Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Himeji

Letenka Japonsko Himeji


Japonsko je fascinující země plná kulturního bohatství, breathtaking přírodní scenérie a moderního životního stylu. Jedním z nejimpozantnějších míst, které lze navštívit v Japonsku, je Himeji. Tato historická pevnost se nachází ve stejnojmenném městě Himeji a je považována za jednu z nejkrásnějších pevností na světě.

Himeji-jo, jak je v Japonsku nazývána, byla postavena v 17. století a sloužila jako sídlo samurajů během období feudalismu. Pevnost se skládá z více než sedmdesáti budov, které jsou propojeny komplexním systémem bran, mostů a obranných zdí. Při pohledu na Himeji-jo z dálky, vypadá jako majestátní bílý pták s roztaženými křídly. Tato charakteristika jí získala přezdívku "Bílý ibiškový hrad".

Kromě své nádherné architektury je Himeji-jo také významnou památkou UNESCO. Byla prohlášena za světové dědictví v roce 1993 a od té doby se těší velkému zájmu turistů z celého světa. Při procházce areálem můžete obdivovat detailně vyřezávané dřevěné sloupy, kružby a verandy zdobené obrázkami ptáků a květin. Uvnitř pevnosti najdete expozice, které vám poskytnou přehled o historii samurajů a jejich životních podmínkách.

Kromě Himeji-jo se ve městě Himeji nachází také další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Koko-en, krásná zahrada v blízkosti pevnosti. Zahrady jsou rozděleny do devíti oddělených sekcí, každá s odlišným designem a vegetací. Turisté zde mohou procházet mezi tradičními japonskými zahradními prvkami, jako jsou rybníky, mosty a bonsaje.

Kromě zahrad existuje také Himeji City Museum of Art, které se řadí mezi nejprestižnější muzea moderního umění v Japonsku. Muzeum je domovem velké sbírky japonského a mezinárodního umění, včetně maleb, soch a keramiky.

Abyste se dostali do Himeji, nejlepší možností je využít letenku do Japonska. Existuje několik mezinárodních letišť v Japonsku, včetně Tokia a Osaky, které mají přímé lety z různých částí světa. Po příletu do Japonska se můžete rozhodnout pro cestu vlakem nebo autobusem do Himeji, která trvá asi hodinu.

Navštívení Himeji a jeho impozantní pevnosti je zážitkem, který si návštěvníci Japonska nemohou dovolit vynechat. Od své krásné architektury až po bohatou historii samurajů, toto místo nabízí nezapomenutelné dobrodružství v srdci tradiční japonské kultury. Při plánování vaší cesty do Japonska proto nezapomeňte zahrnout Himeji na svůj seznam "must-see" a zažít jedinečnost tohoto zařazeného světového dědictví.


Počasí Japonsko Himeji


Himeji, majestátní středověké město na západě Japonska, je proslulé svým rozmanitým a často dramatickým počasím. Leží na pobřeží Japonského moře a je domovem jednoho z nejnavštěvovanějších památkových objektů země – Himejského hradu. Tato ikonická stavba je národním pokladem a zároveň symbolizuje tradiční japonskou architekturu.

Jižní část Japonska je známá svými teplými a vlhkými léty, zatímco zimy jsou mírné a suché. Himeji není výjimkou a obyvatelé i návštěvníci jsou pravidelně konfrontováni s těmito meteorologickými podmínkami.

Léto v Himeji je obvykle horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C a místy mohou vzrůst i nad tuto hranici. V kombinaci s vysokou vlhkostí se může vytvořit nekomfortní pocit, který návštěvníci mohou cítit při procházce po okolí hradu. Místní občané a turisté se snaží vyhnout se největšímu slunci a hledají útočiště ve stínu nebo v klimatizovaných prostorách. Nezapomeňte se dostatečně hydratovat a nosit ochranné prostředky proti slunci.

Podzim v Himeji je kouzelným obdobím. Když se teploty mírně ochlazují, město se zaplňuje nádhernými odstíny oranžové, červené, hnědé a žluté. Listnaté stromy kolem hradu a v okolní krajině poskytují malebnou kulisu pro snímky, které zdobí cestovatelské časopisy a přitahují tisíce fotografů a turistů z celého světa.

Zima v Himeji je sušší a umírněnější. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C a občas mohou klesnout až pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou v této oblasti příliš časté, ale občas může napadnout i několik centimetrů sněhu. Pro návštěvníky, kteří se nebojí chladu a sněhu, je to skvělá příležitost zažít kouzlo japonské kultury a tradice v odlišném období roku.

Jaro v Japonsku je romantickou podobou přírody. V Himeji se očekává, že květen bude slavnostně slaven, kdy vřesoviště vyráží rostoucí sakury. Toto je sezóna, kdy mnoho lidí v celé zemi a po celém světě putuje do Japonska, aby obdivovalo nádhernou kvetoucí sakuru. V místních parcích jako Koko-en mohou návštěvníci relaxovat na kobercích rozkvetlých květů sakury a pozorovat, jak se měnící počasí transformuje vstřícné a přátelské jarní klima.

Počasí v Himeji je neustále proměnlivé a neexistuje žádné jisté pravidlo. Mírnější zimy, horká léta a rozkvetlé jaro jsou charakteristikou tohoto fascinujícího města. Pokud se chystáte na návštěvu Himeji, je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svůj program aktuálním podmínkám. Ať už jste milovníkem letního horka, podzimních barev, zimního chladu nebo jarního rozkvětu, Himeji vám nabídne neopakovatelné zážitky a atmosféru, kterou nikdy nezapomenete.


Dovolená Japonsko Himeji


Dovolená v Japonsku je úžasný zážitek a Himeji je jedno z nejkrásnějších měst v zemi vycházejícího slunce. Nachází se v prefektuře Hjógo na ostrově Honšú a je známé především díky svému nejznámějšímu turistickému cíli - Himejskému zámku zvanému "Bílý volný kohout" .

Himejský zámek je jedním z nejznámějších zámků v Japonsku a je považován za národní poklad. Zámek byl vystavěn v roce 1333 a přes několik století byl využíván jako velehorský hrad. V 17. století byl však zcela přestavěn a získal svou ikonickou bílou barvu. Dnes je Himejský zámek neuvěřitelně populárním turistickým cílem, který přitahuje turisty z celého světa.

Kromě zámku je v Himeji mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za vidění. Mezi nimi je například Koko-en zahrady, které jsou velmi populární v období jara, kdy se zde koná sakura - slavnost kvetoucích třešní. V zahradách můžete pozorovat uzavřené vodovody a nádrže na vodu, které byly používány při stavbě hradu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Himeji-józan Sakusho. Toto místo bylo kdysi skladem pro zemědělské produkty, ale dnes se z nich stal jedinečný komplex galerií, obchodů a tradičních řemeslných dílen.

Himeji je také populárním místem pro stravování. Centrum města nabízí mnoho malých obchůdků, kde si můžete vychutnat tradiční japonské jídlo. Nášlepky z rýžové mouky, zeleninové a masové rizoty jsou oblíbené jídla vyhledávané místními i turisty.

Pokud se chystáte na dovolenou v Japonsku, neměli byste opomenout navštívit krásné město Himeji. Himejský zámek a další turistické atrakce vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Stačí si jen zajistit letenky a ubytování v této krásné lokalitě a můžete se těšit na fantastickou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Ubytování Japonsko Himeji


Himeji je malebné město ležící na japonském ostrově Honšú, které je známé především svou impozantní pevností Himeji-jo, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost je jednou z hlavních turistických atrakcí města a ročně ji navštíví tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu Himeji, potřebujete samozřejmě kvalitní ubytování, které vám umožní pohodlně a příjemně prozkoumat všechny krásy tohoto historického města. Himeji nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro všechny typy cestovatelů a rozpočty.

Himeji je samozřejmě domovem mnoha luxusních hotelů a ryokanů, které nabízejí prvotřídní servis a komfort. Pokud si přejete ochutnat pravou japonskou pohostinnost, můžete zvážit možnost ubytování v tradičním ryokanu. Ryokany jsou japonské hostince, které jsou obvykle postaveny ve stylu tradiční japonské architektury a mají prostorné místnosti s tatami (tradiční japonské podlahy) a futony (tradiční japonské matrace). V těchto ryokanech si můžete vychutnat relaxační termální koupele a ochutnat autentickou japonskou kuchyni.

Pokud preferujete modernější ubytování, naleznete v Himeji také řadu mezinárodních hotelů s veškerými moderními vybaveními. Tyto hotely nabízejí pohodlné postele, klimatizaci, satelitní televizi, minibar a rychlý internet. Mnoho z těchto hotelů se nachází v blízkosti pevnosti Himeji-jo a dalších turisticky atraktivních lokalit.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Himeji k dispozici také řada cenově dostupných možností. Hostely nebo budžetová ubytovna jsou často levnou alternativou pro backpackery a mladé cestovatele. Tyto ubytovny nabízejí sdílené pokoje s patrovými postelemi a společné sociální zařízení.

Himeji je také známé svými lázeňskými městy (onsen). Mnoho hotelů nabízí lázeňské pokoje, ve kterých můžete relaxovat ve vlastním termálním bazénu. Tyto pokoje jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do japonské kultury koupání v horkých pramenech.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost ubytování, město Himeji vám slibuje unikátní a nezapomenutelný zážitek. Užijte si pohodlné a příjemné ubytování a vychutnejte si krásy tohoto historického a fascinujícího města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Jak se dostat do Himeji?

Nejsnáze se do Himeji dostanete vlakem z Osaka nebo Hirošimy. Z Osaka je to asi 45 minut jízdy, z Hirošimy asi 1,5 hodiny.

2. Jaké je nejvhodnější období k návštěvě Himeji?

Nejlepší období k návštěvě Himeji je na jaře, kdy kvetou sakury, nebo na podzim, kdy jsou stromy zbarveny do pestrobarev.

3. Co všechno musím vidět v Himeji?

Největší atrakcí v Himeji je Himejský zámek (Himeji-jo), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit Kokoen, krásnou zahradu v okolí zámku, nebo chrám Gokoku, za kterým se nachází hřbitov, na kterém je pohřbeno mnoho slavných Japonců.

4. Musím si dopředu zakoupit vstupenky na Himejský zámek?

Obvykle není nutné vstupenky kupovat předem, ale mohou být v době největšího zájmu (zejména během sakurové sezóny a zlatého týdne) vyprodané.

5. Můžu v Himeji najít ubytování?

Ano, v Himeji se nachází mnoho hotelů a hostelu. Doporučujeme si ubytování rezervovat alespoň několik týdnů předem, abyste měli dostatek času na výběr.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky