Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je země, která svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nich je Shaumari Wildlife Reserve, která se nachází v jižní části země, nedaleko od hlavního města Ammánu. Tato rezervace je unikátním přírodním územím, kde se můžete blíže seznámit s místními druhy zvířat a rostlin.

Shaumari Wildlife Reserve byla založena v roce 1975 s cílem chránit a obnovit ohrožené druhy zvířat v Jordánsku. Původně sloužila jako přechodná destinace pro exotická zvířata, která byla získána ze zahraničí a později je chtěli vrátit zpět do přírody. Dnes je rezervace domovem pro mnoho druhů, které jsou buď ohrožené, nebo v Jordánsku vzácné.

V Shaumari Wildlife Reserve můžete pozorovat zvířata jako jsou arabské onagry (příbuzní divokých oslů), oryx arabské (archetypální druh antilopy) a slavíci běláska. Rezervace také poskytuje životní prostředí pro přírodovědy a výzkumné programy zaměřené na ochranu jordánských druhů.

Turisté, kteří navštěvují Shaumari Wildlife Reserve, mají možnost vidět tyto vzácné druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Rezervace nabízí výlety autobusem nebo pro méně dobrodružné návštěvníky je k dispozici také bezpečná pěší trasa. Během prohlídky máte možnost sledovat a fotografovat zvířata a zároveň se dozvědět o jejich způsobu života a významu pro ekosystém.

Shaumari Wildlife Reserve je také ideálním místem pro milovníky ptactva. Na území rezervace bylo zaznamenáno více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů. Můžete zde spatřit například dravce, sovy a pestřenky. Pro ty, kteří se zajímají o přírodu, je to jedinečná příležitost pozorovat ptáky v jejich volné přírodě.

Shaumari Wildlife Reserve si také zakládá na ochraně místních rostlin. Na území rezervace najdete rozsáhlé zahrady, kde se snaží zachovat a obnovovat ohrožené druhy rostlin. Je to zvláště důležité vzhledem k tomu, že v Jordánsku existuje mnoho endemických druhů rostlin, které se vyskytují pouze v této části světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit do svého itineráře také Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace nabízí nezapomenutelný zážitek, kde můžete objevit bohatství tamější přírody a zároveň přispět k ochraně ohrožených druhů. Je to skvělá volba pro každého, kdo má zájem o biodiverzitu a ekologii.


Ubytování Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známé svými úchvatnými přírodními krásami a rozmanitou faunou a flórou. Jednou z nejzajímavějších lokalit v zemi, která nabízí jedinečný zážitek ve spojení s ochranou přírody, je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace, nacházející se 22 kilometry východně od města Azraq, je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a ptáků.

Shaumari Wildlife Reserve byla založena v roce 1975 jako iniciativa Jordánské společnosti ochrany přírody. Původně byla vytvořena jako útočiště pro ohrožený druh nosorožce arabského (Rhinoceros unicornis), který byl ve volné přírodě již téměř vyhuben. Díky úspěšným chovným programům se podařilo zvýšit jejich populaci.

Dnes je rezervace domovem nejen pro nosorožce arabské, ale také pro další ohrožené druhy, jako jsou oryx arabský (Oryx leucoryx), gazela arabská (Gazella arabica), hyena skvrnitá (Crocuta crocuta), divoké osly (Equus africanus) a mnoho dalších. Celkem zde žije přes 25 druhů volně žijících savců.

Navštěvovat Shaumari Wildlife Reserve je jedinečný zážitek, kterým můžete podpořit ochranu těchto ohrožených druhů. Rezervace nabízí různé aktivity, jako je procházka po rezervaci s průvodcem, jízda na koni nebo safari v řízeném vozidle. Během těchto aktivit budete mít možnost vidět tyto vzácné živočichy ve svém přirozeném prostředí.

Shaumari Wildlife Reserve nenabízí jen zážitky spojené s ochranou přírody, ale také možnost ubytování. Ubytovací zařízení v rezervaci jsou jednoduchá, ale pohodlná, a umožňují turistům strávit více času v tomto úžasném prostředí. Pokoje jsou vybaveny veškerým základním vybavením, včetně koupelny, a jsou situovány tak, aby přinášely nádherný výhled na okolní krajinu a živočichy. K dispozici je i restaurace, kde si můžete vychutnat regionální kuchyni.

Ubytování v rezervaci vám umožní zažít úžasnou atmosféru Shaumari Wildlife Reserve i mimo provozní dobu. Budete mít možnost být součástí nočního života rezervace, pozorovat hvězdy na obloze a naslouchat zvukům přírody, které obklopují tuto úžasnou lokalitu.

Shaumari Wildlife Reserve je jednou z nejlepších destinací pro přírodní milovníky a ty, kteří chtějí podpořit ochranu ohrožených druhů. Je to místo, které nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, kultury a ochrany životního prostředí. Pokud hledáte autentický a nezapomenutelný zážitek v Jordánsku, určitě si Shaumari Wildlife Reserve nenechte ujít.


Dovolená Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je země bohatá na přírodní krásy a jednou z nejzajímavějších destinací pro přírodní milovníky je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace se nachází východně od hlavního města Ammánu a nabízí jedinečný pohled na místní divokou zvěř a ekosystém.

Shaumari Wildlife Reserve byla založena v roce 1975 jako úsilí o ochranu ohrožených druhů jordánské fauny. Původně byla rezervace zamýšlena jako program reprodukce a reintrodukce arabského onagru, takzvaného jordánského divokého osla, který byl v té době téměř vyhuben v přírodě. Díky úspěšnému programu se populace těchto oslů v rezervaci značně zvýšila a umožnila jejich postupný návrat do volné přírody.

Shaumari Wildlife Reserve se dnes pyšní rozmanitostí druhů, které v ní můžete potkat. Vedle arabských divokých oslů zde nalezneme například onyxe arabského, kočkovité šelmy, dikobraza, gazely či několik druhů ptáků. Rezervace je rozlohou poměrně malá, ale díky své specifické poloze poskytuje ideální podmínky pro přežití těchto ohrožených zvířat. Jedná se o suchou oblast, ale díky zavlažovacím systémům bylo možné vytvořit oázu života, která poskytuje dostatek vody a potravy pro místní zvěř.

Návštěvníci rezervace mají možnost se zúčastnit organizovaných safari. Během této exkurze se svezete v terénním vozidle po rezervaci a budete mít možnost pozorovat a fotografovat místní divokou zvěř. Průvodci vám předají informace o jednotlivých druzích a odpoví na vaše otázky týkající se ochrany přírody. Tato aktivita je velmi oblíbená, takže je vhodné si rezervovat místo dopředu. Během safari je také možné si prohlédnout informační centrum, kde se dozvíte více o historii rezervace a práci, kterou zde provádějí vědci a ochranáři.

Shaumari Wildlife Reserve je také příjemným místem na procházky a relaxaci. V rezervaci jsou vybudovány cesty a stezky, které vás provedou přírodou a vy můžete sledovat zvěř z bezpečné vzdálenosti. Pro milovníky přírody je toto místo ideální pro strávení odpoledne v klidu a tichu.

Jordánsko a Shaumari Wildlife Reserve nabízejí v ideálním spojení možnost objevování unikátní fauny a flóry, kultury a historie této země. Navštívit tuto rezervaci určitě nestojí za to jen proto, že je to jedno z nejkrásnějších míst v Jordánsku, ale také proto, že tím podpoříte úsilí o ochranu a udržitelného rozvoje přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Dotazy a odpovědi o Jordánsku Shaumari Wildlife Reserve:

1. Co je Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?
Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve je chráněné území, které se nachází ve východním Jordánsku. Je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat.

2. Jak mohu navštívit Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je přístupný pro veřejnost a turisty. Můžete se tam dostat autem, taxislužbou nebo s turistickou skupinou.

3. Jaké druhy zvířat mohu spatřit ve Shaumari Wildlife Reserve?
Mezi nejznámější zvířata ve Wildlife Reserve patří arabský onager (divoký osel), oryx arabský nebo arabian oryx (antilopa) a gazela arabská.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je otevřený během většiny roku od rána do večera. Přesná otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období, proto je vždy dobré se předem informovat.

5. Je nutné si rezervovat vstupenky předem?
Rezervace vstupenek předem není nezbytná, ale může být doporučeno v obdobích vyšší návštěvnosti, aby se zajistilo místo.

6. Je povoleno táboření ve Shaumari Wildlife Reserve?
Táboření není povoleno ve Wildlife Reserve, ale v okolí je dostupné ubytování v kempech a hotelích.

7. Existují průvodcové, kteří mě provedou rezervací?
Ano, ve Wildlife Reserve jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobnější informace a vzít vás na prohlídku rezervace.

8. Je možné zakoupit suvenýry ve Shaumari Wildlife Reserve?
Ano, ve Wildlife Reserve se nachází obchod se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé dárky, jako jsou trička, magnety a keramika.

9. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat při návštěvě Shaumari Wilderness Reserve?
Ano, je důležité dodržovat pravidla rezervace, jako například nepřibližovat se příliš blízko k zvířatům, nepřivádět vlastní zvířata a zachovávat čistotu prostředí.

10. Jaká je nejlepší doba, kdy Shaumari Wildlife Reserve navštívit?
Nejlepší doba na návštěvu Wildlife Reserve je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější.


Počasí Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst pro příznivce přírody je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace se nachází ve východní části země a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Počasí v Jordánsku je charakterizováno horkým a suchým klimatem, což je dáno jeho polohou v blízkosti pouště. Shaumari Wildlife Reserve není výjimkou a počasí zde ovlivňuje převážně suchý a horký vzduch. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší avšak není příliš vhodné období k návštěvě, zejména pro ty, kteří nesnáší horko. Teploty mohou vystoupit až na 40 stupňů Celsia a slunce praží celý den, což může být vyčerpávající.

Podzim a jaro jsou nejvhodnějšími obdobími k návštěvě Shaumari Wildlife Reserve z hlediska počasí. Teploty jsou příjemnější, pohybují se mezi 20 a 30 stupni Celsia. V těchto měsících může být příjemné procházet se rezervací a pozorovat místní faunu a flóru.

Zima, od listopadu do února, je obdobím delších a chladnějších nocí. Teploty se mohou snížit až pod 10 stupňů Celsia, takže je třeba si přinést dostatečné teplé oblečení a připravit se na chladné noci.

Shaumari Wildlife Reserve je známá svou pestrou a rozmanitou faunou. Na této rezervaci najdeme různé druhy zvířat, včetně ohrožených druhů jako je například Oryx arabský nebo Gazela žlutoocasá. Tyto druhy se vyrovnávají s extrémními podmínkami suchého počasí a jsou adaptované na život v poušti.

Při návštěvě rezervace je důležité vzít v úvahu nejen počasí, ale také respektovat a chránit přírodní prostředí. Návštěvníci by se měli řídit pokyny průvodců a respektovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Používání ochranných krémů proti slunci, pití dostatečného množství vody a nošení přiléhavého, ale pohodlného oblečení jsou také důležité faktory pro přežití venku.

Shaumari Wildlife Reserve je tedy fascinujícím místem s unikátním ekosystémem a mnoha vzácnými druhy zvířat. Ať už se rozhodnete tuto rezervaci navštívit v letním období, kdy panuje horké počasí, nebo na podzim a na jaře, kdy jsou teploty příjemnější, připravte se na nezapomenutelný zážitek v jedinečné přírodě Jordánska.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky