Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Šizuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šizuoka


1. Jak se dostat z Tokia do Šizuoky?
- Nejrychlejší způsob je cestovat vlakem shinkansenem z Tokia do Šizuoky. Trvá to přibližně 1,5 hodiny.

2. Kam se vydat v Šizuoko?
- Oblíbenými turistickými atrakcemi v Šizuoko jsou například Fuji-san (hora Fudži), japonské zahrady v oblasti Nihondaira či chrám Kunōzan Tōshō-gū.

3. Jaké jsou tradiční jídla v Šizuoko?
- V Šizuoko se specializují na mořské plody a čajové kulturu. Oblíbená jídla zahrnují sushi, tempuru, unagisodon (řízek z úhoře na rýži) a oden (vařený hot pot).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Šizuoko?
- Nejlepší čas na návštěvu Šizuoko je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy je teplota příjemná a kvetou sakury nebo se mění listí.

5. Jaké jsou oblíbené festivaly v Šizuoko?
- Mezi nejpopulárnější festivaly v Šizuoko patří Fuji Shibazakura Festival (festival s kobercovými květinami), Suruga Odori (tradiční taneční festival) a Šizuoka Matsuri (lokalní jarní festival).

6. Mohu sledovat čajové obřady v Šizuoko?
- Ano, Šizuoka je známá svou čajovou kulturou a můžete si prohlédnout tradiční čajový obřad v některých čajových domech či zahrádkách.

7. Jaká je nejlepší doprava v rámci Šizuoka?
- Nejpohodlnější způsob, jak prozkoumat Šizuoku, je použít místní vlakovou dopravu nebo taxi. Městské autobusy jsou také k dispozici, ale jsou méně časté.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Šizuoko?
- Nejlepší místa na nákup suvenýrů jsou tradiční trhy a obchody v centru města Šizuoka. Oblíbené suvenýry zahrnují čajové sady, keramiku, předměty ze dřeva a regionální potraviny.

9. Existují ve Šizuoko nějaká lázeňská města?
- Ano, v Šizuoko se nacházejí lázeňská města jako Atami, Ito a Shuzenji, která jsou známá pro své horké prameny a relaxační lázeňské podmínky.

10. Jaká je průměrná teplota v Šizuoko?
- Průměrná teplota v Šizuoko se pohybuje od 5°C v zimě až po 30°C v létě. Nejsvětlejší období je v dubnu až květnu a nejchladnější období je v lednu až únoru.


Dovolená Japonsko Šizuoka


Japonsko je země se svými unikátními a fascinujícími místy, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto míst je Šizuoka, což je prefektura ležící v centrální části Japonska na pobřeží. Považuje se za jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v zemi.

Šizuoka je známá svými malebnými výhledy na horu Fuji, která je jedním z nejvýznamnějších symbolů Japonska. Hora Fuji je s výškou přes 3 700 metrů nejvyšší horou v zemi a je oblíbeným cílem pro horolezce i turisty. Z vrcholu hory Fuji je úchvatný výhled na okolní krajinu, včetně nedalekého jezera Kawaguchi, které je dalším turistickým lákadlem této oblasti.

Prefektura Šizuoka je také domovem mnoha chrámových a svatých míst, která si zaslouží návštěvu. Například chrám Kunozan Toshogu je jedním z nejslavnějších a nejstarších chrámů v prefektuře. Navštěvníci se sem mohou dostat lanovkou, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je město Shizuoka, hlavní město prefektury. Má bohatou historii, která sahá až do období samurajů. Zde si turisté mohou prohlédnout některé z nejstarších zámků v Japonsku, jako je Shizuoka zámek, který je obklopen krásnými zahradami a nabízí pohled na město.

Jako přímořská prefektura nabízí Šizuoka také mnoho aktivit spojených s oceánem. Myšička Suruga Bay je známá pro své pláže s jemným pískem a možnosti surfování. Turisté zde mohou také vyzkoušet rybolov a vychutnat si čerstvé mořské plody, které jsou v této oblasti hojně dostupné.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Šizuoky je i její gastronomie. Prefektura je známá po celém Japonsku pro své kvalitní čajové plantáže. Navštívením čajových polí mohou turisté vidět, jak se sklízí a zpracovává čaj a nakonec ho i ochutnat. Šizuoka je také známá svými mořskými plody, jako je například sushi a šípková liči.

Pokud plánujete dovolenou v Japonsku a hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo, pak byste měli zvážit návštěvu Šizuoky. Tato prefektura nabízí krásné přírodní scenérie, bohatou historii, poutavou kulturu a vynikající gastronomii. Šizuoka je prostě ideálním místem pro objevování a dožití nezapomenutelného zážitku.


Letenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je země plná fascinujících destinací, které lákají turisty z celého světa. Jednou z méně známých, ale přesto kouzelných lokalit je město Šizuoka. Pokud máte zájem navštívit tuto část Japonska, pořízení letenky do města Šizuoka je prvotřídní volbou.

Město Šizuoka se nachází na jihu honšúského poloostrova, jen asi 100 kilometrů od Tokia. Jedná se o velmi důležité ekonomické a průmyslové centrum regionu, které zároveň nabízí návštěvníkům spoustu atrakcí a překrásnou přírodu.

Jedním z hlavních turistických lákadel Šizuoky je světoznámý symbol Japonska – Mount Fuji. Pro mnoho lidí je tento pojízdný stratovulkán vysněným cílem jejich cesty do země vycházejícího slunce. Z Šizuoky lze snadno navštívit turisticky vyhledávaný pohledový bod na horu Fuji, kterými jsou například oblasti Miho-no-Matsubara nebo Nihondaira.

Další zajímavostí, kterou turisté mohou v Šizuokě objevit, je středověký zámek Šizuoka. Tento historický hrad je známý svou úchvatnou architekturou a krásnou zahradou, která nabízí úžasné výhledy do okolí. Navštěvovateli se zde nabízí možnost prozkoumat zámek, jeho muzeum a okolní park s jasně rybníky a kvetoucími stromy.

Šizuoka je také známé svou rozmanitou gastronomií, která patří mezi nejlepší v zemi. Tradiční jídla, jako je sushi, ramen a tempura, jsou zejména v této oblasti připravována s nejvyšší kvalitou a péčí. Pro milovníky čaje je rovněž velkým lákadlem návštěva tradičních čajových plantáží a ochutnávka čajů, které jsou v této oblasti produkovány.

Pokud plánujete navštívit Japonsko a hledáte méně turisticky přeplněné místo, město Šizuoka je výbornou volbou. S jeho krásnou přírodou, historickým zámkem a vynikající gastronomií je tato destinace ideální pro ty, kteří si chtějí užít autentický japonský zážitek. Pořízení letenky do Šizuoky je prvním krokem k této nezapomenutelné dovolené.


Počasí Japonsko Šizuoka


Šizuoka, město na jihu Japonska, se může pochlubit příjemným podnebím s průměrnou roční teplotou kolem 16 stupňů Celsia. Zima je mírná s teplotami kolem 8 stupňů Celsia a léto je horké a vlhké s teplotami v průměru kolem 27 stupňů Celsia.

V létě se v Šizuoka konají různé festivaly a události, které přilákají mnoho návštěvníků z celého světa. Tyto události jsou obvykle provázeny vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimní měsíce v Šizuoka jsou mírné a suché a jsou ideální pro turistiku a prozkoumání místní krajiny a kultury. Návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy na hory a údolí Šizuoky.

Je třeba mít na paměti, že vítr v Šizuoka může být velmi silný. Silný vítr se může objevit celoročně, ale nejvíce se projevuje v období tyfonů, které se obvykle objevují v létě a na podzim. Tyfony mohou být velmi silné a přinášejí s sebou silné deště a vysoké vlny.

Celkově Šizuoka nabízí příjemné podnebí, které umožňuje turistům a návštěvníkům užívat si krásnou přírodu a kulturní scénu města. Pokud se vydáte do Šizuoky, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a být připraveni na nečekané změny počasí.


Ubytování Japonsko Šizuoka


Šizuoka je jednou z atraktivních prefektur v Japonsku, která láká turisty svou krásnou přírodou a bohatou historií. Pokud se chystáte na svou cestu do Šizuoky, je důležité zvažovat i otázku ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v této oblasti.

Jednou z nejběžnějších možností je zvolit si hotel. V Šizuokově prefektuře je celá řada hotelů, které nabízí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z nich se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což znamená, že si můžete užívat svůj pobyt se snadným přístupem k místům, která chcete navštívit. Ve většině hotelů najdete všechny nezbytnosti, jako jsou pohodlné postele, vlastní koupelny, televizi a Wi-Fi připojení k internetu.

Pokud byste raději zažili tradičnější japonskou atmosféru, můžete se ubytovat v ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské noční ubytování, která nabízejí jedinečný zážitek. Neobvyklé postele na podložkách, tatami podlahy a relaxační atmosféra dělají z pobytu v ryokanu nezapomenutelný zážitek. Ryokany také nabízejí unikátní možnost vyzkoušet si japonskou kuchyni ve formě tradiční multicourse večeře, která se nazývá kaiseki. Ryokany se nachází převážně ve venkovských oblastech či v okolí hor, kde můžete ocenit krásu přírody.

Další možností ubytování v Šizuokově prefektuře je pronájem domu či bytu. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí pronájem krásných japonských domů, kde se můžete cítit jako místní obyvatelé. Pronájem domu či bytu vám dává větší svobodu a soukromí, a zároveň si můžete vychutnat autentické prostředí. Mnoho domů a bytů je vybaveno veškerým komfortem, který potřebujete pro váš pobyt.

Pokud jste dobrodružní a hledáte něco trochu jiného, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z místních kempů. Šizuoka je známá svou krásnou přírodou a je ideálním místem pro pobyt v kempu. Budete mít možnost prozkoumat okolní lesy, hory a přírodní jezera. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro rozdělání ohně. Pobyt v kempu je skvělým způsobem, jak být blízko přírody a zažít dobrodružství.

Šizuoka je skvělým místem pro cestování, ať už cestujete v páru, s rodinou nebo sami. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, je důležité si zvolit takové, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Buďte si jistí, že v Šizuokově prefektuře si užijete báječný pobyt plný krásy a dobrodružství.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky