Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Glendalough

Ubytování Irsko Glendalough


Píšeme o místečku v Irsku, které je známé svou krásnou přírodou, historií a klidnou atmosférou. Jedná se o Glendalough, což v gaelštině znamená "Údolí Dvou Jezior".

Glendalough se nachází v horské oblasti Wicklow na východě Irska, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Jeho hlavní atrakcí je starobylý klášter založený svatým Kevinem v 6. století. Klášter se nachází v malebném údolí obklopeném vysokými horami, které tvoří krásnou kulisu pro turisty.

Klášter Glendalough byl důležitým centrem osvěty a učení na ostrově i po staletí poté, co byl založen. V těchto dávných dobách sem cestovali studenti a mnichové ze všech koutů Irska a učili se zde řemeslu, zpěvu a písemnictví. Klášter byl také centrem pro křesťanskou spiritualitu a místem poutníků.

Dnes je klášter Glendalough jednou z nejvýznamnějších historických památek v Irsku. Návštěvníci mohou procházet pozůstatky kláštera, které zahrnují kostel, věže, studnu a hřbitov. Klášter je obklopen nádhernými zahradami a jezírky, které dodávají místu zvláštní atmosféru klidu a kontemplace.

Kromě kláštera je Glendalough také oblíbeným cílem turistů kvůli svému nádhernému přírodnímu prostředí. V oblasti se nachází dvě jezera – Upper Lake a Lower Lake, která jsou vzdálená od sebe asi kilometr. Okolí těchto jezer nabízí skvělé možnosti pro turistiku, pěší výlety a pikniky. Kdo má chuť na výzvu, může se vydat na jednu z turistických stezek vedoucích do okolních hor. Na cestě si můžete vychutnat nádherný výhled na jezera a údolí.

Pokud se rozhodnete zůstat v Glendalough déle, nebo pokud přijedete o víkendu, můžete se ubytovat v jedné z místních čajoven nebo B&B (bed and breakfast). Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a útulné prostředí, ve kterém můžete odpočinout a načerpat síly pro další objevování přírodních krás Glendalough.

Glendalough je místem, které vám poskytne příjemný únik z městského ruchu a stresu. Je to místo, kde se můžete vrátit do minulosti a zažít atmosféru starověkého Irska. Ať už se sem vydáte kvůli historii kláštera, krásné přírodě nebo jen kvůli klidu a tichu, Glendalough vás jistě nadchne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Jak se dostat do Glendalough?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Glendalough, je autem nebo autobusem. Z Dublinu to trvá asi hodinu a půl jízdy.

2. Kde se nachází Glendalough?

Glendalough se nachází v kraji Wicklow v Irsku.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Glendalough?

Hlavní atrakce v Glendalough jsou klášter Sv. Kevina, Upper a Lower jezero, Round Tower a Báthoryovský kříž.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?

Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je v období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu.

5. Je nutné si rezervovat ubytování v Glendalough?

Je doporučeno si ubytování v Glendalough předem rezervovat, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Kde se dá v Glendalough najíst?

V Glendalough se nachází několik restaurací, kaváren a hospůdek, které nabízejí tradiční irské pokrmy.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Glendalough?

Nejlepší turistická trasa v Glendalough je okružní trasa kolem Upper a Lower jezera, která vám umožní vidět všechny hlavní atrakce této oblasti.

8. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough?

Nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy se zde obvykle hromadí nejvíce turistů.

9. Kolik stojí vstup do Kláštera Sv. Kevina?

Vstup do kláštera Sv. Kevina je zdarma, ale je možné si tu nechat milodar.

10. Je v Glendalough dostatek parkovacích míst?

Ano, v Glendalough je dostatek parkovacích míst, ale během turistické sezóny mohou být parkovací místa plná.


Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte fantastické místo pro dovolenou v Irsku, nemůžete minout Glendalough. Toto úchvatné údolí se nachází asi 40 kilometrů jižně od Dublinu a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v zemi.

Glendalough, což v překladu znamená "údolí dvou jezer", leží v národním parku Wicklow Mountains. Oblast je bohatá na přírodní krásy a historické památky, které okouzlí každého návštěvníka.

Hlavními atrakcemi Glendalough jsou ruiny starobylého kláštera. Klášter byl založen v 6. století svatým Kevinem, irským mnichem. I přes svou tisíciletou historii jsou zde stále dochovány pozůstatky románské baziliky, zvonice, opevnění a kříže. Procházka mezi těmito starobylými zříceninami vám umožní nahlédnout do minulosti a ocenit bohaté dědictví Irska.

Dalším lákadlem Glendalough jsou jeho přírodní jezera. Dvě hlavní jezera, Upper Lake a Lower Lake, jsou krásná a klidná místa, kde si můžete odpočinout a obdivovat výhledy na okolní kopce. Můžete tu také podniknout krásné procházky podél břehů jezer a objevovat okolní lesy a vodopády.

Pro milovníky turistiky je oblast Glendalough rájem. Existuje mnoho různých tras a stezek, které vás zavedou do srdce přírody. Nejpopulárnější je tzv. "Wicklow Way", 132 kilometrů dlouhá trasa vedoucí přes národní park a překrásné irské krajiny. Pokud vám 132 kilometrů přijde příliš, nebo nemáte tolik času, můžete si vybrat z množství kratších tras vhodných pro všechny úrovně zdatnosti.

Glendalough je také vyhledávaným místem pro pikniky a rodinné výlety. Existuje zde mnoho piknikových prostorů, kde si můžete přinést své občerstvení a vychutnat si krásné výhledy přímo v přírodě. Okolní kopce jsou také skvělým místem pro horolezectví a outdoorové aktivity.

Ať už sem přijedete na den nebo na delší dobu, nenechte si ujít Glendalough. Toto malebné údolí vás okouzlí svou krásou a historií. Všechny tyto faktory udělují z Glendalough nezapomenutelný cíl pro dovolenou v Irsku.


Letenka Irsko Glendalough


Glendalough: Klenot na zeleném ostrově

Irsko je země bohatá na překrásnou krajinu a malebné památky, které lákají turisty z celého světa. Jedním z takových fascinujících míst je Glendalough, což v překladu z irštiny znamená "Údolí dvou jezer". Toto malebné údolí s historickým klášterem leží jen hodinu jízdy od Dublinu a je oblíbenou destinací pro milovníky přírody, historie a klidu.

Údolí Glendalough se nachází v Národním parku Wicklow Mountains, tvořeném rozlehlým horským pásmem. Návštěvníci sem přicházejí, aby se ponořili do přírodní krásy, prohlédli si historickou stavbu nebo se prostě jen odreagovali od rušného městského života. Kromě překrásného jezerem okrašlovaného údolí se zde nachází i řada turistických tras, které umožňují prozkoumávat tento nádherný kout Irska.

Nejvíce známou a navštěvovanou památkou v Glendalough je klášter založený svatým Kevinem v 6. století. Tento klášter sloužil jako útočiště pro mnichy až do 13. století, kdy byl zničen anglo-normanskými vojsky. Dnes z kláštera zbyly především ruinami klášterní kostel, vysoká kamenná věž a několik dalších staveb. Klášter je obklopen rozsáhlým hřbitovem, kde jsou pohřbeni někteří irští světci.

Kromě kláštera se v údolí nacházejí i další atrakce, například malé muzeum, kde je možné se dozvědět více o historii tohoto místa, nebo vodopády, které jsou přístupné po krátké procházce. Návštěvníci si zde mohou také vychutnat klidnou atmosféru a pozorovat mnoho druhů ptáků a jiných zvířat, které obývají okolní přírodu.

Glendalough není pouze místem historie a přírody, ale také příležitostí k různým aktivitám. Turisté si zde mohou zapůjčit kolo a projet se cyklistickou trasou kolem jezer, nebo se vydat na turistickou stezku a vyšplhat se na nejvyšší vrchol okolních hor. Pro ty, kdo hledají klid a odpočinek, je zde možnost si sednout u jezera a obdivovat malebné okolí.

Pokud se chystáte do Irska a máte rádi spojení historie, krásné přírody a klidu, nevynechejte návštěvu údolí Glendalough. Toto úchvatné místo nabízí nejen jedinečný pohled do minulosti, ale i příležitost být jedno s přírodou a vychutnat si klid a krásu Irska.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough je malebné údolí a historické místo, které se nachází v hrabství Wicklow na východě Irska. Je to oblíbená turistická atrakce díky své nádherné přírodě a bohaté historii. Kromě toho je málokdy možné mluvit o Glendaloughu bez zmínky o jeho proměnlivém počasí.

Irsko je známé svými bouřlivými a nepředvídatelnými počasími a Glendalough není výjimkou. Jeho poloha na východním pobřeží přináší chladnější a vlhčí podnebí, kde je déšť a mlha běžným jevem. V létě se teploty pohybují mezi 15 až 20 stupni Celsia, avšak s deštěm můžete čekat kdykoliv.

Podzim a jaro přinášejí časté srážky a změny počasí jsou rychlé a výrazné. Můžete se probudit s jasným slunečným dnem a do oběda být zasaženi prudkou bouří. Je důležité být připraven na různé klimatické podmínky, abyste se mohli co nejlépe vychutnat okolní krajinu.

Zimy v Glendaloughu jsou mírné, ale vlhké. Teploty se pohybují mezi 5 až 10 stupni Celsia a déšť a mlha jsou běžnou součástí každodenního počasí. V zimě je oblast také náchylná k větrným bouřím, které mohou způsobit přívaly dešťových srážek.

Letní měsíce jsou obvykle nejteplejší a nejsušší období v Glendaloughu, ačkoli deštivá povaha irského počasí znamená, že je pořád dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Během letních dnů můžete očekávat více slunečního svitu a teploty mohou dosáhnout 25 stupňů Celsia.

Glendalough má však stále své kouzlo, bez ohledu na počasí. Jeho malebná jezera a úchvatné hory jsou stále nádherné, ať už je slunečno nebo prší. Místní květena a fauna kvetou za všech podmínek a vytvářejí malebné scény, které vás zaujmou a nadchnou.

Pokud se chystáte navštívit Glendalough, je dobré se připravit na změny počasí a sbalit si oblečení a boty vhodné pro chladnější a vlhké klima. Nezapomeňte také na deštník a pláštěnku, abyste byli připraveni na případné deštivo. S dobrým plánováním si návštěvu Glendaloughu skutečně užijete bez ohledu na počasí.

Celkově vzato, Glendalough a jeho okolí nabízejí jedinečný pohled na irské počasí. Bez ohledu na to, zda se jedná o slunečný den nebo deštivý den, můžete si být jisti jedním - příroda v Glendaloughu vás nikdy nezklame.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky