Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park

Letenka Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Bromo-Tengger-Semeru National Park: Klenot Indonésie

Indonésie, známá svou bohatou biodiverzitou a dech beroucími přírodními scenériemi, hostí mnoho národních parků, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejlépe známých je Bromo-Tengger-Semeru National Park.

Nachází se ve východní části Jávy a zabírá plochu přibližně 800 čtverečních kilometrů. Jsou zde různé geologické útvary, jako jsou sopky, horská pásma, vulkanická pole a krátery. Nejvýznamnějšími geologickými formacemi jsou sopky Mount Bromo, Mount Semeru a Mount Batok.

Hlavní atrakcí parku je sopka Mount Bromo, která je jednou z nejaktivnějších a nejnavštěvovanějších sopkou v Indonésii. Její vysoký kráter, který je stále aktivní, přitahuje návštěvníky, kteří sem přicházejí za unikátní příležitostí pozorovat sopku zblízka. Mohou se vydat na neuvěřitelnou cestu k samotnému vrcholu a po cestě obdivovat nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další charakteristickou částí parku je velké vulkanické pole, které je nazýváno "písečná moře". Toto pole se táhne přes několik kilometrů a je pokryto jemným černým sopečným popílkem. Je to neuvěřitelně krásné místo a mnoho turistů zde rádo tráví čas prozkoumáváním jeho území.

Bromo-Tengger-Semeru National Park je také domovem jedinečné komunity Tenggerů. Tato etnická skupina má své vlastní kulturní tradice a rituály, které se pravidelně konají. Jedním z nejpopulárnějších je každoroční oslava festivalem Yadnya Kasada. Během tohoto festivalu Tenggerové vycházejí na sopku a obětují různé plody, zvířata a jiné předměty bohům, aby zajistili úrodnost své země.

Park nabízí také mnoho dalších aktivit pro návštěvníky. Milovníci přírody si mohou užívat turistiku a procházky po okolních horách a údolích. K dispozici jsou také různé stezky pro horská kola a možnost půjčení koní pro projížďky parkem.

Nejlepší dobou pro návštěvu Bromo-Tengger-Semeru National Park je od května do října, kdy je počasí příznivé a viditelnost je optimální. Je však důležité si přinést dostatek oblečení, protože noci mohou být velmi chladné.

Návštěva tohoto národního parku nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitost zhlédnout přírodu v její plné kráse. Bromo-Tengger-Semeru National Park je skutečným klenotem Indonésie a určitě stojí za to ho zařadit do svého itineráře při návštěvě této malebné země.


Ubytování Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Indonésie je země neuvěřitelné přírodní rozmanitosti a jedním z jejích největších pokladů je národní park Bromo-Tengger-Semeru. Tento národní park se nachází na východě Jávy, což je jedna z indonéských ostrovů. Výraznými prvky tohoto parku jsou sopka Bromo, horský masiv Tengger a vulkán Semeru, který je nejvyšším vrcholem Jávy s nadmořskou výškou 3 676 metrů.

Jedním z největších lákadel národního parku Bromo-Tengger-Semeru je západ slunce nad sopkou Bromo. Místní obyvatelé a také turisté se rádi scházejí na vyhlídkových místech, jako je například Kingkong Hill, aby sledovali nádherný pohled, jak slunce zapadá za horizontem a osvětluje okolní krajinu. Je to okamžik, který se opravdu nedá popsat slovy - prostě musíte zažít.

Pokud se vydáte do této oblasti, je třeba zarezervovat si ubytování dostatečně dopředu. V okolí národního parku se nachází několik hotelů a lázeňských resortů, které nabízejí různé druhy ubytování. Nejpopulárnější oblastí pro ubytování je horské město Cemoro Lawang, které se nachází v blízkosti sopky Bromo. Zde najdete různé typy hotelů od luxusních po levnější ubytování formou penzionů či hostelu.

Samotné ubytování může být relativně prosté, ale výhled, který budete mít z vašeho pokoje, vám nadělí nezapomenutelný zážitek. Mnoho hotelů nabízí pokoje s balkony, odkud si můžete vychutnat impozantní panoráma parku. Je ráno brzy, ale stojí to za to, abyste se probudili, abyste viděli východ slunce nad sopkou Bromo.

Pro ty, kteří rádi zažívají dobrodružství, je tu také možnost kempování v parku. Je to nezapomenutelný zážitek být obklopen sopečnými vrcholky a slyšet hukot Semeru, který zvršuje zatímco usínáte pod hvězdami.

Bromo-Tengger-Semeru National Park je také lákadlem pro turisty kvůli svým horským túrám. Mnoho agentur nabízí výlety, při kterých můžete přejít přes sopky a projít si krásu této oblasti. Jste-li odvážní, můžete se vydat na trek na vrchol Semeru, jedná se o obtížný treking, ale odměnou je nádherný výhled z vrcholu.

Indonésie je země, která je známá svou neuvěřitelnou přírodou a národní park Bromo-Tengger-Semeru je jedním z důkazů. Ubytování v této oblasti vám umožní prožít skutečně jedinečný zážitek, zatímco objevujete toto krásné místo. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo odvážnou možnost kempování, budete mít nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky na tuto část Indonésie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


1. Jak se dostanu do Bromo-Tengger-Semeru Národního parku?
Odpověď: Nejbližší letiště k parku je letiště Juanda v Surabaji. Zde si můžete pronajmout auto nebo si vzít autobus do probíhajícího útesu. Další možností je vzít si vlak z Surabaje nebo Probojiru do nádraží Probolinggo, a pak si vypůjčit auto nebo taxi a dojet do parku.

2. Je nutné platit vstupné do parku?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí platit vstupné do Bromo-Tengger-Semeru National Parku. Ceny se mohou lišit v závislosti na tom, zda jste domácí nebo zahraniční turista.

3. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě parku?
Odpověď: Nejlepší časy k návštěvě parku jsou během suchého období, které probíhá od června do října. Mějte však na paměti, že i v suchém období může být park často oblačný.

4. Jak dlouho trvá pohodlná túra do parku?
Odpověď: Závisí to na vaší fyzické kondici a rychlosti chůze. Průměrná délka trvání je zhruba 1-2 hodiny.

5. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku si můžete užít několik aktivit, včetně výstupu na jednu z hoře Bromo, turistiky nebo off-roadového safari.

6. Jaké oblečení a vybavení je nejlepší nosit na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučuje se nosit pohodlné oblečení a obuv, stejně jako teplejší vrstvy oblečení pro chladnější večery a rána. Také je důležité vzít si sluneční brýle, klobouk nebo čepici a opalovací krém, protože slunce může být silné.

7. Je večerní nebo ranní nadílka z parku lepší?
Odpověď: Ranní nadílka je obvykle považována za lepší volbu, protože je pravděpodobnější, že uvidíte nejkrásnější výhledy. Nicméně, večerní nadílka také nabízí své vlastní kouzlo a můžete si vychutnat krásné západy slunce.

8. Je možné tábořit v parku?
Odpověď: Ano, je povoleno tábory v určených oblastech parku. Nicméně, je důležité získat povolení a dodržovat pravidla a pokyny kempování.

9. Jaký je nejlepší pohled na útes Bromo?
Odpověď: Nejlepší pohled na útes Bromo je z vyhlídky nad kráterem Penanjakan, odkud můžete pozorovat východ slunce nad útesem.

10. Existují nějaká další zajímavá místa, která bychom měli navštívit poblíž parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází další zajímavá místa, jako například jezero Madura nebo vodopád Madakaripura, které stojí za návštěvu.


Dovolená Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Indonésie je země bohatá na exotické krásy a přírodní divy. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Bromo-Tengger-Semeru National Park. Tato úchvatná destinace láká milovníky přírody, dobrodružství a krásy.

Bromo-Tengger-Semeru National Park se nachází na východě ostrova Jáva a zahrnuje unikátní vulkanickou krajinu. Nejvýraznějšími dominantami parku jsou sopky Bromo, Semeru a Batok, které tvoří nádhernou kulisu pro fotografie a výlety.

Bromo je aktivní sopka, která se tyčí do výšky 2 329 metrů. Její erupce jsou občasně nebezpečné, ale zároveň tvoří nezapomenutelné zážitky. Při výstupu na sopku můžete obdivovat krásu okolních sopek a vulkanických útvarů, které jsou pokryté vrstvami popele a sopečným pískem. Jedním z nejúžasnějších momentů je východ slunce nad sopkou, který vytváří fascinující pohled a zažíváte pocit, jako byste se ocitli na jiném světě.

Dalším zajímavým místem v Tengger caldera je sopečná pláň, která je jedním z největších na světě. Návštěva této pláně je jako cesta zpět v čase, do doby, kdy sopky byly ve své plné síle a vytvářely neustálé sopečné erupce. Někdy můžete dokonce spatřit výbuchy sopky Semeru, která je s výškou 3 676 metrů nejvyšší sopkou na Jávě.

V parku je také možnost výletu na kráter sopky Semeru. Tato výprava je však určena pouze pro zkušené turisty a vyžaduje dobrou fyzickou kondici a vytrvalost. Pozor, výstup na Semeru není bezpečný pro ty, kteří trpí astmatem nebo jinými zdravotními problémy.

Pro ty, kdo preferují méně náročné aktivity, nabízí park také možnost procházek a turistiky kolem okolních vesnic a obdivování místní kultury. Můžete se také vydat na jízdu na koni kolem sopek, což je oblíbená aktivita mezi turisty.

Bromo-Tengger-Semeru National Park je opravdu jedinečným místem, které láká turisty z celého světa. Jeho fascinující vulkanický kraj je skvělým místem pro dobrodružství, fotografování a poznávání neuvěřitelně krásné indonéské přírody. Jestliže přemýšlíte o dovolené plné dobrodružství a krásy, pak Bromo-Tengger-Semeru National Park je pro vás to pravé místo.


Počasí Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Indonésie je zemí bohatou na přírodní krásy. Jedním z nejslavnějších parků v této zemi je Bromo-Tengger-Semeru National Park. Nachází se východně od hlavního města Jakarta a rozkládá se na ploše více než 800 km2. Tento park je domovem pro mnoho druhů fauny a flóry, z nichž mnohé jsou endemické pro Indonésii.

Počasí v této oblasti je poměrně konstantní po celý rok. Může se však lišit v závislosti na nadmořské výšce a čase dne. V letním období (červenec a srpen) jsou teploty nejvyšší, průměrně 27-28 °C. V zimním období (leden a únor) jsou teploty nižší, průměrně 24-25 °C. Na vyšších nadmořských výškách může být o něco chladněji.

V oblasti parku se vyskytují sezónní deště. Nejvíce srážek spadne v období od listopadu do ledna, proto se toto období považuje za období dešťů. V červnu a červenci je naopak mnohem sušší.

Lidé, kteří chtějí navštívit Bromo-Tengger-Semeru National Park, by měli mít na paměti, že počasí je v této oblasti velmi nevyzpytatelné. Ujistěte se, že máte s sebou vhodné oblečení a obuv, která vás ochrání před deštěm, větrem a chladem. Během návštěvy parku se také můžou vyskytnout mlhy, které mohou ovlivnit viditelnost.

Navzdory tomu, že počasí v Bromo-Tengger-Semeru National Parku může být nepředvídatelné, je tato oblast stále velmi atraktivní pro turisty. Můžete zde vychutnat krásnou scenérii vrcholů hor a kráterů sopek a zapomenout na hektický život v městských oblastech.Pokud máte v plánu navštívit Indonésii, určitě neváhejte vzít si čas na návštěvu této krásné země a Bromo-Tengger-Semeru National Parku. Vydejte se do přírody, odpočiňte si a nechte se okouzlit jedinečnou krásou tohoto nádherného místa.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky