Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Gros Morne National Park

Ubytování Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park je národní park nacházející se na ostrově Newfoundland v Kanadě. Tento park je jedním z nejlepších příkladů divoké a nádherné přírody, kterou Kanada nabízí.

Když přijedete do Gros Morne National Park, máte možnost ubytovat se na různých místech v okolí, které nabízejí komfortní a rustikální ubytování. Park má několik kempů, kde můžete stanovat a prozkoumávat přírodu přímo z vašeho stanu. Kempy jsou vybaveny základními zařízeními, včetně toalet, sprch a ohniště, kde si můžete připravit jídlo.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější ubytování, je k dispozici také mnoho malých hotelů, penzionů a B&B (Bed and Breakfast). Tyto možnosti ubytování vám umožní odpočinout si ve výborných podmínkách po celodenním objevování parku. V okolí se nachází několik obcí, které nabízejí tyto typy ubytování, ať už preferujete tradiční kanadský styl nebo modernější zařízení.

Gros Morne National Park je svými horami, jezery, útesy a fjordy skutečným rájem pro příznivce outdoorových aktivit. Můžete si zde vychutnat horskou turistiku, kajakování, rybaření, pěší turistiku a mnoho dalších. Nejznámějšími místy k návštěvě v parku jsou fjordy Western Brook Pond, kde si můžete prohlédnout nádherné útesy a vodopády, a Tablelands, kde se můžete projít po vyprahlém plyšovém tělese.

Jedním z největších lákadel pro návštěvníky parku je také příležitost pozorovat obrovské ledovce z blízka. Mnoho turistických výletů a plaveb nabízí možnost spatřit tyto nádherné zjevení přírody.

Gros Morne National Park je také důležitým místem pro ochranu ohrožených druhů rostlin a živočichů. V parku se nachází mnoho endemických druhů, které se vyskytují pouze zde.

K návštěvě tohoto úchvatného parku si vyhraďte alespoň několik dní, abyste mohli plně vychutnat jeho krásy a zapadnout do jeho jedinečné atmosféry. Bez ohledu na to, zda si vyberete stanování v kempu nebo pohodlnější ubytování v jednom z blízkých měst, váš pobyt v Gros Morne National Park bude jednoznačně nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park je přírodní rezervace nacházející se na západě kanadské provincie Newfoundland a Labrador. Park zaujímá rozlohu přibližně 1 800 čtverečních kilometrů a považuje se za jedno z nejkrásnějších a nejrozmanitějších přírodních zákoutí v Kanadě.

Park byl založen v roce 1973 a v roce 1987 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho hlavní přírodní atrakcí je rozlehlé hornaté pásmo Long Range Mountains, které představuje nejjižnější výběžek Appalačského pohoří. Horstvo je tvořeno skalnatými vrcholy, hlubokými kaňony, ledovcovými jezery a překrásnými vodopády.

V Gros Morne National Park najdete také unikátní geologickou formaci nazvanou Tablelands, která se pro svou jedinečnou barvu a složení podobá povrchu Marsu. Tato oblast je tvořena exotickým železným oxidem a ze země vystupují mohutné desky, vytvářející opravdový pohledový zážitek.

Návštěvníci parku mohou využít širokou škálu venkovních aktivit. Oblast je vyhledávaným cílem pro turisty, kteří se chtějí věnovat turistice, pěší turistice, cykloturistice, rybaření, kanoistice nebo projížďkám lodí. Kromě toho se zde nachází mnoho dobře upravených tras a stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat úchvatnou přírodu parku.

Gros Morne National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně losů, karibu, medvědů, lišek a mnoha druhů ptáků. Pro milovníky přírody a ornitology je to ideální místo pro pozorování volně žijících zvířat a pozoruhodného ptactva.

Královský národní parkGros Morne tedy nabízí jedinečný zážitek přírody, který nelze najít jinde. Ať už jste zkušeným turistou, milovníkem dobrodružství nebo jen hledáte poklidnou oázu uprostřed krásné přírody, Gros Morne National Park vám určitě poskytne vše, co potřebujete. Nechte se okouzlit nádhernou scenérií, vydejte se na procházku po jedinečných trasách a objevte krásy kanadské přírody v její nejčistší podobě.


Počasí Kanada Gros Morne National Park


Gros Morne National Park v Kanadě je známý svou ohromující přírodní krásou a množstvím outdoorových aktivit, které nabízí. Kromě toho je ale také proslulý svým proměnlivým počasím, které může značně ovlivnit plány návštěvníků.

Gros Morne National Park se nachází na Východě Kanady, v provincii Newfoundland a Labrador. Leží na pobřeží Atlantského oceánu, což má obrovský vliv na místní podnebí. Oblast je ovlivňována proudy teplého Golfského proudu, který způsobuje mírnější zimy a chladnější léta.

Léta v Gros Morne National Park jsou obvykle vlhká a svěží. Průměrné teploty se pohybují mezi 10-20°C, ale mohou být vyšší během horkých letních dnů. Přestože teplota může být mírná, návštěvníci by si měli být vědomi, že se počasí může rychle změnit a vydatný déšť nebo mlha je běžným jevem. Proto je vždy dobré mít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Jesen v oblasti Gros Morne National Park je obvykle chladná a barvitá. Teploty klesají na 5-15°C a listnaté stromy získávají nádherné odstíny žluté, oranžové a červené. Návštěvníci mají příležitost podívat se na ohromující přírodní scenérie, kterou nabízí lokality jako Tablelands, kde se nachází jedinečná geologie a skalní vyvýšeniny.

Zima v Gros Morne National Park může být dost drsná a sněhová. Teploty se pohybují mezi -10 a -5°C, ale mohou se snadno dostat pod -20°C. Místní obyvatelé a návštěvníci si užívají outdoorové aktivity jako je lyžování, sněžné štěrbiny a sněžné sány. Sníh je obvykle dostatečný až do dubna, a tak si návštěvníci mají možnost vychutnat si zimní sporty a jedinečnou krásu této sezóny.

Klima v Gros Morne National Park je tedy velmi proměnlivé a návštěvníci by měli být připraveni na rychlé změny počasí. Doporučuje se nosit s sebou teplé oblečení, voděodolné boty, deštník a ochranný krém proti slunci. Je také důležité sledovat předpověď počasí a informace o stavu turistických tras, aby se předešlo neočekávaným situacím.

I přes proměnlivé počasí je návštěva Gros Morne National Park nezapomenutelným zážitkem. Nádhera přírody a různorodost aktivit nabízených v tomto národním parku stojí za to ať už je počasí jakékoliv.


Dovolená Kanada Gros Morne National Park


Kanada je známá svou nádhernou přírodou a národními parcemi a jeden z nejvýznamnějších z nich je Gros Morne National Park. Nachází se na pobřeží Newfoundlandu a Labradoru a je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Gros Morne National Park je jedinečné místo, které nabízí ohromující scenérie, různorodé ekosystémy a bohatou faunu a floru. Park je protkán nekonečnými horami, zelenými lesy, hlubokými fjordy a krásnými jezery. Možná vás překvapí, že název parku "Gros Morne" pochází z francouzštiny a znamená "velká hora". Tento název dobře vystihuje dominantní horský masiv, který se tyčí nad parkem a tvoří nezapomenutelnou kulisu.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je Gros Morne National Park rájem. Zde si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, rybaření, kajakářství či kanoe. Park nabízí skvělé turistické stezky, které vedou přes různé terény a okouzlující scenérie. Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete se vydat na výstup na nejvyšší horu parku - Gros Morne Mountain. Tato cesta je určitě náročná, ale odměnou vám budou dechberoucí výhledy na okolní krajinu.

Gros Morne National Park je také domovem mnoha různých druhů zvířat a ptáků. Zde můžete spatřit losy, medvědy černé, soby a mnoho dalších zvířat. Park se také pyšní přítomností mnoha vzácných druhů ptáků, a proto je oblíbeným místem pro milovníky ornitologie.

Kromě své přírodní krásy má park také historický a kulturní význam. Zde se nachází několik historických míst, jako například starý rybářský přístav Trout River, který nabízí pohled do minulosti, nebo osada L'Anse aux Meadows, která je považována za jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Severní Americe. Navíc, v parku se konají různé kulturní akce a festivity, které představují místní tradice a zvyky.

Návštěva Gros Morne National Park vám umožní uniknout od každodenního shonu a ponořit se do přírodního ráje. Park nabízí široké možnosti ubytování, od kempů až po luxusní hotely, a tak si každý může najít tu správnou volbu dle svých představ. Při plánování návštěvy se ujistěte, že máte dostatek času, abyste si mohli užít všechny krásy, které park nabízí.

Gros Morne National Park je skutečně jedinečným a nádherným místem, které by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Pokud se chystáte na dovolenou do Kanady, nezapomeňte navštívit tento fantastický národní park a objevit jeho krásy na vlastní oči.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Gros Morne National Park


Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Gros Morne National Park?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Gros Morne National Park, je letecky do letiště v Deer Lake a poté půjčit si auto a jet k parku. Existují také autobusové služby, ale mají omezené možnosti.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit park?
A: Nejlepší čas na návštěvu parku je v létě (červen až srpen), kdy jsou teploty příjemné a všechny atrakce jsou otevřené.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v parku?
A: Mezi nejlepší aktivity v parku patří pěší turistika, pozorování zvěře, rybaření, kajakářství a vysokohorské túry.

Q: Potřebuji povolení k rybaření v parku?
A: Ano, pro rybaření v parku potřebujete speciální povolení a můžete si ho zakoupit v některých místech v parku nebo online.

Q: Je v parku možnost kempování?
A: Ano, v parku je několik kempů s možností stanování. Je nutné si však rezervovat místo předem.

Q: Kde se nacházejí nejlepší vyhlídky v parku?
A: Mezi nejlepší vyhlídky v parku patří Tablelands, Western Brook Pond Fjord a Green Gardens.

Q: Je možné vidět ledovce v parku?
A: Ano, v parku je několik ledovců, které je možné vidět při vysokohorských túrách nebo z vyhlídek.

Q: Jsou v parku nějaké divoké zvířata?
A: Ano, v parku se vyskytuje mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou medvědi, losi, pumy a sobi. Není vhodné se jim však přibližovat.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky