Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s exotickou a pestrou kulturou, plážemi a překrásnou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější místa v Indonésii patří Lombok, který leží v souostroví Malých Sund. Lombok je známý svými bílými plážemi, vzácnými korálovými útesy a také horou Rinjani.

Co se týče počasí na Lomboku, je to především tropické podnebí, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku. Teploty se pohybují mezi 25 až 35 stupni Celsia a vyšší. Nejvhodnější období pro návštěvu je suché období od května do října, kdy je méně dešťových srážek. V této době je také nižší vlhkost vzduchu, což je příjemnější pro turisty.

V období dešťových srážek, které trvá od listopadu do dubna, může napršet až 3 000 mm srážek za měsíc. Deštivé období je však také krásné, protože vegetace je zelenější a vše okolo je příjemně chladné. Vodopády jsou v této době plné vody a vytvářejí nádherné scenérie.

Pokud plánujete návštěvu Gili ostrovů, také budete mít příležitost vychutnat si podnebí podobné jako na Lomboku. Jsou známé svými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a skvělou atmosférou. Suché období je nejlepší čas pro šnorchlování a potápění, protože viditelnost je v této době nejlepší.

Mt. Rinjani, nejvyšší hora Lomboku a jedna z nejatraktivnějších hor v Indonésii, je vrchol, který láká mnoho dobrodruhů. Výstup na vrchol zahrnuje několik dní pevného pěšího výstupu a táboření na svazích hory. Nejvhodnější období pro výstup je od července do srpna, kdy jsou nižší srážky a více slunečního svitu.

Vzhledem k exotickému podnebí na Lomboku, je důležité se připravit na horké a vlhké počasí. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před slunečními paprsky a hydratovat se dostatečným množstvím vody. Také byste se měli připravit na možnost dešťových srážek a mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro deštivé dny.

Celkově řečeno, Lombok, včetně Gili ostrovů a hory Rinjani, nabízí nádhernou přírodu a panoramata, která stojí za to vidět. Je však důležité vzít v úvahu počasí a vybrat si nejvhodnější období pro návštěvu, aby byla vaše cesta co nejpříjemnější.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země plná exotických a malebných ostrovů, které lákají cestovatele z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejpůvabnějších ostrovů, který stojí za návštěvu, je Lombok.

Lombok je jedním z menších ostrovů v Indonésii, který se nachází v blízkosti slavného Bali. Jeho přírodní krása, nádherné pláže a kultura udělaly z Lomboku oblíbenou destinaci pro dovolenou. A není divu, že Lombok láká milovníky přírody, dobrodruhy i ty, kteří si jen chtějí odpočinout.

Nejznámější částí Lomboku jsou bezpochyby Gili ostrovy – Trawangan, Meno a Air. Tyto ostrovy jsou proslulé svou bílou, písečnou pláží, průzračnými mořskými vodami a korálovými útesy. Zároveň jsou ideálním místem pro potápění nebo šnorchlování. Na Gili ostrovech nenajdete žádná auta ani motorky, místo nich se zde pohybují pouze koně nebo kola. Je to skvělé místo pro odpočinek a únik od rušného světa.

Další nezapomenutelnou atrakcí na Lomboku je sopka Rinjani, která je s výškou 3 726 metrů jednou z nejvyšších sopek v Indonésii. Výstup na vrchol sopky je náročný a někdy i nebezpečný, ale odměnou je úchvatný výhled a přírodní scenérie. Pro ty, kteří nemají tolik času nebo energie na celý výstup, je možné se vydat na vyhlídkovou trasu, která nabízí pohled na sopku z jiné perspektivy.

Kromě těchto hlavních turistických atrakcí nabízí Lombok také celou řadu dalších možností k prozkoumání. Kéž byste se prošli po kouzelné vesnici Sasak, kde najdete tradiční domy a zaujímavou kulturu místních obyvatel. Můžete také navštívit trh v hlavním městě Mataram, kde se mísí vůně a chutě exotických plodů. Nebo se můžete vydat na výlet lodí a podniknout piknik na pustém ostrůvku.

Co se týče ubytování, na Lomboku najdete vše od luxusních resortů až po levnější bungalovy na pláži. Existuje mnoho možností pro každý rozpočet a preference. Pokud preferujete více klidnou dovolenou, doporučuje se ubytování mimo rušnější oblasti Gili ostrovů.

Lombok je také známý svou vynikající gastronomií. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, tradiční indonéská jídla, ale také mezinárodní kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat také místní speciality a prozkoumat různé restaurace a stánky s jídlem.

Celkově lze říci, že dovolená na Lomboku a Gili ostrovech v Indonésii je jedinečným zážitkem. Krásné pláže, úchvatné výhledy na sopku a bohatá kultura zajišťují nezapomenutelnou dovolenou. Ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství, Lombok a Gili ostrovy mají vše, co potřebujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


1. Jak se dostat z Bali na Lombok?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vzdušnou cestou. Existují také trajektové spoje mezi dvěma ostrovy.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří Kuta, Tangsi (Pink Beach), Selong Belanak, Mawun a Senggigi.

3. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
Odpověď: Existují pravidelné trajektové spoje mezi Lombokem a Gilis. Cesta trajektem trvá asi 30 minut.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Gili ostrovech?
Odpověď: Mezi populární aktivity na Gili ostrovech patří potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, cyklistika, pozorování želv a noční plavání s planktonem.

5. Jak se dostat na vrchol Mt. Rinjani?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je najmout si průvodce a provést túru z vesnice Senaru nebo Sembalun. Túra na vrchol trvá obvykle 2-3 dny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lombok?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lomboku je v období sucha, které zhruba trvá od května do září.

7. Jaká je místní kuchyně na Lomboku?
Odpověď: Místní kuchyně na Lomboku je ovlivněna indonéskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, včetně pikantního grilovaného kuřete, rybích pokrmů a plodů moře.

8. Jak se pohybovat po Lomboku?
Odpověď: Nejběžnější způsoby přepravy po Lomboku jsou taxi, moto-taxi (ojek), pronájem skútru nebo soukromý vůz s řidičem.

9. Jaké jsou populární turistické atrakce na Lomboku?
Odpověď: Mezi populární turistické atrakce na Lomboku patří chrám Pura Lingsar, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, památník kultury Sasak v Banyumulek a tradiční vesnice Sade.

10. Jaká je místní měna na Lomboku?
Odpověď: Místní měna na Lomboku je indonéská rupie (IDR). Je doporučeno vyměnit si peníze před příjezdem na ostrov nebo využít bankomatů na Lomboku.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která skrývá mnoho nádherných a exotických destinací. Mezi jednu z nejpopulárnějších patří bezesporu Lombok, malebný ostrov ležící v Jávském moři. Tento nádherný ráj na zemi je ideální pro ty, kteří hledají klid, přírodu a dobrodružství. A jak se sem dostanete? Letenka Indonésie Lombok představuje skvělý způsob, jak se vydat na tuto malebnou destinaci.

Lombok se nachází nedaleko slavnějšího Bali a je jedním z nejlákavějších turistických cílů v Indonésii. Můžete sem přiletět přímo z mnoha mezinárodních letišť nebo si můžete zvolit leteckou spojku ze sousedního Balu. Letenky jsou obvykle cenově dostupné a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety na toto krásné místo.

Po příletu na letiště Lombok uvidíte z velké výšky úchvatné výhledy na horský masiv Mt. Rinjani. Tento aktivní vulkán je jednou z největších turistických atrakcí Lomboku. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydát na některou z trekových stezek, které vás provedou nádhernými krajinnými oblastmi až na vrchol sopky. Nezapomeňte si ale na přípravu, protože výstup na Mt. Rinjani vyžaduje fyzickou kondici a vytrvalost.

Další nezbytnou zastávkou na vaší cestě po Lomboku jsou Gili ostrovy. Tyto tři malé ostrovy (Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air) jsou útulným místem, které si zamilují především milovníci pláží, potápění a relaxace. Na Gili ostrovech nejsou přístupné motorová vozidla, což z nich činí ideální místo pro odpočinek a útěk od každodenního ruchu. Můžete si pronajmout kolo, projít se po pláži nebo se potopit do korálového ráje pod hladinou.

Součástí plánu na návštěvu Lomboku by měla být také města Mataram a Senggigi. Mataram je hlavním městem Lomboku a nabízí zajímavé kulturní a historické památky. Senggigi je největším turistickým centrem ostrova a je známý svými krásnými plážemi, klidným prostředím a pohostinnými obyvateli.

Pokud si vyberete letenku Indonésie Lombok, můžete si být jistí, že vás čeká nezapomenutelný zážitek. Nádherné pláže, horská krajina, korálové útesy a přátelské obyvatelstvo udělají z vaší cesty do Lomboku nezapomenutelný zážitek. Ať už se vydáte na treky po horách, potápět se do podmořského světa nebo se jen odpočívat na pláži, Lombok vám nabídne vše, co hledáte.

Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Lomboku ještě dnes. Letenku Indonésie Lombok si můžete zakoupit online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Užijte si své dovolené a objevte krásy tohoto malebného ostrova a jeho okolí.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je jednou z nejkrásnějších zemí světa a je plná úchvatných destinací, které lákají milovníky přírody, dobrodružství a relaxace. Jednou z nejpopulárnějších lokalit v Indonésii je ostrov Lombok, spolu s přilehlými Gili ostrovy a sopkou Mt. Rinjani. Pokud plánujete cestu do této exotické destinace, zde je několik tipů na ubytování.

Lombok je druhý největší ostrov Indonésie a nabízí širokou škálu možností ubytování. Od luxusních resortů až po cenově dostupná hostela, v Lomboku najdete něco pro každý rozpočet a vkus. Kuta je jednou z nejpopulárnějších oblastí Lomboku a domovem mnoha hotelů a resortů. Zde si můžete užít nádherné pláže, surfování a pozorování želv. Další oblíbenou lokalitou je Senggigi, který nabízí vřelou atmosféru a pestrou nabídku ubytování včetně luxusních resortů.

Pokud se rozhodnete navštívit přilehlé Gili ostrovy, musíte si uvědomit, že tyto ostrovy nabízejí spíše relaxační a odlehlý pobyt. Na Gilis najdete většinou ubytování v malých hotýlcích, bungalovech nebo vilkách s možností ubytování přímo na pláži. Nejsou zde žádné velké resorty, což dodává těmto ostrovům jejich jedinečné kouzlo. Gili Trawangan je největším z Gili ostrovů a také nejživějším. Gili Air a Gili Meno jsou vhodnější pro ty, kteří hledají klidnější prostředí.

Při návštěvě Lomboku byste si neměli nechat ujít i turistický vrchol Mt. Rinjani. Tato aktivní sopka je druhou nejvyšší horou v Indonésii a nabízí úchvatné výhledy na ostrov Lombok a okolní Gili ostrovy. Pokud se rozhodnete zdolat Mt. Rinjani, můžete si vybrat mezi různými trekkingovými zájezdy, které nabízejí přespání ve stanu na vrcholu sopky. Během dvoudenního výletu získáte nezapomenutelné zážitky a výhledy, které stojí za to.

Ubytování v okolí Mt. Rinjani zahrnuje především kempy a tábořiště, které jsou vybaveny základními zařízeními jako sprchy a toalety. Pokud preferujete pohodlí, můžete si zarezervovat ubytování ve městě Senaru, které je v blízkosti Mt. Rinjani. Zde najdete několik jednoduchých hotelů s příjemným ubytováním a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční indonéskou kuchyni.

Indonésie Lombok, spolu s Gili ostrovy a Mt. Rinjani, je jednou z nejkrásnějších a nejrušnějších turistických destinací v Indonésii. Během svého pobytu si můžete užít krásné pláže, surfování, potápění, trekking nebo relaxaci. Ať už hledáte luxusní resort nebo jednoduché ubytování, Lombok a jeho okolí určitě nezklamou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky