Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Aqaba Marine Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba Marine Park


1) Jak se dostanu do Jordánska Aqabského národního parku?

Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Jordánska Aqabského národního parku, je letecky přistát na mezinárodním letišti King Hussein v Aqabě a odtud si vzít taxi nebo autobus do parku.

2) Jaké jsou hlavní atrakce v Jordánsku Aqabském národním parku?

Odpověď: Hlavní atrakce v Jordánsku Aqabském národním parku zahrnují nádherné korálové útesy, pestrou mořskou faunu a flóru, včetně tropických ryb, různých druhů korálů a mořských želv. Park také nabízí možnost potápění a šnorchlování.

3) Mohu si půjčit potřebné potápěčské vybavení v Jordánsku Aqabském národním parku?

Odpověď: Ano, v parku je možné si půjčit potřebné potápěčské vybavení. V parku je k dispozici několik půjčoven, které nabízejí vybavení pro potápění i šnorchlování.

4) Jaké jsou požadavky na potápění v Jordánsku Aqabském národním parku?

Odpověď: Pro potápění v Jordánsku Aqabském národním parku musíte mít platný potápěčský certifikát. Pokud certifikát nemáte, můžete se zaregistrovat na kurzu potápění, který je k dispozici v parku.

5) Mohu si v Jordánsku Aqabském národním parku zakoupit jídlo a pití?

Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici některé restaurace a stánky, kde si můžete zakoupit jídlo a pití. Je však také dobré si přinést vlastní občerstvení, zejména pokud plánujete strávit celý den v parku.


Počasí Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je zemí, která leží na křižovatce Asie, Afriky a Evropy. Má rozmanité a zajímavé klima a počasí. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v zemi je Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park se nachází na jihu Jordánska, u hranic s Egyptem a Izraelem. Tento park je jednou z nejznámějších přírodních rezervací v regionu a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

Klima v oblasti Aqaba Marine Park je typické pro pouštní oblasti. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 20 °C. Srážky jsou v této oblasti velmi vzácné a většina z nich spadne během zimních měsíců.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vypravují do Aqaba Marine Park, je jeho fantastická podmořská fauna a flóra. Korálové útesy v parku jsou domovem mnoha druhů ryb a dalších mořských živočichů. Můžete si zde prohlédnout barevné ryby, korály, želvy a dokonce i delfíny.

Pokud se chystáte navštívit Aqaba Marine Park, doporučuje se zvolit návštěvu na jaře nebo na podzim. Tyto roční období nabízejí nejlepší podmínky pro potápění a šnorchlování. Voda bývá v této době průzračná a teploty jsou ještě příjemné.

Aqaba Marine Park také poskytuje další aktivity pro návštěvníky, jako je plavba lodí, vodní sporty a výlety na delfíních člunech. Veškeré aktivity jsou pod dohledem školených průvodců, aby se zajistila bezpečnost návštěvníků a ochrana životního prostředí.

Pokud však máte rádi teplé počasí, můžete Aqaba Marine Park navštívit i v letních měsících. Jen si pamatujte vhodně se chránit před sluncem a pít dostatek vody.

Celkově lze říci, že Aqaba Marine Park nabízí svým návštěvníkům unikátní zážitek, zvláště pokud jde o počasí. Svému okolí nabízí pohodlné podnebí a možnost pozorovat podmořský svět v jasných a teplých vodách Rudého moře.


Ubytování Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko Aqaba Marine Park je jedinečným a fascinujícím místem, které nabízí nádherné mořské prostředí a množství možností pro rekreaci a potápění. Tento park se nachází na pobřeží Rudého moře a je jedním z nejlepších míst pro potápění na světě.

Jedním z hlavních atraktivních prvků Aqaba Marine Park je jeho rozmanité mořské ekosystémy. Park zahrnuje několik různých oblastí, včetně korálových útesů, písečných pláží a horských oblastí podél pobřeží. Tyto ekosystémy nabízejí domov mnoha druhům mořských živočichů, včetně více než 120 různých druhů korálů a 1 100 druhů ryb.

Potápění je jednou z nejpopulárnějších činností v Aqaba Marine Park. Návštěvníci mají možnost objevovat úžasné podvodní scenérie a vodu, která je plná života. Park nabízí různé potápěčské lokality, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené potápěče. Můžete objevovat korálové útesy, staré vraky lodí a uplatnit své potápěčské dovednosti na záchranných misích. Zaplavat s pestrou škálou podmořských živočichů je jedinečný zážitek, který ve vás zanechá nevymazatelné vzpomínky.

Pro ty, kteří nemají zájem o potápění, je v parku také mnoho dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, což je ideální způsob, jak si prohlédnout podmořský život bez potápěčského vybavení. Při šnorchlování můžete plavat u korálových útesů a sledovat ryby a jiné mořské tvory ve svém přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří preferují suchou zemi, park nabízí také trekkingové a horské túry. Můžete si prohlédnout okolní kopce a hory a obdivovat krásu přírody. Je zde také možnost výletů na člunech s proskleným dnem, které vám umožní nahlédnout pod hladinu moře, aniž byste se museli vydávat do vody.

Aqaba Marine Park poskytuje také vynikající ubytovací možnosti. K dispozici jsou luxusní hotely a rezorty, které nabízí nejen komfortní ubytování, ale také prvotřídní služby a výhled na krásné Rudé moře. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení také nabízí potápěčské centrum, kde si můžete pronajmout potápěčské vybavení a organizovat výlety do parku.

Jordánsko Aqaba Marine Park je skvělým cílem pro ty, kteří mají rádi moře, potápění a přírodu. Jeho krásné mořské prostředí a bohatý podmořský život poskytují nezapomenutelné zážitky a svět, který stojí za to objevit. Takže, jestliže plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte navštívit Aqaba Marine Park a prozkoumat jeho podmořské království.


Dovolená Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko se stalo populární turistickou destinací v posledních letech, a to díky svému bohatému historickému dědictví, překrásné krajině a neuvěřitelné podvodní fauně a flóře.

Aqaba Marine Park je jedním z těch míst, které by turisté v Jordánsku neměli vynechat. Leží přímo u pobřeží Rudého moře v blízkosti města Aqabu, a je to velký chráněný území pod mořskou hladinou.

Park je založen na ochraně ekosystému a je domovem mnoha tropických ryb, žraloků, murén a dalších mořských živočichů. Podvodní krajina v parku je úchvatná a nabízí turistům vskutku krásné zážitky.

Turisté, kteří se rozhodnou podniknout výlet na Aqaba Marine Park, si mohou vybrat z mnoha aktivit a zážitků, ať už se jedná o šnorchlování, potápění ve vodách Rudého moře nebo jízdu na veslici. Pro ty, kteří chtějí poznat více o podvodním světě, jsou zde i možnosti prozkoumání potápěčských vraků a dalších podvodních objektů.

V parku najdete také návštěvnické centrum, které poskytuje turistům informace o historii a biologii oblasti. Pro turisty jsou k dispozici i průvodci, kteří je provedou celým parkem a poskytnou odborný výklad o jednotlivých druzích ryb a korálů.

Aqaba Marine Park je tedy ideálním místem pro ty, kteří milují podvodní svět a chtějí poznat nové kultury a krajinu. Navíc, díky své poloze na břehu Rudého moře, je park snadno dostupný pro turisty z celého světa. Pokud chcete zažít jedinečnou dovolenou a prozkoumat podvodní život, Aqaba Marine Park je ideální volbou pro vaši dovolenou v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé svou bohatou historií a úchvatnými přírodními krásami. Aqába, jeho jediný přístav, není výjimkou. Kromě historických památek a malebného pobřeží nabízí také jedinečnou destinaci pro milovníky potápění - Aqába Marine Park.

Aqába Marine Park je národním parkem nacházejícím se v Rudém moři mezi Izraelem, Egyptem a Saúdskou Arábií. Jeho vody jsou známé svou bohatou biodiverzitou a korálovými útesy, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění.

Park byl založen v roce 1997 s cílem chránit území před ničením přírodního bohatství a zlepšit ekonomickou situaci místních komunit. Dnes je park oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího podmořského světa Rudého moře.

Návštěvníci mají možnost potápět se nebo šnorchlovat mezi nádhernými korály a množstvím pestrobarevných ryb. Objevit zde můžete vzácné druhy jako jsou úhoři, murény, papouščí ryby, korálové ryby a mnoho dalších. Potápěči budou fascinováni přítomností vraků lodí, které jsou přístupné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

Aqába Marine Park se skládá ze dvou hlavních oblastí: severní a jižní. Severní část je známá svými útesy a skalisky pokrytými korálovými formacemi. Jižní část parku nabízí rozsáhlé korálové zahrady, které poskytují úkryt mnoha druhům mořského života. Oba úseky jsou snadno přístupné z Aqáby a nabízejí příležitost pro všechny úrovně potápění.

Ochrana životního prostředí je v Aqába Marine Parku prioritou. Park aktivně pracuje na minimalizaci dopadů lidských aktivit na mořský ekosystém. Slouží také jako výzkumná stanice, kde vědci studují místní mořskou biodiverzitu a sledují její vývoj.

Pokud nejste potápěč, můžete si pronajmout skleněné dno a prozkoumat mořský život bez potápěčské výbavy. Na pláži lze také najít stánky s pověstnými jordánskými pochutinami a tradičními suvenýry.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Aqába Marine Park na svůj seznam. Je to neuvěřitelné místo, které vás okouzlí svým podmořským světem a neopakovatelnými zážitky. Ať už jste potápěč, šnorchlař nebo prostě jen obdivovatel přírody, tato destinace vás zcela jistě nadchne.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky