Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Phnom Kulen National Park

Letenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park: Kambodža jako zázračný ráj

Kambodža je zemí s bohatou historií, tajemnými chrámy a nádhernými přírodními scenériemi. Mezi nejvýznamnější přírodní zázraky v zemi patří Phnom Kulen National Park. Tento úchvatný národní park se nachází v provincii Siem Reap, v severní části Kambodže, a je ideálním místem pro dobrodruhy, přírodovědce a milovníky krásného prostředí.

Phnom Kulen National Park je známý svými vodopády, posvátnými chrámy, desítkami soch Buddhy a starověkými petroglyfy. Svými jedinečnými přírodními krásami a historickým významem se stal velmi oblíbeným turistickým cílem. Místní obyvatelé považují toto místo za posvátné a původně sloužilo jako důležité duchovní centrum.

První věc, která vás ohromí, jakmile vstoupíte do tohoto parku, je jeho nádherná divočina. Rozkládající se na ploše téměř 370 km² najdete zde tropické deštné lesy s rozmanitou faunou a flórou. Je to domov pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně slonů, makaků, opic osrůdčích a mnoha druhů ptáků.

K největším lákadlům v parku patří malý vodopád, který je známý jako Kulen Waterfall. Tento impozantní vodopád se táhne asi 20 metrů vysoko a poskytuje úžasný výhled. Je to ideální místo k ochlazení a relaxaci v jeho osvěžující vodě.

Dalším architektonickým skvostem v parku je posvátný chrám Prását Preah Ang Thom. Tento krásný hinduistický chrám byl postaven v 9. století a hostí obrovskou sochu ležícího Buddhy, která je jedním z největších reliéfů na světě.

Při návštěvě Phnom Kulen National Park nemůžete vynechat obdivování petroglyfů, které zde nalezené. Tyto starověké vytesané kameny zachycují různá náboženská zobrazení a historické události. Jsou důkazem výjimečné historie a kultury této oblasti.

Navíc, park poskytuje i jiné aktivity pro návštěvníky. Přes toulu na sopku Kulen je oblíbeným výletem pro zdatné pěší turisty. Můžete se vydat na procházku s průvodcem, který vám ukáže okolní přírodní krásy a vypráví příběhy o histroii tohoto místa.

Nejbližším městem k parku je Siem Reap, centrum kambodžské turistiky, které nabízí řadu hotelů a restaurací. Je to ideální místo k ubytování během vaší návštěvy Phnom Kulen National Park. Navíc, v okolí se nachází slavné chrámy Angkor Wat, které jsou dalším důvodem, proč byste měli navštívit tento region.

Pokud hledáte magické místo plné přírodní krásy, historického významu a náboženského ducha, Phnom Kulen National Park je pro vás jako stvořený. Při návštěvě parku se připravte na naprostý úžas a otevření své mysli pro nezapomenutelný zážitek v Kambodži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Kulen National Park


Otázky a odpovědi ohledně návštěvy národního parku Phnom Kulen v Kambodži:

1. Jak se dostanu do národního parku Phnom Kulen?
Odpověď: K národnímu parku Phnom Kulen se lze dostat pouze autem nebo motocyklem, jelikož neexistuje žádná veřejná doprava.

2. Potřebuju vstupenku do národního parku?
Odpověď: Ano, vstupenka stojí asi 20 USD na osobu a je třeba ji zakoupit před vstupem do parku.

3. Jakou dobou se nejlépe navštíví národní park Phnom Kulen?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku jsou období suššího počasí, což je zpravidla od listopadu do března.

4. Jaké jsou v parku turistické trasy?
Odpověď: V parku jsou několik turistických tras, které vedou k různým vodopádům, chrámům a jiným zajímavým místům. Některé z nich jsou nabízeny pouze s průvodcem.

5. Může se v parku koupat?
Odpověď: Ano, je možné se v parku koupat, avšak pouze v určených oblastech u vodopádů.

6. Je v parku možné stany a přespávat zde?
Odpověď: Bohužel v parku není povoleno stanování ani přespávání, takže je nutné se vrátit do ubytování mimo park.

7. Jaké jsou další atrakce v okolí parku?
Odpověď: V okolí parku se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako jsou chrámy v Siem Reap, Tonlé Sap jezero a mnoho dalšího.


Dovolená Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park: Rajský kousek Kambodži

Kambodža je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a úchvatnými památkami. Jedním z nejpůsobivějších míst, které byste neměli při návštěvě tohoto krásného jihovýchodního asijského státu vynechat, je Phnom Kulen National Park.

Phnom Kulen National Park se nachází přibližně 48 kilometrů severně od slavného města Siem Reap, které je také domovem slavného chrámu Angkor Wat. Tento národní park je na seznamu světového dědictví UNESCO a je velmi oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

Park nabízí nádhernou kombinaci krásné přírody, historických památek a rozmanitosti živočišných druhů. Jednou z největších atrakcí je bezesporu více než 500 let starý buddhistický chrám Preah Ang Thom, který je známý svou obrovskou sochou sedícího Buddhy. Tato socha měří 8 metrů a je považována za jednu z největších v Kambodži.

Další zajímavostí v parku je Kbal Spean, známý také jako "River of a Thousand Lingas" (Řeka tisíce ling). Jedná se o skalní řeku, kde jsou na jejím dně a březích vytesány tisíce symbolických lingamů, které jsou důležitou součástí hinduistického náboženství.

Národní park je také domovem mnoha malebných vodopádů a přírodních bazénků, které jsou ideálními místy pro relaxaci a koupání. Nejznámějším z nich je vodopád Kulen, který je doslova jako z pohádky. Kaskády se sesouvají z výšky 20 metrů do krásných tůní, a tvoří nádhernou scenérii pro fotografování a obdivování přírody.

Phnom Kulen National Park je bezpochyby místem, které stojí za návštěvu, ať už jste příznivcem historie, přírody nebo jednoduše hledáte klid a odpočinek. Doporučuje se navštívit park se spolehlivým průvodcem, který vám poskytne všechny potřebné informace o historii a přírodních zajímavostech.

Ať už jste turista, který se zajímá o historii, nebo milovník přírody, Phnom Kulen National Park v Kambodži je ideálním místem, kde lze propojit obojí. Nechte se okouzlit krásami této destinace a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků.


Ubytování Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních rezervací v Kambodži. Nachází se v provincii Siem Reap, vzdálené asi 50 km od slavného chrámového komplexu Angkor Wat. Tento park se rozprostírá na ploše více než 37 000 hektarů a je domovem bohaté biodiverzity, kultovních památek a nádherných vodopádů.

Pokud plánujete navštívit Phnom Kulen National Park, měli byste zvážit také možnosti ubytování v okolí. V blízkosti parku se nachází velké množství hotelů, od luxusních resortů po jednoduché hostely. Výběr záleží především na vašich preferencích a rozpočtu.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je v okolí parku k dispozici několik luxusních resortů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysokou úroveň služeb, krásné pokoje s moderním vybavením a často také vlastní bazén a wellness centrum. Tyto hotely jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí dopřát luxusní zážitek během své návštěvy Phnom Kulen.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také jednodušší a cenově dostupnější možnosti ubytování v okolí parku. Jedná se o hostely a penziony, které poskytují základní pohodlí za přijatelnou cenu. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí sdílené pokoje, společné sociální zařízení a příležitost seznámit se s dalšími cestovateli.

Při hledání ubytování v okolí Phnom Kulen National Park můžete také zvážit možnost pronájmu chalupy nebo apartmánu. Tato volba je vhodná pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí. Chalupy a apartmány jsou často plně vybavené a poskytují vám možnost připravit si vlastní jídlo.

Kromě ubytování v okolí parku existuje také možnost přespání přímo v areálu Phnom Kulen National Park. Park má k dispozici kempovací místa, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Tato možnost je perfektní pro dobrodružné cestovatele a přírodovědce, kteří si chtějí opravdu užít spojení s přírodou.

Phnom Kulen National Park je fascinujícím místem, které stojí za návštěvu pro svou přírodní krásu a kulturní význam. Pro toto úžasné dobrodružství je důležité vybrat si vhodné ubytování, které bude přizpůsobeno vašim potřebám a preferencím. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, skromný hostel nebo kempovací místo, Phnom Kulen National Park vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá ve vás trvalou vzpomínku na krásy Kambodže.


Počasí Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža je známá svými nádhernými chrámy a historií Khmerské říše. Nicméně, v této zemi se můžete také těšit na nádhernou přírodu, jako je třeba Phnom Kulen National Park. Je to horský park, který se nachází v provincii Siem Reap v Kambodži a je zhruba 50 km vzdálen od centra Siem Reapu.

Phnom Kulen National Park je domovem mnoha druhů zvířat, ale také místo, kde se můžete potkat s místními lidmi a jejich kulturními tradicemi. Nejvýraznější a nejpopulárnější místem v parku je pramen řeky Sváté, která protéká všemi chrámy v Angkoru. Tento pramen je považován za posvátný, a také poskytuje chlazení pro turisty.

Co se týče počasí, Phnom Kulen National Park má tropické monzunové klima s teplými a vlhkými léty a suchými a teplými zimami. Nejlepší čas návštěvy je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné, s minimálním deštěm. V létě (od března do května) jsou teploty velmi vysoké a nejvyššími zaznamenanými teplotami jsou kolem 40 stupňů Celsia. Nejvíce srážek spadne v období od května do října. V této době, park může být uzavřen kvůli nedostatečným podmínkám pro turisty.

V parku jsou některé zhlavních turistických atrakcí, jako jsou vodopády, buddhistické svatyně a skalní řezby. Při prohlídce parku, si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajiny a vidět mnoho zvířat žijících v této oblasti, jako jsou místní malpy, hadi, a dokonce i sloni.

Phnom Kulen National Park je skvělým místem k návštěvě pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody. Pokud si chcete užít všechny jeho atrakce, je nejlepší navštívit park v zimě nebo na konci období dešťů. Můžete si být jisti, že se budete těšit na krásné počasí a nádherné výhledy na horách a okolní krajinu, jak budete procházet touto nádhernou oblastí Kambodži.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky