Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Pisa

Dovolená Itálie Pisa


Itálie je země, která nabízí mnoho zajímavostí a krás, a jedním z těch nejpopulárnějších míst k návštěvě je město Pisa. Toto krásné město se nachází v oblasti Toskánsko, asi 80 kilometrů od Florencie. Mnoho turistů sem přijíždí především za jednou z nejznámějších atrakcí, Leaning Tower of Pisa (štíhlá věž).

Pokud si chcete užít skvělou dovolenou v Itálii, Pisa nabízí mnoho způsobů, jak strávit svůj čas. Můžete se projít po historických ulicích a nádvořích, navštívit katedrálu Pisy nebo prozkoumat množství tradičních italských restaurací a kaváren. Věž samotná je ale stále ta, za kterou sem lidé nejvíce míří. Její stavba byla zahájena v roce 1173 a dokončena se zpožděním až v roce 1350. Její úhel náklonu byl způsoben nestabilitou půdy pod stavbou a dnes je to jedna z nejslavnějších architektonických zajímavostí na světě.

Po tom, co se na věž podíváte z různých úhlů a pořídíte si fotky, můžete se jít projít po nedaleké botanické zahradě a prohlédnout si mnoho druhů rostlin a květin, které v této oblasti rostou. Vstup do zahrady je zdarma a nabízí krásné zázemí pro odpočinek po shlédnutí věže.

Dalšími místy v Pise, která můžete navštívit, jsou Piazza dei Cavalieri, Certosa di Calci a několik muzeí, včetně Museo delle Sinopie a Museo Nazionale di San Matteo. Piazza dei Cavalieri je náměstí, které bylo v renesanční době jedním z center města a současně bylo sídlem některých vládních a vzdělávacích institucí. Certosa di Calci je klášter z 14. století, který se nachází asi 10 kilometrů od Pisy. Říká se o něm, že patří k nejkrásnějším v Toskánsku a nabízí jedinečný pohled na klášterní zahrady a klášterní interiéry.

Celkově lze říci, že Pisa je skvělým místem pro dovolenou v Itálii, nabízejícím cenný zdroj historie a kultury a místem s množstvím možností pro zábavu a relaxaci. Během své návštěvy můžete ochutnat některá z nejlepších italských jídel, procházet se historickými ulicemi a samozřejmě se podívat na štíhlou věž. Takže pokud hledáte čarokrásnou destinaci pro svou dovolenou, neváhejte a navštivte Pisu v Toskánsku.


Letenka Itálie Pisa


Itálie je zemí, která se nachází na jižní Evropě a je známá svými historickými památkami a vynikající kuchyní. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Itálii, není lepší volbou než cestovat letadlem přímo do kouzelného města Pisa.

Letenky do Pisy jsou k dispozici z mnoha evropských destinací, včetně Londýna, Barcelony, Berlína a Paříže. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na ročním období, proto vám doporučujeme, abyste si při hledání letenek udržovali flexibilitu, co se týče data odletu a příletu.

Letiště Galileo Galilei v Pise má přímé spojení s celou řadou evropských destinací. Je to moderní a dobře vybavené letiště s mnoha službami a příjemnou atmosférou. Z letiště do centra Pisy se dostanete snadno mnoha způsoby, jako například místní autobusovou dopravou nebo taxíkem.

A co můžete očekávat při návštěvě Pisy? Samozřejmě, největšími atrakcemi jsou spojovány s ikonickou Věží, která se nachází na Náměstí zázraků. Věž je známá svým nakřápnutím avšak rozhodně stojí za to si ji projít a podívat se na krásnou katedrálu Duomo a historické baptisterium. Pisa má také mnoho jiných památek, jako jsou elegantní paláce, muzea plná umění a historie, parky a zahrady.

Pokud máte rádi exkluzivní shopping, určitě vás osloví klenotnictví a butiky v centru města. A co se týče kulinářské scény, Pisa nabízí vynikající restaurace s tradičními toskánskými jídly, jako jsou těstoviny, rizota a grilovaná masa. Pro milovníky vína, oblast Chianti, nacházející se v blízkosti Pisy, nabízí exkluzivní degustaci toskánského vína a šumivých vín.

Celkově lze říci, že návštěva Pisy a Itálie obecně je nezapomenutelným zážitkem. S letenkou do tohoto nádherného města můžete zažít čarovnou atmosféru toskánských kopců a kulturálního bohatství Itálie. Vstupte do světa renesanční kultury, výborného jídla, vína a přijměte pozvání teplé pohostinnosti Italského lidu.


Počasí Itálie Pisa


Itálie je známá svojí krásnou přírodou, bohatou historií a zajímavou kulturou. V rámci Itálie je jedním z nejvýznamnějších měst Pisa, které se nachází v Toskánsku. Ať už jsou návštěvníci fascinování šikmou věží nebo bohatým kulturním dědictvím, je důležité zvážit také počasí během návštěvy.

Pisa leží v mírném podnebném pásmu, což znamená, že má příjemné teploty a mírné zimy. Jaro (březen až červen) je v Pise velmi příjemné období, kdy teploty stoupají na příjemných 15-20 °C. Tyto teploty a slunečné dny jsou ideální pro prohlídky památek a procházky městem.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou v Pise horké s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Slunce zde svítí nepřetržitě a je vhodné mít u sebe výstroj na ochranu před sluncem, jako jsou sluneční brýle a opalovací krém. Díky blízkosti Ligurského moře však můžete Pisu spojit s návštěvou pláží a koupáním v místních letoviscích.

Podzim (září až listopad) je další ideální období pro návštěvu Pisy. Teploty se pohybují kolem 20 °C a je zde méně turistů, což umožňuje klidnější prohlídky památek a lákavější ceny ubytování. Podzimní barvy a příjemné počasí vytvářejí v Toskánsku zvláštní atmosféru.

Zima (prosinec až únor) bývá v Pise vlhká, ale teploty zřídka klesnou pod 10 °C. Vzhledem k tomu, že se jedná o období mimo hlavní sezónu, mnoho turistů se rozhodne navštívit město právě v této době. Zimní měsíce jsou ideální pro procházky ulicemi Pisy a ochutnávání místních specialit.

Je nutné zmínit, že počasí je nepředvídatelné, ačkoliv obecně platí, že Pisa má příjemné klima po většinu roku. Průtrže mračen nebo krátké bouřky se mohou vyskytnout kdykoliv, takže je rozumné být na případné změny připraven.

V každém případě, bez ohledu na počasí, Pisa je okouzlující město, které nabízí mnoho možností pro prozkoumání historických památek, jako je slavná Věž svobody, Dóm svatého Jiří a katedrála. Rezervujte si čas na procházku po překrásném náměstí Piazza dei Miracoli, které je srdcem města.

Ať už se rozhodnete navštívit Pisu v jarním, letním, podzimním nebo zimním období, mějte na paměti počasí a připravte se na pohodlné oblečení a obuv, která vám umožní pohybovat se po městě. Během každého období můžete v Pise zažít nádherný pobyt a objevovat krásy tohoto úžasného italského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pisa


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Pise:

1. Jak se dostanu z letiště do centra města?
Z letiště Galileo Galilei v Pise je snadné dostat se do centra města. Můžete použít autobusovou linku LAM Rossa, která vás doveze až na hlavní náměstí Piazza dei Miracoli.

2. Kde se nachází Leaning Tower of Pisa a jak se tam dostanu?
Leaning Tower of Pisa se nachází na náměstí Piazza dei Miracoli v centru města. Můžete se tam dostat buď jízdním kolem nebo pěšky z hlavního nádraží Pisa Centrale.

3. Kolik stojí vstupenka na Leaning Tower of Pisa?
Vstupenka na Leaning Tower of Pisa je zpravidla kolem 18 € pro dospělého a 15 € pro studenta. Doporučuje se si vstupenky kupovat předem online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pisy?
Nejlepší doba k návštěvě Pisy je během jara a podzimu, kdy teploty nejsou příliš vysoké a počasí je méně deštivé. Léto může být velmi horké a rušné.

5. Co dalšího je v Pise k vidění kromě Leaning Tower of Pisa?
Město Pisa nabízí mnoho dalších atrakcí k vidění, včetně Piazza dei Cavalieri, které je známé kolekcí států a nádhernými historickými budovami. Dalšími zajímavými místy jsou katedrála Duomo di Pisa, Baptisterium San Giovanni a Palazzo Blu umělecké muzeum.


Ubytování Itálie Pisa


Italské město Pisa je známé především svou ikonickou památkou - Věží Pisa. Tato věž je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Itálii a přitahuje ročně tisíce návštěvníků z celého světa. Ačkoliv Pisa je především známá svou věží, město samo o sobě skrývá mnoho dalších zajímavých míst k prozkoumání.

Pisa nabízí řadu možností pro ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Zde je několik příkladů, jak naplno využít svou návštěvu v tomto krásném městě.

Pro milovníky luxusu a pohodlí je v Pise k dispozici řada luxusních hotelů. Tyto hotely často nabízejí nejen komfortní pokoje s moderním vybavením, ale také vysoce kvalitní služby jako wellness centra, bazény, fitness centra a restaurace s vynikajícími gastronomickými zážitky. Tyto hotely často také disponují krásnými zahradami a terasami, které nabízí výhled na věž Pisa a další památky města. Ubytování v luxusních hotelech je ideální pro ty, kteří si přejí nechat se hýčkat a strávit svůj pobyt v Pise ve stylu.

Pro cestovatele, kteří preferují přátelskou atmosféru a vřelou pohostinnost, je zde řada rodinných penzionů a bed and breakfastů. Tyto ubytovací zařízení často poskytují pohodlné pokoje v útulném prostředí, kde se budete cítit jako doma. Majitelé bed and breakfastů a penzionů často nabízí svým hostům osobní přístup a mohou jim doporučit ty nejlepší restaurace a památky v okolí. Ubytování v rodinných penzionech a bed and breakfastech vám umožní prožít autentický italský zážitek a poznat místní kulturu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Pise také dostupná řada cenově dostupných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení poskytují základní pohodlí, jako jsou čisté a jednoduché pokoje s vlastní koupelnou. I přes nižší ceny však nespouštějí na kvalitě, a tak si hosté mohou užít příjemný a pohodlný pobyt bez vysokých nákladů.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a samostatnost, jsou k dispozici také apartmány a studia k pronájmu. Tyto ubytovací možnosti jsou vhodné pro ty, kteří si přejí mít vlastní kuchyň a prostor pro sebe, ať už cestují s rodinou nebo přáteli.

Pisa nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovují různým preferencím a potřebám. Bez ohledu na váš rozpočet a styl cestování se určitě najde vhodné ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt v tomto krásném italském městě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky