Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Madaba Map

Ubytování Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na Blízkém východě. Jeho bohatá historie a architektura přitahují turisty z celého světa. Pokud cestujete do Jordánska, nezapomeňte navštívit město Madaba, které je známé díky své úžasné mozaice nazvané Madaba Map.

Madaba Map

Madaba je malé město v Jordánsku, které se nachází na cestě mezi Ammánem a Petrou. Je to místo, kde najdete nejstarší biblickou mapu Jeruzaléma a celé Palestiny. Mapa byla objevena v roce 1894 a skládá se z tisíce mozaikových kousků, což z ní dělá nejen historický artefakt, ale také vynikající turistickou atrakci.

Ubytování v Madabě

Madaba je klidné město, které není tak turisticky přelidněné jako ostatní města a oblasti v Jordánsku. Má k dispozici skvělé ubytování pro turisty, kteří chtějí strávit několik nocí v této krásné oblasti.

Existuje celá řada hotelů, hostinců a vily, které nabízejí skvělý servis a pohodlí. Většina hotelů v Madabě se nachází v blízkosti centra města, takže jsou v této oblasti k dispozici mnoho skvělých restaurací a obchodů.

Vilové hotely jsou populární možností pro turisty, kteří hledají luxus a soukromí. Tyto hotely mají často bazény a soukromé zahrady, a tak si turisté mohou užít krásné prostředí a relaxovat po celodenním prohlížení památek a turistických destinací.

Další možnosti ubytování

Pokud hledáte levnější či větší výběr, mnoho turistů volí ubytování v Ammánu – hlavním městě Jordánska, které je vzdáleno asi hodinu jízdy od Madaby. Ammán nabízí širší výběr hotelů, apartmánů a hostinců.

Mnoho turistů také volí ubytování v blízkosti Petry, což je další velmi populární turistická destinace v Jordánsku. Toto místo je vzdálené asi dvě hodiny jízdy od Madaby a nabízí mnoho skvělých možností ubytování včetně luxusních hotelů a vil.

Závěr

Madaba je krásný a historický klenot, který stojí za návštěvu při cestování do Jordánska. Existuje mnoho skvělých možností ubytování v Madabě a okolí, mnoho z nich nabízí luxus a relaxaci po celodenním prohlížení památek a turistických destinací. Takže jestli chcete poznat Jordánsko a jeho klenoty, není nic lepšího než strávit několik dní v Madabě.


Počasí Jordánsko Madaba Map


Jordánsko, středovýchodní země bohatá na historická a kulturní dědictví, je domovem mnoha fascinujících památek. Jedním z těchto unikátních archeologických pokladů je Madaba Map, známá také jako Madabská mapa.

Madabská mapa je mozaikový komplex, který se nachází v kostele svatého Jiří v městě Madaba, v jihovýchodním Jordánsku. Mapa byla vytvořena v 6. století našeho letopočtu a je považována za jednu z nejstarších dochovaných map Jeruzaléma a Panny Marie.

Tato rozsáhlá mozaika, která původně pokrývala téměř celou podlahu kostela, je vyrobena z více než dvou milionů barevných kamínků. Celkem zabírá plochu 16 čtverečních metrů. Mapa zobrazuje města, vesnice a cesty v oblasti Palestiny, Jordánska a Egypta. Její nejzajímavější vlastností je podrobné znázornění Jeruzaléma - Starého města s jeho branami, ulicemi, kostely a dalšími významnými stavbami.

Madabská mapa je velkým historickým i geografickým pokladem, který nám poskytuje vzácný pohled na starověký svět a geografické představy tehdejších lidí. Mapa ukazuje, jak bylo tehdejší Jeruzalém uspořádán a činí nás svědky historických událostí, které se v této oblasti odehrály.

Přestože Madabská mapa je významným dědictvím středověkých mapovacích technik, po mnoha stoletích byla značně poškozena a její části byly ztraceny nebo zničeny. V polovině 19. století byla objevena a začal se proces obnovy a rekonstrukce.

Dnes je Madabská mapa jedním z hlavních turistických cílů v Jordánsku. Tisíce návštěvníků z celého světa sem každoročně přicházejí, aby si prohlédli tuto starobylou mozaiku a obdivovali její jedinečnost a historický význam. Kromě toho, že mapuje starověká města a cesty, Madabská mapa poskytuje i důležité informace o tehdejším počasí.

Zobrazení Jeruzaléma a jeho okolí na mapě ukazuje, že oblast byla tehdy ovlivňována středomořským klimatem se suchými léty a mírnými vlhkými zimami. Pro ty, kteří se zajímají o historii a klimatické podmínky této oblasti, je Madabská mapa cenným pramenem informací.

Madaba Map přináší nejen historické a kulturní bohatství Jordánska, ale také ukazuje, jaká byla tehdejší přírodní a klimatická prostředí v této části světa. Je důležité chránit a zachovávat tyto jedinečné archeologické poklady, abychom mohli lépe porozumět minulosti a uchovat je pro budoucí generace.


Letenka Jordánsko Madaba Map


Jeden ze skvostů archeologických nálezů v Jordánsku se nachází v městě Madaba - Madaba Mapa. Jedná se o jednu z nejznámějších a nejdůležitějších křesťanských archeologických památek v této oblasti.

Madaba Mapa je vlastně mozaiková podlaha, která byla objevena v místním řeckém křesťanském kostele svatého Jiří v roce 1897. Je datována do 6. století a je známá jako jedna z nejstarších zobrazení Jeruzaléma.

Mapa je složena z milionů barevných kamenů a zobrazuje Jeruzalém a části dnešního Palestinského teritoria. Zobrazuje města, vesnice, řeky a dokonce i mořské tvory. Je velmi detailní a poskytuje cenné informace o geografii, architektuře a životě v oblasti v té době.

Přestože je mapa poškozena a dochoval se z ní pouze zlomek, stále představuje důležitý historický dokument. Je to také vzácný důkaz existence křesťanské kultury, která byla v této oblasti kdysi silná.

Madaba Mapa je dnes umístěna v Madaba Archeological Park, kde je chráněna a restaurována. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby si tuto jedinečnou památku mohli prohlédnout. Je to také oblíbené místo pro náboženské poutníky, kteří přicházejí uctít své víry.

Madaba samotná je zajímavé město, které stojí za návštěvu. Kromě Madaba Mapy zde najdete také další historické kostely a zbytky starého města. Město je také výchozím bodem pro návštěvu nedalekých turistických atrakcí včetně Petry a Mrtvého moře.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Madabu a její slavnou mapu do svého itineráře. Je to jedinečný prožitek, který vám poskytne pohled do minulosti a ukáže vám, jak důležitou roli hrála tato oblast v historii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Madaba Map


1. Co je Jordánsko Madaba Map?

Jordánsko Madaba Mapa je mozaika z 6. století nacházející se ve městě Madaba v Jordánsku. Jedná se o mapu Jeruzaléma a okolních oblastí, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zobrazování biblických míst.

2. Jaká je historie Jordánsko Madaba Map?

Madaba Mapa byla vytvořena v 6. století jako součást podlahové mozaiky byzantské baziliky v Madabě. Mapa byla objevena až v roce 1896, kdy byla část kostela obnovena. Její zpracování a detailnost svědčí o důležitosti Jeruzaléma a svatých míst pro křesťanské poutníky té doby.

3. Jakou informaci mapa Jordánsko Madaba poskytuje?

Mapa zobrazuje Jeruzalém a okolí včetně významných kostelů a svatých míst. Mapa také ukazuje geografické rysy, jako jsou řeky Jordán a Nil. Poskytuje informace o topografii a architektuře té doby.

4. Jaká je velikost Jordánsko Madaba Map?

Mapa měří 16,60 metrů na 5,60 metrů a zobrazuje celkem 1500 měst, vesnic a lokalit.

5. Jak je mapa zachována?

Mapa byla zachována částečně, a to hlavně ve středověkému stavu. Části mapy byly chybějící nebo poničené. V současnosti je mapa restaurována a chráněna jako památka.

6. Jaká je důležitost Jordánsko Madaba Map?

Mapa je důležitým historickým dokumentem a důkazem o významu Jeruzaléma v době, kdy byla vytvořena. Má také velký význam pro archeology a historiky při studiu biblických míst a geografie této oblasti.

7. Je možné mapu navštívit?

Ano, mapa je umístěna v kostele svatého Jiří v Madabě a je možné ji zhlédnout jako součást prohlídek kostela. Při návštěvě je důležité respektovat pravidla a pokyny pro její ochranu.

8. Jaký je vstupné na Jordánsko Madaba Map?

Vstupné na mapu je zahrnuto v ceně vstupu do kostela svatého Jiří. Přesné ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a typu návštěvy.

9. Existují další zajímavá místa v Madabě?

Ano, kromě Jordánsko Madaba Map je v Madabě také další významné místo zvané Madaba Mosaic School, kde se vyučuje umění vytváření mozaiky. Navštívit můžete také Madaba Archaeological Park, který obsahuje další historické artefakty a pamětihodnosti.

10. Jaké jsou otevírací hodiny Jordánsko Madaba Map?

Jordánsko Madaba Map je přístupná během otevíracích hodin kostela svatého Jiří v Madabě. Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na dni v týdnu a sezóně, proto je dobré si předem zkontrolovat aktuální informace.


Dovolená Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na Blízkém východě, s mnoha památkami a přírodními krásami, které si zaslouží být navštíveny. Jednou z nejvýznamnějších památek tohoto státu je Madaba Map, která leží v městě Madaba.

Madaba Map je unikátní mozaika, která ukazuje mapu Svaté země z 6. století. Mapa byla nalezena během stavby první křesťanské katedrály v Madabě v roce 1884. Mosaika byla vytvořena z více než 2 milionů kamenných kostek a zobrazuje mnoho důležitých biblických míst, jako je poslední večeře, Mrtvé moře nebo Jeruzalém. Mapa má rozměry 16,5 metru a dnes je vystavena v kostele sv. Jiří v Madabě.

Madaba Map je velmi důležitá pro křesťanské poutníky, ale i pro turisty, kteří mají zájem o historii a náboženství. Mapu si můžete prohlédnout každý den od 8:00 do 18:00 hodin a cena vstupného je 3 JOD (jordánský dinár). Kromě toho můžete navštívit i další památky v Madabě, jako je například chrám sv. Jiří a další.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, určitě nevynechte Madabu a její slavnou mozaiku Madaba Map. Svatá země je plná tajemství a zajímavostí, které stojí za to objevovat. Pokud chcete poznat další krásy Jordánska, můžete se třeba vydat do města Petra, kde se nachází slavná skalní města, nebo prozkoumat poušť Wadi Rum. V Jordánsku vás čeká mnoho dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky