Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Geysir

Dovolená Island Geysir


Island je známý svou nádhernou přírodou a jedním z jeho nejznámějších geotermálních úkazů je gejzír Geysir. Tato přírodní atrakce, která se nachází v Geysirské oblasti na jihozápadě ostrova, každoročně láká tisíce turistů z celého světa.

Geysir je jedním z nejaktivnějších gejzírů na světě a v minulosti vytryskl až do výšky 170 metrů. Dnes už je však méně pravidelný a nepředvídatelný. I přesto je jeho záležitostí sledovat okolní přírodní krásy a tajemství tohoto jedinečného gejzíru.

Geysirská oblast se nachází na kráteru z doby ledové a je bohatá na termální prameny a gejzíry. Kromě slavného Geysiru je zde také další známý gejzír s názvem Strokkur. Strokkur je mnohem pravidelnější než Geysir a vybuchuje každých 5-8 minut, vystřikuje horkou vodu do výšky až 30 metrů.

Pozorování gejzírů je jistě jedním z hlavních důvodů, proč turisté navštěvují tuto oblast. Je to fascinující přírodní úkaz, který připomíná sílu a krásu přírody. Navíc je to jedna z největších atrakcí Islandu.

Kromě gejzírů je Geysirská oblast také známá pro své termální lázně a modré laguny. Modrá laguna je geotermální lázeňský komplex, kde si návštěvníci mohou užít relaxace ve vodě s teplotou okolo 38°C. Tato laguna je vytvořena z odpadních vod z geotermální elektrárny, která je obohacena o minerály a prvky, které mají příznivý účinek na pokožku.

Dovolená v oblasti Geysiru je skvělou příležitostí k prozkoumání jedinečné přírody Islandu. Kromě gejzírů a termálních lázní můžete také navštívit ledovou jeskyni, jezero Þingvallavatn a mnoho dalších turistických atrakcí.

Doporučuje se přijet do oblasti Geysiru v létě, kdy jsou teploty příjemné a denní světlo trvá velmi dlouho. Je tu také větší šance na pozorování vybuchujícího gejzíru. Přesto se však doporučuje být opatrný a dodržovat bezpečnostní pokyny, protože horká voda může být nebezpečná.

Island je země plná jedinečných přírodních úkazů a gejzír Geysir je jedním z jejích nejznámějších symbolů. To je místo, které by měl navštívit každý cestovatel, který si chce užít krásy přírody a zároveň zažít nevšední dobrodružství. Geysirská oblast je fascinujícím místem, které nabízí nádherné scenérie, termální lázně a jedinečné geotermální úkazy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Geysir


1. Jak se jmenuje největší gejzír v oblasti Geysir?
- Největší gejzír v oblasti Geysir se jmenuje Strokkur.

2. Jaké jsou nejlepší časy pro pozorování gejzírů v oblasti Geysir?
- Nejlepší časy pro pozorování gejzírů v oblasti Geysir jsou brzy ráno, kdy je méně lidí, a v době slunce, kdy jsou barvy vodních gejzírů nejvíce výrazné.

3. Je nutné platit vstupné do oblasti Geysir?
- Ano, platí se symbolické vstupné.

4. Jaké jsou další zajímavosti v oblasti Geysir?
- V oblasti Geysir je možné navštívit například národní park Thingvellir, nebo nádherné vodopády Gullfoss.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do oblasti Geysir?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do oblasti Geysir, je autem po silnici číslo 35. Je však také možné využít autobusového spojení ze Reykjavíku.


Počasí Island Geysir


Island je známý jako země extrémního počasí a překrásné přírody. Jedním z nejznámějších přírodních úkazů na Islandu jsou gejzíry a právě Island Geysir představuje jedno z nejzajímavějších míst.

Island Geysir se nachází v oblasti známé jako Haukadalur, která je ve střední části Islandu. Gejzír je pojmenován podle jednoho z největších a nejznámějších gejzírů na světě - Geysir. Tento gejzír dal název všem ostatním výtryskům horké vody, které dokážou vyšplhat až do výšky 70 metrů.

Island Geysir je oblíbenou turistickou atrakcí díky svému ohromujícímu výstupu vody do vzduchu a přímočarému plivnutí horkých vodních trysk. Gejzír však bohužel ztratil svou přirozenou sílu a pravidelnost v eruptivních aktivitách. V současné době vybuchuje pouze několikrát denně, a i to je nejisté a nelze předpovědět časování jednotlivých výtrysků.

Zajímavou skutečností je, že Island Geysir je zodpovědný za vytvoření termínu "gejzír" ve světovém slovníku. Název Geysir pochází z islandského výrazu "geysa", což v překladu znamená "trysknout".

Proč se tedy Island Geysir stal tak populárním místem pro turisty? Jednoduše řečeno, diváci jsou fascinováni úžasnými přírodními silami, které se při výtryscích gejzíru uvolňují. Když se voda ohřívá v hloubce zemské kůry a dosáhne bodu varu, vzniká tlak, který vede k explozi. Výsledkem je ohromující erupce horké vody a páry, která následně tryská do výšky.

Poznávání Island Geysir je jedinečným zážitkem. Díky svým okolím poskytuje turistům také možnost prozkoumat blízké termální prameny, další menší gejzíry, sopky a překrásnou islandskou krajinu.

Pokud se rozhodnete vystoupit na Island Geysir, buďte připraveni na nevyzpytatelné počasí. Island je známý svými častými dešti, prudkými větry a proměnlivými teplotami. Vzhledem k tomu, že se Island Geysir nachází ve vnitrozemí, je k němu přístupný pouze přes silnici, která se může v zimě stát náročnou.

Přestože je Island Geysir velmi atraktivním místem pro turisty, je důležité si uvědomit jeho křehkou povahu. Je zde důležité dodržovat všechny pokyny a nedotýkat se okolních geotermálních oblastí, protože by to mohlo poškodit přírodní dědictví tohoto jedinečného místa.

Island Geysir představuje jeden z nejúžasnějších přírodních úkazů na Islandu. Kombinace ohromné síly přírody, nevysvětlitelné magie a krásy okolní krajiny tvoří z tohoto místa skutečné tajemství a zároveň turistický magnet.


Ubytování Island Geysir


Island je země vulkánů a geotermálních pramenů. Určitě jste slyšeli o slavných gejzirech, které zde najdete. Jedním z nejznámějších je právě Geysir, který dal název celé oblasti. Nachází se na západě Islandu asi 120 km od Reykjavíku, což je hlavního města. Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto magického místa, bude třeba zajistit i ubytování.

Geysir se nachází v oblasti, která se nazývá Haukadalur. Je to zrovna ta oblast, kde se nachází i několik dalších gejzírů, takže se jedná o velmi turisticky zajímavé místo. Určitě stojí za to tady strávit alespoň jeden den, aby si člověk mohl prohlédnout všechny ty přírodní krásy, které tu najde.

Existuje několik možností, jak se ubytovat v této oblasti. Pokud máte rádi pohodlí a luxus, můžete si zarezervovat pokoj v nejblíže položeném hotelu - Hotel Geysir. Tento hotel se pyšní nádherným výhledem na gejzíry, má vlastní restauraci, wellness centrum a mnoho dalších služeb. Pokud tedy nehledáte úsporu a chcete si maximálně užít pobytu v této oblasti, je to pro vás ta nejlepší volba.

Pokud se ale hledáte něco levnějšího, nebojte se. V oblasti Haukadalur najdete několik dalších možností, jak se ubytovat. Například si můžete pronajmout chatu, která se nachází v blízkosti gejzírů. Existuje mnoho nabídek na pronájem chat a různých apartmánů, takže si můžete vybírat podle vašich preferencí.

Pokud nejste nároční na pohodlí a nevadí vám přespání v autě, tuto oblast můžete navštívit i na jednodenní výlet. Nejlepší je ale původním plánem zůstat zde alespoň na jednu noc, aby si člověk mohl prohlédnout i ostatní zajímavosti v okolí.

A co se týče ceny? Samozřejmě, že první varianta - ubytování v luxusním hotelu - je přibližně o třetinu dražší, než ubytování v chatě. Ale i přesto zůstávají ceny ubytování v této oblasti relativně vysoké. Určitě to ale za to stojí, protože pobyt v této krásné přírodní oblasti je nezapomenutelným zážitkem.

Proč si tedy nevyzkoušet ubytování v okolí gejzírů? Pokud máte rádi přírodu a chcete zažít něco nevšedního, tato oblast je tou pravou volbou. Ubytování poblíž Geysiru bude pro vás skvělou relaxací a příležitostí prozkoumat krásu Islandu.


Letenka Island Geysir


Cestování je jedním z nejkrásnějších zážitků, které si můžeme dopřát. Když už se rozhodnete cestovat, tak se vyplatí vybrat si neco opravdu zajímavého. Co třeba navštívit ostrov, kde se budete cítit jako v jiném světě? Ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, lázeňské termály, pláže s černým pískem a spoustu dalších zajímavých míst. Ano, mluvíme o Islandu. Pokud se rozhodnete pro tuto destinaci, nezapomeňte zajít k nejznámějšímu gejzíru Geysir, po kterém dostanete letenku s názvem Island Geysir.

Geysir se nachází v údolí Haukadalur, asi 100 km severovýchodně od Reykjavíku. Je to největší a nejaktivnější gejzír v oblasti. Svůj název dostal podle staronorského slova "geysa", což znamená "tryskat." Geysir byl v provozu již několik set let, ale v posledních letech se čas mezi záchvaty tryskání prodloužil na několik dní nebo dokonce týdnů. Jeho velkým rivalem je v současnosti gejzír Strokkur, který stříká vodní sloupy až přes 30 metrů vysoko.

Když se ocitnete v blízkosti Geysiru, ucítíte divokou sílu přírody, která se vybíjí obrovskou silou z země. Ať už budete stát uvnitř kruhu, který vznikl v důsledku erupce gejzíru, nebo se budete dívat na tryskající vodní sloupy z dálky, budete zaručeně fascinováni. Voda v gejzíru je horká až 100 °C, což dokáže být někdy i odporné, ale přesto je tohle místo nádherné a velmi populární u turistů.

Island, tedy země ohně a ledu, svým návštěvníkům nabízí spoustu dalších krás a památek, proto by si cestovatelé měli určitě připravit dostatek času na prozkoumání celého ostrova. Island je země, která přitahuje návštěvníky po celý rok a nabízí jim jedinečné zážitky, které nikdy nezapomenou. Vydejte se na Island a objevte neuvěřitelnou krásu tohoto ostrova! A když se budete rozloučit s ostrovem, nezapomeňte si koupit letenku s názvem Island Geysir jako připomínku úžasného zážitku.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky