Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Ammán (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Ammán (hlavní město)


Níže naleznete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jordánska a Ammánu jako hlavního města:

1. Jaký je hlavní jazyk v Jordánsku?

Hlavním jazykem v Jordánsku je arabština.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Ammánu?

V Ammánu je možné využívat taxi, autobusy, městskou dopravu a soukromé dopravní služby jako Uber nebo Careem.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Ammánu?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Ammánu patří římské divadlo, citadela, Nábatejské muzeum, mešita Krále Abdallaha I., bazár v Ammánu a mnoho dalších.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ammánu?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Ammánu je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a je méně pravděpodobné, že naprší.

5. Jaké jsou místní speciality jordánské kuchyně?

Místní speciality jordánské kuchyně zahrnují například mansaf (tradiční jordánské jídlo s jehněčím masem), falafel, hummus, tabbouleh (salát s bulgurem a petrželkou), baba ganoush (dušená baklažánová pomazánka) a mnoho dalších.

6. Jaké jsou místní zvyky ohledně oblečení v Ammánu?

V Ammánu je vhodné dodržovat konzervativní oděvní kód. Ženy by měly nosit delší sukně nebo kalhoty a zakrývat ramena, zatímco muži by měli nosit dlouhé kalhoty a vyhnout se odhalování těla.

7. Jaké jsou hlavní náboženství v Jordánsku?

Hlavním náboženstvím v Jordánsku je islám, přičemž většina obyvatel praktikuje sunnitský směr.

8. Kolik stojí průměrné jídlo v Ammánu?

Ceny jídel v Ammánu se liší v závislosti na typu restaurace, ale průměrně stojí jedno jídlo mezi 5 a 15 jordánskými dináry.

9. Jaké jsou požadavky na vízum pro návštěvu Jordánska?

Požadavky na vízum pro návštěvu Jordánska se liší podle státní příslušnosti. Některé země mají možnost získat vízum po příjezdu na letiště, zatímco jiné musí žádat o vízum předem u jordánské konzulární mise nebo ambasády.

10. Jaká je místní měna v Jordánsku?

Jordánská měna se nazývá jordánský dinár (JOD).

Pamatujte, že odpovědi na uvedené otázky mohou být aktuální v době napsání, ale stále je vždy nejlepší se před cestou do země informovat prostřednictvím oficiálních zdrojů nebo konzulárních misí.


Letenka Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země, která se nachází na Blízkém východě a nabízí mnoho turistických atrakcí. Mnoho turistů si vybírá Jordánsko jako svůj cíl kvůli památkám jako Petra a Wadi Rum. Pokud se chtějí turisté dostat do Jordánska, lety do Ammánu jsou jedním z nejlepších způsobů, jak se tam dostat.

Lety do Ammánu jsou poskytovány mnoha leteckými společnostmi po celém světě. Pokud cestujete z evropských zemí, můžete nalézt přímé lety nebo s přestupem v jiných zemích, jako jsou třeba Turecko nebo Spojené arabské emiráty.

Hlavní letiště v Ammánu je Queen Alia International Airport, které se nachází asi 30 kilometrů od centra města. Letiště nabízí mnoho služeb pro cestující, jako jsou obchody, restaurace, směnárny a služby pro zajištění víza.

Cena letenek do Ammánu se může lišit podle sezóny, letového řádu, letecké společnosti a trvání letu. V průměru cena letenky z Evropy do Ammánu se pohybuje od 200 až do 1000 eur na osobu.

Pokud se chystáte cestovat do Jordánska, musíte si zajistit vízum, které platí vstup na území země. Vízum může být získáno při příjezdu na letiště, nebo je možné si ho pořídit dopředu prostřednictvím velvyslanectví Jordánska v zemi, ze které cestujete.

Po příjezdu do Ammánu je třeba se rozhodnout, jak se dostanete do vašeho cíle. V centru města a okolních oblastech najdete mnoho taxi služeb a rádiem řízené taxislužby, které je možné objednat předem. Pro turisty, kteří preferují hromadnou dopravu, jsou k dispozici autobusy a minibusy.

Ammán je uvítacím městem Jordánska a nabízí mnoho aktivit a zajímavostí pro turisty. Mezi nejpopulárnější atrakce patří římské divadlo, Citadel Hill a královské muzeum.

V souhrnu, letenky do Ammánu jsou skvělým způsobem, jak se dostat do Jordánska a objevovat jeho kulturu a památky. Při plánování cesty je třeba se ujistit, že máte dostatek informací o vízu, letenek a dopravy na místě.


Počasí Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě, která má typicky arabské podnebí. V hlavním městě Ammánu najdeme středomořské podnebí, s chladnými, deštivými zimami a suchými, horkými léty.

Zimní období v Ammánu trvá od prosince do února a bývá charakterizováno vysokými srážkovými úhrny a nižšími teplotami. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 11°C a nocí mohou teploty klesnout až na 4°C. Občas se však mohou objevit i chladnější období, kdy teploty klesnou k bodu mrazu. Srážky v zimě dosahují kolem 70mm měsíčně, ačkoli velké množství srážek se obvykle objevuje v jednotlivých silných deštích.

Jarní měsíce od března do května jsou mírnější, s průměrnými teplotami kolem 17 až 20°C. Zatímco na začátku jara jsou srážky časté, postupně se snižují směrem k létu. Během těchto měsíců se Ammán postupně probouzí k životu a kvetou zde krásné jarní květiny.

Letní období v Ammánu, které trvá od června do srpna, je nejteplejší a suché. Průměrné teploty mohou dosahovat až 32°C a někdy se mohou vyšplhat až na 40°C. Otoky tepla jsou běžné, zejména v srpnu. Srážky jsou vzácné, avšak výjimečně se mohou objevit náhodné bouře.

Podzimní měsíce, září a říjen, mají mírnější teploty, pohybující se kolem 23°C. Srážky se postupně zvyšují po suchém létě.

Celkově řečeno, klima v Ammánu je příjemné v období jara a podzimu, kdy teploty jsou mírné a srážky dostatečné. V létě mohou teploty být extrémně vysoké a srážky minimální, zatímco zima je chladnější a deštivější.

Vzhledem k těmto povětrnostním podmínkám je vhodné si zabalit odpovídající oblečení, pokud plánujete návštěvu Ammánu. V létě se doporučuje lehké a vzdušné oblečení, zatímco v zimě je vhodné mít s sebou teplejší oblečení a připravit se na příležitostné deště.

Ať už se rozhodnete navštívit Ammán v jakémkoli ročním období, budete si moci užít místní kulturu, historii a zajímavosti, které nabízí tento fascinující hlavní město Jordánska.


Ubytování Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, která láká mnoho turistů z celého světa. Hlavním městem této fascinující země je Ammán, které nabízí mnoho různých možností ubytování pro své návštěvníky.

Ammán je moderní a živé město, ve kterém se střetává minulost s přítomností. Je zde mnoho historických památek, ale také moderních obchodních center a restaurací. Vzhledem k velikosti města a jeho turistickému významu, Ammán nabízí široký výběr ubytování pro různé požadavky a rozpočty.

Pro turisty hledající luxus a pohodlí je ve městě mnoho pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje a vyšší úroveň pohodlí. Většina těchto hotelů je umístěna v centru města, což umožňuje snadný přístup k památkám a dalším turistickým atrakcím. Mezi známé hotely v Ammánu patří například Four Seasons Hotel, Sheraton Amman Al Nabil Hotel a InterContinental Hotel.

Pro turisty, kteří preferují menší a osobnější ubytování, Ammán také nabízí širokou škálu butikových hotelů a guesthousů. Tyto hotely jsou často umístěny ve starších částech města a nabízejí autentický a tradiční pocit. Hosté se mohou těšit na individuální péči, stylové pokoje a jedinečný design. Některé z těchto butikových hotelů jsou také umístěny ve starobylých památkách, jako například v královském paláci nebo věži Hércules.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nabízí Ammán také řadu cenově dostupných hotelů a hostelů. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají jednoduché, ale čisté a pohodlné ubytování. Většina těchto hotelů a hostelů je situována ve střední části města nebo v okolí hlavních turistických atrakcí.

Ammán je připravený přivítat turisty různého typu a přání, a proto nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, v tomto krásném jordánském městě si určitě najdete to správné místo k pobytu. Kromě toho, Ammán je skvělým výchozím bodem pro další výlety do okolních turistických destinací, jako je Petra, Wadi Rum nebo Mrtvé moře.


Dovolená Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturální dědictví. A pokud hledáte podmanivý cestovní cíl, Ammán, hlavní město Jordánska, je ideální volbou. Město se nachází na východním okraji Jordánského Riftu a nabízí kombinaci moderního a starověkého prostředí.

Ammán je cosmopolitním městem s bohatým kulturním životem. Jeho atrakce zahrnují historická místa, zvědavou architekturu, skvělé trhy, příjemnou gastronomii a vstřícné obyvatelstvo.

Jedno z nejoblíbenějších míst v Ammánu je staré město, známé jako Citadel. Nachází se na vrcholku kopce a poskytuje ohromující výhledy na celé město. Zde se nachází mnoho historických památek, včetně římského divadla a Herculeova chrámu. Pro milovníky historie je to jako ráj.

Dalším velmi populárním místem v Ammánu je římské divadlo, které je jedním z největších a nejzachovalejších divadel na světě. Ještě dnes se zde někdy konají kulturní akce a koncerty.

Kromě historických památek nabízí Ammán také moderní části města, jako je třeba luxusní čtvrť Abdoun, kde můžete najít elegantní hotely, restaurace a obchody. Pro milovníky nakupování je tu také Rainbow Street, která je známá svými butiky, galeriemi a kavárnami. Je to skvělé místo pro procházky a objevování místního života.

Pokud hledáte pořádnou adrenalinovou dávku, Ammán nabízí také možnost vyzkoušet si canyoning v Wadi Mujib. Tato divoká řeka poskytuje jedinečnou příležitost pro dobrodružství mezi úžasnými kaňony a vodopády.

Další zajímavou atrakcí v blízkosti Ammánu je starověké město Jerash. Jerash je známý svými římskými ruinami a je to jedno z nejzachovalejších míst svého druhu na světě. Je to nezapomenutelná cesta do minulosti.

Jordánsko je také domovem jednoho z nejslavnějších světových divů - Petry. Vzdálené přibližně 3 hodiny jízdy od Ammánu, toto archeologické naleziště je jedním z největších pokladů Jordánska. Navštěvovat Petra je jako krok zpět do starých časů. Hlavní atrakcí je Al-Khazneh (Pokladnice), gigantická stavba vytesaná do skály, která je jedinečná a ohromující.

Jordánsko a jeho hlavní město Ammán nabízí širokou škálu zážitků pro každého. Od historie po dobrodružství až po kulturu a gastronomii, Ammán je ideálním místem pro dovolenou plnou objevování a poznávání. Takže pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte zahrnout Ammán na svůj itinerář!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky