Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Fundy National Park

Dovolená Kanada Fundy National Park


Dovolená v Kanadě je snem mnoha z nás a mnohdy se hledá místo, které není přeplněné turisty a přesto nabízí skvělou podívanou na krásy Kanady. Pokud patříte k těm, kteří hledají klidnou a přitom atraktivní dovolenou, nemůžeme vás nenechat zkoumat Fundy National Park.

Fundy National Park se nachází v kanadské provincii Nové Skotsko, na východním pobřeží Kanady. Park je známý svými přírodními scenériemi, jako jsou pláže s bílým pískem, jeskyně a skalní útesy nad zálivem Fundy, ve kterém se přílivy a odlivy pohybují o téměř 15 metrů. Fundy National Park je domovem více než 25 druhů savců, 260 druhů ptáků a mnoha druhů obojživelníků, plazů a ryb.

K odpočinku a relaxaci jsou k dispozici čtyři kempy v parku, které nabízejí ubytování pro stanování a karavany, ale také kajaky k pronájmu, turistické trasy nebo rybářské výlety v zálivu. Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, je zde také vodopád Dickson Falls a Goodwin Lake, na kterém se dá excelentně plachtit.

Zajímavostí parku je i historický cesta Dobšinského povstání a nejvyšší bod parku "Mount Sagamook", odkud je nádherný výhled na okolní krajinu.

Fundy National Park je ideální místo pro všechny milovníky přírody, kde se nudit nebudete ani na okamžik. Pokud hledáte místo pro relaxaci a prozkoumání krás přírody, tento park vás rozhodně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Fundy National Park


1. Jak se dostanu do Fundy National Park?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Fundy National Park, je autem. Park se nachází v provincii Nové Skotsko ve východní Kanadě. Z Halifaxu je to přibližně dvě hodiny jízdy. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a vlaky, které vás doveze do blízkých měst, odkud můžete pokračovat do parku.

2. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
- Fundy National Park nabízí mnoho různých aktivit pro turisty. Můžete si prohlédnout krásné vodopády, vyrazit na pěší turistiku nebo horské kolo, podniknout kanoe nebo kajak na řece Fundy, pozorovat přírodu a divokou zvěř nebo si naplánovat piknik v jednom z mnoha vyhrazených prostorů.

3. Jaká je poplatek za vstup do parku?
- Poplatek za vstup do Fundy National Park závisí na typu vozidla a délce pobytu. Za jeden den je poplatek 7,80 CAD pro jednotlivce a 15,70 CAD pro rodiny nebo skupiny. Existují také sezónní průkazy a speciální poplatky pro vozidla s více než šesti místy.

4. Kde mohu přenocovat v parku?
- Park nabízí několik možností pro přenocování. Existují kempy s vodou a elektřinou, kempy bez vybavení a možnost kempování s karavany. Pokud preferujete pohodlnější ubytování, můžete si pronajmout chatu nebo být ubytován v jednom z blízkých hotelů.

5. Můžu se koupat v oceánu u parku?
- Ano, můžete. V Fundy National Park je možné se koupat v Atlantském oceánu. Třeba návštěva Heather Beach je velmi oblíbená pro plavání a opalování. Nicméně, buďte opatrní na vysoké přílivy a přílivové vlny, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

6. Je povolené kempování s ohněm v parku?
- Ano, je povoleno kempování s ohněm v určených ohništích v parku. Je však nutné dodržovat předpisy a cestovat s rozumem. Uvědomte si, že lesní požáry jsou v této oblasti velkým rizikem, a proto buďte opatrní a dodržujte všechna varování.

7. Existují nějaká pravidla pro ochranu přírody?
- Ano, existují přísná pravidla pro ochranu přírody v Fundy National Park. Je důležité dodržovat pokyny a zákazy, abyste minimalizovali svůj vliv na přírodní prostředí. Nedotýkejte se divokých zvířat, nezanechávejte stopu na cestách a zachovávejte čistotu v parku. Buďte také opatrní při sbírání rostlin nebo jiných přírodních materiálů.


Ubytování Kanada Fundy National Park


Fundy National Park se nachází v provincii Nové Skotsko v Kanadě a je jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v zemi. Park leží na severovýchodním pobřeží Nového Skotska a rozkládá se na ploše téměř 206 čtverečních kilometrů. Je známý svými malebnými krajinami, nádhernou přírodou a bohatým biodiverzitou.

Hlavní atrakcí parku je zdejší záliv Fundy, který je domovem nejvyšších přílivů a odlivů na světě. Každý den se tady mění rozloha pobřeží o více než 12 metrů, což je velmi fascinující zážitek pro návštěvníky. Kromě toho je zde také mnoho malebných pláží, útesů a skalnatých útesů, které jsou ideální pro turistiku, pozorování ptáků a fotografování.

V parku je k dispozici různé typy ubytování pro turisty, včetně kempů, chat, stromových domečků a stanových míst. Kempování je zde velmi populární, protože poskytuje jedinečný zážitek z přírody. Návštěvníci si mohou postavit svůj stan na místech, která nabízejí krásné výhledy a snadný přístup ke sportovním a outdoorovým aktivitám.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější způsob ubytování, jsou v parku k dispozici chaty. Tyto chaty jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a nabízejí pohodlnou a útulnou atmosféru. Hosté si mohou užívat klidu a pohody přírody, zatímco mají stále přístup ke všem atrakcím a aktivitám v parku.

Pro někoho, kdo hledá jedinečný zážitek, je možnost ubytování v jednom ze stromových domečků. Ty se nacházejí ve výšce až 15 metrů nad zemí a nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu. Domečky jsou moderně zařízené a mají veškeré vybavení, které potřebujete pro pohodlný pobyt.

Kromě ubytování nabízí Fundy National Park také širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Můžete si zde vyzkoušet turistiku na jedné z mnoha tras, které vedou přes malebnou krajinu parku. Existuje také možnost pronájmu kánoí nebo kajaků pro prozkoumání řek a jezer v okolí. K dispozici jsou rovněž vyhrazené místa pro piknik a grilování, stejně jako potápění nebo rybaření.

Fundy National Park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří si chtějí užít klid a krásu přírody. Jeho bohatá biodiverzita a nádherná krajina nabízejí nekonečné možnosti pro dobrodružství a objevování. Bez ohledu na to, jaké způsoby ubytování a aktivity si vyberete, jistě se zde budete cítit jako doma a strávíte nezapomenutelné chvíle v krásách Fundy National Parku.


Letenka Kanada Fundy National Park


Fundy National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Kanadě. Nachází se na jihovýchodě provincie Nový Brunšvik a je jedním z nejdůležitějších přírodních území v této oblasti. Park pokrývá rozlohu více než 200 čtverečních kilometrů a je jedním z největších přírodních rezervací v Kanadě.

Jedním z hlavních lákadel Fundy National Park je jeho přírodní krása. Park je známý svými úchvatnými výhledy na oceán, vodopády a skalnaté útesy. Návštěvníci se mohou projít po sítích turistických stezek, které se vine skrz park a nabízí úžasné pohledy na okolní krajinu. Oblast je také bohatá na divokou zvěř, jako jsou jelenci, losi a medvědi, a je ideální pro pozorování ptáků.

Dalším zajímavým místem v parku je záliv Fundy, který je známý pro jedny z nejvyšších přílivů a odlivů na světě. Každý den se zde vytváří impozantní rozdíl mezi hladinou moře, který může dosáhnout až 16 metrů. Toto je jedinečný přírodní fenomén, který láká mnoho turistů.

Fundy National Park nabízí také mnoho aktivit pro outdoorové nadšence. Návštěvníci si mohou pronajmout kajaky nebo kanoe a prozkoumat divoké řeky a jezera v parku. K dispozici jsou také velkolepé cyklistické trasy, které umožňují turistům objevovat park na kole. Park také nabízí tábořiště a wellness centra, kde mohou lidé relaxovat a užívat si přírodního prostředí.

Fundy National Park je také domovem pro mnoho unikátních druhů rostlin a živočichů. V parku roste vzácná a ohrožená flóra, včetně stromů javoru červeného a jilmu klenu. Zdejší lesy jsou bohaté na život a možné je spatřit ptáky, stromové žáby a další druhy živočichů.

Pro návštěvníky, kteří hledají klid a přírodu, je Fundy National Park ideálním místem pro dovolenou. Nejenže mohou zažít nádherné výhledy a unikátní přírodní jevy, ale také si vychutnat širokou škálu outdoorových aktivit. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit tento nádherný park na pěší výlet, cykloturistiku nebo jen relaxovat, Fundy National Park nabízí nezapomenutelný zážitek s krásou přírody.


Počasí Kanada Fundy National Park


Fundy National Park se nachází na Atlantickém pobřeží Kanady a je jedním z nejkrásnějších národních parků v zemi. Tento park je unikátní tím, že zde můžete zažít dramatické změny počasí, které ovlivňují hlavně přílivy v zálivu Fundy.

Kanada je známá svými extrémními počasími a Fundy National Park není výjimkou. Toto území leží v oblasti, kde se setkává chladný arktický vzduch z Kanadského štítu a teplý vzduch z Mexika. Tento střet dvou vzduchových hmot vytváří velmi dynamické počasí.

Přílivy v zálivu Fundy jsou dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v parku. Tyto přílivy jsou nejvyšší na světě a dosahují výšky až 16 metrů. Tímto způsobem se moře střídavě plní a vyprazdňuje, což vytváří jedinečný mikroklimatický systém v okolí parku.

V důsledku těchto přílivů se v parku můžete setkat s extrémními větrnými podmínkami. Silné větry jsou často doprovázeny hustými mlhami a vlnami, které se valí na pláže parku. To vytváří úžasnou scenérii a poskytuje skvělé podmínky pro surfování a jiné vodní sporty.

Dalším fenoménem, který ovlivňuje počasí v Fundy National Park, je tzv. "červený déšť". Tento jev občas nastává v důsledku větru, který odnáší pyl z jehličnatých stromů a způsobuje, že déšť má červený nádech. Tento jev je velmi vzácný a poskytuje unikátní zážitek pro návštěvníky parku.

Kanada Fundy National Park je velmi přitažlivým místem pro turisty, kteří chtějí zažít rozmanitost počasí. V jednom okamžiku můžete být obklopeni slunečním svitem a v dalším okamžiku se můžete dostat do hustého mlžného oparu. Toto místo je nejen rájem pro přírodní krásy, ale také pro ty, kteří chtějí zažít extrémní počasí.

Fundy National Park je nezapomenutelným zážitkem v zemi, který nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také unikátní počasí. Pokud se chystáte do Kanady a máte rádi proměnlivé počasí, rozhodně navštivte tento národní park a nechte se ohromit jeho krásami.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky