Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Al-Maghtas

Počasí Jordánsko Al-Maghtas


V Jordánsku existuje mnoho míst s historickými a náboženskými souvislostmi. Jedním z nich je také Al-Maghtas, což v arabštině znamená "křestní místo". Toto místo má velký význam pro křesťanskou a židovskou víru. V roce 2015 bylo místo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Al-Maghtas se nachází na břehu řeky Jordánu, na hranici s Izraelem. Toto místo je spojováno s biblickými událostmi, jako například křtem Ježíše Krista.

V Al-Maghtas můžete navštívit návštěvnické centrum, kde se dozvíte více o historii a souvislostech s biblickými událostmi. Dále je zde k dispozici vzdělávací materiál, fotografie a filmy, které vám pomohou lépe pochopit historii tohoto svatého místa.

Kromě historických a náboženských souvislostí je Al-Maghtas také zajímavým místem pro turisty. V okolí jsou skvělé možnosti pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity. Navíc se zde nachází unikátní druh rostliny, zvané "pokřivený akát", který se vyskytuje pouze v tomto regionu.

Z hlediska počasí je nejlepší doba k návštěvě Al-Maghtas na jaře nebo na podzim. V létě jsou teploty velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. V zimě se může vyskytnout déšť a sníh.

Na závěr lze říci, že Al-Maghtas je fascinujícím místem s neuvěřitelnou historií a náboženskými souvislostmi. Pro turisty nabízí mnoho aktivit a zajímavostí. Pokud tuto oblast navštívíte, nezapomeňte se obleči v souladu s průměrnými teplotami a získat vstupenky do návštěvnického centra pro více informací o tomto jedinečném místě.


Ubytování Jordánsko Al-Maghtas


Al-Maghtas, známý také jako Jordánská strana Jordánu, je historická lokalita v Jordánsku, která je považována za místo křtu Ježíše Krista. Od roku 2015 je Al-Maghtas zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi významné turistické atrakce v zemi.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Al-Maghtas, je důležité mít informace o ubytování v této oblasti. I když Al-Maghtas je relativně malá lokalita, naleznou návštěvníci v jejím okolí několik dobrých možností ubytování.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro ubytování je nedaleký město Madaba. Madaba je významné poutní místo a také domov mnoha křesťanských komunit. Ve městě nalezneme různé hotelové komplexy, penziony a hostely, které nabízejí komfortní a cenově dostupné ubytování. Mnoho z nich je vybaveno moderními zařízeními a láká návštěvníky svou pohostinností a profesionálním přístupem k obsluze.

Další možností ubytování je využití tábořiště nebo kempu v blízkosti Al-Maghtas. Toto je oblíbená volba pro dobrodružné turisty a ty, kteří se rádi ponořují do přírody. Kempování v jordánské pustině nabízí jedinečný zážitek a šanci spatřit hvězdy v noci bez osvětlení měst. Kempuje-li se v Jerash nebo v Dana Nature Reserve, oblastech poblíž Al-Maghtas, turisté si mohou vychutnat úžasnou přírodu a klid těchto chráněných oblastí.

Jinou možností je pronájem dovoleného domu nebo apartmánu v Al-Maghtas nebo jeho okolí. Tato volba je ideální pro ty, kteří preferují soukromí a nezávislost během svého pobytu. Dovolené domy a apartmány v Al-Maghtas jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a často nabízejí výhled na okolní krajinu nebo řeku Jordán.

Za zmínku stojí také možnost ubytování v luxusních hotelech či resortech v okolí Al-Maghtas. Tyto hotely jsou obvykle vybaveny veškerými moderními zařízeními, wellness centry, bazény a restauracemi, kde si turisté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni. Ubytování v luxusním hotelu je vhodné pro ty, kteří si přejí maximální komfort během svého pobytu.

Je třeba poznamenat, že nejlepší čas na návštěvu Al-Maghtas je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a nejsou příliš horké. Během této doby je také snazší najít ubytování a turistické služby jsou plně provozovány.

Al-Maghtas je nejen důležité historické místo, ale i místem krelaxaci a duchovní obnovy. Když se turisté rozhodnou navštívit tuto lokalitu, mají mnoho možností, jak si zde užít svůj pobyt. Ať už se rozhodnou pro ubytování v bezprostředním okolí Al-Maghtas, nebo si vyberou jiné místo v jordánském regionu, Al-Maghtas nabízí nezapomenutelný zážitek a šanci prozkoumat nádhernou jordánskou krajinu.


Dovolená Jordánsko Al-Maghtas


Jordánsko Al-Maghtas je jedno ze skrytých pokladů východního Středomoří. Tato oblast je zmiňována jako místo, kde Jan Křtitel křtil Ježíše Krista v řece Jordán. Nachází se pouhých 10 kilometrů od biblického města Jericha a je jedním z nejdůležitějších posvátných míst pro křesťany na Blízkém východě.

Toto místo, známé také jako Bethany za Jordánem, je přístupné turistům a poskytuje jedinečnou možnost prozkoumat historii a duchovní historii regionu. Od roku 2015 je Al-Maghtas v Seznamu světového dědictví UNESCO, což podtrhuje jeho význam a historickou hodnotu.

Na dovolené v Jordánsku by příprava na návštěvu Al-Maghtasu měla začít oblečením vhodným pro návštěvu posvátného místa. Vstupní místo je oplocené a návštěvníci musí projít kontrolou bezpečnosti. Poté vás přivítá přívětivý personál, který vám poskytne informace o místě, jeho historii a protokolu při návštěvě.

Po vstupu na území Al-Maghtasu se turisté ocitnou ve skutečné oáze klidu a míru. Můžete projít po pečlivě vybudovaných cestách a obejít pozoruhodné archeologické objekty, které byly objeveny v této oblasti. Mezi nimi je například pozůstatek chrámu z 6. století zvaný Herodův dóm, který byl postaven na místě předcházejícího byzantského kostela.

Vrcholným bodem návštěvy Al-Maghtasu je koupání a křest v řece Jordán, což je symbolem pro mnoho křesťanů. Návštěvníci si mohou pronajmout speciální plavky a vydat se k oltáři, který je umístěn na břehu. Zde mohou věřící ponořit svůj obličej do posvátných vod a prožít tak jedinečný a dojemný okamžik.

Kromě toho, Al-Maghtas nabízí také vynikající infrastrukturu turistických center, kde si mohou návštěvníci odpočinout, občerstvit se a dozvědět se více o historii místa. V knihovně a muzeu najdete informace o archeologických vykopávkách a důkazech o křesťanské historii tohoto místa.

Jordánsko Al-Maghtas není pouze pro křesťanské návštěvníky. To je také důležité místo pro mnoho muslimů, kteří se zde scházejí, aby se modlili a připomněli si historii své víry. To je skvělé místo pro setkání a sdílení kulturních zážitků s lidmi z různých koutů světa.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte zařadit Al-Maghtas do svého seznamu. Toto místo je nejen historicky významné, ale také nabízí jedinečný zážitek spojený s křestem v řece Jordán. Připravte se na duchovní dobrodružství a pogratulujte si, že jste navštívili jedno ze světových dědictví UNESCO a místo bohaté na historické i náboženské významy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Maghtas


1. Co je Al-Maghtas?
Al-Maghtas je místo na břehu řeky Jordán, kde podle křesťanské tradice Jan Křtitel pokřtil Ježíše Krista.

2. Jak se dostanu do Al-Maghtas?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Al-Maghtas, je pronajmout si auto nebo využít taxislužbu. Další možností je organizovat si zájezd se společností, která nabízí výlety do této oblasti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Al-Maghtas?
Al-Maghtas je otevřen pro veřejnost od pondělí do neděle od 8:00 do 16:00 hodin. Během ramadánu mohou být otevírací hodiny upraveny.

4. Je nutné mít vízum pro návštěvu Jordánska Al-Maghtas?
Ano, pro vstup do Jordánska je nutné mít platné vízum. Vízum je možné zakoupit při příjezdu na letiště nebo si ho předem zařídit.

5. Je nutné si přinést vlastní potraviny a pití, pokud navštívím Al-Maghtas?
Ano, je vhodné si přinést vlastní potraviny a pití, protože v okolí Al-Maghtas není mnoho míst, kde by bylo možné se najíst či napít. V oblasti jsou k dispozici pouze některé občerstvení, ale ne vždy jsou otevřena.

6. Je možné fotografovat nebo natáčet v oblasti Al-Maghtas?
Ano, je možné fotografovat a natáčet, ale je nutné mít na paměti, že některé části oblasti jsou považovány za svaté a fotografování může být zakázáno. Vstupení na některá místa může být omezeno.

7. Je nutné mít sebou zvláštní oblečení při návštěvě Al-Maghtas?
Je vhodné mít sebou zvláštní oblečení, protože Al-Maghtas je považován za svaté místo. Pokud se jedná o ženy, je doporučeno mít na sobě široké a neprůhledné oblečení, které zakrývá ramena a nohy. Muži by měli nosit dlouhé kalhoty a trička s krátkým rukávem. Je také nutné mít na sobě vhodné obuv, která je vhodná pro pohyb v písku.

8. Je možné navštívit Al-Maghtas bez výkladu průvodce?
Ano, je možné navštívit Al-Maghtas bez výkladu průvodce, ale není to doporučeno. V oblasti je mnoho historických a svatých míst, a průvodce vám pomůže porozumět významu jednotlivých míst a událostí, které se zde odehrály.


Letenka Jordánsko Al-Maghtas


Letenka do Jordánska: Al-Maghtas - Světové dědictví UNESCO

Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a jedním z nejvýznamnějších míst v této zemi je Al-Maghtas. Toto místo je považováno za důležitý archeologický a náboženský komplex, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud jste zvědaví na historii a kulturu Jordánska, neměli byste si nechat ujít příležitost navštívit tuto zajímavou lokalitu.

Al-Maghtas se nachází na východním břehu řeky Jordán, nedaleko od hranic s Izraelem. Toto místo je považováno za místo, kde se podle biblického příběhu Ježíš Kristus pokřtil Janem Křtitelem. Je to také jedno z mála míst na světě, kde lze nalézt archeologické důkazy biblických událostí.

Navštívíte-li Al-Maghtas, budete mít příležitost projít se po historických trasách a prozkoumat pozůstatky kostelů, klášterů a kříže, které svědčí o významu tohoto místa pro křesťanskou historii. Klášter svatého Jana Křtitele je jedním z nejvýznamnějších objektů, které můžete v Al-Maghtas navštívit. Je to místo, kde se Jan Křtitel před svým popravčím činem skrýval a kde Jan Křtitel také pokřtil Ježíše Krista.

Dalším bodem zájmu v Al-Maghtas je pět izolovaných bazilik na jednom místě, což je unikátní archeologický jev. Tyto baziliky byly postaveny v různých dobách a jsou svědky bohaté historie tohoto místa.

Při návštěvě Al-Maghtas je vhodné připravit se na horké počasí a důkladně si zabalit dostatek vody a opalovacího krému. Je také důležité mít respekt k tomuto náboženskému místu a ctít pokyny místních průvodců.

Pro cestovatele a milovníky historie je návštěva Al-Maghtas nezapomenutelným zážitkem. Toto místo vás vtáhne do dávných dob a umožní vám prozkoumat a pochopit historii biblických událostí. Můžete se cítit, jako byste stáli na svaté půdě, kde se odehrálo mnoho významných událostí.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte si zařídit letenku do této úžasné země a nevynechat návštěvu Al-Maghtas. Budete svědky jedinečné kombinace historie, náboženství a malebného prostředí, které budete vzpomínat po celý život.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky