Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je plná nádherných a fascinujících míst, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto zajímavých míst je i St. Lucia Wetlands, který se nachází na východním pobřeží Jižní Afriky.

St. Lucia Wetlands, známý také jako iSimangaliso Wetland Park, je jedním z nejrozmanitějších vodních prostředí na světě. Tento park se rozprostírá na ploše téměř 332 000 hektarů a zahrnuje různé ekosystémy, jako jsou mangrovy, sladkovodní jezera, pobřežní duny a pláže. Díky této rozmanitosti byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

St. Lucia Wetlands je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější tu patří velbloudi, sloni, levharti, krokodýli a želvy. Vodní plochy jsou plné ryb, krokodýlů a také nádherných ptáků, jako jsou pelikáni, rybáci a koroptve.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky. Letenky do Jihoafrické republiky se dají zakoupit u mnoha leteckých společností po celém světě. Po příletu do hlavního města Jihoafrické republiky, Johannesburgu, se pak můžete vydát na další let do blízkého města Durban, které je vzdálené jen necelé dvě hodiny jízdy od parku.

Návštěvníci St. Lucia Wetlands si nesmí nechat ujít projížďku lodí po řece St. Lucia, kde mohou pozorovat krokodýly, nádherné ptáky a mnoho dalšího. Další atrakce zahrnují procházky v mangrovech, safari autem a vodní sporty, jako je kajak, šnorchlování a potápění.

St. Lucia Wetlands je naprosto úchvatný a krásný park, který nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Díky své unikátnosti a rozmanitosti si získává stále více turistů z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a nevšední zážitky, je St. Lucia Wetlands tou pravou destinací pro vás.


Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která nabízí návštěvníkům celou řadu zajímavých míst a lokalit k prozkoumání. Jedním z nejkrásnějších míst této země je nedaleko města Durban poloostrov KwaZulu-Natal, který je domovem pro chráněnou oblast St. Lucia Wetlands.

St. Lucia Wetlands nejsou jen jakousi obyčejnou oblastí, ale jde o jedinečné přírodní území, které bylo prohlášeno UNESCO v roce 1999 za světové přírodní dědictví. Oblast zahrnuje rozsáhlou řádku rovníkových bažin, mokřadů, mangrovových lesů, dunových systémů a pláží. Tento unikátní ekosystém je útočištěm pro velké množství druhů zvířat včetně ohrožených, jako jsou bílí a černí nosorožci, vodní buvoli, leopardi, sloni, krokodýli a mnoho dalších. St. Lucia Wetlands jsou také domovem pro ohrožené druhy ptáků jako jsou pestrá kachna, čáp černý, čáp hrdličkový a bahnové druhy.

Kromě toho, že si můžete prohlédnout tyto ohrožené druhy, můžete si také vychutnat neuvěřitelné scenérie a přírodní krásy. Procházky v mangrovových lesích, kanoistika po mokřadech, pěší túry, výlety na koni a projížďky pozorováním zvířat jsou jen některé z aktivit, které můžete v této oblasti podniknout.

Pokud máte rádi vodní sporty nebo relaxaci na pláži, St. Lucia Wetlands vám nabízí 280 kilometrů nádherných pláží a bájné laguny. Tento překrásný svět písčitých pláží a azurové vody vás zcela uchvátí.

Kromě toho, z města St. Lucia se můžete vydat do přilehlého parku Hluhluwe-Umfolozi. Tento park je posledním útočištěm pro bílé a černé nosorožce. Můžete si tu užít nádherné pohledy na hory a řeky, obdivovat zvířata, prozkoumat bush a mnoho dalšího.

Pokud chcete být nablízku kvitující fauně a flóře, neváhejte a navštivte St. Lucia Wetlands. Tento malý kousek Afriky vám nabídne zcela jedinečnou zkušenost.


Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v zemi je rezervace St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východě Jihoafrické republiky, v provincii KwaZulu-Natal, a je jedním z devíti světově dědictví UNESCO. Je to přirozené mokřady, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Když se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, najdete zde mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Od luxusních rekreačních středisek až po útulné rodinné penziony, St. Lucia Wetlands nabízí variety ubytování, které vám umožní plně si užít krásy tohoto místa.

Luxusní rekreační střediska jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát něco více. Tyto střediska nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Můžete se těšit na prostorné pokoje s výhledem na moře nebo mokřady, vlastní bazén a vysoce kvalitní služby. Tato střediska často také nabízejí širokou škálu vyžití, jako jsou plavání s delfíny, vodní sporty a pozorování ptáků.

Pro ty, kteří preferují intimnější a přátelštější atmosféru, jsou tu rodinné penziony a malé hotely. Tyto ubytování často nabízejí pohodlné a útulné pokoje za dostupnější ceny. Majitelé těchto penzionů a hotelů jsou často místní obyvatelé, kteří vám mohou poskytnout cenné informace a tipy na nejlepší místa k návštěvě v této oblasti. Můžete se tedy těšit na osobní přístup a teplou atmosféru.

Klíčovou výhodou ubytování ve St. Lucia Wetlands je jeho blízkost k přírodě a unikátním ekosystémům. Nejbližší pláže jsou vzdáleny pouhých 2 km od rezervace, což vám umožní strávit den na pláži se slunečním zářením a relaxací u oceánu. Můžete také podniknout lodní výlety na jezero St. Lucia, které je domovem mnoha druhů ptáků, krokodýlů a hrochů. Jedinečná flóra a fauna této oblasti udělají z vašeho pobytu ve St. Lucia Wetlands nezapomenutelný zážitek.

V současné době se tato rezervace stala také oblíbeným místem mezi milovníky ekoturistiky. Existují zde různé ekologické provozovny, které nabízejí ubytování ve speciálních chatách nebo kempování v blízkosti mokřadů. Tyto ekologií zaměřená ubytovací zázemí vám umožní lépe poznat a ocenit jedinečnou biodiverzitu této oblasti.

Když plánujete svou cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit rezervaci St. Lucia Wetlands do svého itineráře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevit krásu tohoto místa a přiblížit se k přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je známá svou úchvatnou přírodou a bohatým zvířectvem. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají tohoto místa:

1. Jak se dostanu do Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky do letiště King Shaka International v Durbanu a poté autem na národním parkovišti v St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě je v období od května do září, kdy je suché období a je možné vidět spoustu zvířat.

3. Jaké zvíře je nejčastěji vidět ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejčastěji viděným zvířetem je hipopotam.

4. Jaká je cena vstupenky do St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku a státu. Pro dospělého turistu je cena přibližně 150 jihoafrických randů (k roku 2021).

5. Jaké aktivity jsou k dispozici ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: V St. Lucia Wetlands jsou k dispozici různé aktivity, jako je safari na hipopotamy, projížďka lodí po řece, rybaření, procházky po přírodě a potápění.

6. Existují ubytovací možnosti v St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Ano, v St. Lucia Wetlands je řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a kempů.

7. Je St. Lucia Wetlands bezpečným místem pro turisty?
Odpověď: Ano, St. Lucia Wetlands je považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a dobře se informovat o aktuálních podmínkách a doporučeních.

8. Je nutné si rezervovat aktivity a ubytování předem?
Odpověď: Je vhodné si rezervovat aktivity a ubytování předem, zejména v nejrušnějších obdobích, aby se zajistilo, že budete mít místo.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands. V případě dalších otázek se obraťte na místní informační centrum nebo cestovní kancelář.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která se pyšní svým krásným a různorodým počasím. Jedním z nejzajímavějších míst v Jihoafrické republice je destinace známá jako St. Lucia Wetlands, která svou přírodní krásou přitahuje turisty z celého světa.

St. Lucia Wetlands je biosférická rezervace nacházející se na východním pobřeží Jihoafrické republiky, ve vzdálenosti přibližně 275 kilometrů od Durbanu. Tato oblast je vyhlášena za své ekosystémy, které zahrnují rozsáhlá sladkovodní jezera, estuáry, mangrovníkové porosty a duny. Jedná se o jedno z největších mokřadů na světě, které je domovem pro mnoho druhů vzácných rostlin a živočichů.

Vzhledem k tomu, že se nachází v tropickém pásmu, má St. Lucia Wetlands velmi příjemné počasí po celý rok. Letní měsíce, které se rozkládají od listopadu do března, jsou mírně vlhké a teplé, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. Srážky jsou v tomto období obvykle dostatečné, což přispívá k zachování místního mokřadního ekosystému a podporuje růst rostlin a vegetace.

Naopak, zimní měsíce, které trvají od června do srpna, jsou suché a chladnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Srážky jsou v této době minimální, což umožňuje turistům vychutnat si slunné a suché dny.

St. Lucia Wetlands je také známá pro svou různorodou faunu, která se vyskytuje v této oblasti. Zde najdeme mimo jiné sloni, žirafy, buvoly, krokodýly, hipopotamy a mnoho druhů ptáků, jako jsou například ibisové, plameňáci, rybáři a pelikáni. Pozorování těchto zvířat je jednou z nejoblíbenějších aktivit mezi návštěvníky.

Pokud chcete navštívit St. Lucia Wetlands a vychutnat si její krásy, ideálním obdobím je období od května do září, které nabízí příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia, a srážky jsou minimální. Toto období je také nejvhodnější pro pozorování volně žijících zvířat, která se potulují mokřady.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Jihoafrické republice, konkrétně v oblasti St. Lucia Wetlands, je příjemné po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto krásnou destinaci navštívit, budete mít příležitost objevit jedinečné přírodní krásy a setkat se s fascinujícími druhy flóry a fauny.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky