Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Blue Lagoon

Dovolená Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon – Tajemná laguna na Jamajce

Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Lagoon. Tuto tajemnou lagunu objevila populární láska k Felliniho filmu z roku 1954, který pojednává o dobrodružném plavání italského spisovatele a herce Franca Nerliho.

Blue Lagoon se nachází na severovýchodním pobřeží Jamajky, v blízkosti přístavního města Port Antonio. Je to krystalicky čistá, modrá laguna, která je obklopena nádhernými palmovými plážemi a kokosovými háji.

Proč se nazývá "Tajemná laguna"?

Laguna je obklopena vysokými skalami, které ji chrání před větrem a vlnami z Karibského moře. Voda je zde velmi průzračná a podvodní vegetace zajímavá a bohatá. Atraktivní je zde také šnorchlování, jelikož se zde vyskytují nejrůznější druhy ryb a korálů.

Jak se sem dostanete

Přístup k Blue Lagoonu je možný autem, taxíkem nebo trajektem z Port Antonia. Můžete si zapůjčit kánoe nebo pedálů a projet se po laguně. Kromě toho je zde dobře organizovaný turistický ruch, který nabízí různé možnosti vodních aktivit, jako jsou potápění, windsurfing, vodní lyžování nebo parasailing.

Co zde navíc najdete

Blue Lagoon není jenom lagunou – v okolí se nachází mnoho zajímavých míst ke koupání a prozkoumání, jako je například krásná pláž Winnifred Beach a přírodní park Reach Falls. V blízkosti se též nachází Blue Mountains, známé pro kvalitní kávu Jamajka Blue Mountain, a které nabízejí turistům vynikající procházky s nádhernými výhledy na pobřeží.

Výhled na Blue Lagoon

Celkově bychom mohli říci, že Blue Lagoon je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít krásy Jamajky v klidu a v příjemném prostředí. Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajsku, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto tajemnou lagunu s krásným prostředím a vynikajícími aktivitami, které zde můžete podniknout.


Ubytování Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je země s bohatou historií, nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Tuto kombinaci můžete najít i v nádherném ubytování s názvem Blue Lagoon. Tento luxusní resort je nejlepším místem pro ty, kteří chtějí prožít skutečně exkluzivní dovolenou.

Blue Lagoon se nachází na pobřeží Jamajky a nabízí svým hostům nejen fantastické ubytování, ale také mnoho možností pro trávení volného času. K dispozici jsou zde nádherné pláže, nekonečné možnosti pro vodní sporty, wellness centra a fantastické restaurace, které nabízejí místní speciality.

V resortu Blue Lagoon si můžete zvolit ze tří typů ubytování a to Garden View Rooms, Ocean View Rooms a Villas. Všechny pokoje a vily jsou zařízeny ve stylu jamajské kultury a nabízejí úžasný panoramatický výhled na oceán. Pokoje jsou velké, prostorné a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Venku najdete bazén s opalováním a spa, které nabízí úlevu od stresu.

Resort Blue Lagoon je také ideálním místem pro pořádání svateb. Na pobřeží můžete vyměnit sliby před krásným jamajským západem slunce a zažít nezapomenutelný okamžik s přáteli a rodinou.

Pokud cestujete s rodinou, v Blue Lagoon najdete mnoho aktivit, které si můžete užít společně. Resort nabízí vodní park pro děti, řadu vodních sportů a mnoho dalších aktivit, které si můžete vychutnat společně.

Blue Lagoon je také ideálním místem pro milovníky přírody. Okolní oblast je plná malebných krajin a unikátních ekosystémů, které je třeba ochraňovat.

V resortu Blue Lagoon se vám nabízí také možnost vychutnat si mnoho jídel a nápojů, které jsou připraveny ze zdrojů pocházejících z místních farmářských trhů. Jamajská kuchyně je plná chutí a vůní, které vás uchvátí.

Celkově lze říci, že ubytování v Blue Lagoon je perfektním místem pro ty, kteří chtějí prožít luxusní a nezapomenutelnou dovolenou. Tento resort vám nabídne to nejlepší z Jamajky – nádherné pláže, přírodní krásy, skvělou kuchyni a spoustu aktivit pro celou rodinu. Pokud si chcete užít opravdu exkluzivní dovolenou, Blue Lagoon je vaším nejlepším výběrem.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon: Nádherný koutek nebeské modři

Pokud jste fanouškem prázdnin na křišťálově čistých plážích, kde se zastavíte a jen obdivujete překrásné scenérie, pak byste si určitě neměli nechat ujít letenku do Jamajky a návštěvu legendární Blue Lagoon (Modré laguny).

Blue Lagoon, ležící nedaleko Port Antonia na severovýchodě Jamajky, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních úkazů na ostrově. Jedná se o úžasně modrou lagunu s průzračnou vodou, která je omývána Atlantským oceánem. Je skvělým místem pro ty, kteří hledají odpočinek a uvolnění v náručí nádherné jamajské přírody.

První pohled na Blue Lagoon vás doslova ohromí. Jeho azurově modrá voda a okolní zelené kopce vytvářejí malebný obraz, který vás přivede k pokleknutí. Protože laguna je napájena sladkou vodou ze západní strany a slanou vodou z Atlantiku na východě, voda je překvapivě studená, i když šetrná k pokožce.

Při příjezdu k Blue Lagoon máte možnost si vybrat, zda chcete lagunu jen zhlédnout ze vzdálenosti nebo si užít všechny radosti, které nabízí. Mnoho turistů se rozhodne využít různé vodní aktivity, jako je plavání, šnorchlování nebo jízda na kajaku po jezeře. Pro ty, kdo hledají opravdovou adrenalinovou dávku, je tu také možnost skočit do laguny ze vzdálenějších klifů. Jistota je však zaručena, protože hloubka vody je dostatečná a nepředstavuje žádné nebezpečí.

Ti, kteří hledají klid, mají v Blue Lagoon také své místo. Můžete si zabukovat pobyt v jednom z nedalekých resortů a jeden den strávit na březích laguny, relaxovat a užívat si klidného prostředí. Laguna je obklopena nádhernou tropickou vegetací a vytváří dojem tajuplného ráje.

Další zajímavostí Blue Lagoon je fakt, že byla vybrána jako místo natáčení stejnojmenného hollywoodského filmu. Díky této popularitě se z Blue Lagoon stalo turistické středisko uznávané na celém světě.

Pokud se rozhodnete navštívit Blue Lagoon, nezapomeňte si vzít koupací oblečení, sluneční ochranu a vodo-odolnou kameru, abyste si mohli odnést vzpomínky na toto nádherné místo.

Letenky do Jamajky jsou v dnešní době snadno dostupné a můžete si zvolit z mnoha různých možností. Nyní je ideální čas vyrazit na cestu do Blue Lagoon a zažít dobrodružství v této jedinečné jamajské oáze.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Blue Lagoon


1. Jak se dostanu na Jamajku Blue Lagoon?
- Nejjednodušší způsob je cestovat letecky na letiště v Kingstonu a poté pokračovat autem do Port Antonia, který je asi 8 km od Blue Lagoonu.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Blue Lagoonu?
- Vstup do Blue Lagoonu je zdarma.

3. Lze v Blue Lagoonu plavat?
- Ano, Blue Lagoon je ideální místo k plavání. Voda je průzračná a navíc zde není nebezpečí žraloků.

4. Existuje nějaký druhého oblečení nebo vybavení, které bych měl přinést?
- Doporučuje se si přinést plavecké vybavení, ručník a opalovací krém.

5. Můžu si na místě zapůjčit šnorchlovací a potápěčské vybavení?
- Bohužel, na místě není možné zapůjčit šnorchlovací nebo potápěčské vybavení. Doporučuje se si vlastní vybavení přinést.

6. Kolik času bych si měl vyhradit na návštěvu Blue Lagoonu?
- Obvykle si návštěvu Blue Lagoonu můžete naplánovat na pár hodin, ale mnoho návštěvníků zde tráví celý den. Záleží na vás, jak dlouho se zde chcete zdržet.

7. Je zde možnost pikniku?
- Ano, u Blue Lagoonu jsou k dispozici piknikové stoly a lavice, kde si můžete udělat piknik.

8. Je zde restaurace nebo občerstvení?
- Bohužel, u Blue Lagoonu není žádná restaurace ani občerstvení. Doporučuje se si jídlo a pití přinést s sebou.

9. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti?
- V blízkosti Blue Lagoonu se nachází několik hotelů a pronájem apartmánů. Nejbližší ubytování se nachází v Port Antoniu.

10. Může se Blue Lagoon navštívit po celý rok?
- Ano, Blue Lagoon je přístupný po celý rok. Nejlepší doba k návštěvě je však v období sucha, které nastává mezi prosincem a květnem.


Počasí Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon je jedním z nejkrásnějších míst na Jamajce díky krásnému modrozelenému jezeru obklopenému překrásnou přírodou. Toto místo poskytuje unikátní zážitek na ostrově, ale počasí zde může být velmi rozmanité.

Jamajka Blue Lagoon se nachází asi 5 kilometrů od města Port Antonio a je zde k dispozici mnoho aktivit, například plavání, potápění, šnorchlování, kajak, vodní lyžování a mnoho dalšího. Aby byla zábava úplná, musí být počasí příznivé.

Celkově je počasí na Jamajce velmi příjemné, protože země se nachází v tropické oblasti. Průměrná teplota dosahuje 30 °C a to i v době největších dešťů, což jsou obvykle květen a říjen. Teplota vody v Blue Lagoon se pohybuje kolem 27-28 °C.

V letním období, tedy od června do srpna, jsou teploty mnohem teplejší, ale s sebou přináší i většinu dešťů v roce, což může znamenat, že voda bude někdy zakalená. V zimním období, tj. od listopadu do března, je počasí mírné a příjemné. Tento čas poskytuje skvělé podmínky k plavání, šnorchlování a dalším vodním aktivitám.

Někdy se může stát, že v Blue Lagoon se vyskytnou vlny, protože se jedná o otevřenou plochu, která je vystavena vlivu oceánu. Pokud však hledáte klid a ticho, nejlepší volbou bude navštívit Blue Lagoon brzy ráno nebo pozdě odpoledne.

Celkově lze říci, že počasí na Jamajce Blue Lagoon se může měnit každý den, ale místní obyvatelé věří, že toto místo je vždy krásné a stojí za návštěvu. Bez ohledu na aktuální počasí v Blue Lagoon, určitě si zde užijete nezapomenutelný zážitek a krásnou přírodu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky