Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Izrael Timna Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Timna Park


1. Jaké jsou otevírací hodiny Izrael Timna Park?
Otevírací hodiny se mohou změnit v závislosti na ročním období. V obecnosti se park otevírá v dopoledních hodinách a zavírá v odpoledních hodinách. Je doporučeno zkontrolovat aktuální otevírací dobu na oficiálních webových stránkách parku nebo se informovat při vstupu.

2. Kolik stojí vstupné do Izrael Timna Park?
Cena vstupného se může také lišit v závislosti na sezóně. V obecnosti je vstupné pro dospělé akceptovatelně cenově dostupné a zahrnuje vstup do parku, možnost vyhlídkové jízdy a další aktivity. Pro děti, studenty a seniory mohou být k dispozici slevy.

3. Jak se dostanu do Izrael Timna Park?
Park se nachází poblíž města Eilat, v jižní části Izraele. Nejbližší letiště je mezinárodní letiště Eilat, odkud je možné se dostat přímymi autobusovými spoji. Alternativně je možné použít místní taxislužbu nebo pronajmout si auto.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Izrael Timna Park?
Izrael Timna Park je otevřený po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu závisí na vašich preferencích a počasí. Většina návštěvníků preferuje jarní a podzimní měsíce, kdy je teplota příjemná a nepříliš horká.

5. Jaké aktivity a atrakce mohu očekávat v Izrael Timna Park?
Park nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Mezi nejpopulárnější patří prohlídky do kopíru starých hornických dolů, možnost projížďky na velbloudech, jízda na kole nebo pěší túry po krásných přírodních cestách.

6. Je možné se v parku stravovat?
Ano, v parku se nacházejí restaurace a kavárny, kde si můžete dopřát občerstvení a regionální speciality. Pokud preferujete vlastní stravování, můžete si s sebou vzít piknikový koš.

7. Můžu si zapůjčit vybavení na aktivity v parku?
Ano, v parku je možnost zapůjčení vybavení na různé aktivity, jako jsou kola, helmy, jízdní kola nebo vybavení pro vodní aktivity. Vybavení je k dispozici za příplatek.

8. Je nutné si v parku předem zamluvit některé aktivity?
Některé aktivity, jako je například projížďka na velbloudovi, si můžete zamluvit předem, aby bylo zajištěno vaše místo. Doporučuje se využít možnost předem zarezervovat si akce, abyste si vybrali preferovaný čas a zabránili případným čekáním.

9. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Délka návštěvy závisí na vašich zájmech a tom, kolik času máte k dispozici. Většina lidí stráví v parku 2-4 hodiny, ale někteří návštěvníci mohou zůstat déle. Doporučuje se plánovat si dostatek času na prohlídku a na vychutnání všech atrakcí a aktivit parku.

10. Je možné v parku přenocovat?
Ano, v parku je k dispozici možnost kempování a přenocování. Existují kempovací zóny s vybavením a také možnost pronájmu stanů. Je nutné předem zarezervovat své místo v kempu.


Letenka Izrael Timna Park


Izrael Timna Park: Cesta do tajuplného kraje

Pokud hledáte jedinečný a fascinující cíl pro svou další dovolenou, nemusíte hledat dál. Izrael Timna Park, nacházející se v jižní části Izraele, je pravděpodobně jedním z nejzajímavějších přírodních a historických míst na světě. Tento park nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci ohromujících přírodních útvarů, kulturního dědictví a adrenalinových aktivit.

Timna Park se nachází pouhých 25 kilometrů severně od města Eilat a je snadno dostupný pomocí krátké letenky. Již při příletu nad tuto oblast váš zrak zachytí rozmanité skalní formace a neuvěřitelné barvy krajiny. Park byl původně těžbou mědi, a proto zde najdete unikátní ruiny starověkých táborů a dobyvatelských dolů, které jsou dnes přístupné jako muzeum pod širým nebem. Brány Timna Parku vás přivítají replikou legendární Solomonovy stopy, která vyvolává pocit, že jste vkročili do ztraceného světa.

Při procházce parkem budete nadšeni nejenom historickými artefakty a zkamenělinami, ale také nádherně vytesanými skalními útvary. Oblast je známá pro své bizarní a surrealistické tvarování skal, které vytvořilo příroda během tisíců let. Mezi nejznámějšími útvary patří "Mushroom" (Houba), "Arches" (Kamenný oblouk) a "The Sphinx" (Sfinga). Tyto fantastické tvary jsou ideálním místem pro pořizování skvělých fotografií a vytvoření vzpomínek, které vás budou provázet celý život.

Pro ty, kteří jsou rádi trochu aktivnější, park nabízí také řadu adrenalinových aktivit. Můžete si zde například vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách, skákat padákem nebo se vydat na procházku neuvěřitelně krásnou a krkolomně závratnou židličkovou lanovkou. Nebo se můžete vydat na výlet na hřbeti velblouda a vychutnat si pohledy na údolí z vyvýšeného místa.

Ať už se vydáte do Timna Parku pro poznání historie, prozkoumání okouzlující krajiny, adrenalinové zážitky nebo jednoduše pro odpočinek v krásném prostředí, jedno je jisté - nebudete litovat. Izrael Timna Park je jedinečné místo, které nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky a vzrušení. Takže se připravte na dobrodružství svého života a vydejte se na cestu do tohoto tajuplného kraje, který si získá vaše srdce!


Dovolená Izrael Timna Park


Timna Park je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Izraeli, které stojí za návštěvu. Nachází se v jižní části země, nedaleko města Ejlat. Park se rozprostírá na ploše více než 60 čtverečních kilometrů a je známý svou bohatou přírodní a kulturní historií.

Timna Park je především známý svou unikátní krajinou a skalnatými útvary. Jednou z hlavních atrakcí parku je skalní útvar známý jako "Solomonova stolice". Tento mohutný červenohnědý pískovcový útvar má tvar židle a je 17 metrů vysoký. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si zde rádi fotí.

Další zajímavou atrakcí v Timna Parku je skalní malebné kaňony a úzké průrvy. Tyto přírodní útvary vytvářejí dramatickou krajinu, která je procházena turistickými stezkami. Návštěvníci si tak mohou vychutnat krásnou procházku a obdivovat jedinečné tvary skal.

Park je také domovem pro mnoho archeologických nalezišť. Nacházejí se zde pozůstatky starověkých dolů na měď, které sahají až do období biblického krále Salomona. Návštěvníci parku se mohou seznámit s historií dolování a zjistit více o této starobylé tradici.

Jinou populární atrakcí v Timna Parku je uměle vytvořená socha "Velbloudí poutník". Tato socha je ve skutečnosti největší sochou z jednoho kusu mědi na světě. Měří 8,5 metrů a váží téměř 100 tun. Je to impozantní dílo a je to určitě nezapomenutelný pohled.

Pokud se rozhodnete navštívit Timna Park, existuje zde možnost ubytování v jedné z místních chat nebo stanování. Existuje i možnost jízdy na velbloudovi a jiné outdoorové aktivity jako například horolezectví a horská kola.

Timna Park je ideální destinací pro milovníky přírody, historie a dobrodružství. Nabízí jedinečnou možnost prozkoumat krásy izraelské pouště a objevit bohatou historii a kulturu této fascinující země.


Ubytování Izrael Timna Park


Izrael Timna Park je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Izraeli, která je známá díky svému jedinečnému geologickému a archeologickému kontextu. Navštívit Timna Park je tedy jako prokousat se plátnem historie a přírody zároveň. Ubytování v Timna Parku neohrožuje možnost navštívit a prozkoumat celou oblast, to znamená přírodní scenérie, kulturu, historii a archeologické památky.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat přímo v Timna Parku, je možné si vybrat ze dvou možností - stanování nebo spaní v beduínském stanu. Stanování je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě a zažít opravdové dobrodružství v poušti. Park umožňuje hostům stanování v kempu, vybaveném vším, co je potřeba k příjemnému pobytu, včetně sprch a toalet.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít více pohodlí, beduínské stany jsou určitě skvělou možností. Tyto stanové lázně jsou na výběr v různých velikostech a v sobě mají vestavěnou různé vybavení od sprchového koutu až po postele se zdravotnickými matracemi. Okolí stanů je dobře osvětlené a obklopené krásami pouště.

Vedle základního ubytování, je také k dispozici restaurace, kde se podávají pokrmy plné místních chutí a tradic. Mezi nabídkou jídel je mnoho různých pokrmů, včetně místní kuchyně beduínů. Po náročném dni plném prozkoumávání parku je noční večeře vypaseným způsobem, jak se odpočinout. Restaurace nabízí i vegetariánskou kuchyni, takže si každý dokáže vybrat to, co ho nejvíc osloví.

Jmenovitě jsou zde také k dispozici další zábavní aktivity například jízdy na velbloudech, projížďky po parku či ukázky tradičních beduínských tanců. Mohou si tak hosté připravit pestrý program plný zábavy a dobrodružství.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Timna Parku je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít skvělou dovolenou. V kombinaci s přírodou, historií a kulturou nabízí park nepřeberné množství různorodých zážitků a aktivit, které nejsou k nalezení nikde jinde. Navštívte Timna Park a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Izraeli!


Počasí Izrael Timna Park


Izraelský Timna Park se nachází v poušti Negev, asi 25 kilometrů severně od města Ejlat. Tato přírodní rezervace je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na jihu Izraele a nabízí nejen ohromující scenérie, ale také jedinečné geologické útvary a historické památky.

Když přijedete do Timna Parku, ihned pocítíte horké a suché klima pouště. Nejlepší čas pro návštěvu je na jaře nebo na podzim, kdy teploty jsou mírnější a snesitelnější. V létě mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia, což může být pro návštěvníky velmi nepříjemné. Je důležité dodržovat dostatečnou hydrataci a chránit se před sluncem.

Timna Park je známý svou rozmanitou krajinou. Dominuje muj zde Impozantní a pískovcové hory, které dotvářejí epické pozadí. V centru parku se nachází údolí Timna, které je hustě osídleno sochou kamenného pouštění a země technikálie. Tyto sochy, vytvořené přírodou, jsou jedinečné a fascinující. Nejdůležitější z nich je "Rajský oblouk", který je symbolem Timna Parku.

Další atrakcí je jezero Timna, které je přírodní rezervoárem v poušti. Jezeru dominuje skalnatý ostrov, na kterém se nachází starověký egyptský důl mědi. Tato historická památka přitahuje mnoho návštěvníků, kteří se sem sjíždějí prozkoumat starověké těžební tunely a dozvědět se více o historii mědi v regionu.

Další zajímavou atrakcí je archeologické muzeum v Timna Parku. Muzeum poskytuje zázemí pro artefakty a informace o historii oblasti. Návštěvníci se mohou dozvědět více o starožitnostech nalezených v parku a vypořádat se s historickými aspekty této fascinující oblasti.

Timna Park je také oblíbeným místem pro outdoorové aktivity. Návštěvníci si zde mohou vychutnat pěší turistiku, horskou cyklistiku a dokonce i jízdu na velbloudech. Park také nabízí možnosti kempování, kde si návštěvníci mohou užít noc pod výjimečnou hvězdnou oblohou a zažít opravdovou pouštní atmosféru.

Celkově je počasí v Timna Parku typické pro pouštní oblast. Teploty mohou být extrémně horké, zejména v letních měsících, a je důležité se chránit proti slunci a udržovat dostatečnou hydrataci. Nicméně, i přes extrémní podmínky je Timna Park neuvěřitelně překrásným místem, které stojí za návštěvu pro svou jedinečnou přírodu a historii.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky