Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Počasí Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největší ostrov vulkanického souostroví Vestmannaeyjar a nachází se asi deset kilometrů jižně od pobřeží Islandu. Toto malebné mořské městečko je velmi populární turistickou destinací kvůli svému mimořádnému krásnu a jedinečnému vulkanickému prostředí. Pokud plánujete cestu na Island, určitě byste se měli podívat, co se týká počasí na ostrově Heimaey, protože může ovlivnit vaše plány.

Ostrov Heimaey se nachází v Arktickém kruhu, což znamená, že počasí zde je chladné a vlhké po většinu roku. V zimě teploty klesají pod bod mrazu, s častými silnými větry a sněhovými bouřemi. V létě se však počasí trochu zlepšuje, teploty se pohybují kolem 10-15 °C a občas přinese ostrov teplé slunečné dny.

Je důležité pamatovat, že počasí na Heimaey je velmi proměnlivé a může se měnit během dne. Během zimy se může setkat s mžitkami a mlhou, které mají tendenci ke stagnaci na ostrově a zapojit se do tvorby velmi nízkých mraků. Ty mohou trvat několik dní, čímž na ostrově přetrvává stísněné a depresivní počasí. V létě se může setkat s větrnými podmínkami, což je dobré si zapamatovat pro plavbu, protože moře je často velmi drsné.

Přestože počasí může být na ostrově Heimaey chladné a proměnlivé, nabízí toto místo i mnoho prožitků. Ostrov má mnoho turistických atrakcí k návštěvě, jako je například ušlechtilý orel – větší než opravdoví. Volcano museum se nachází prakticky na místě, kterému kdysi dominoval sopouch Eldfell. Za zmínku stojí i restauraci, kde si můžete vychutnat nejen kvalitní rybí delikatesy, ale i vydatnou porci halibutu.

Konečně si ale uvědomte, že Island je jedním z nejživějších sopečných regionů na světě, takže každé roční období si užijete v jiné barevné paletě. Tak neváhejte a vybrzte si svůj nejlepší termín k cestě, ať jste v jakémkoliv počasí!


Dovolená Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey může být nejmenším ostrovem archipelagu Vestmannaeyjar, ale patří mezi nejvíce fascinující lokality na Islandu. Tento ostrov se může pochlubit dechberoucími přírodními scenériemi, divokou zvěří, křišťálovou vodou a místním rybářským průmyslem.

Pokud máte rádi přírodu, pak se vám bude na Heimaey líbit. Ostrov nabízí jedinečné přírodní scenérie jako jsou sopky, krátery, jeskyně a překrásná vodopády. Pro milovníky zvířat je zde možnost shlédnout lachtany a tučňáky a dokonce i ve velkých množstvích. Pokud zajdete na vrchol sopky Helgafell, budete mít neopakovatelný pohled na celý ostrov.

Dalším úžasným zážitkem je vyjížďka na lodi, během které budete mít možnost pozorovat velryby. V letních měsících se na ostrově koná spousta kulturních akcí a festivalů. Pro návštěvníky je připravena řada sportovních aktivit, například golf, jízda na koni, rybaření, plachtění nebo horolezectví.

V Heimaey najdete řadu hotelů a chat, které jsou ideální pro dovolenou s rodinou či přáteli. Ostrov je často spojen s nejlepšími rybami, které si můžete vychutnat v různých restauracích. Ryby a mořské plody jsou doprovázeny tradičními islandskými přílohami, jako jsou brambory a zelí.

Kromě přírodních krás a kulturního dědictví nabízí Island Heimaey i mnoho historických a archeologických památek. Na ostrově je možné navštívit různá muzea, která ukazují, jak lidé žili v minulosti na tomto ostrově, a také muzeum o úplný veřejné bezpečnosti. Tento muzeum popisuje příběhy zasahování islandské požární služby a zachraňování lidí během erupce sopky Eldfell v roce 1973, která výrazně změnila tvář ostrova.

Island Heimaey může být nejmenším ostrovem v archipelagu Vestmannaeyjar, ale to vůbec neznamená, že by byl nezajímavý. Pokud hledáte klidné a zároveň zajímavé místo pro dovolenou, je Heimaey tou správnou volbou. Kromě toho si zde můžete užít skvělé jídlo, sportovní aktivity a mnoho dalšího. Vydejte se na Island Heimaey a poznávejte jedno z nejvýjimečnějších míst na planetě!


Ubytování Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největším ostrovem Vestmannaeyjar a nachází se jižně od Islandu. Je to malý a kouzelný ostrov, který nezapomenutelně zaujme nejen díky své přírodě, ale také díky své historii.

Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, jistě hledáte informace o ubytování. Heimaey nabízí různé druhy ubytování, od kempů a ubytoven po hotely a apartmány.

Kempy jsou nejlevnější variantou a na ostrově jsou k dispozici dva, jeden na východní a druhý na západní straně ostrova. Tyto kempy mají základní vybavení - toalety, sprchy a umyvadla. V ceně je také vstup do místního bazénu. Tento typ ubytování je vhodný pro turisty, kteří hledají adrenalin a nezajímají se o komfort.

Další možností je ubytování v ubytovně, kde najdete společné pokoje se sdíleným sociálním zařízením. Tento typ ubytování je vhodný pro cestovatele na kratší pobyty.

Pro návštěvníky, kteří hledají více pohodlí, jsou k dispozici hotely a apartmány. Největší hotel na ostrově Heimaey se jmenuje Hotel Vestmannaeyjar a nachází se v blízkosti letiště. Nabízí luxusní pokoje s vlastní koupelnou a wifi zdarma. Apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány nabízejí kuchyň a obývací pokoj s dostatkem prostoru pro odpočinek.

Není to jenom množství ubytování, co dělá Heimaey tak zajímavým pro turisty. Ostrov má spoustu atrakcí pro návštěvníky. Vestmannaeyjar je známý pro svou obrovskou množství ptáků na březích ostrova a na okolních sopečných ostrůvcích. Plavba po jeho okolí je nejlepším způsobem, jak vidět ptáky a části ostrova, ke kterým se nelze dostat po souši. Dalšími zajímavými místy jsou sopečné tunely, které vás provedou lentikulárními vrstvami sopky.

Heimaey není velký ostrov, ale nabízí mnoho unikátních zážitků pro turisty s různými zájmy a preferencemi. Při plánování návštěvy Heimaey si můžete být jisti, že na ostrově najdete to správné ubytování pro vás a vaše cestovatelské potřeby.


Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey: Skrytý poklad ostrova Vestmannaeyjar

Islanďanský archipelag Vestmannaeyjar oplývá překrásnou přírodou a fascinujícími příběhy. Mezi těmito ostrovy se nachází skrytý poklad - ostrov Heimaey, který je známý svou jedinečnou atmosférou a spektakulárními výhledy.

Při pohledu na mapu Islandu může Heimaey vypadat jen jako jedno z mnoha míst k prozkoumání. Avšak toto malé a nevýrazné místo se v posledních desetiletích stalo turistickou nevěstincem a magnetem pro ty, kteří hledají jedinečnou dovolenou.

Cesta na Heimaey sama o sobě je zážitkem. Budete mít možnost cestovat trajektem a pozorovat úchvatné skalnaté pobřeží Vestmannaeyjar. Když se blížíte k ostrovu, začnete si uvědomovat jeho skutečnou krásu. Mnoho lidí popisuje příjezd na Heimaey jako překvapivý zážitek, který se srovnává s příjezdem do jiného světa.

Na Heimaey nechybí atrakce. Nejznámější z nich je skvostný sopečný vrchol Eldfell, který vznikl při velkém sopečném výbuchu v roce 1973. I po dlouhých letech od této katastrofy je povrch Eldfellu dosud čerstvý a viditelným připomínkou tohoto dramatického dění. Pokud se cítíte odvážně, můžete se vydat na pěší túru na vrchol a obdivovat nádherný výhled na okolní ostrovy a oceán.

Další skvost Heimaey je Sæheimar - Muzeum ornitologie. Vestmannaeyjar jsou domovem ohromného množství mořských ptáků, včetně odlišných druhů tučňáků. Muzeum nabízí fascinující interaktivní výstavy, které vás přenesou do světa těchto vzácných tvorů. Během návštěvy se dozvíte více o jejich životě a ochraně jejich prostředí. Pro milovníky ptáků je návštěva Sæheimaru prostě nevyhnutelná.

Pokud máte rádi přírodní krásy, pak nezapomeňte na jedinou pláž na Heimaey, známou jako Stórhöfði. Tato písečná pláž je obklopena úchvatnou přírodou a poskytuje úžasné možnosti pro procházky a sledování ptáků. Během své návštěvy se můžete potkat s místními pejsky a zajíčky, kteří procházejí okolím dokola. Je to opravdu idylické místo.

Ačkoli Heimaey je malý a neznámý ostrov, nabízí návštěvníkům množství zážitků. Od překrásných výhledů na moře a pouťovou sopečnou historii, po fascinující ornitologické muzeum a poklidnou pláž. Někteří lidé na Heimaey tráví jen jediný den, ale ti odvážnější zůstanou déle a objeví více ze skrytých pokladů tohoto ostrova.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou, Heimaey na ostrově Vestmannaeyjar je skvělou volbou. Přijďte a objevte své vlastní dobrodružství v tomto fascinujícím koutu Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Jak se dostat na ostrov Heimaey?
Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Heimaey, je trajektem nebo letadlem. Trajekt vyjíždí z města Landeyjahöfn a letadlo z města Reykjavík.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě ostrova Heimaey?
Nejlepší doba k návštěvě ostrova Heimaey je od června do srpna, kdy je nejvíce slunce a teploty jsou příjemné. Nicméně, ostrov má určitý kouzlo i v zimě, kdy se můžete podívat na polární záři a užít si klidnější dobu.

3. Co se na ostrově Heimaey dá vidět a zažít?
Na ostrově se dá zhlédnout muzeum vulkanologie, kde se dozvíte o erupci sopky Eldfell v roce 1973. Zároveň se můžete podívat na množství krásných pohledů, například na pobřeží ostrova, kde se nachází velké množství vodopádů a jeskyní.

4. Je tu jakékoliv ubytování?
Ano, na ostrově Heimaey se nachází několik ubytování od hotelů až po kempy. Nicméně, během letní sezóny se doporučuje si ubytování zarezervovat dopředu.

5. Jaká je doporučená délka pobytu na ostrově Heimaey?
Doporučená délka pobytu na ostrově Heimaey je jeden až dva dny, aby jste si mohli užít většinu zajímavostí, místa a přírodní krásy.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky