Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Ilam Province

Letenka Írán Ilam Province


Írán je země bohatá na přírodní krásy a historické památky. Jednou z nejméně prozkoumaných a přesto fascinujících oblastí je provincie Ilam. Tato oblast se nachází na západě země, nedaleko hranic s Irákem, a nabízí návštěvníkům fantastickou kombinaci přírodního bohatství a kulturního dědictví.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Íránu, první věc, kterou budete muset udělat, je se tam dostat. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Ilam Province, je využít letecké dopravy. Existuje několik mezinárodních letišť v blízkosti provincie Ilam, které nabízejí přímé lety z různých částí světa.

Poté, co přistáváte na letišti v Ilam Province, otevírá se vám celý svět přírody a kultury. Tato oblast je známá svojí krásnou krajinou, kde se střídají zelené kopce, rozsáhlé hory a řeky. Jednou z nejbližších přírodních atrakcí je Núl-e-Sár, také známý jako Núl-e-Málián. Toto sladkovodní jezero se táhne na ploše více než 700 hektarů a je obklopeno úžasnou krajinou. Je to ideální místo pro piknik nebo procházky podél břehu jezera.

Dalším fascinujícím místem je kanjon Seimareh. Tento hluboký kaňon se táhne na délku přes 200 kilometrů a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na okolní hory a řeky. Mnoho turistů rádo podniká pěší výlety nebo jízdu na koni po kanjonu, aby objevili jeho jedinečnou krásu.

Ilam Province je také domovem různých etnických skupin, což přináší zvláštní kulturní obohacení této oblasti. Místní obyvatelé jsou známí svými tradičními zvyky a obyčeji, a návštěvníci mají příležitost se blíže seznámit s tímto bohatým dědictvím. Festivaly, jako je například Khuzestanu, jsou známé pro své tance, zpěvy a barevné kostýmy.

Pro milovníky historie a archeologie je tu také mnoho k objevování. Jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v provincii Ilam je mnichové lázně, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento historický komplex nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na život v této oblasti v minulosti.

Ilam Province je tedy skvělou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a kulturního obohacení. A nejlepší způsob, jak začít svou cestu do této fascinující části Íránu, je využít letenku a přistát na jednom z místních letišť. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství v provincii Ilam!


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Ilam Province


1. Kde se nachází Ilamská provincie v Íránu?
Ilamská provincie se nachází na západě Íránu, poblíž hranic s Irákem.

2. Jaký je počet obyvatel Ilamské provincie?
Podle posledního sčítání lidu v roce 2016 žije v Ilamské provincii přibližně 602 000 lidí.

3. Jaké jsou hlavní oblasti ekonomiky v Ilamské provincii?
Hlavními odvětvími ekonomiky v Ilamské provincii jsou zemědělství, těžba ropy a zemního plynu, výroba cementu a textilních výrobků.

4. Jaké turistické atrakce nabízí Ilamská provincie?
Ilamská provincie je známá svými krásnými horami, vodopády a termálními prameny. Mezi hlavní turistické atrakce patří přírodní rezervace Dareh Samand, vodopády Sezar a Bāgh Melfi, a také historické památky jako Ilamská pevnost a Hram Nourabad.

5. Jaká je hlavní město Ilamské provincie?
Hlavním městem Ilamské provincie je město Ilam.

6. Jaké jazyky se v Ilamské provincii mluví?
V Ilamské provincii se mluví převážně jazykem ilamština, která je svým původem blízká kurdštině. Íránská perština (fársí) je také široce rozšířená.

7. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy do Ilamské provincie?
Nejlepším způsobem dopravy do Ilamské provincie je letecky do letiště v Ilamu. Alternativně je možné cestovat autem nebo autobusem z dalších měst v Íránu, jako je Teherán nebo Kermánšáh.

8. Jaké jsou populární tradiční pokrmy v Ilamské provincii?
Mezi populární tradiční pokrmy v Ilamské provincii patří například čuřma (jehněčí maso s rýží a fazolem), ābbe gin (tradiční šťáva z hroznového moštu) a khākestān (tradiční pečivo s oříšky a kandovaným ovocem).

9. Jaké jsou hlavní náboženské skupiny v Ilamské provincii?
Většina obyvatel Ilamské provincie jsou muslimové, přičemž většina patří k sekci ší'itského islámu.

10. Jak bývá počasí v Ilamské provincii?
Ilamská provincie má typicky suché a teplé podnebí. Letní teploty mohou dosáhnout až 40 °C, zatímco zimy jsou mírné se srážkami.


Počasí Írán Ilam Province


Ilam Province leží v západním Íránu a má horské klima. Díky své poloze v blízkosti vodního průsmyku Hana vykazuje oblast středomořské klima, které přináší mírné zimy a horká léta.

Během jara a podzimu je počasí v Ilam Province velmi příjemné, s teplotami kolem 20 °C a slunečným počasím. V létě se však teploty mohou v průměru vyšplhat až na 37 °C, což může být pro návštěvníky poněkud obtížné. V zimě zde může být docela chladno, s teplotami klesajícími pod bod mrazu.

Ilam Province je také známá pro své časté srážky, což může způsobit povodně a zemské splavy. Z tohoto důvodu je důležité být opatrný při cestování v této oblasti a pravidelně sledovat předpověď počasí.

Navzdory místním podmínkám se v Ilam Province nacházejí některé z nejkrásnějších přírodních památek v Íránu. K jezeru Zaribar Resort se dostanete přes národní park Khojir, kde najdete velké množství druhů rostlin a zvířat. Když se propracujete až ke břehům jezera, vaše oči uvidí krásné modré vody a okolní zelené hory.

V blízkosti města Darreh Shahr najdete další významné přírodní památky, včetně vodopádů Abeshteh a vrcholu Gahar Lake. Tato oblast je rovněž domovem celé řady historických památek, jako jsou hrobky Laljin a oblast Cham Castle.

Celkově lze říci, že počasí v Ilam Province má své kouzlo a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět nádhernou přírodu a historické památky v jedinečné a nezapomenutelné atmosféře. Pokud chcete tuto oblast vidět, je nutné sledovat nejnovější informace o počasí a připravit se na různé podmínky během vaší cesty.


Ubytování Írán Ilam Province


Íránská provincie Ilam je známá svou překrásnou krajinou a historickými památkami. Ovšem pro návštěvníky, kteří se chtějí zde zdržet více dnů, je velmi důležité najít vhodné ubytování. V tomto článku Vám představíme několik možností ubytování v této oblasti.

1. Ilam Tourist Hotel
Ilam Tourist Hotel je velmi oblíbený mezi návštěvníky. Nachází se poblíž centra Ilamu, takže jste blízko mnoha restaurací a obchodů. Hotel má 60 pokojů, které jsou vybaveny moderním nábytkem a mají vlastní koupelnu. K dispozici je také klimatizace, televize a minibar. Hosté mohou také využít služby restaurace a kavárny v hotelu.

2. Iran-e Garmsar Guest House
Iran-e Garmsar Guest House je bývalé soukromé sídlo s klidným a uvolňujícím prostředím. Nachází se v tradiční části města Ilam, takže se hosté mohou potěšit tradiční architekturou a historickými památkami. Autentické pokoje jsou jednoduše vybaveny a mají vlastní koupelnu. Hosté mohou relaxovat na terase nebo se odpočinout v zahradě s květinami.

3. Darreh Shahr Guesthouse
Darreh Shahr Guesthouse se nachází asi 20 km od města Ilam. Je obklopen horami a má jedinečnou atmosféru. Tento historický dům má 11 pokojů s tradičním nábytkem a dekorací. Hosté mohou využít společenskou místnost s krbem nebo si užít čaj na terase s výhledem na horu.

4. Khorshid Traditional Hotel
Khorshid Traditional Hotel se nachází v historické čtvrti Ilamu. Tento tradiční dům byl přestavěn na hotel a nabízí několik pokojů s koupelnou a klimatizací. Hosté mohou také využít společenskou místnost s krbem, terasu nebo zahrádku. Snídaně je zahrnuta v ceně.

5. Pând-o Sofal Traditional Hotel
Pând-o Sofal Traditional Hotel se nachází asi 25 km od města Ilam. Tento tradiční dům byl postaven v 19. století a nedávno byl zrekonstruován na hotel. Nabízí 8 pokojů s koupelnou a klimatizací. Hosté mohou relaxovat na terase s výhledem na venkovskou krajinu.

Všechny výše uvedené možnosti ubytování jsou zajímavou volbou pro návštěvníky, kteří se chtějí zdržet v této oblasti. Každý hotel má své výhody a určitě najdete takový, který Vám bude vyhovovat. Navštivte Írán a užijte si překrásnou krajinu a kulturu.


Dovolená Írán Ilam Province


Írán je mnohými lidmi vnímán jako velmi specifická země, která nabízí nevšední zážitky a zároveň může překvapit mnoha krásami. Jedním z nejatraktivnějších míst, kam může turista v Íránu zavítat, je provincie Ilam. Tato oblast je charakteristická svými nádhernými horami, kilometry nekonečných stepí a fascinujícími vodopády.

Ilam Province se nachází na západě Íránu a její rozloha činí více než 20 000 kilometrů čtverečních. Své jméno získala díky stejnojmennému městu, které je její hlavní metropolí. Provincie patří mezi nejkrásnější a nejzelenější oblasti celého Íránu. Je to místo, které si získá srdce každého návštěvníka.

Zajímavou atrakcí provincie Ilam je město Ilam, které se nachází v nádherné oblasti s horskými vrcholky Karkas. Toto malé město překypuje architektonickými skvosty a historickými památkami, jež dokumentují pouta města s říší perského krále Dária III. Díky svému umístění nabízí množství přírodních houbišť, jež jsou plné nejkrásnějšího zelení a lesů.

Další zajímavou atrakcí provincie Ilam je město Darreh Shahr, které se nachází v oblasti Zagros a nabízí neuvěřitelně malebné scenérie krásné přírody. Město nabízí i množství historických staveb, včetně pozůstatků památek z dob říše Achaimenovců, která zde měla své sídlo.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit provincii Ilam, nenarazí na množství hotelů, z čehož mnozí vyvozují závěr, že zde turistická infrastruktura nedosahuje vrcholu. Nicméně turistům je doporučeno si vzít stan a přenocovat v přírodě, což je vlastně skvělá příležitost k poznání Íránu, jeho kultury a zákoutí.

Ilamská provincie představuje nezapomenutelnou dovolenou, ať už pro milovníky přírody, vysokých hor, městských památek a historie a kultury. Díky svému umístění v Íránu nabízí zároveň i jedinečnou příležitost poznat krásy a zajímavosti této země. Pokud tedy hledáte zážitky, které se spojují s nezapomenutelnými zážitky a nevšedními zážitky, provincie Ilam představuje fantastickou volbu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky