Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve

Dovolená Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je bohatá na krásné a jedinečné přírodní rezervace a jednou z nich je Blyde River Canyon Nature Reserve. Tento národní park se nachází v provincii Mpumalanga a díky svému přírodnímu bohatství a velmi krásnému údolí Canyonu řeky Blyde se jedná o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v celé Jihoafrické republice.

Blyde River Canyon Nature Reserve převyšuje oblast asi 25 kilometrů dlouhého a 750 metrů hlubokého kanyonu, a nabízí téměř nepopsatelně krásné scenérie nejznámější z nich je „Three Rondavels“, tři kopce, které vypadají jako houby a jsou ikonou parku. Tento kanyon byl vytvořen miliardy lety erozí řekou Blyde, která zde vytvořila svou cestu z hor Drakensberg do Indického oceánu. Nádherné scenérie připomínající Americký Grand Canyon přilákaly mnoho turistů z celého světa.

Pro turisty zde v parku je připravena řada aktivit, které Vám umožní využít a vidět nádherné okolí z různých úhlů. Například pro fanoušky adrenalinových zážitků je připraven rafting na řece Blyde, ale také byste si neměli nechat ujít půjčení kanoe na nejtěsnějším místě kanyonu, kde si můžete užít klidný výlet s rodinou. Myšlenka helikoptéry se nabízí jako perfektní řešení pro ty, kteří chtějí vidět park z ptačího pohledu a vychutnat si jeden z nejpůsobivějších výhledů na světě.

Pokud Vám však více vyhovují pěší túry, jsou tu také vyhrazeny trasy různých délek a obtížností. Vybrat si tak můžete od krátkého procházky podél kanyonu až po několikadenní trek s přespáváním přímo v národním parku.

V neposlední řadě v parku najdete mnoho zajímavých zvířat, jako je třeba tzv. "dik-dik", malá zvířátka, která vypadají jako mini-arabské antilopy. Nebo je tu také králík Bushveld, krokodýli, hroší a mnoho dalších. Park má také velmi zajímavou rostlinnou scenérii, kde najdete různé druhy plodů a květin, které se zde nachází.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních krás a zážitků, je Blyde River Canyon Nature Reserve pro Vás tou správnou volbou. Tento park je ideální pro všechny, kteří hledají klid a krásu přírody a pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinovou zábavu. Váš pobyt v Jihoafrické republice bude nezapomenutelný.


Počasí Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a Blyde River Canyon Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších příkladů toho, co tato země nabízí. Tento národní park se nachází na severovýchodě Jihoafrické republiky, v provincii Mpumalanga, a nabízí velké množství přírodních krás, včetně nádherných kaňonů, vodopádů a divoké zvěře.

Pokud jde o počasí v Blyde River Canyon Nature Reserve, je zde příjemné klima s mírnými zimami a teplými léty. Zimy zde trvají od května do srpna, s průměrnými teplotami kolem 15 °C a nočními teplotami, které občas klesnou až na 5 °C. Dny jsou obvykle slunečné a jasné, ale může se zde také vyskytnout oblačné počasí a srážky. V některých dnech může být chladno, zejména na vyšších vrcholcích, takže je vhodné si vzít teplé oblečení.

Léta v Blyde River Canyon Nature Reserve jsou teplá a suchá, s průměrnými teplotami kolem 26–30 °C. V nejparnějších měsících může teplota stoupat až na 35 °C. Srážky jsou v létě omezené, ačkoli občasná bouřka může přinést déšť. Nejlepší doba na návštěvu tohoto úchvatného místa je však v období sucha, kdy jsou všechny vodopády plné a okolní zeleň je na svém vrcholu.

Blyde River Canyon Nature Reserve nabízí mnoho aktivit a atrakcí, které můžete využít při návštěvě tohoto místa. Mezi hlavní lákadla patří Bourke's Luck Potholes, což jsou přírodní útvary vytvořené kolizí dvou řek. Dalším populárním místem je The Three Rondavels, což jsou tři vrcholy, které připomínají tradiční jihoafrické chatrče.

Při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve si také můžete užít velkolepou přírodu a koexistenci s divokou zvěří. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně hipopotamů, krokodýlů, zebří, vodních ptáků a mnoha dalších. Jedním z nejlepších způsobů, jak tuto přírodu objevovat, je cestovat po turistických trasách nebo se účastnit safari s průvodcem.

V konečném důsledku je Blyde River Canyon Nature Reserve jedním z nejúchvatnějších míst v Jihoafrické republice. Jeho krásné scenérie a působivé přírodní útvary ho dělají ideálním cílem pro každého, kdo touží po dobrodružství a kráse přírody. Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte zahrnout návštěvu tohoto impozantního přírodního parku do svého plánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Blyde River Canyon Nature Reserve v Jihoafrické republice?
Nejlepší období pro návštěvu Blyde River Canyon Nature Reserve je mezi prosincem a březnem, kdy je počasí teplejší a srážek je méně.

2. Jak se dostat do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Blyde River Canyon Nature Reserve se nachází asi 350 km severovýchodně od Johannesburgu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestou autem nebo pronájmem vozu.

3. Jak se ubytovat v Blyde River Canyon Nature Reserve?
V Blyde River Canyon Nature Reserve jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů, chalup a luxusních hotelů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Blyde River Canyon Nature Reserve?
V Blyde River Canyon Nature Reserve můžete podniknout různé aktivity, včetně pěší turistiky, jízdy na koni, jízdy na kánoi, cyklistiky a pozorování volně žijících zvířat. Také se zde nachází mnoho vyhlídkových bodů, ze kterých si můžete vychutnat panoramatické výhledy.

5. Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Blyde River Canyon Nature Reserve?
Doba návštěvy Blyde River Canyon Nature Reserve závisí na vašich preferencích a čase, který máte k dispozici. Většina lidí stráví zde jeden až dva dny, aby si mohli užít hlavní atrakce a aktivity.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Blyde River Canyon Nature Reserve?
Mezi hlavní atrakce v Blyde River Canyon Nature Reserve patří Three Rondavels (skalní útvary), Bourke's Luck Potholes (vírové kotle), God's Window (pohled na údolí) a The Pinnacle (skalní útvar).

7. Jaká je vstupní cena do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Vstupní ceny se mohou lišit v závislosti na věku, národnosti a typu vozidla. Obecně platí, že dospělí platí vyšší cenu než děti a vozidla s vyšší nosností mají vyšší cenu. Doporučuje se zjistit aktuální ceny před návštěvou.

8. Je nutné mít průvodce při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve?
Ne, průvodce není povinný, ale je vždy užitečný. Průvodci mohou poskytnout informace o lokalitě, zajišťovat bezpečnost a pomoci vám objevit skryté zajímavosti a výhledy.

9. Je možné tábořit v Blyde River Canyon Nature Reserve?
Ano, v Blyde River Canyon Nature Reserve jsou k dispozici kempy, kde si můžete postavit stan. Musíte však mít všechny potřebné vybavení a předem rezervovat tábořiště.

10. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve?
Při návštěvě Blyde River Canyon Nature Reserve je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, jako je zavírání auta, sledování svých věcí a nedotýkání se divokých zvířat. Doporučuje se také mít s sebou dostatek vody, sluneční ochranu a vhodnou obuv pro chůzi v terénu.


Letenka Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve: Středisko krásy v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika, známá také jako klenot Afriky, je domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jedno z nejvýznamnějších míst, které si turisté nesmí nechat ujít, je Blyde River Canyon Nature Reserve.

Blyde River Canyon Nature Reserve se nachází v provincii Mpumalanga na východě Jihoafrické republiky. Zabírá rozlohu více než 29 000 hektarů a je jedním z největších kaňonů na světě. Jeho název v afrikánštině znamená "Radostná řeka" a skutečně, ten, kdo sem zavítá, se může těšit na jedinečnou a ohromující přírodní krásu.

Kaňon je tvořen mohutnými skalními stěnami, prořezávanými řekou Blyde River, která zde vytváří úchvatné vodopády a kaňony. Tento přírodní div je obklopen nádhernými hory, zelenými lesy a divokou flórou a faunou. Navštívit tento rezervát znamená cestovat do srdce africké divočiny, plné vzrušení a neopakovatelné krásy.

Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v rezervaci je nedaleko stojící útulná vesnička Graskop, která nabízí návštěvníkům jedinečný výhled na kaňon. Zde si můžete prohlédnout tři nejvýznamnější geologické útvary v kaňonu: Pinnacle, Závěrka a Bourke's Luck Potholes, které jsou vytvořeny erozními procesy v průběhu tisíců let.

Další významnou atrakcí v Blyde River Canyon Nature Reserve je God's Window, což je název vyhlídky, která nabízí panoramatický výhled na širokou krajinu a okolní hory. Je to jako pohled do zahrady bohů, který vás pohltí krásou přírody a vyvolá v vás pocit údivu.

Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit je rezervace Blyde River Canyon ideálním místem k prozkoumání. Existuje zde mnoho pěších tras a výlety, které vás provedou okolím kaňonu a umožní vám objevit skryté vodopády, skály a jeskyně. Můžete se také vydat na plavbu po řece Blyde, která vám umožní blíže se seznámit s tímto ohromujícím přírodním úkazem.

Blyde River Canyon Nature Reserve je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například sloni, nosorožci, lvi, buvoli nebo hroši. Můžete se také těšit na pozorování mnoha druhů ptáků, jako jsou orli, motáci nebo papoušci, kteří obývají rezervaci.

Pokud plánujete svou cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte Blyde River Canyon Nature Reserve zařadit do svého itineráře. Toto nádherné místo nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek ve spojení s přírodou. Od úchvatných výhledů až po dobrodružné aktivity, tato rezervace vám nabídne nespočet možností pro vzkříšení vaší duchovní stránky a relaxaci v náruči přírody.


Ubytování Jihoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Jihoafrická republika je velmi populárním turistickým cílem, díky svým neuvěřitelným přírodním krásám a bohaté historii. Mezi nejvíce navštěvované destinace v Jihoafrické republice patří Blyde River Canyon Nature Reserve. Tento národní park se nachází v provincii Mpumalanga a je obklopen neuvěřitelnými krasovými útvary a skalními hřebeny.

V Blyde River Canyon Nature Reserve můžete najít mnoho různých druhů ubytování, které odpovídají různým potřebám turistů. Od luxusních hotelů s výhledem na skaliska a řeky, až po jednoduché kempy, které poskytují základní zařízení jako jsou sprchy a záchody.

Pro milovníky přírody a kempování, jsou k dispozici tři kempy v rezervaci. Největší z nich, Forever Resorts Blyde Canyon, nabízí kompletní zázemí a je vybaven sprchovými kouty a toaletami a také má restauraci, kde si můžete dát snídani, oběd a večeři. Další dva kempy, Diepkrans a Aventura-Graskop, poskytují základní zařízení a jsou ideální pro turisty, kteří chtějí zažít dobrodružství v přírodě.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a pohodlí, jsou zde 4 a 5 hvězdičkové hotely, mezi které patří Blyde Canyon, Ledges, a umístěné v blízkosti velkolepé scenérie. Tyto hotely jsou ideální pro turisty, co hledají výjimečný zážitek, stejně jako pro ty, kteří chtějí být blízko k oblastem pro turisty a mít přístup k aktivitám, jako je pěší turistika, rafting a jízda na koni.

Kromě hotelů a kempů jsou zde další možnosti ubytování, jako například chalupy a apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Ať už hledáte ubytování v centru scenérie nebo jste na rozpočet, Blyde River Canyon Nature Reserve poskytuje mnoho možností pro každého turistu. S jeho překrásnou scenérii a zábavnými aktivitami, Blyde River Canyon Nature Reserve je nutností pro jakéhokoli cestovatele, který chce zažít krásu Jihoafrické republiky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky