Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Umm Qais

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Umm Qais


1. Jak se dostanu do Umm Qais?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Umm Qais, je pronajmout si auto nebo se zapsat na organizovanou turistickou exkurzi. Umm Qais se nachází asi 110 km severozápadně od Ammánu a jízda trvá přibližně dvě hodiny.

2. Kolik stojí vstupné do Umm Qais?
Vstupné do Umm Qais je 2 JOD (jordánský dinár) na osobu.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Umm Qais?
Umm Qais je otevřen každý den od 8:00 do západu slunce.

4. Jak dlouho asi trvá obhlídka Umm Qais?
Obvykle je doporučeno strávit zde alespoň 2-3 hodiny, abyste si mohli prohlédnout všechny atrakce a památky.

5. Jaká je historie Umm Qais?
Umm Qais je starověké město, které bylo dříve římským osídlením a významným členem Dekapolského spolku. Bylo známo jako Gadara a hrálo důležitou roli ve starověkém obchodu a kultuře.

6. Které památky mohu vidět v Umm Qais?
V Umm Qais můžete navštívit archeologickou lokalitu s římskými ruinami, amfiteátr, baziliky, sloupy a starověké městské zdi. Z vyvýšené polohy místa dohlížíte také na úchvatný výhled na Golanské výšiny a Genezaretské jezero.

7. Je v Umm Qais možnost občerstvení?
Ano, v Umm Qais je k dispozici malé množství restaurací, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

8. Můžete si pronajmout průvodce v Umm Qais?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a významných místech v Umm Qais. Průvodce mohou být k dispozici jak při skupinové exkurzi, tak při individuální návštěvě.

9. Jaké další atrakce se nachází poblíž Umm Qais?
V blízkosti Umm Qais se nachází další zajímavá místa k návštěvě, jako je pohřebiště Umm al-Jimal, pevnost Ajloun a historické město Jerash. Můžete si naplánovat vícedenní výlet a kombinovat tyto atrakce.

10. Jakou měnu bych měl používat v Umm Qais?
V Umm Qais je běžně používán jordánský dinár (JOD). Je vhodné mít s sebou hotovost, protože ne všechna zařízení přijímají platební karty.


Počasí Jordánsko Umm Qais


V poslední době se v Jordánsku stalo počasí velkým tématem. V posledních letech se tato země setkala s extrémními klimatickými jevy, jako jsou prudké deště a silné větry. Tyto události měly velký dopad na celou zemi včetně mnoha míst turistického zájmu, jako je například historické místo Umm Qais.

Umm Qais, známé také jako Gadara, bylo kdysi městem římského Impéria a je nyní oblíbenou turistickou destinací v severním Jordánsku. Pro návštěvníky z celého světa je to fascinující místo plné archeologických objevů a pohledů na nedaleké hory a Genezaretské jezero.

Pokud se chystáte navštívit Umm Qais, měli byste být připraveni na velmi horké klima. V létě jsou průměrné teploty okolo 35 stupňů Celsia, což může být pro turisty z jiných částí světa velmi obtížné. Kromě horka je také vysoká vlhkost, což může být velmi nepříjemné při procházení historickým centrem města.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete navštívit Umm Qais v zimě, můžete očekávat podstatně chladnější počasí. Průměrné teploty v této oblasti jsou v této době okolo 10 stupňů Celsia. Také byste měli počítat s větším počtem deštivých dní, takže je třeba, abyste měli s sebou odpovídající oblečení.

Nicméně, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Umm Qais, budete určitě ohromeni krásou této oblasti. Protože se nachází v nadmořské výšce přes 350 metrů, můžete si být jisti, že budete mít nádherný výhled na celou oblast. Ať už se rozhodnete procházet historickými památkami nebo si prostě užívat nádhernou krajinu, rozhodně nebudete litovat návštěvy Umm Qais.

Celkově lze říci, že počasí v Umm Qais může být velmi odlišné v závislosti na ročním období. Abyste mohli plně využít vaší návštěvy této historické oblasti, je důležité být připraven na jakýkoliv druh počasí. Nicméně, jestliže si toto místo zvolíte jako vaši destinaci, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto magického místa na světě.


Dovolená Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je země bohatá na historická a kulturní místa, která lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je Umm Qais, což je starověké město ležící na severním okraji země. Umm Qais nabízí návštěvníkům možnost poznat bohatou historii regionu a zároveň si užít přírodní krásy a úchvatné výhledy.

Umm Qais, známé také pod názvem Gadara, je město s historií sahající až do helénistických dob. Místo bylo založeno v 4. století před naším letopočtem a prošlo různými fázemi vývoje, které ovlivnily jeho architekturu a kulturu. Město bylo důležitým centrem v regionu a nacházelo se na rozhraní helénistického a římského vlivu.

Dnes je Umm Qais otevřené pro veřejnost, která si může prohlédnout rozsáhlé ruiny města. Nejvýraznější stavbou je amfiteátr, který poskytuje úžasný výhled na Golanské výšiny, Hoře Nebo a Genezaretské jezero. Tento amfiteátr, který byl využíván pro divadla a gladiátorské zápasy, je velkým magnetem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry starověkého Řecka a Říma.

Dalšími zajímavými místy v Umm Qais jsou lázně, vodovodní systém a baziliky, které ukazují vyspělost a rozvinutost města v minulosti. Návštěvníci mohou také navštívit archeologické muzeum, které představuje sbírku artefaktů nalezených v okolí města.

Kromě historie a archeologie nabízí Umm Qais také krásnou přírodu a úchvatné výhledy. Turisté mohou prozkoumat okolní pohoří, vydat se na túru a objevovat malebné vesnice v okolí. Oblast je také známá svými vinicemi, takže milovníci vína si mohou vychutnat ochutnávku místních vín.

Umm Qais je také ideálním místem pro poznávání jordánské kuchyně. Místní restaurace nabízejí širokou škálu tradičních pokrmů, které jsou připravovány z místních surovin. Turisté si tak mohou vychutnat autentické jordánské jídlo, jako jsou hummus, falafel nebo Mansaf, tradiční jordánský jehněčí pokrm.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, navštívit Umm Qais by mělo být na seznamu vašich priorit. Toto fascinující místo nabízí kombinaci historie, kultury a přírodní krásy, která vás okouzlí. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, abyste si mohli zachytit úžasné výhledy a památky, které Umm Qais nabízí.


Ubytování Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je krásná země s bohatou historií a kulturou. Jedním z mnoha pěkných míst, které si můžete v Jordánsku užít, je město Umm Qais. Toto místo se nachází na severovýchodě Jordánska, na hranici s Sýrií a Izraelem. Umm Qais je především známé díky svým archeologickým nalezištím, ale také díky krásné přírodě a úžasným výhledům na Golanské výšiny a na jezero Tiberias.

Pokud se rozhodnete navštívit město Umm Qais, budete se muset rozhodnout, kde se budete ubytovat. V tomto článku vám přinášíme několik možností ubytování, které jsou v této oblasti k dispozici.

První možnost je hotel Beit al Baraka. Tento hotel se nachází v historické části města a nabízí pěkně zařízené pokoje s výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a nápoje. Hotel Beit al Baraka také organizuje různé prohlídky a aktivity po okolí.

Další možností je Umm Qais Hotel. Tento hotel se nachází v malebné vesničce, která leží nedaleko od Umm Qais. Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na okolní kraj. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat jídla připravené z místních surovin.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klidnou dovolenou, můžete se ubytovat v některém z kempů poblíž města Umm Qais. Jedním z možných kempů je Umm Qais Village Camp, který se nachází v malebném prostředí, uprostřed zahrady a olivového háje.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete se rozhodnout ubytovat se v některé z místních penzionů. Tyto penziony nabízejí základní ubytování za přijatelnou cenu a často mají k dispozici i restauraci.

Nezáleží na tom, zvolíte jakoukoliv z možností ubytování, v Umm Qais si určitě užijete krásnou dovolenou. Město nabízí mnoho aktivit a atrakcí, jako jsou prohlídky archeologických nalezišť, turistické trasy, cyklistické trasy nebo jízda na koni. Pokud hledáte klidné místo, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásnou přírodu, je Umm Qais tou správnou volbou pro vás.


Letenka Jordánsko Umm Qais


Letenka Jordánsko Umm Qais

Pokud máte plán navštívit Jordánsko, určitě by vás měl zajímat i malý severovýchodní městečko Umm Qais. Toto městečko se nachází přímo u syrských a izraelských hranic a kromě krásného okolí a pohledu na Galilejské jezero nabízí také bohatou historii a kulturu. A jak se tam dostat? Letenka Jordánsko-Umm Qais je nejlepší volbou.

Když hledáte letenky do Jordánska, můžete zvážit spoje z Prahy nebo Brna přes Istanbul. Následně se můžete vydat na sever z Ammánu, což zabere cca 2 hodiny jízdy. Užít si ale můžete i hezký výlet z vyhlídkového vlaku Hejaz Railway z Ammánu do města Russeifa a odtud pokračovat autobusem do Umm Qais.

Umm Qais je známé především díky svému antickému městu Gadary, které si můžete prohlédnout za poplatek. Kromě něj se zde nachází také archeologický park se zříceninami, jako jsou např. basilika, divadlo a ágora. Pro milovníky kultury pak doporučujeme navštívit také výstavu umění, která se v městečku koná každý rok.

Umm Qais také nabízí krásnou přírodu, s výhledem na Galilejské jezero a Libanon. Když už jste zde, určitě neváhejte projít se po vesnici, ochutnat místní speciality a podívat se na místní kulturu.

Pokud ještě váháte, zda jet na dovolenou do Jordánska a Umm Qais, neváhejte a zajeďte sem. Určitě vám to stojí za to. Slunečné počasí, oživená historie a nádherné přírodní scenérie vám zaručí dokonalý pobyt. A samozřejmě, letenka Jordánsko-Umm Qais není drahou volbou, takže se rozhodně nebudete muset obávat o svůj rozpočet.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky