Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Achill Island

Letenka Irsko Achill Island


Achill Island: Skrytý ráj na západním pobřeží Irska

Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo na svých cestách, irský Achill Island by mohl být tou správnou volbou. Nacházející se na západním pobřeží Irska, je to ostrov plný neuvěřitelné přírodní krásy, fascinující historie a přátelských místních obyvatel.

Achill Island je největším ostrovem připojeným pevninským mostem v Irsku. Díky své izolovanosti si zachoval autentické a nedotčené prostředí, které je k mání jen zde. Říká se, že zde najdete několik nejkrásnějších pláží v Irsku, které vám sotva nikdy připadají přeplněné.

Jednou z nejvíce fascinujících přírodních památek na Achill Island je Achill Head - impozantní útesy tvořící západní konec ostrova. Vystoupejte na vrchol a budete odměněni úchvatnými výhledy na Atlantský oceán a malebné zelené pastviny. Pro milovníky outdoorových aktivit tu je také nabídka možností jako turistika, cyklistika a rybaření.

Další ikonickou lokalitou je Keem Bay, obklopená vysokými horami a křišťálově čistou vodou. Tato malebná zátoka je skvělým místem pro piknik nebo plavbu kajakem. Prozkoumejte také množství útesů, jeskyní a skalních útvarů, které ostrov nabízí. Jestliže hledáte adrenalínový zážitek, vyzkoušejte surfování na jedné z pláží.

Achill Island má také bohatou historii a tradice. Navštivte historický Zámek Kildamhnait, který sloužil jako strážní věž na ochranu proti invazi Vikingů. Můžete také zavítat do Dooagh Village a zapojit se do místních folklorních akcí, jako jsou tradiční tance a hudební představení.

Přestože je Achill Island izolovaný, nabízí skvělou infrastrukturu pro návštěvníky. Najdete zde různé prázdninové domy a hotely s výhledem na moře, stejně jako útulné restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je čerstvé mořské plody a tradiční irské jídlo.

Pro cestovatele, kteří se přesouvají do Irska, Achill Island je ideální útočiště pořádající mnoho aktivit a zážitků pro celou rodinu. Ať už jste nadšený dobrodruh, nebo hledáte klid a relaxaci, ostrov Achill Island nabízí vše, co si můžete přát. Nešetřete na úžasném dobrodružství a začněte svou cestu do tohoto neuvěřitelného ráje na Irsku.


Dovolená Irsko Achill Island


Achill Island: Skrytý poklad na irské pobřeží

Irsko, země přítomnosti dramatické přírody a bohaté kulturní historie, je známé svými úchvatnými scenériemi a přívětivými místy k relaxaci a odpočinku. Jedním z těchto skrytých pokladů je Achill Island, největší ostrov západního Irska, který leží na západním pobřeží, poblíž pobřežního města Westport.

Achill Island je přírodní ráj pro turisty hledající klid a kouzlo míst bez masové turistiky. Ostrov nabízí ohromující scenérie s hory, útesy, pláže a malebná jezera. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zkoumat přírodu, zúčastnit se různých outdoorových aktivit nebo se prostě jenom zrelaxovat a užívat si klid a ticho.

Pro milovníky horských túr je Achill Island domovem pro velké množství ošlehaných horských hřebenů s nádhernými výhledy. Například vrchol Cloughmore, který se vypíná nad ostrovem, nabízí skvělou příležitost pro výlety do přírody. Označovaný také jako "velký útes" je to perfektní místo pro skalní lezení a horolezectví.

Milovníci pláží nebudou zklamáni ani na Achill Islandu. Ostrov je obklopen dlouhými písčitými plážemi, které lákají k procházkám podél pobřeží nebo ke koupání v irském moři. Nejznámější pláží je Keem Bay, která je obklopena kopci a kterou můžete navštívit autem nebo pěšky.

Historicky založené vesnice na ostrově Achill jsou dalším lákadlem pro turisty. Ve vesnici Keel si můžete prohlédnout staré kamenné domy a ochutnat místní tradiční jídlo. Achill je rovněž spojen s umělci, kteří využívají ostrov jako inspiraci pro svá umělecká díla. Mnoho uměleckých galerií se nachází v různých částech ostrova a mají na výstavě umělecká díla inspirovaná celou oblastí.

Pro milovníky adrenalinových aktivit je v oblasti dostatek příležitostí. Můžete se vydat na surfování na vlnách, kajaky, rybaření nebo jízdu na kole po přírodních stezkách s úchvatnými výhledy.

Pokud si chcete dopřát nezapomenutelnou dovolenou mimo hlavu, Achill Island je rozhodně jedno z těch míst, které byste měli zařadit na seznam cestovních destinací. Nevšední scenérie a relaxační atmosféra přinášejí únik z každodenního shonu. Achill Island nabízí spojení s přírodou, zajímavou historii a bohatou kulturou, což z něj činí jedno z nejvíce přitažlivých míst na západním pobřeží Irska.


Ubytování Irsko Achill Island


Achill Island je největší a nejzápadnější ostrov v irském souostroví. Nachází se u západního pobřeží Irska, nedaleko od města Westport. Ostrov je populárním turistickým cílem, díky svému krásnému přírodnímu prostředí a množství turistických atrakcí. Pokud plánujete navštívit Achill Island, budete potřebovat ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností.

Hotel Achill Cliff House

Jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Achill je Achill Cliff House. Hotel se nachází na útesu s krásným výhledem na oceán a nabízí hostům jedinečný zážitek. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí vynikající výhled na okolní krajinu. Kromě ubytování si můžete užít i wellness a fitness centrum, které jsou součástí hotelu.

Horské chaty a kempování

Pro ty, kteří hledají způsob, jak strávit noc ve skutečné divočině, jsou tu horské chaty a kempování. Můžete si pronajmout chatu, kde strávíte noc v objetí přírody. K dispozici jsou i kempy, kde si můžete postavit stany a užít si krásy ostrova během noci.

Ubytování ve městě Keel

Ve městě Keel najdete mnoho ubytovacích zařízení. Od levných hostelů a penzionů až po luxusní apartmány, můžete si vybrat dle svých preferencí. V místních restauracích a kavárnách můžete ochutnat místní speciality a vychutnat si atmosféru města.

Ubytování u rodiny

Ubytování u místní rodiny může být nejen ekonomickým řešením, ale také skvělou příležitostí pro poznání kultury a tradic ostrova Achill. Mnoho místních rodin nabízí pronájem pokojů svým hostům a ochotně vám pomohou s jakýmkoliv dotazem, který máte.

Celkově lze říci, že Achill Island nabízí mnoho možností pro ubytování. K dispozici jsou luxusní hotely, útulné pensiony, kempy a horské chaty. Vyberte si podle svých preferencí a užijte si pobyt na tomto krásném irském ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Achill Island


1. Jak se dostat na Achill Island?
Nejsnáze se na Achill Island dostanete autem po příjezdové silnici N59 z Castlebaru. Můžete také využít autobusové spoje z Westportu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Achill Island?
Nejlepší doba na návštěvu Achill Island je od jara do podzimu, kdy je počasí teplejší a ostrov je plný kvetoucí přírody. Také se zde koná mnoho kulturních a hudebních festivalů.

3. Kde se dá ubytovat na Achill Island?
Na Achill Island najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast nabídek a pronájmu prázdninových domů či chat. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

4. Jaké jsou turistické atrakce na Achill Island?
Na Achill Island můžete navštívit nádherné pláže, jako například Keel Beach nebo Dugort Beach. Dalšími atrakcemi jsou slavné skalnaté útesy Slievemore a historický megalitický hrobke Dún Aonghasa.

5. Co se dá dělat na Achill Island?
Na Achill Island se dá podniknout mnoho outdoorových aktivit, jako je surfování, pěší turistika, jízda na kole, rybaření a golfování. Můžete také navštívit místní galerie umění, muzea a restaurace, abyste poznali místní kulturu a gastronomii.

6. Kdy je nejlepší čas na surfování na Achill Island?
Nejlepší čas na surfování na Achill Island je v období jarních a letních měsíců, kdy jsou vlny vyšší a počasí teplejší. Zájemci o surfování by měli také sledovat předpovědi vln a přílivu.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Achill Island?
Délka prohlídky Achill Island závisí na vašich zájmech a plánu. Ideálně byste si měli vyhradit alespoň jeden den, abyste měli dostatek času prozkoumat hlavní atrakce a vychutnat si krásy ostrova.

8. Jaká jsou nejbližší města k Achill Island?
Nejbližšími městy ke Achill Island jsou Westport a Castlebar. Oba tyto města nabízejí širokou škálu obchodů, restaurací a ubytování a jsou vhodným výchozím bodem pro návštěvu Achill Island.

9. Má Achill Island místní speciality v gastronomii?
Ano, na Achill Island si můžete vychutnat místní speciality jako čerstvé mořské plody, irské melouny (ořechy) a tradiční jídla zahrnující irské hovězí maso a brambory. Doporučuje se navštívit místní restaurace a ochutnat tyto pokrmy.

10. Existuje nějaký festival na Achill Island?
Ano, na Achill Island se koná několik festivalů během roku. Mezi nejznámější patří Achill Yawl Festival, který se koná v létě, a Achill Harp Festival, který slaví irskou harfu a tradiční irskou hudbu.


Počasí Irsko Achill Island


Achill Island, nacházející se na západním pobřeží Irské republiky, je známá svým jedinečným a proměnlivým počasím. Tato malá ostrovní lokalita je obklopena Atlantským oceánem, což způsobuje neustálé změny v počasí.

Počasí na Achill Island je často překvapivé a nepředvídatelné. Na jednom okamžiku může být slunečno a teplé, zatímco za pár minut se může objevit silný vítr a průtrž mračen s deštěm. Je to výzva pro místní obyvatele, turisty i farmáře, kteří se musí rychle přizpůsobovat a být připraveni na všechny možné podmínky.

Obecně vzato, na Achill Island panuje vlhké a mírné klima. Vliv Atlantského oceánu způsobuje, že zdejší teploty jsou mírnější než na kontinentu. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá na 5-10 stupňů Celsia. I přes svou mírnost, počasí na Achill Island není vždy příjemné kvůli silnému větru a neustálým srážkám.

Během deštivých období na ostrově může být počasí opravdu nepříznivé. Průměrný roční úhrn srážek na Achill Island je vysoký a dosahuje až 1 500 mm. Déšť je distribuován po celý rok, takže se zdejší krajina udržuje zelená a plná květin. To dává ostrovu nádherný a malebný vzhled, ale zároveň přináší i některé obtíže, jako jsou záplavy a bahenní plochy.

Větrné podmínky jsou také výrazným rysem počasí na Achill Island. Díky otevřené poloze k Atlantskému oceánu je ostrov vystaven silným větrům, které mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h. To přináší výzvy pro venkovní aktivity, ale také přitahuje surfaře a vodní sportovce, kteří mají rádi výzvy a adrenalin.

Navzdory proměnlivým podmínkám je Achill Island stále oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody. Ostrov nabízí krásné pláže, skalnatá pobřeží, úchvatné výhledy a útulná městečka. Místní obyvatelé jsou známí pro svou pohostinnost a rádi sdílejí své znalosti a zkušenosti s počasím s návštěvníky.

Achill Island je krásným a divokým místem, které nabízí jedinečné zážitky díky svému neobyčejnému počasí. Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, berte prosím v úvahu jeho proměnlivost a připravte se na všechny druhy počasí, aby vaše cesta byla bezproblémová a naplněná úžasnými zážitky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky