Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Madaba

Ubytování Jordánsko Madaba


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Mezi mnoha zajímavými místy, která můžete navštívit, se nachází i město Madaba. Toto starobylé město je známé pro své mozaikové mapy a také jako ideální místo pro ubytování při návštěvě Jordánska.

Madaba, ležící pouhých 30 km jihozápadně od Ammánu, hlavního města Jordánska, se nachází na Starověké významné cestě, která spojuje Egypt a Syrský poloostrov. Jeho bohatá historie sahá až do biblických dob, kdy byl známý jako Moáb. Při procházce jeho úzkými uličkami můžete cítit atmosféru minulých časů a obdivovat zachovalou architekturu a umění.

Madaba je známá především svými mozaikami, přičemž nejvýznamnější z nich je kolekce map, které zobrazují Svatou zemi a Jeruzalém v 6. století. Nejznámější z těchto map je Madabská mapa, která se nachází v řeckokatolickém kostele svatého Jiří. Tato mapa, vyrobená ze 6 milionů mozaikových kamenů, je jednou z nejstarších zobrazení Jeruzaléma a Svaté země. Je to jedinečný kus historického a náboženského umění.

Pokud chcete zažít atmosféru tohoto historického a kultivovaného města, neexistuje lepší možnost, než se ubytovat přímo v Madabě. Město nabízí řadu různých možností ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, Madaba má nabízí jedno z nejlepších a nejluxusnějších hotelů v Jordánsku. Tyto luxusní hotely vám poskytnou maximální pohodlí a výjimečné služby. Budete se moci těšit na vyhlášenou jordánskou pohostinnost a pokud budete mít štěstí, můžete se i setkat s královskou rodinou, protože královská rodina Jordánska se často zdržuje v Madabě.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, Madaba také nabízí řadu cenově dostupných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinného typu a majitelé se o vás budou starat s velkou péčí a pohostinností. Mohou vám také nabídnout tipy na skryté poklady města a ukázat vám místní kulturu a tradice.

Nezapomeňte, že při rezervaci ubytování byste měli zvážit polohu hotelu nebo penzionu. Ideální poloha je ta, která vám poskytuje snadný přístup k turistickým atrakcím a pohodlí v blízkosti obchodních a stravovacích možností. Krásné na Madabě je, že je sama o sobě malá a snadno prozkoumatelná pěšky, takže prakticky nepotřebujete žádné dopravní prostředky.

Ať už se rozhodnete pro luxusní, středně drahé nebo cenově dostupné ubytování, Madaba je ideálním místem pro vaše putování po Jordánsku. Určitě nebudete zklamáni atmosférou tohoto historického a kultivovaného města a unikátními zážitky, které nabízí.


Počasí Jordánsko Madaba


Jordánsko je fascinující země, která nabízí širokou škálu klimatických podmínek. V mnoha regionech se počasí liší, ale dnes se zaměříme na krásné město Madaba, které se nachází v blízkosti hlavního města Ammánu.

Madaba je známá především díky svým historickým památkám a mozaikám z byzantského období. Ale co se týče počasí, je to také zajímavé místo. Město leží v nadmořské výšce přibližně 800 metrů nad mořem, což ovlivňuje jeho klima.

Letní měsíce v Madabě jsou teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C, přičemž v nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 40 °C. Sluneční svit je v tomto období intenzivní, proto je důležité mít s sebou ochranu proti slunci, jako jsou klobouky a opalovací krémy. Návštěvníci, kteří preferují oteplování v moři, by mohli navštívit Mrtvé moře, které je vzdálené pouhých 30 minut jízdy od Madaby. Tato slaná vodní plocha je v létě velmi příjemná a plavání v ní vám poskytne osvěžení a zároveň vám umožní relaxovat.

Podzim a jaro jsou období, kdy je počasí v Madabě mírné a příjemné. Průměrné teploty si drží kolem 20 °C, s některými deštivými dny. Večery mohou být trochu chladnější, takže je dobré mít s sebou lehčí svetr nebo bundu. Tyto sezóny jsou ideální pro procházky po městě a objevování jeho historických památek.

Zimní měsíce v Madabě jsou chladné a deštivé. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a může zde pršet po dobu až několika týdnů. Oblečení vhodné pro studené počasí je nezbytné, protože pocitová teplota může být nižší kvůli chladnému větru. V zimě můžete také vidět krásné zasněžené kopce v horách poblíž města.

Vzhledem k tomu, že Madaba se nachází v pouštním regionu, srážky jsou obecně nízké. Průměrné srážky se pohybují kolem 350 mm ročně, přičemž nejvíce srážek je v zimních měsících.

Celkově lze říci, že Madaba je atraktivním místem pro návštěvu po většinu roku. I když některé roční období jsou horké a suché, existuje mnoho způsobů, jak si užít krásu tohoto města a jeho okolí. Bez ohledu na to, kterou dobu zvolíte, Madaba zaručuje nezapomenutelný pobyt a možnost objevování fascinující historie a kultury Jordánska.


Letenka Jordánsko Madaba


Pokud hledáte exotickou destinaci s bohatou historií a kulturou, pak máte možnost navštívit krásné Jordánsko. Tato země vás okouzlí nejen svými archeologickými památkami, ale také úchvatnou přírodou a skvělou kuchyní. Pokud byste chtěli zažít toto jedinečné prostředí na vlastní kůži, doporučujeme vám koupit si letenku Jordánsko Madaba.

Madaba je roztomilé městečko s asi 60 tisíci obyvateli, nacházející se na jihu Jordánska. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru a současně navštívit blízké turistické atrakce. Protože se nachází v těsné blízkosti Ammánu, letiště Queen Alia International Airport je nejbližší vstupní branou do Jordánska. Po příletu do letiště stačí nasednout na linkový autobus, který se každých 30 minut staví právě v Madabě. Cesta trvá asi hodinu a je velmi příjemná - postupně vidíte jak se mění krajinu a přibližujete se k této kouzelné destinaci.

Po příjezdu do Madaby se rozhodně neváhejte vydat na průzkum města. Je to místo s množstvím historických památek, ale zároveň i s moderními nákupními centry a restauracemi. Z množství atrakcí určitě stojí za to navštívit kostel sv. Jiří, kde se nachází známá mozaika mapující Jeruzalém a jeho okolí. Dále by byla škoda vynechat návštěvu dalších kostelů a mešit, kde můžete obdivovat nejen bohatou historii, ale také krásné architektonické prvky.

Po prozkoumání města si můžete vyrazit do přírody. Pro tuto část cesty doporučujeme si pronajmout auto, díky čemuž získáte větší nezávislost a můžete sami určit, kam se chystáte. Pokud nemáte auto, ale přesto byste se chtěli podívat na krásné přírodní scenérie, určitě navštivte některý z národních parků v okolí Madaby. Například nedaleký Dana Biosphere Reserve nabízí nádhernou a nedotčenou krajinu s horami, útesy a pouštěmi, kterou byste si rozhodně neměli nechat utéct.

Pak jsou tady skvělé možnosti výletů do okolí Madaby. Je to také ideální místo pro další výlety po celém Jordánsku. Když už tu jste, rozhodně stojí za to navštívit i známé Jordánské údolí a zdržet se na úpatí hory Nebo, odkud se nabízí nádherný výhled na celou krajinu.

Když zkrátka vezmeme v úvahu všechny možnosti, je nákup letenky Jordánsko Madaba nejenom skvělou volbou, ale také výbornou příležitostí prozkoumat tuto krásnou zemi. Navíc se v Madabě setkáte s místními, kteří jsou velice přátelští a rádi přivítají další návštěvníky. A protože je Jordánsko známé svou bohatou kulturou a historií, určitě si zde nenecháte ujít mnoho nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Jordánsko Madaba


Pokud hledáte exotickou dovolenou v arabském světě plnou kulturálních zážitků a unikátní historie, Jordánsko a město Madaba jsou pro vás tím pravým. Své návštěvníky zaujmou nejen klenoty starověké historie, ale také nádherná příroda a ospalé pouštní osady.

Madaba je malé město ležící asi 30 kilometrů jihozápadně od Ammánu. Je známé především pro svoji světoznámou mozaiku, mapu Svaté země z 6. století, která byla objevena v místním kostele Sv. Jiří a kterou by mohli závidět i moderní kartografové. V muzeu kostela si můžete prohlédnout přenádhernou práci raných křesťanských umělců, kteří vytvořili unikátní dílo z více než dva milionů kamínků.

Madaba se nachází v ryze pouštní oblasti a turisté se sem sjíždějí zejména kvůli neúprosnému kráse jednoho z největších přehrady na Blízkém východě, Azraq a jeho oblasti - největšímu pouštnímu mokřadu v této části světa plném vodních vodopádů a malebných jezer. Zde lze také pozorovat neobvyklou flóru a faunu, například řadu ptáků, ještěrek a koní.

Zahraniční turisté, kteří přijedou do Jordánska na dovolenou, jsou také nadšení z místních ochutnávek. Jordánská kuchyně je plná silných, kořenitých chutí, které dodávají jídlu lahodnou vůni a jedinečnou chuť. Kromě tradičních a sýrových jídel zde také najdete cukroví a pestrobarevné ovoce na místních trzích.

Jordánsko a Madaba nabízejí nejen neuvěřitelné kulturní a historické zážitky, ale také možnosti bohatých zážitků. Turisté zde mají šanci na mnoho dobrodružství, jako je šnorchlování, potápění, jízda na velbloudech, jízda na koni, či pěší turistika v neobvyklé pouštní krajině.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska a Madaby, nezapomeňte si zajistit dostatek času na plánování vaší dovolené, abyste měli možnost poznat a prozkoumat mnoho zajímavých míst a zážitků, které nabízejí. Jordánsko a zejména Madaba budou určitě stojí za Vaši pozornost a na více než jednu návštěvu, zato cena za kvalitní dovolenou bude přijatelná a levná.

Tak na co ještě čekáte? Vyrazte objevovat kouzla Jordánska a Madaby!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Madaba


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Madaby?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Ammánu do Madaby, je taxi. Můžete si objednat taxi předem nebo si jednoduše najmout taxi na letišti.

2. Kde se nachází Nejsvětější srdce Ježíšovo v Madabě?
Nejsvětější srdce Ježíšovo můžete najít v katolické katedrále sv. Jiří v centru města.

3. Jak dlouho trvá cesta z Madaby do Petra?
Cesta z Madaby do Petra trvá zhruba 2-3 hodiny autem nebo autobusem.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Madabě?
Mezi nejlepší restaurace v Madabě patří Haret Jdoudna, The Cantina, Al Hudaa, Al Quds a Al Reem.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Madabě?
Mezi hlavní atrakce v Madabě patří Kostel svatého Jiří, muzeum mosaiky, mešita Abu Darwish, Kostel apostošů a archeologický park Madaby.

6. Je třeba si vzít vakcínu před cestou do Jordánska?
Před cestou do Jordánska není vyžadována žádná speciální vakcína. Nicméně je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a B.

7. Jaké je ideální období pro návštěvu Jordánska?
Ideální období pro návštěvu Jordánska je od jara do podzimu (březen až říjen), kdy jsou teploty příjemné a nejsou takové vysoké jako v létě.

8. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Madabě?
V Madabě je spousta možností ubytování pro každý rozpočet. Mezi nejlepší patří hotelový komplex Marriott nebo hotel Seal House. Pro levnější varianty jsou tu pokoje v hostelech jako například Hostel Madaba, Ali Baba Madaba nebo Moab Hotel & Hostel.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky