Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Tsitsikamma National Park?
Odpověď: V roce 2021 jsou vstupní poplatky do parku 174 ZAR za dospělého a 87 ZAR za dítě ve věku 2 až 11 let.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Tsitsikamma National Park?
Odpověď: Nejoblíbenějšími aktivitami v parku jsou průchody po útesy, kajakování v řece Storms, potápění, šnorchlování a skákání z mostu Bloukrans Bridge.

Dotaz: Kde se dá v parku přenocovat?
Odpověď: V parku je k dispozici řada kempů a chatových středisek, které nabízejí ubytování. Je třeba předem rezervovat.

Dotaz: Může se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici kempy s možností stanování. Je třeba si místo předem rezervovat.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší roční období na návštěvu Tsitsikamma National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu je od září do května, kdy jsou počasí a teploty příjemné a pravděpodobnost deště je menší.

Dotaz: Jsou v parku povoleny domácí mazlíčky?
Odpověď: V parku nejsou povoleny žádné domácí mazlíčky kvůli ochraně divoké přírody.


Počasí Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park je jedním z nejvíce obdivovaných parků v Jihoafrické republice. Nachází se na jihovýchodním pobřeží země, kde se setkávají Atlantský a Indický oceán. Park se rozprostírá na 80 km oblasti pobřeží a rozsáhlých lesích. Je velmi populární nejen pro nádhernou přírodu, ale i pro mnoho aktivit, které si může návštěvník užít.

Tsitsikamma je oblast, kde se setkávají horské pásma a pobřeží a vznikají tak unikátní přírodní scenérie. V parku se nachází mnoho procházek, které vedou kolem skal a útesů, přes řeky a jezera a údolí. Nejobdivovanější atrakcí jsou asi Bloukrans Bridge a Storms River Suspension Bridge. Tyto mosty jsou nejen významnými turistickými atrakcemi, ale také poskytují nádherné výhledy do okolní krajiny.

Tsitsikamma National Park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí užít si klid a ticho, ale i pro adrenalinové sportovce, kteří si chtějí užít extrémní zážitky. Turisté mohou vyrazit na úžasnou raftingovou výpravu řekou Storms River nebo se vydat na proslulé horolezecké trasy.

Vzhledem ke své poloze je jižní Afrika známá svým teplým a slunečným počasím. Je proto v Tsitsikamma National Park většinu roku teplé a sucho s velmi nízkým množstvím srážek. Mírné teploty umožňují celoroční návštěvu parku. Nejvyšší teploty dosahují v létě teplot kolem 28 °C, zatímco v zimě okolo 17 °C. Největší množství srážek se naopak vyskytuje v březnu až květnu.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsitsikamma National Park, můžete si být jisti, že vás čekají nádherné scenérie a mnoho aktivit, kterými si zpestříte svou dovolenou. Navíc díky mírnému podnebí si park můžete užít prakticky po celý rok. Tento park je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o přírodu a adrenalinové zážitky.


Letenka Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park se nachází na jihovýchodním pobřeží Jihoafrické republiky a je jedním z nejznámějších a nejmalebnějších národních parků v zemi. Obklopený deštným pralesem a úchvatnými panoramatickými výhledy na oceán Indický, park láká tisíce turistů každý rok.

Park se rozprostírá na území přibližně 80 kilometrů a nabízí pestrou škálu přírodních krás a aktivit pro návštěvníky. Jeho hlavní atrakcí je známá Tsitsikamma Otter Trail, tedy stezka, která je oblíbená mezi pěšími turisty po celém světě. Tato trasa měří 42 kilometrů a vede z jednoho konce parku na druhý, což umožňuje turistům prozkoumávat jeho různé kouty a okouzlení přírodními scenériemi.

Jinou populární aktivitou pro návštěvníky parku je skákání ze skály a zážitek z bungee jumpingu. Tsitsikamma je domovem jednoho z nejvyšších komerčních bungee jumpů na světě, který se nachází na Bloukrans Bridge. To je přitažlivé pro dobrodružné turisty, kteří touží po adrenalinu a nezapomenutelném zážitku.

Další zajímavou atrakcí v Tsitsikamma National Park je Storms River Mouth, která je malebným ústím řeky Storms. Toto místo je oblíbené mezi milovníky vodních sportů, jako je kajak, rafting nebo plavání. Turisté mohou také podniknout procházky po okolních stezkách, vybrat si piknik na pláži nebo objevovat místní sousední ostrovy.

Co se týče fauny a flóry, Tsitsikamma National Park je bohatý na různé druhy rostlin, včetně mnoha endemických druhů. Například strom s názvem Outeniqua Yellowwood je symbolem parku a je považován za jeden z největších stromů v Jižní Africe. Park je domovem také mnoha druhů ptáků, savců a mořských živočichů, včetně velryb a delfínů.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsitsikamma National Park, měli byste se naplno ponořit do přírody a užít si krásy a klidu tohoto magického místa. Doporučuje se plánovat si dostatek času na procházky, setkání s místními lidmi a vychutnání poklidné atmosféry deštného pralesa a překrásného oceánu.

V Tsitsikamma National Park si každý návštěvník najde něco, co mu vyhovuje a splní jeho očekávání. Bude to nezapomenutelná zkušenost, která bude připomínat úžas přírody a zároveň poskytne relaxaci a klid pro každého, kdo se sem rozhodne vypravit. Je to skutečně jedno z nejkrásnějších míst Jihoafrické republiky a nezapomenutelné dobrodružství čeká na každého, kdo se sem vypraví.


Ubytování Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park se nachází na jihovýchodě Jihoafrické republiky a představuje jeden z nejmalebnějších a nejdivočejších národních parků v zemi. Park se táhne podél pobřeží Indického oceánu a jeho území zahrnuje jak pevninskou část, tak i mořský prostor. Nedaleko odtud se nachází město Plettenberg Bay, které je oblíbené u turistů pro své pláže, překrásnou přírodu a možnosti outdoorových aktivit.

Ubytování v Tsitsikamma National Park je dostupné a nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů po kempy a chatky. Záleží na tom, jaký typ ubytování si přejete a jaký rozpočet máte k dispozici.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, je zde k dispozici několik hotelů a resortů v okolí parku. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné pokoje, výhled na přírodu a moře, bazény, restaurace a další vybavení. Jedno z nejznámějších a nejluxusnějších zařízení v této oblasti je Kurland Hotel, který je často vyhledáván pro svou architekturu v koloniálním stylu, prostorné pokoje a prvotřídní služby. Dalšími možnostmi jsou Bungalow on the Beach, The Robberg Beach Lodge a The Plettenberg Hotel.

Pro ty, kteří preferují spíše jednodušší a cenově dostupnější ubytování, je zde několik kempů a chatových osad. Kempování je skvělý způsob, jak prožít noc uprostřed přírody a probudit se do úžasného výhledu na oceán. Tsitsikamma National Park má několik kempů, kde je možné si postavit vlastní stan nebo pronajmout chatu. Krásná pláž Eerste Rivier se nachází nedaleko Tsitsikamma Storms River Mouth Rest Camp, což je populární kemp, který nabízí také ubytování ve stanech a chatkách. Kromě toho jsou zde i další kempy jako Storms River Mouth Campsite a Nature’s Valley Rest Camp.

Tsitsikamma National Park je vyhlášený svou nádhernou přírodou a možnostmi outdoorových aktivit. Turisté zde mohou podniknout túry po malebných stezkách, prozkoumávat přírodní jeskyně a kaňony, vyzkoušet si šnorchlování nebo potápění, vyrazit na raft či kajak a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že Tsitsikamma National Park vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Celkově lze říct, že Tsitsikamma National Park je ideálním místem pro ubytování pro ty, kteří chtějí objevovat krásy jihoafrického pobřeží a prožít dobrodružnou dovolenou v nádherné přírodě. Bez ohledu na váš styl cestování a rozpočet, Tsitsikamma National Park nabízí různé možnosti ubytování a zážitků, které vám umožní prozkoumat a zažít toto úchvatné místo.


Dovolená Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Dovolená Jihoafrická republika: Tsitsikamma National Park

Jihoafrická republika je zemí plnou nádherné přírody a fascinující fauny a flóry. Jedním z nejrušnějších a nejoblíbenějších národních parků v zemi je Tsitsikamma National Park, který leží na východním pobřeží, nedaleko města Plettenberg Bay.

Tsitsikamma National Park je neuvěřitelně rozmanitý a nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství a prozkoumávání. Park se táhne podél pobřeží na rozloze přesahující 80 km² a zahrnuje výjimečně krásnou vegetaci, vodopády, řeky a útesy.

Jedním z nejatraktivnějších míst v parku je Storms River Mouth, což je vstupní brána do parku. Je to úžasná oblast, kde se setkávají řeka, oceán a skalnaté útesy. Zde můžete vyzkoušet některé z nejlepších dobrodružných aktivit, jako je šnorchlování v podmořských jeskyních, skákání z mostu Bloukrans nebo si vyzkoušet nejdelší lanový most na světě - Bloukrans Bridge. Pro milovníky vodních aktivit je zde také mnoho možností jako je kajak, přílivové bazény a rybaření.

Další nezapomenutelnou částí Tsitsikamma National Parku je slavná Otter Trail. Jedná se o vícedenní pěší trek, který je považován za jednu z nejlepších turistických tras v Jižní Africe. Trasa je dlouhá 41 km a prochází krásnými plážemi, pralesy, řekami a oceánem. Během trasy budete mít možnost spatřit velkou rozmanitost flóry a fauny, včetně mnoha endemických druhů.

Kromě dobrodružných aktivit je Tsitsikamma National Park také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Park nabízí mnoho piknikových a vdolních míst, kde si můžete sednout, vychutnat si scenérii a poslouchat zvuky přírody. Navštívte také památník Khoisan, který je umístěný na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na park.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Tsitsikamma National Parku, měli byste si zajistit ubytování v jednom z místních kempů nebo chatkách. Tyto možnosti vám umožní strávit více času v přírodě a vychutnat si večery u ohně a pod hvězdnou oblohou.

Dovolená v Tsitsikamma National Parku je skutečně nezapomenutelnou zkušeností plnou dobrodružství a krásy přírody. Budete fascinováni nádhernou krajinou, úchvatnou biodiverzitou a atmosférou místa. Takže pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, Tsitsikamma National Park je pro vás ideálním místem pro dovolenou v Jihoafrické republice.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky