Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Kilkenny

Dovolená Irsko Kilkenny


Irsko Kilkenny – klenot na jihu Irska

Irsko je země plná krásných přírodních scenérií, historických památek a malebných vesnic. Mezi mnoha turisty oblíbenými destinacemi je i město Kilkenny nacházející se na jihu země.

Kilkenny je malé město, ve kterém si ale každý najde své oblíbené místo. Toto historické město je známé svými čarokrásnými ulicemi, gotickou katedrálou a hradem Kilkenny Castle. Hrad byl postaven v 12. století a dodnes se nachází v naprostém perfektním stavu. Dozvíte se zde spoustu věcí o historii, nejdůležitějších postavách a rodinách, které v Kilkenny žily.

Další zajímavosti v Kilkenny jsou kostel svatého Kana, Katedrála Panny Marie a celá řada muzeí. Pro milovníky divadla a umění je připraveno divadlo Watergate Theatre s pestrou nabídkou představení. V centru města najdete mnoho malých krámů a obchůdků s suvenýry, v nichž si můžete zakoupit nějaké tradiční vyšívané batikované zboží.

V okolí města najdete i spoustu dalších památek a turistických atrakcí. Například ruiny hradu Dunmore Cave, které se nacházejí jen několik kilometrů od Kilkenny. Také je zde velmi půvabné staré město Kells, které je také rozhodně stojí za návštěvu.

Nechtějte zůstávat v městě celou dobu a raději vyrazte na výlet do kopců, kde můžete procházet úchvatnou přírodou Irského venkova. A pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na vodopád Torc. Kilkenny je znám také svými keltskými obyvateli, a to zvláště na Slieve Bloom, kam si můžete zajít na pivo nebo na kávu do některého z hotelů v oblasti.

Ubytování v Kilkenny není příliš drahé a můžete si vybrat z mnoha různých ubytování. Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, najdete tu četné hotely, ale i bed & breakfast propojující skvělou kvalitu ubytování s tradicí a krásou starého města.

Irsko Kilkenny je místo, které vám nabídne úchvatnou kombinaci historie, přírodních krás a hospodské kultury, kterou u nás najdeme jen zřídka. Kilkenny je skvělou destinací pro každého, kdo se chce prohnat starými uličkami, ochutnat irské pivo a dát si do pořádku duši na úchvatném venkově.


Ubytování Irsko Kilkenny


Irsko je země plná malebných vesnic a historických měst, která mají mnoho nabídnout turistům, kteří sem zamíří. Jedno z takových měst je Kilkenny, které se nachází na jihovýchodě země. Kilkenny je známé svou bohatou historií, překrásnou architekturou a přátelskou atmosférou.

Při plánování cesty do Kilkenny je důležité také zohlednit ubytování. Město nabízí širokou škálu možností v různých cenových kategoriích, aby vyhovělo potřebám různých typů návštěvníků.

Pro ty, kteří si přejí zůstat v centru města a být blízko k hlavním turistickým atrakcím, je nejlepší volbou zůstat v jednom z historických hotelů. Tyto hotely mají často původ v dobách středověku a nabízejí tradiční irskou atmosféru, kombinovanou s moderními pohodlími. Hosté mohou očekávat elegantní pokoj s výhledem na město či místní památky, a také výtečnou irskou kuchyni v hotelových restauracích.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují větší nezávislost, jsou k dispozici také možnosti pronájmu privátních apartmánů nebo pokojů v penzionech. Tyto ubytovací možnosti nabízejí soukromí a jednoduché vybavení za přijatelnou cenu. V mnoha případech jsou také umístěny ve starých budovách s příjemnou atmosférou, což dodává pobytu autentičnost.

Pro ty, kteří více ocení přírodu a klidnější pobyt, je možnost vydat se mimo centrum města a ubytovat se na venkově nebo ve vesnici poblíž Kilkenny. Tato varianta je vhodnější pro ty, kteří mají k dispozici vlastní dopravu, nebo preferují prozkoumávat okolí na kole či pěšky. Venkovská ubytování nabízejí klid a pohodu, a zároveň příležitost prozkoumat okolní přírodu.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování, dovolená v Kilkenny je výjimečným zážitkem. Bohatá historie a kultura města, spolu s vřelostí a přívětivostí místních obyvatel, jsou faktory, které přitahují turisty z celého světa. Kilkenny je také domovem mnoha festivalů a kulturních akcí, které nabízejí další zajímavý prvek do vaší dovolené.

Když se rozhodnete navštívit Kilkenny, vyberte si ubytování starostlivě, abyste si mohli užít všechny krásy a zážitky, které toto město nabízí. Ať už si vyberete historický hotel, příjemný penzion nebo místo na venkově, mohli byste si být jisti, že váš pobyt bude nezapomenutelný.


Letenka Irsko Kilkenny


Kilkenny je malebné město na jihu Irska, které je známé svým bohatým kulturním dědictvím, kvalitou potravin a přátelským prostředím. Pokud si plánujete návštěvu tohoto fascinujícího místa, letenka Irsko Kilkenny je skvělou volbou.

Irsko je země s bohatou historií a Kilkenny je jedním z jejích nejznámějších historických příkladů. Toto město je domovem impozantní viktoriánské pevnosti, Kilkenny Castle, která se nachází uprostřed okouzlujícího nádvoří a rozsáhlého parku. Návštěvníci mohou prozkoumat krásu této pevnosti, procházet se po zahradách, navštívit muzeum a dostat se do nitra pevnosti.

Dalším z místních klenotů je St. Canice's Cathedral, mešita Sv. Kana, která zaujme svou gotickou architekturou a nabízí úchvatné výhledy na město z její výšky. Zhruba desítka kilometrů mimo město se rozprostírá klášterní zahrady Jerpoint, kde můžete najít unikátní kamenné sochy a historické ruiny.

Kilkenny je také proslulé svými festivaly, včetně Kilkenny Arts Festival, který přitahuje talenty z celého světa. Během tohoto festivalu se město promění v ohnisko umění, hudby a divadla, což nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou zážitek.

Pro milovníky hudby a zábavy je v Kilkenny mnoho tradičních irských hospod, kde si můžete vychutnat živou hudbu, tancovat a ochutnat místní pivo. Město také nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, které servírují kvalitní irskou kuchyni s příchutí místních produktů.

Když se chcete projít po okolí, máte na výběr z několika malebných vesnic a krásné krajiny. Oblast Kilkenny je obklopena zelenými pastvinami, řekami a jezery, což poskytuje perfektní příležitost pro milovníky přírody a venkovských výletů.

Chcete-li se dostat do Kilkenny, nejsnáze to lze udělat letením do Dublinského letiště, které je největší a hlavní letiště na Irsku. Odtud si můžete rezervovat další letenku do Kilkenny nebo si půjčit auto a projet se po malebné irské krajině.

Letenka Irsko Kilkenny nabízí příležitost zažít skvělou kombinaci historie, kultury, gastronomie a přírodní krásy. Bez ohledu na vaše zájmy, Kilkenny vás přivítá svým pohostinným a přátelským prostředím, které vám přinese živé vzpomínky a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kilkenny


Dotazy a odpovědi týkající se města Kilkenny v Irsku:

1. Jaké je poloha Kilkenny?
Kilkenny se nachází na jihovýchodě Irska ve středu hrabství Kilkenny.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kilkenny?
Lze se do Kilkenny dostat autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší letiště jsou v Dublinu a Waterfordu.

3. Co je nejznámější památkou v Kilkenny?
Nejznámější památkou v Kilkenny je Kilkenny Castle, který pochází z 12. století a nabízí nádherný výhled na město.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity a památky v Kilkenny?
Kromě Kilkenny Castle si můžete prohlédnout také St. Canice's Cathedral, Butler Gallery nebo Kilkenny Design Centre. Sportovní fanoušci mohou navštívit Thomastown GAA Club nebo Kilkenny Rugby Football Club.

5. Kde se dají ochutnat tradiční irské pokrmy v Kilkenny?
V Kilkenny je několik restaurací a hospod, které nabízí tradiční irskou kuchyni, jako je Kyteler's Inn nebo Brewery Corner.

6. Existují v Kilkenny nějaké kulturní festivaly a události?
Ano, Kilkenny je známé svými kulturními festivally, jako je Kilkenny Arts Festival, Kilkenny Roots Festival nebo Cat Laughs Comedy Festival.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Kilkenny?
V Kilkenny najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmů apartmánů.

8. Jak se dostat do centra Kilkenny z letiště v Dublinu?
Z letiště v Dublinu je možné do centra Kilkenny cestovat autobusem nebo vlakem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

9. Existuje v Kilkenny nějaké veřejné dopravní spojení?
Ano, v Kilkenny je k dispozici městská autobusová doprava, která propojuje různé části města.

10. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Kilkenny?
Nejlepší časy na návštěvu Kilkenny jsou obvykle jaro a léto, kdy jsou teplé teploty a více kulturních událostí se koná ve městě.


Počasí Irsko Kilkenny


Irsko je známé svým proměnlivým počasím. Tento trend je zvláště výrazný v místě jako Kilkenny, což je malebné město ležící v jihovýchodní části ostrova.

Průměrná teplota v Kilkenny činí od 5°C v lednu až po 20°C v červenci a srpnu. Nicméně, může být velmi chladno i v letních měsících, obzvláště v období nočních teplot. V zimních měsících jsou časté teploty pod bodem mrazu, ale sníh není tak častý jako v jiných částech Evropy.

Kilkenny je obklopeno pohořím a má vlivem oceánu vlhké podnebí s rovnoměrně rozloženými srážkami po celý rok. Průměrné srážky se pohybují kolem 800 mm za rok, ale za určitých okolností může být srážek mnohem více.

Dešťové srážky jsou nejvýraznější v průběhu podzimu a zimy, s největší aktivitou srážek v listopadu a prosinci. Nicméně, je zde stále několik slunečných dní, které jsou rozlitány během celého roku.

V létě jsou v Kilkenny časté bouřky, silný vítr a občas i krupobití, ale přesto se jedná o oblíbenou turistickou destinaci v létě. Chcete-li být dobře připraveni na pobyt v Kilkenny, je nutné si vzít oblečení na všechny příležitosti. V létě nezapomeňte na sluneční brýle a krém na opalování, přičemž v zimě si nezapomeňte na teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Vzhledem k proměnlivému počasí můžete v Kilkenny zažít všechny roční období během pár dní, což nese s sebou i své kouzlo. Ponořte se do místní kultury a užijte si krásnou scenérii, kterou Kilkenny nabízí v průběhu celého roku.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky