Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Řím

Ubytování Itálie Řím


Itálie, konkrétně její hlavní město Řím, patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě. Přinášíme vám přehled nejlepších možností ubytování v Římě.

Hotely

V Římě najdete širokou nabídku hotelů všech kategorií. Pokud chcete zůstat v centru města, vybírejte mezi hotelem Hassler Roma, Palazzo Manfredi - Relais & Chateaux nebo The First Roma Arte. Pokud preferujete moderní a designový styl, zaměřte se na hotel Boscolo Exedra Roma nebo The Tribune Hotel. Pokud hledáte ubytování pro rodinu či skupinu přátel, mohou být pro vás vhodné pokoje v hotelu Grand Hotel de la Minerve, který se nachází v historické budově, nebo luxusní apartmány v hotelu Portrait Roma.

Airbnb

Pokud raději poznáváte italský životní styl mimo turistické zóny a plánujete delší pobyt, může být Airbnb skvělou volbou. V Římě najdete velké množství nabídek od soukromých osob, které pronajímají své byty nebo pokoje. Můžete si tak užít pocit soukromí a domácího prostředí v některé z elegantních vil s bazénem nebo apartmánů v historické čtvrti Trastevere.

Hostely

Pro milovníky backpackingu a bydlení v kolektivu jsou v Římě ideálním řešením hostely. Klasické hostelové síně a společné pokoje mají například hostely Generator Rome, YellowSquare Rome či Alessandro Palace Hostel.

Náhradou za některé nedostatky hostelského ubytování bývají zahrnuty nejen snídaně, ale i piva a večerní párty, čímž hostely lákají především mladého publika.

Kempy a caravan parks

Pro vyznavače outdoorových aktivit a ubytování v kontaktu s přírodou jsou ideálním řešením kempy nebo caravan parks. V Římě najdete kempy v okolí města, které nabízejí ubytování v chatkách nebo stanování. Mezi nejlepší patří kanadský kemping Village Flaminio, který leží v těsné blízkosti města a má bazén či wifi. Dalším známějším kempem je Green Village Roma.

Po vybrání správného typu ubytování záleží už jen na vás, jak si pobyt v Římě užijete. Buďte si však současně jisti, že bez ohledu na to, pro jaký druh ubytování se rozhodnete, užijete si nádherný pobyt v jednom z nejkrásnějších evropských měst.


Dovolená Itálie Řím


Řím je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v Itálii, ale i celé Evropě. Tento krásný historický město nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí a památek, které si můžete prohlédnout během Vaší dovolené. Pokud tedy plánujete nějakou dovolenou a nevíte kam vyrazit, Řím by mohl být nádhernou volbou.

Řím je hlavním městem Itálie a nachází se na řece Tevere. Město je plné umění, kultury, historie a má nádhernou architekturu. Ve městě se nachází mnoho památek z římské doby jako je Koleseum, Fórum Romanum, Kapitol a mnoho dalších. Kromě antických památek zde najdete i spoustu uměleckých galerií, muzeí, paláců a malebných uliček.

Jednou z nejnavštěvovanějších památek Říma je svatopetrské náměstí. Nachází se zde nejen mnoho kostelů a soch, ale také Vatikán s papežským palácem, Sixtinskou kaplí a bazilikou svatého Petra. Při návštěvě Vatikánu si můžete pronajmout i sluchátka s komentářem v češtině.

Jinou památkou, která je pro turisty velice zajímavá, je Koleseum. Tohoto amfiteátru se nachází ve středu Říma a bylo postaveno během římského impéria. Koloseum bylo původně určeno pro pořádání gladiátorských her a zápasů s divokými zvířaty. Dnes se zde konají pouze prohlídky pro turisty, ale je to stále velmi poutavá památka.

Další památkou, na kterou byste při své návštěvě Říma neměli zapomenout, je Fórum Romanum. Toto místo bylo během římského impéria centrem politiky, obchodu a ceremonií. Nachází se zde mnoho antických ruin, které však i přesto dodnes svou velikostí působí velmi mocně a majestátně.

Řím je také velmi dobrým místem pro milovníky italské kuchyně. Postavil se na ní také nejslavnější hotel z celého Říma a nepochybně jedním z nejlepších na celém světě - Hotel Excelsior. Nachází se v historické části Říma, vedle exklusivních obchodů, galerií a restaurací. Můžete si zde vychutnat plnými doušky lahodné italské speciality a víno.

Pokud tedy plánujete návštěvu Říma, určitě nebudete zklamaní. Tohle historické město bude jedním z nejlepších zážitků, jaké v Itálii můžete mít. Navíc, když se rozhodnete změnit místo, kde jedete na dovolenou, Řím vám nabízí mnoho sportovních aktivit, takže tu můžete trávit nejen dovolenou pro relaxaci, ale i dovolenou pro zdraví a kondici. Tak se neváhejte vydat do tohoto úžasného města a nechte se pohltit jeho energií a historií.


Letenka Itálie Řím


Pokud hledáte atraktivní a kultivované místo pro svou příští dovolenou, pak je Itálie Řím skvělou volbou. Byl by hřích nevychutnat si toto bohaté kulturní a historické dědictví, které je jedním z nejvíce ikonických měst na světě. Aby byl váš výlet do Itálie snadný a pohodlný, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, pořídit si letenku do Říma.

Historie Itálie Říma je obrovská. Je to jedno z nejstarších měst na světě a hlavní město Římské Říše. Svými impozantními stavbami, jako je Koloseum, Vatikán a Sixtinská kaple, vtáhne návštěvníky do minulosti a umožní jim prozkoumat úžasné světové umění a architekturu, která se zde nachází.

Výhodou návštěvy Říma je také skvělá italská kuchyně. Můžete si vychutnat nejen slavnou pizzu nebo těstoviny, ale také lahodná vína, která jsou oblíbená po celém světě. Příjemný pobyt v Římě bude zahrnovat oblíbené pamětihodnosti, jako je Fontána di Trevi nebo Španělské schody, které jsou symboly města.

Získat letenku do Říma je velmi snadné. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Říma z mnoha různých destinací. Zároveň můžete využít i spojení přes jiná evropská letiště. Včasná rezervace vám pomůže najít ty nejvýhodnější ceny. Je také dobré mít na paměti, že do Říma létají i nízkonákladové letecké společnosti, což může být skvělou volbou pro levnější cestování.

Pokud se rozhodnete letět do Říma, budete mít na výběr mezi dvěma hlavními letišti: Fiumicino Leonardo da Vinci Airport a Ciampino Airport. Fiumicino je největší a nejdůležitější letiště v Římě, zatímco Ciampino je menší a využívané zejména nízkonákladovými společnostmi.

Po příletu do Říma budete mít k dispozici mnoho možností, jak se dostat do centra města. Mezi nejlepší možnosti patří taxislužba nebo využití MHD, jako jsou autobusy nebo vlaky. Další možností je i pronájem auta, což vám umožní snadno se pohybovat po městě a navštívit okolní oblasti.

Po příjezdu do Říma vám doporučuji sejít se s místními a získat jejich doporučení pro nejlepší místa na návštěvu, restaurace nebo tajné skvosty, které byste jinak mohli přehlédnout. Místní lidé jsou velmi milí a vstřícní a rádi vám doporučí ty nejlepší zážitky, které město nabízí.

Všimněte si, že při plánování návštěvy Říma je dobré si vyhradit dostatek času na prozkoumání skvostů tohoto nádherného města. Ať už jste fanoušci historie, kvalitního jídla nebo umění, Řím vás ohromí svým bohatým kulturním a historickým odkazem. A pořízení letenky do Říma je prvním krokem, který vás přivede do tohoto zázračného místa.


Počasí Itálie Řím


Italské město Řím patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Toto město zbožňují milovníci kultury, historie, ale také gastronomie. Protože Řím leží na jihu země, čeká na návštěvníky středomořské podnebí, které přináší horká léta a mírné zimy.

Léto v Římě začíná v červnu a trvá do září. V tuto dobu teploty dosahují až 30 °C. Kromě vysokých teplot také dochází k vysoké vlhkosti vzduchu, proto se návštěvníci často ocení chátrající podél římských fontán a chladných arcád. V létě jsou méně časté srážky, ale přesto se občas mohou vyskytnout krátké přeháňky.

Podzim přináší do Říma mírné teploty a bývá zde menší počet turistů. Průměrné teploty jsou kolem 20 °C a v říjnu a listopadu dochází ke zvýšenému počtu srážek. Může se stát, že podzim v Římě nemusí být tak slunečný a teplý, ale pro lidi, kteří mají rádi mírnější počasí, je to ideální období pro návštěvu tohoto města.

Zima v Římě, která trvá od prosince do února, bývá chladná a vlhká. Průměrná teplota bývá kolem 13 °C a v noci může klesat až k nule. Světelný den je v zimě poměrně krátký, slunce zapadá kolem 17. hodiny. V zimě se v Římě neobjevují silné mrazy ani sněhové bouře, ale deštivými dny lze počítat.

Jaro v Římě, které trvá od března do května, je pro mnoho lidí ideální období pro návštěvu. Průměrné teploty jsou okolo 18 °C, a to může být pro návštěvníky příjemná změna po zimě. V květnu se také konají různé festivaly a slavnosti, při kterých je město krásně ozdobeno květinami.

Když plánujete cestu do Říma, měli byste věnovat pozornost počasí. Většinou je nutné se připravit na vysoké teploty a slunce, proto je důležité mít sebou ochranný krém, klobouk či sluneční brýle. Pokud se vydáte do města v zimě, nezapomeňte na větší kousky oblečení a deštník. Nicméně nezáleží na počasí, Řím nabízí návštěvníkům mnoho krás a kouzel, které stojí za to vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Řím


1. Jak se dostanu z letiště do centra Říma?
- Můžete využít linky vlaku Leonardo Express nebo autobusové linky Terravision, které vás převezou do centra Říma.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Říma?
- Nejvhodnější doba na návštěvu Říma je obvykle na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a množství turistů nižší.

3. Jaké památky bych neměl ve Římě vynechat?
- Určitě byste neměli vynechat prohlídku Kolosea, Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Treviho fontány, Španělských schodů a fóra Romanum.

4. Jak dlouho potrvá prohlídka Vatikánských muzeí?
- Obecně se doporučuje plánovat prohlídku Vatikánských muzeí na celý den, kvůli velkému množství exponátů.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ochutnávce tradiční italské kuchyně v Římě?
- Nejlepší místa k ochutnávce tradiční italské kuchyně v Římě jsou obvykle v historickém centru, například v čtvrti Trastevere.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Římě?
- Nejlepším způsobem je využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy, tramvaje a metro. Většina turistických atrakcí je dobře dostupná prostřednictvím veřejné dopravy.

7. Jaká je měna v Itálii a kde mohu směnit peníze?
- Měnou je euro. Peníze můžete směnit v bankách, směnárnách nebo v některých hotovostních automatech.

8. Jaké jsou nejlepší místa na nákupy v Římě?
- Pro nákupy se můžete vydat na Via del Corso, Via Condotti nebo na tržiště Campo de' Fiori a Porta Portese.

9. Jaké jsou vstupné poplatky do památek v Římě?
- Vstupné poplatky se mohou lišit podle konkrétních památek. Koloseum, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple a další památky mají obvykle vstupné poplatky.

10. Je v Římě bezpečno pro turisty?
- Řím je obecně považován za relativně bezpečné město pro turisty. Nicméně, stejně jako v jiných velkých městech, je vždy dobré dodržovat obecná opatření proti krádežím a být obezřetný.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky