Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Blarney Castle

Dovolená Irsko Blarney Castle


Irska dovolená Blarney Castle: Zažijte kouzlo starobylého hradu

Pokud máte rádi historii, legendy a přírodu, nemůžete si nechat ujít dovolenou v Irsku. Tato země nabízí mnoho fascinujících a krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je hrad Blarney Castle, který se nachází nedaleko města Cork.

Blarney Castle je starobylý hrad, který byl postaven na skále ve 15. století. Zakládá se na něm mnoho legend a pověstí, které se vážou k jedné ze svých nejznámějších atrakcí – Blarney Stone. Podle pověsti, každý, kdo políbí tuto kámen, získá dar eloquence (umění mluveného projevu). Přestože políbení kamene vyžaduje trochu odvahy, miliony lidí po celém světě již toto dobrodružství zakusily – včetně mnoha slavných osobností.

Samotný hrad je také velmi zachovalý a nabízí návštěvníkům unikátní pohled do minulosti. Můžete si prohlédnout různé místnosti a vstoupit do tajemné Blarneyho komnaty, která údajně ukrývá truhlu s pokladem. Z vyšších pater hradu je nádherný výhled na okolní krajinu, která je plná zelených luk a lesů, typických pro Irsko.

Okolí Blarney Castle je rovněž malebné a nabízí mnoho příležitostí k procházkám a piknikům. Najdete zde rozlehlé zahrady, které jsou plné květin a keřů. Kromě toho se nachází i krásný vodní příkop, který hrad obklopuje. Čeká vás zde opravdový kouzelný kout, kde můžete odpočívat a užívat si přírody.

Navštěvovat Blarney Castle je příjemné ve všech ročních obdobích. V létě se budete kochat zelenou krajinou a krásným kvetoucím zahradami. V zimě pak můžete zažít atmosféru starobylého hradu, když je pokryt sněhem. Nemusíte se bát, že by se příliš ochladilo – irské zimy jsou spíše mírné.

Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, mějte na paměti, že je lepší se tam dostat brzy ráno, protože bývá velmi oblíbené a může být přecpané turisty. Doporučuje se také zakoupit si vstupenku předem, abyste se vyhnuli frontám. Na místě je také možné zakoupit drobné suvenýry a dobroty.

Dovolená v Irsku a návštěva Blarney Castle je zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Prožijte kouzlo starověkého hradu, políbejte Blarney Stone a načerpejte energii z krásné irské přírody. Jedná se o jedinečný zážitek, který stojí za to zařadit na seznam svých cestovních priorit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Blarney Castle


Dotazy:

1. Jaké je otevírací doba Blarney Castle?

2. Jak se dostat do Blarney Castle z Dublinského letiště?

3. Potřebuji si zakoupit vstupenky předem, nebo je mohu koupit na místě?

4. Je možné fotografovat uvnitř Blarney Castle?

5. Mohu si prohlédnout Blarney Stone?

6. Jaké jsou další atrakce a aktivity, které mohu v Blarney Castle navštívit?

7. Existuje v areálu Blarney Castle možnost občerstvení?

Odpovědi:

1. Otevírací doba Blarney Castle se může lišit v závislosti na ročním období. Obvykle je v provozu od 9:00 do 19:00.

2. Existuje několik možností, jak se dostat z Dublinského letiště do Blarney Castle. Nejběžnější je využití veřejné dopravy nebo pronájem auta.

3. Vstupenky na Blarney Castle je možné zakoupit jak předem prostřednictvím internetu, tak i na místě na pokladně. Doporučujeme však zakoupit vstupenky předem, zejména v hlavních turistických sezónách.

4. Ano, je povoleno fotografovat vevnitř Blarney Castle. Nicméně, berte prosím ohled na další návštěvníky a respektujte případná omezení fotografování ve specifických částech hradu.

5. Ano, Blarney Stone je jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Blarney Castle. Mohu si ji prohlédnout a existuje možnost políbit ji, což je spojeno s tradicí získání daru řeči.

6. Kromě Blarney Stone můžete v Blarney Castle navštívit například Blarney Gardens, které jsou známé svou krásou a exotickými rostlinami. Další možnosti jsou prohlídka blízké obce Blarney nebo návštěva Blarney Woolen Mills, kde si můžete zakoupit tradiční irské výrobky.

7. Ano, v areálu Blarney Castle se nachází několik míst, kde si můžete zajít na občerstvení. Nabídka zahrnuje restaurace, kavárny a kiosek s rychlým občerstvením, kde si můžete zakoupit lahůdky a nápoje.


Ubytování Irsko Blarney Castle


Irsko je známé svou bohatou historií a krásnou krajinou, a není divu, že se jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí stalo Blarney Castle. Tento malebný zámek se nachází nedaleko města Cork a je považován za jednu z nejstarších a nejznámějších turistických atrakcí v Irsku.

Blarney Castle byl postaven v 15. století a je známý především díky svému Blarney Stone, který se podle pověsti dotýká jazyka těch, kdo se k němu nakloní, a tím jim dává dar řečnění. Věří se, že dotek s tímto kamenem přinese šťastnou budoucnost a schopnost vyjádřit se.

Navíc, samotný zámek je úchvatným zážitkem. Jeho hranaté kamenné zdi a věže se tyčí nad okolním bujným zeleným krajinou, přičemž celý komplex je obklopen nádhernými zahradami a jezírky. Návštěvníci mají možnost prozkoumat různé části zámku, jako je například Velká síň, která sloužila v minulosti jako veřejná obytná místnost, a také vstoupit do Blarney Stone Room, ve které se nachází samotný kámen.

Pro turisty, kteří chtějí zažít opravdovou atmosféru zámku, je také možnost ubytování přímo na místě. Blarney Castle disponuje s několika ubytovacími možnostmi, včetně historických pokojů s výhledem na zámek a zahrady. Tento ekxkluzivní zážitek umožňuje hostům prozkoumat zámek ve večerních hodinách, kdy už turisté odejdou, a pozorovat krásu místa za ticha a klidu.

Nocleh v Blarney Castle není jenom ubytováním, ale i vstupenkou pro jedno ze skutečných pokladů Irska. Hosté mají přístup do zahrady po zavírací době, kdy je zámek zakázán pro veřejnost. To umožňuje hostům vyfotografovat si zámek bez davů turistů a opravdu si ho užít. Pokoje jsou vkusně zařízené v historickém stylu, aby hosté měli pocit, že se vrátili v čase.

Blarney Castle není jenom turistickou atrakcí, ale také nabízí nezapomenutelný zážitek a ubytování. Pokud máte chuť na dobrodružství a chcete prožít něco jedinečného, není pochyb o tom, že Blarney Castle je správnou volbou.


Počasí Irsko Blarney Castle


Irsko je země, která je známá svým deštivým a vlhkým počasím. Mnoho turistů se vydává do Irska, aby si prohlédli krásné zelené krajiny, ale často se setkávají se špatným počasím. Když si ale plánujete návštěvu Blarney Castle, můžete se setkat s překvapením - počasí bývá zde obvykle o něco lepší než v jiných částech země.

Blarney Castle se nachází v okolí Corku, což je město v jižní části Irska. Proslavil se zejména díky Blarney Stone, což je kámen v poloze nad věží, který se údajně dotkne každým, kdo si jej políbí, a získá tak "dar řeči". Kromě Blarney Stone je zde ale také mnoho jiných památek, které stojí za prohlídku, například park a zahrady kolem hradu.

Co se týče počasí v této oblasti, můžeme říci, že je zde mírné a vlhké klima. To znamená, že se zde nedočkáte vysokých teplot ani sucho. Průměrná teplota se pohybuje okolo 10-15 °C v průběhu celého roku. V období června až srpna mohou být teploty vyšší, ale i tak se nedočkáte výrazného tepla.

Co se týče srážek, v této oblasti je jich hodně. Průměrné srážky se pohybují okolo 800 až 1000 mm za rok, což je hodně ve srovnání s jinými částmi Evropy. Nejvlhčí období jsou zde zimní měsíce, kdy je častější déšť.

Nicméně, když navštívíte Blarney Castle během letních měsíců, můžete se setkat s tím, že počasí bude o něco slunečnější. V létě se v severní Evropě obvykle vyskytuje tzv. "high pressure system", který přináší stabilní a slunečné počasí. I když se nejedná o pravidlo, můžete se setkat s tím, že během vaší návštěvy v létě bude slunce svítit a budete mít příjemné počasí pro procházku kolem hradu a parku.

Ať už se setkáte s jakýmkoliv počasím, návštěva Blarney Castle stojí za to. Když máte štěstí a počasí bude slunečné, můžete si užít krásné výhledy a procházku kolem hradu a parku ještě více. Pokud se vám ale proti počasí postaví déšť a vlhkost, nevzdávejte se a vezměte si s sebou deštník, abyste si mohli užít všechny okamžiky vaší návštěvy.


Letenka Irsko Blarney Castle


Irska, země zelených luk, přátelských lidí a úchvatných památek. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro návštěvníky z celého světa je Blarney Castle, který se nachází v malém městečku Blarney nedaleko města Cork.

Blarney Castle je starobylý hrad, který byl postaven v roce 1446 a je známý pro svůj ikonický kamenný kámen Blarney, který se nachází na jeho vrcholu. Tento kamenný kámen se stal hlavní atrakcí hradu a přitahuje každý rok tisíce turistů, kteří jsou přesvědčeni, že polibek tohoto kamene jim přinese zvláštní dar - schopnost mluvit věčnou pravdu a schopnost expresivního vyjadřování.

Cesta na vrchol hradu není pro slabé povahy, protože vedoucí ke kamenu je malý úzký vstup, nazvaný "Jedovatý hřbitov". Návštěvníci musí sejít po strmých schodech a držet se dřevěného zábradlí, aby se dostali na vrchol.

Jakmile dosáhnou vrcholu hradu, návštěvníci mohou vidět nádherný výhled na okolní krajinu plnou zelených luk a půvabných vesnických domů. Zde čeká na ně také kamenný kámen Blarney, který je od prvního políbení uctsáván turisty z celého světa.

Kromě kouzla polibku Blarney Castle nabízí také procházky v jeho krásných zahradách, které jsou plné kvetoucích rostlin, překrásných vodních prvků a místa ke klidnému posezení. Návštěvníci si zde mohou dokonce koupit i nějaký suvenýr v místním obchodě, kde je možné zakoupit různé druhy irského whiskey, suvenýry a další památky.

Pokud se rozhodnete navštívit Irsko a máte rádi historické památky a nádhernou přírodu, Blarney Castle je pro vás ideální zastávkou. Nezapomeňte políbit kámen Blarney a získat tak svou dávku odvahy a schopnosti vyjadřování.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky