu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Kalimantanu?
Nejlepšími místy k návštěvě v Kalimantanu jsou národní parky, jako je například národní park Tanjung Puting, kde můžete vidět orangutany, a také národní park Bako, kde můžete pozorovat divokou přírodu a mangrovníkové lesy.

2. Jak se tam dostanu?
Na Kalimantan lze cestovat letecky nebo lodí. Existují mezinárodní lety do hlavního města Kalimantanu, Pontianaku, a také do města Balikpapan. Místní doprava může být uskutečněna taxíkem, mototaxi nebo autobusem.

3. Mám nějakou povinnost k předložení před vstupem do Kalimantanu?
Ano, potřebujete platný pas s platnou vízem, abyste mohli vstoupit do Kalimantanu. Měli byste se také ujistit, že máte potřebná očkování.

4. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Kalimantanu?
Nejlepší dobou k návštěvě Kalimantanu je období sucha, které trvá od května do září. Během této doby je počasí suché a slunečné, což je ideální pro turistické aktivity.

5. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Kalimantanu?
Nejoblíbenějšími aktivitami v Kalimantanu jsou džunglové výlety, kde můžete pozorovat místní divokou faunu a floru, a také plavby na řece, aby se podívali na orangutany a další ohrožené druhy.

6. Jaké jsou místní lahůdky, které bych měl ochutnat během svého pobytu?
Během vašeho pobytu v Kalimantanu byste měli ochutnat místní speciality, jako je například rýže se syrovým rybím satayem (pečeným na rožni), čerstvé ovoce a zelenina a také místní pokrmy z mořských plodů.

7. Jaká je místní kultura a tradice v Kalimantanu?
Místní kultura a tradice v Kalimantanu je velmi bohatá a rozmanitá. Dominantní kulturou je kmen Dayak, který má vlastní unikátní tradice, hudbu a tance. Místní lidé jsou také známí pro svou řezbářskou práci a výrobu tradičního keramického i výrobu batiku.

8. Jaký druh oblečení bych měl nosit, když navštívím Kalimantan?
Při návštěvě Kalimantanu byste měli nosit lehké, vzdušné oblečení, které vás udrží chladným a pohodlným v horkém a vlhkém podnebí. Doporučuje se také nosit dobře prodyšné a pohodlné obuv.

9. Jak je tam s bezpečností?
Většina oblastí v Kalimantanu je bezpečná pro turisty. Nicméně, stejně jako v kterékoli jiné destinaci, je důležité být obezřetný ohledně svého majetku a vyhnout se nebezpečným oblastem. Doporučuje se také konzultovat aktuální cestovní rady a postupy vlády.

10. Jaké jsou nejoblíbenější suvenýry, které bych si měl koupit?
Mezi nejoblíbenější suvenýry, které si můžete koupit v Kalimantanu, patří tradiční keramika, vyřezávané dřevo, batiky, šperky a také místní koření a káva.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky