Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Drakensberg Mountains

Dovolená Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je země plná kontrastů. Je známá svou kulturou a přírodou, která se nejlépe projevuje v oblastech, jako jsou Drakensberg Mountains. Tyto fantastické hory se nacházejí v jižní části země a nabízejí turistům mnoho příležitostí pro dovolenou.

Drakensberg Mountains jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor na světě. Toto pohoří se rozprostírá na délce více než 200 km a jeho nejvyšší vrchol měří 3 482 metrů nad mořem. Hory se nacházejí v provincii KwaZulu-Natal, která je známá svými nádhernými krajinami, historickými památkami a kulturními festivaly.

Turistům, kteří se rozhodnou pro dovolenou v Drakensberg Mountains, se nabízí mnoho aktivit. Hory jsou vhodné pro turistiku, horskou cyklistiku, zimní sporty a jiné outdoorové aktivity. Mezi nejoblíbenější aktivity patří skalní lezení a pěší turistika. Turisté se mohou vydat na výlety k místům, jako jsou Tugela Falls, nejvyšší vodopád v Jižní Africe nebo Umzimkhulu River Gorge, krásná soutěska, která se táhne podél řeky Umzimkhulu.

Drakensberg Mountains jsou také známé svými kulturálními a historickými památkami. V oblasti se nachází mnoho jeskyní, které jsou zdobeny pravěkými malbami. Jeskyně jsou považovány za kulturní dědictví Jižní Afriky a jsou chráněny jako národní parky. Turisté se mohou také vypravit do nedaleké vesnice Basotho, kde mohou poznat místní kulturu a tradice.

Kromě toho Drakensberg Mountains nabízejí mnoho luxusních hotelů, kde si turisté mohou užít pohodlí a relaxaci v obklopení nádherných výhledů na hory. V okolí se nacházejí také malé vesnice, kde turisté mohou ochutnat tradiční jídlo a zároveň se seznámit s místními obyvateli.

Jihoafrická republika - Drakensberg Mountains jsou skvělým místem pro dovolenou jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří chtějí poznat kulturu a historii této krásné země. V okolí se nachází mnoho zajímavých aktivit a památek, které jsou určeny pro všechny věkové skupiny a zájmy. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu a zároveň relaxace v nádherných horách, pak Drakensberg Mountains určitě nezklamou.


Ubytování Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je známá svou nádhernou přírodou a jedním z nejspektakulárnějších přírodních útvarů, které země nabízí, jsou pohoří Drakensberg Mountains. Tato horská oblast se nachází na východě země a táhne se přes provincie KwaZulu-Natal a Východní Kapsko.

Drakensberg Mountains jsou jednou z nejstarších horských krajin na světě a byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Jejich název v překladu z afrikánštiny znamená "Hory Draků" a je odvozen od tvaru hřebene, který připomíná zádě draka.

Tato pohoří jsou domovem rozmanité fauny a flory. Zde se nachází mnoho druhů zvěře, včetně nosorožců, slonů, levhartů a velkého množství druhů ptáků. Rostou zde také vzácné druhy rostlin, jako například jedle africká, která je jedním z nejsymboličtějších stromů této oblasti.

Drakensberg Mountains jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nabízejí obrovské množství outdoorových aktivit v překrásném prostředí. Můžete si zde užít horskou turistiku, pěší túry, horolezectví, cyklistiku, rybaření a také pozorování ptáků. Oblast je také proslulá svými skalnatými útvary, vodopády a malebnými horskými řekami.

Pro ty, kteří preferují mírnější aktivity, existuje také možnost relaxace v luxusních horských střediscích, které nabízí spa, golf a jiné aktivity. Jedním z nejznámějších středisek v této oblasti je Africká Alpy, která je známá svou jedinečnou atmosférou a malebnými výhledy na okolní hory.

Kromě svých přírodních krás jsou Drakensberg Mountains také domovem mnoha kulturních památek a uměleckých děl starých kmenů, které zde žily před příchodem Evropanů. Zdejší skalní malby jsou odhady pocházejí až z doby před 3 tisíci lety a dokládají bohatou historii a duchovní význam této oblasti.

Ubytování v Drakensberg Mountains je různorodé a vyhoví tak všem představám. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelemi, malými penziony, horskými chatami nebo i kempy. Každá možnost nabízí jedinečný pohled na okolní pevninské útvary a přírodu.

Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, rozhodně nevynechejte návštěvu Drakensberg Mountains. Tato krásná horská oblast vás ohromí svou divokou, ale zároveň kouzelnou atmosférou. Bude to zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Letenka Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a nádhernými scenériemi a jedním z nejsuprovějších přírodních útvarů, které země nabízí, jsou pohoří Drakensberg. Tyto hory se nacházejí převážně v provincii KwaZulu-Natal na východě Jihoafrické republiky a tvoří jedno z největších přírodních ochranných území v zemi.

Termín "Drakensberg" pochází z afrikánského jazyka a znamená doslova "ohnivé hory". Tento název pochází z podobnosti siluet těchto hor s kapradinou, která plápolá. Drakensberg mountains jsou součástí Velké hornatiny ve východní Africe, která se táhne od Etiopie přes Keni až po Jihoafrickou republiku.

Jihoafrická republika je známá svými národními parky a rezervacemi a Drakensberg Mountains jsou jednou z největších přírodních atrakcí. Tuto oblast často nazývají "zahradou Jihoafrické republiky" kvůli její bohaté a rozmanité fauně a flóře.

Hlavní turistickou atrakcí Drakensberg Mountains je jejich ohromující krása. Hory nabízejí velkolepé výhledy na zelené údolí, průzračné horské potoky a vodopády a nádherné skalnaté útvary. Turisté mohou také narazit na mnoho jeskyní a skalních maleb, které svědčí o starých lidských osídleních v této oblasti.

Horolezectví je další populární aktivitou, kterou můžete v Drakensberg Mountains vyzkoušet. Hory nabízejí řadu různorodých lezeckých tras s různou obtížností. Zkušení horolezci se mohou vydat na významné vrcholy, jako je Mont-aux-Sources nebo Mafadi, což je nejvyšší hora Jihoafrické republiky.

Pro ty, kteří si přejí klidnější turistiku, jsou v Drakensberg Mountains dostupné četné turistické stezky. Tyto stezky různé délky a obtížnosti umožňují turistům objevovat krásu této oblasti a zároveň si užívat klidu a ticha venkovského prostředí.

Drakensberg Mountains jsou také důležitým kulturovním dědictvím Jihoafrické republiky. V této oblasti žije několik komunit domorodých kmenů, včetně Zuluů a Sanů. Tyto komunity jsou jedinečné svými tradicemi, řemeslnými dovednostmi a historií a jsou turisticky zpřístupněny tak, aby návštěvníci mohli objevovat a poznávat jejich kulturu.

Pohoří Drakensberg je takovým klenotem v Jihoafrické republice, který by neměl být opomenut turisty, kteří se rozhodnou navštívit tuto část světa. Je to místo nesmírné krásy a bohaté historie, které nabízí nezapomenutelné zážitky pravé přírody. Pokud hledáte dobrodružství v horách nebo relaxaci v historickeém prostředí, Drakensberg Mountains jsou pro vás tou pravou destinací.


Počasí Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je země plná překvapení a malebné krajiny, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit tohoto úžasného místa jsou pohoří Drakensberg Mountains.

Drakensberg, což v překladu znamená Drakova horou, se rozkládá přes značnou část východní části Jihoafrické republiky, táhnoucí se od severu na jih na délku více než 1 000 kilometrů. Toto působivé pohoří je pokryto neuvěřitelně krásnými lesy, úrodnými údolími, strmými skalnatými útesy a majestátními vodopády. Je domovem mnoha ohromujících živočichů a rostlin, včetně mnoha ohrožených druhů, což je důvod, proč bylo pohoří zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Povelkým lákadlem Drakensberg Mountains jsou jejich výškové rozdíly, které dosahují téměř tří kilometrů, což jim dává titul nejvyššího pohoří Jihoafrické republiky. Tato impozantní výška nabízí neuvěřitelné výhledy na širé kraje a zasněžené vrcholky v zimních měsících.

Pokud se rozhodnete navštívit Drakensberg Mountains, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení. Počasí v tomto regionu se může rychle měnit a být nevypočitatelné. V létě, které zde probíhá od listopadu do února, jsou teploty většinou příjemné, ale mohou dosahovat i vyšších hodnot. V zimě, od června do srpna, na horách občas sněží a teploty mohou klesat až pod bod mrazu. Je proto důležité být vybaven odpovídajícím oblečením a obuví.

Přímořský klima v okolí pohoří také ovlivňuje jeho počasí. Větrem a deštěm omyté útesy a nedotčená příroda vytváří jedinečnou atmosféru, která láká dobrodruhy i milovníky přírody. Turisté si zde mohou užít několik okružních túr, které je provedou nejkrásnějšími částmi pohoří a umožní jim poznat bohatství fauny a flóry, které zde žije.

Drakensberg Mountains rozhodně nepatří k nejznámějším turistickým destinacím Jihoafrické republiky, ale pokud hledáte malebnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a dobrodružství, mělo by toto místo být nahoře na vašem seznamu. Nechte se okouzlit krásou hor a vychutnejte si neuvěřitelné pocity, které nabízí jedinečné prostředí Drakensberg Mountains.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice je obvykle od listopadu do března, kdy je zde teplejší a suchší počasí.

2. Jak se dostat do pohoří Drakensberg v Jihoafrické republice?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště jsou v Johannesburgu a Durbanu. Z těchto letišť lze pokračovat buď autem nebo veřejnou dopravou do pohoří Drakensberg.

3. Jaké aktivity lze v pohoří Drakensberg podniknout?
Odpověď: V pohoří Drakensberg je možné podniknout různé aktivity, včetně turistiky, horolezectví, cyklistiky, jízdy na koni, golfového hřiště a sledování ptáků. Také zde můžete navštívit archeologické naleziště s nástěnnými malbami starými až 3 000 let.

4. Existují v pohoří Drakensberg ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v pohoří Drakensberg je možné najít různé typy ubytování, včetně kempů, horských chat, hotelů a lázeňských rezortů. Existují také možnosti pronájmu soukromých domů a chat.

5. Jak dlouho trvá procházka na nejvyšší vrchol pohoří Drakensberg?
Odpověď: Doba procházky na nejvyšší vrchol pohoří Drakensberg závisí na rychlosti a kondici jednotlivce. Běžně se očekává, že cesta na vrchol trvá asi 6 až 8 hodin.

6. Jsou v pohoří Drakensberg záchytné body?
Odpověď: Ano, v pohoří Drakensberg jsou některé záchytné body, které poskytují pitnou vodu a místo k odpočinku. Je však důležité nést dostatek vlastní vody a potravy pro dlouhé túry.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa pro začátečníky v pohoří Drakensberg?
Odpověď: Pro začátečníky je vhodná trasa Sentinel Peak. Tato trasa nabízí krásné výhledy a není příliš náročná. Délka trasy je přibližně 5 km s doby horizontální 2-3 hodiny.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky