Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Robben Island

Počasí Jihoafrická republika Robben Island


Nádherá Jihoafrická republika je známá svou rozmanitou krajinou, bohatou kulturou a fascinující historií. A právě v této zemi se nachází i ostrov Robben Island, který má významnou historickou hodnotu.

Robben Island se nachází přibližně 11 kilometrů od pobřeží Kapského města v Jihoafrické republice. Je to malý ostrov o rozloze přibližně 5 čtverečních kilometrů, který se proslavil jako místo, kde byli vězněni političtí vězni během apartheidu. Nejznámějším vězněm této doby byl Nelson Mandela, první černošský prezident Jihoafrické republiky a ikona boje proti apartheidu.

Robben Island je dnes muzeem, které přibližuje historii a život politických vězňů. Každoročně je navštěvován tisíci turisty, kteří se zajímají o tuto temnou éru Jihoafrické republiky. Stopy minulosti jsou stále viditelné na ostrově, včetně vězeňských cel a pracovních táborů, kde se vězni museli denně lámat s tvrdou prací.

Pokud jde o počasí na Robben Island, tak je nutné zmínit, že Jihoafrická republika se nachází na jižní polokouli a má jiné roční období než v Evropě či Severní Americe. Ostrov má oceánské podnebí a je obklopen Atlantským oceánem. To znamená, že počasí je poměrně mírné se stabilnějšími teplotami po celý rok.

Léto na Robben Island trvá od prosince do února a je zde obvykle teplejší, s průměrnými teplotami kolem 25-30 stupňů Celsia. V této době může být také vlhko, ale obecně lze říci, že počasí je příjemné a slunečné. Je to ideální čas k prohlídce ostrova a jeho památek.

V zimě, která trvá od června do srpna, jsou teploty na Robben Island nižší, pohybují se kolem 10-15 stupňů Celsia. Možná se zdá, že jsou to nižší teploty, ale díky mírnému ovzduší není pocitová teplota tak nízká jako v jiných částech světa se stejnými hodnotami. V zimě může být na ostrově i větrno a občas může přijít i deštivé počasí, ale přesto je možné ho navštívit.

Vzhledem k mírnému podnebí a relativně stabilním teplotám je Robben Island vhodným místem k návštěvě po celý rok. Turisté si mohou užít prohlídku ostrova a muzea a poznat část historie Jihoafrické republiky, která změnila osudy mnoha lidí.

Zajímáte-li se o cestování a historii, nezapomeňte na své plány zařadit návštěvu Robben Island. Kombinace krásného počasí a fascinujících historických stop udělá z vaší cesty nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a historii. Jedním z fascinujících míst, které turisté rádi navštěvují, je ostrov Robben Island. Tato malá ostrovní pevnost, nacházející se asi 12 kilometrů od pobřeží Kapského Města, má dlouhou a zajímavou historii spojenou s bojem proti apartheidu.

Ostrov byl poprvé využíván jako místo pro vyhoštění nemocných pacientů a vězňů na konci 17. století. Od té doby sloužil jako vězeňská pevnost, vojenská pevnost a dokonce i jako místo karantény během epidemie cholery. Nicméně, jeho nejvýznamnější kapitola začala v roce 1961, kdy byli sem posláni političtí vězni zapojení do boje proti apartheidu.

Nejznámějším vězněm, který zde byl uvězněn, byl Nelson Mandela, později první černošský prezident Jihoafrické republiky. Mandela strávil na Robben Islandu celých 18 let svého života, zatímco bojoval za svobodu a rovnoprávnost ve své vlasti. Ostrov se stal symbolem odporu a pevnosti lidského ducha v boji proti nespravedlnosti.

Dnes je Robben Island otevřený pro veřejnost a stalo se důležitým místem památkového turismu v Jihoafrické republice. Turisté mají možnost prozkoumat vězeňské cely, navštívit Mandelaovy pokoje a sledovat vyprávění bývalých vězňů, kteří zde strávili mnoho let svého života.

Návštěva Robben Islandu vám umožní zažít důležitou část jihoafrické historie a získat hlubší pochopení o životech a utrpení politických vězňů. Procházka po ostrově s průvodcem vám umožní vidět a slyšet o místech, která hrála klíčovou roli v boji za svobodu. Je to velmi působivý a emotivní zážitek, který vám umožní ocenit mimořádný příběh odvahy a odhodlání.

Navštívit Robben Island je snadné. Existuje několik vyhlídkových lodí, které zajišťují přepravu turistů z pobřeží Kapského Města na ostrov. Cesta lodí trvá asi 30 až 45 minut a během plavby je možné si vychutnat krásné výhledy na Kapské Město a Table Mountain.

Je však nutné si návštěvu ostrova rezervovat předem, protože počet návštěvníků je omezen a místa se rychle vyprodávají, zejména v hlavní turistické sezóně. Je také důležité si uvědomit, že počasí může být nepředvídatelné, a tak je dobré se předem informovat o aktuálních podmínkách.

Návštěva Robben Islandu je jedinečným zážitkem, který vás přenese do historie a ukáže vám odvahu a vytrvalost lidí, kteří bojovali za svobodu v Jihoafrické republice. Je to místo, které by nemělo chybět na seznamu turistických atrakcí každého, kdo navštíví tuto nádhernou a komplexní zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Robben Island


1. Jak se dostanu na Robben Island?
- Existují pravidelné trajektové spoje z Cape Townu. Rezervace je nezbytná.

2. Jak dlouho trvá trajektová plavba na Robben Island?
- Plavba trvá přibližně 30-40 minut.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Robben Island?
- Hlavní atrakcí je bývalá věznice, kde byl vězněn Nelson Mandela. Můžete vidět jeho celu, vězeňský dvůr a další historická místa.

4. Přes kolik let byl Nelson Mandela vězněn na Robben Island?
- Nelson Mandela strávil na Robben Island celkem 18 let svého života ve vězení.

5. Je možné procházet se po Robben Island samostatně?
- Ne, vstup na ostrov je povolen pouze s prohlídkou, která vás provede vězením a dalšími historickými místy.

6. Jaké jsou ceny vstupenek na Robben Island?
- Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před plánováním návštěvy.

7. Jsou na ostrově k dispozici občerstvení?
- Ano, na ostrově je k dispozici restaurace, která nabízí občerstvení a jídlo.

8. Může se na Robben Island vypravit celá rodina?
- Ano, návštěva Robben Island je vhodná pro celou rodinu. Nicméně, pro nejmenší děti mohou být prohlídky příliš dlouhé.

9. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Robben Island?
- Je doporučeno zajistit si vstupenky dopředu, protože počet návštěvníků je omezen. Doporučuje se také návštěva během ranních hodin, kdy jsou obvykle menší davu turistů.

10. Jaké další aktivity jsou k dispozici na Robben Island?
- Vedle prohlídky věznice si můžete také prohlédnout muzeum na ostrově, navštívit místní pláže nebo se vydat na procházku po krásném ostrově.


Letenka Jihoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov nacházející se asi 12 kilometrů severozápadně od Jihoafrické republiky, nedaleko od přístavního města Kapského Města. Ačkoli jeho velikost a geografická poloha mohou působit nenápadně, tento ostrov má silný historický význam a je významným památníkem z dob apartheidu. Ostrov byl v minulosti využíván jako vězení pro politické vězně, včetně slavného bojovníka za lidská práva - Nelsona Mandely.

Robben Island byl prvně použit jako místo pro vyhnanství otroků v 17. století. Později zde byl postaven vězení pro politické vězně, které sloužilo především v době apartheidu v Jižní Africe. Vězni zde byli drženi v nelidských podmínkách a byli vystavováni mučení a útlaku.

Nejznámějším vězněm, který zde strávil své věznění, byl Nelson Mandela, bojovník proti apartheidu a později prezident Jihoafrické republiky. Mandela byl zde držen 18 let ze svých 27 let věznění. Během svého pobytu na Robben Islandu se zdepskočil jeho postoj k boji za rovnost a osvobození svého národa. Věznění jej však nerozhodilo, naopak se zde utvrdil ve své víře v boj proti apartheidu.

Dnes je Robben Island otevřen návštěvníkům jako muzeum a památník. Turisté mají možnost projít se po celém ostrově a navštívit bývalé vězeňské cely, včetně té, kterou obýval Nelson Mandela. Tyto prohlídky umožňují návštěvníkům si představit podmínky, ve kterých vězni žili a jaký byl jejich život na ostrově.

Robben Island je také zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je často označován jako symbol povstání proti apartheidu v Jihoafrické republice. Je to důležitá památka, která připomíná těžké časy, které Jihoafrická republika prošla, a ukazuje sílu lidské odolnosti a touhu po svobodě.

Navštívení Robben Islandu je velmi působivým zážitkem, který umožňuje nahlédnout do historie a připomenout si obrovský význam boje za lidská práva. Je to místo, které si zaslouží pozornost a uznání, a které by nemělo chybět na itineráři každého návštěvníka Jihoafrické republiky.


Ubytování Jihoafrická republika Robben Island


Robben Island je ostrov ležící v Atlantském oceánu nedaleko pobřeží Kapského města v Jihoafrické republice. Tento ostrov se stal známým díky svému vězení, které sloužilo jako domov politickým vězňům během apartheidu. Dnes je ostrov zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a představuje důležitou historickou lokalitu.

Ubývat na Robben Islandu je jedinečným zážitkem, který návštěvníkům umožňuje poznat život vězňů a získat vhled do obtížné minulosti Jihoafrické republiky. Vězení na ostrově bylo v provozu od roku 1961 do roku 1996 a v době apartheidu zde byli vězněni mnozí prominentní bojovníci za lidská práva, včetně Nelsona Mandely.

Dnes je možné si pronajmout ubytování na Robben Islandu a strávit zde noc v některých z původních vězeňských cel. Tato ubytování byla přeměněna na jednoduché, ale pohodlné chatky, které nabízejí neobyčejné zážitky z pobytu na tomto historickém místě.

Pobyt na Robben Islandu však není jen o ubytování. Návštěvníci mají také možnost vydat se na prohlídku ostrova, která zahrnuje návštěvu vězeňských cel, divadelní představení, která zobrazují život politických vězňů, a výlety do přírodní rezervace na ostrově, kde se můžete vydat na pěší turistiku a pozorování ptáků.

Zážitek ze spaní na Robben Islandu je nezapomenutelný. Sotva si můžete představit, jaké to muselo být pro vězně trávit zde své dny a noci. Pokoje jsou jednoduché, ale čisté a pohodlné, což přidává na historickém charme místa. Kombinace pobytu na ostrově s prohlídkou věznic a okolní přírody poskytne zážitek, který vás přenese do minulosti Jihoafrické republiky a ukáže vám důležité místo ve světové historii boje za svobodu.

Ubývat na Robben Islandu je též příležitostí podpořit místní komunitu. Většina zaměstnanců pracujících v turistickém sektoru pochází z nedalekého města Khayelitsha, což je jedno z největších měst chudinských předměstí v Jihoafrické republice. Turismus tedy přináší ekonomickou podporu pro místní obyvatele a pomáhá vytvářet pracovní příležitosti.

Pokud se plánujete vydat do Jihoafrické republiky, zvažte ubytování na Robben Islandu jako neobyčejnou zkušenost. Při tomto pobytu se budete moci ponořit do historie a pochopit náročný boj Jihoafričanů za svobodu. Zároveň budete podporovat místní komunitu a přispívat k uchování kulturního dědictví tohoto unikátního místa.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky