Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Wadi Rum

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Co je Wadi Rum?
Wadi Rum je poušť ve středním Jordánsku. Je známá svými skalními útvary, červenými písky a archeologickými nalezišti.

2. Jak se dostanu do Wadi Rum?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Wadi Rum, je vzít autobus nebo pronajmout si auto ze města Petra nebo Aqaby. Existují také organizované zájezdy a průvodci, kteří vás dovezi do Wadi Rum.

3. Jak dlouho trvá cesta z Petra do Wadi Rum?
Cesta z Petra do Wadi Rum trvá přibližně hodinu autem nebo autobusem, a závisí na provozu a podmínkách na silnici.

4. Kolik stojí vstupenka do Wadi Rum?
Vstup do Wadi Rum vyžaduje vstupenku, která stojí přibližně 5 jordánských dinárů (cca 6,50 USD) za osobu.

5. Kde mohu přenocovat v Wadi Rum?
V Wadi Rum jsou dostupné různé možnosti přenocování. Můžete si vybrat mezi tradičními beduínskými táboři, luxusními stany nebo dokonce spát pod širým nebem. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

6. Musím přinést vlastní jídlo do Wadi Rum?
Není nutné přinášet vlastní jídlo do Wadi Rum, protože mnoho táborů a průvodců poskytuje stravování. Pokud však přespáváte na místech, kde není dostupná stravování, je lepší si přinést vlastní jídlo.

7. Jaké aktivity mohu dělat v Wadi Rum?
V Wadi Rum můžete podniknou různé aktivity, jako je jízda na velbloudu, pěší turistika, horská cyklistika, šplhání na skály a vyjížďky do písečných dun. Můžete také navštívit nejrůznější archeologická naleziště a skalní malby.

8. Je v Wadi Rum bezpečno?
Wadi Rum je obecně považováno za bezpečné místo pro návštěvu. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování rady a pokynů místních průvodců a respektování místních zvyklostí a kultur.

9. Kdy je nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Wadi Rum je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Léto může být velmi horké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé.

10. Jakou měnu bych měl používat v Jordánsku?
Jordánskou měnou je jordánský dinár. Je však možné, že některé obchody nebo turistické aktivity přijímají také americké dolary nebo eura. Doporučuje se mít s sebou hotovost v jordánských dinárech na menší nákupy a platbu za služby.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinující destinací pro milovníky dobrodružství a exotiky. Mezi nejpopulárnějšími místy v této zemi se nachází Wadi Rum, což je rozlehlá poušť, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Prozkoumat tuto úchvatnou krajinu lze nejlépe pomocí letenek do Jordánska, které zajišťují rychlý a pohodlný přesun do této arabské země.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíční krajiny, se nachází v jižní části Jordánska. Tato poušť je známá svými monumentálními pískovcovými skalami, které se zdvihají až do výšky 1 750 metrů nad mořem. Tyto útvary byly vytvořeny erozí v průběhu tisíciletí a poskytují návštěvníkům neuvěřitelné scenérie, které jsou jako živoucí umělecká díla.

Při návštěvě Wadi Rum budete moci si prohlédnout obrovské pískovcové skály ve všech odstínech rudé a oranžové barvy, které tvoří nádherné kontrasty s modrou oblohou. Tato oslnivá paleta barev je jedním z hlavních důvodů, proč je Wadi Rum tak oblíbeným místem pro filmaře, kteří sem často přijíždějí natáčet. Byla tu například natočena část slavného filmu Lawrence z Arábie.

V Wadi Rum se nachází také mnoho historických a archeologických památek. Jednou z nejznámějších je například Petrá, poutní místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Petrá, která se nachází ve skalních sutinách, je známá svými kamennými zdmi a monumentálními hrobkami vytesanými do skalních stěn.

Dalším zážitkem, který si můžete užít v Wadi Rum, je vyjet na projížďku na velbloudu nebo na jízdu terénním vozidlem. Tímto způsobem si můžete prohlédnout rozlehlou poušť a objevit skryté oázy a skalní reliéfy.

Pokud se rozhodnete navštívit Wadi Rum, je ideální začít svoji cestu v Ammánu, hlavním městě Jordánska. Ammán je dobře propojený se světovými letišti a nabízí širokou škálu mezinárodních leteckých společností. Po přistání v Ammánu si můžete zakoupit letenku do Jordánska, která vás přepraví do města Aqaba, odkud je do Wadi Rum cesta již velmi krátká.

Wadi Rum je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších částí Jordánska a nabízí spoustu aktivit a krásných výhledů. Pokud chcete zažít dobrodružství v arabské poušti a objevit jedinečnou krajinu, neváhejte a pořiďte si letenku do Jordánska. Vaše cesta do Wadi Rum se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života.


Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je země s mnoha zajímavými turistickými atrakcemi, a Wadi Rum patří mezi nejoblíbenější z nich. Nachází se ve střední části země, přibližně 60 kilometrů na východ od jordánského města Akaba. Tato rozlehlá poušťská oblast je známá svými spektakulárními písečnými dunami, skalními útvary a krásnými západy slunce. Kromě toho je Wadi Rum také velmi známým místem pro horolezectví a prozkoumávání starobylých petroglyfů.

Počasí v Wadi Rum je typické pro pouštní oblasti. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou velmi horké, s teplotami dosahujícími až 40°C. Nocí se teploty mírně snižují, ale stále se pohybují kolem 25°C. Tyto extrémní teploty přinášejí vysoké úrovně sucha a malé množství srážek. Cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit Wadi Rum během těchto měsíců, by měli být dobře vybaveni vodou, ochrannou opalovací krém a kloboukem.

Jesen a jaro jsou ideálními ročními obdobími pro návštěvu Wadi Rum, pokud se chcete vyhnout extrémním teplotám. Teploty v těchto měsících se pohybují kolem 25-30 °C ve dne a kolem 15-20 °C v noci. Srážky jsou zřídkavé, ale o něco častější než v letních měsících. Září a říjen jsou nejteplejší měsíce v této oblasti, zatímco březen a duben jsou poněkud chladnější, ale stále příjemné.

Zimní měsíce, listopad až února, jsou zde chladné a teploty se pohybují kolem 10-15°C ve dne a 5-10°C v noci. V této době se vyskytují nejvíce srážky, obvykle v podobě krátkých dešťů. V zimě může být v poušti i zamrzlé, takže je vhodné se při návštěvě oblékat do teplejších vrstev a zabalit se do teplého oblečení.

Při plánování návštěvy Wadi Rum je důležité zohlednit jakékoliv změny počasí nebo extrémní podmínky. Vzhledem k nedostatku větších srážkových období je poušť velmi suchá a může být náchylná k písečným bouřím. V takovém případě je nezbytné mít oblečení, které chrání před pískem, a ochranu pro tvář.

Svými nádhernými písečnými dunami, skalami a překrásnými západy slunce je Wadi Rum jedinečným místem k návštěvě v Jordánsku. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast během horkých letních měsíců nebo při mírných teplotách na podzim a na jaře, určitě budete ohromeni krásou tohoto místa.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Vydání do Jordánska je skvělý způsob, jak se dostat k jednomu z nejvíce okouzlujících míst na světě – Wadi Rum. Toto bájné pouštní údolí, také známé jako Údolí měsíce, je domovem některých z nejkrásnějších krajinných útvarů na světě. Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Jordánska, abyste si tuto neuvěřitelnou krajinu prohlédli na vlastní oči.

Wadi Rum je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na světě a není divu, proč je toto místo tak populární u cestovatelů. Jeho krasové skály poskytují úchvatné kulisy, které se staly symbolem krajiny Jordánska. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete zde moci objevovat zajímavé skalní útvary, a to jak vysoké hory, tak i strmé kamenné hory. Můžete také navštívit úžasné kaňony a soutěsky nebo se projít po malých vyschlých řekách.

Vzhledem k tomu, že tato oblast je tak jedinečná, zdejší lidé se rozhodli založit množství provozovatelů turistických aktivit, a zejména v oblasti Wadi Rumu funguje mnoho specializovaných turistických kanceláří, které vám mohou pomoci s tou nejlepší dovolenou v Jordánsku. Můžete si například pronajmout horská kola a jet po poušti, pronajmout si kočár a projet se po poušti anebo si objednat prohlídku oblasti s průvodcem.

Pokud jste zdatní turisté, můžete se také vydat na trekking po poušti. V této oblasti jsou k dispozici mnohé verze trasy, a tak si můžete zvolit krátkou cestu nebo i delší výlet. Při turistice po této nádherné krajině budete okouzleni zpodobeními úžasné scenérie, jaké se nedají vidět nikde jinde.

Při návštěvě Wadi Rum si nenechte ujít ani výlet do západní části pouště, která se nazývá Kaptánská poušť. Tato oblast je ještě méně známá než Wadi Rum, a tak se zde můžete těšit na ještě větší opuštěnost a nezměněnost krajiny.

Wadi Rum je skvělým cílem pro ty, kdo hledají dobrodruží a zároveň pro ty, kteří touží zažít přírodní krásy a krásné krajinné skvosty. I když se může zdát, že Jordan je v poslední době stále populárnější turistickou destinací a navštěvují ho masy turistů, stále zde existuje množství neuvěřitelných míst, které si mohou návštěvníci určitě užít ve své plné kráse a které mohou být vlajkovým znamením bohatých výletů po celém světě.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko, malá země v jihozápadní Asii, přitahuje ročně tisíce turistů z celého světa. Mezi největší turistické atrakce Jordánska patří bezpochyby i poušť Wadi Rum, nádherná krajina s červenými skalami, neuvěřitelnými skalními útvary a písečnými dunami. Pokud se také chystáte na dovolenou do této překrásné země a plánujete navštívit Wadi Rum, je velmi důležité si předem zvolit vhodné ubytování.

V Wadi Rum můžete najít celou řadu různých ubytování, od luxusních hotelových komplexů až po kempy v poušti. Nejpopulárnější možností ubytování však je bezpochyby pobyt v beduínském táboře. Beduínové jsou místní obyvatelé pouště, kteří žijí svým tradičním způsobem a nabízejí návštěvníkům možnost pronajmout si jednoduché stanové ubytování a zažít tak autentický pobyt v poušti.

Ve Wadi Rum se nachází mnoho beduínských táborů, z nichž některé jsou velmi luxusní a nabízejí komplexní služby. Většina táborů se nachází v samotné poušti, což vám umožní prožít dokonale autentický pobyt v poušti. V beduínských táborech se často spí v jednoduchých až středně velkých stanových ubytováních, které jsou čisté, útulné a vybavené vším potřebným.

Ve většině beduínských táborů najdete také společenskou místnost, kde si můžete odpočinout a posedět s ostatními návštěvníky. Táborová kuchyně připravuje tradiční jídla, jako jsou hummus, falafel, šakšuka a různé druhy grilovaného masa. Výhodou ubytování v beduínských táborech je i to, že většinou najdete zázemí pro konání různých aktivit, jako jsou výlety na velbloudech, horská turistika nebo noční výlety za hvězdami.

Nicméně, pokud hledáte více luxusní ubytování, v Wadi Rum jsou k dispozici také hotely a resorty. Tyto hotely jsou většinou umístěny blíže k městům nebo k větším turistickým atrakcím a nabízejí celou řadu komfortního ubytování v různých cenových kategoriích.

Zvolit správné ubytování je klíčové pro úspěšnou dovolenou, a pokud chcete v Wadi Rum zažít nezapomenutelnou dovolenou, rozhodně zvažte pobyt v jednom z beduínských táborů. Nabízejí vám příležitost přiblížit se autentickému beduínskému životu a prozkoumat krásu pouště Wadi Rum. Zároveň můžete také zvolit více luxusní variantu ubytování, které vám nabídne nejen výhodnější podmínky, ale i dostupnost zajímavých možností pro trávení volného času. Pro návštěvu pouště Wadi Rum bude bezpochyby vyhovovat jakákoliv forma ubytování, proto neváhejte a zařiďte si svou dovolenou snů.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky