Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Old Quebec

Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Old Quebec


1. Jak se do Old Quebec dostat?

Do Old Quebec se dá dostat vlakem, letadlem nebo autobusem. Také je možné cestovat autem nebo na kole.

2. Jaká je cena vstupu do některých památek v Old Quebec?

Cena vstupu závisí na památce. Zhruba vstupné do Muzea civilizací je 17 CAD, do Katedrály Notre-Dame de Québec 4 CAD a do Citadely Québec 16,50 CAD.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Old Quebec?

Prohlídka Old Quebec může trvat od několika hodin až po několik dní. Záleží na tom, kolik památek chcete navštívit a kolik času věnujete procházkám po malebných uličkách.

4. Jak se dá platit v Old Quebec?

Většina obchodů a restaurací přijímá kromě kanadského dolaru i platební karty.

5. Která jsou nejlepší místa k nákupům v Old Quebec?

Nejlepší místa na nákupy jsou v oblasti Rue Saint-Jean a v podzemním nákupním centru Quartier Petit Champlain.

6. Jak se chovat v Katedrály Notre-Dame de Québec?

V Katedrále Notre-Dame de Québec se musí dodržovat určitá pravidla. Je třeba dodržovat způsob oblékání, nebýt hlučný a chovat se s respektem k bohoslužbám a jiným návštěvníkům.

7. Kdy je nejlepší navštívit Old Quebec?

Nejlepší čas na návštěvu Old Quebec je od června do září. Během těchto měsíců je největší možnost slunečného počasí a spousta kulturních akcí.

8. Kolik dní si mám rezervovat na pobyt v Old Quebec?

Ideální doba na pobyt v Old Quebec je od tří do pěti dnů. Během této doby máte dostatek času navštívit památky, zrelaxovat se v kavárnách a restauracích a objevovat okolní krásy.

9. Která jsou nejznámější jídla v Quebeku?

Nejznámější jídla Quebeku jsou poutine (hovězí vývar, sýr a čerstvé hranolky), sušenky a maple sirup.

10. Jaká jsou doporučení na ubytování v Old Quebec?

Doporučují se hotely a apartmány v samotném historickém centru Old Quebec, jako například hotel Le Saint-Pierre Auberge Distinctive nebo hotel Le Germain Quebec.


Počasí Kanada Old Quebec


Old Quebec v Kanadě je známé pro své krásné a malebné uličky, historické památky a mnoho turistických atrakcí. Přijedete-li sem na dovolenou, měli byste si ale dát pozor na to, jaké počasí očekávat.

Klima v Old Quebecu je poměrně chladné, s velkou částí roku, kdy jsou teploty pod bodem mrazu. Hlavní sezona pro turisty je v létě, kdy jsou průměrné teploty okolo 20-25 °C, ale mnohdy může být i více teplé. V létě bývá také celkově více slunečných dnů, a tak je lepší si s sebou vzít lehčí oblečení a návštěvu naplánovat spíše na chladnější část dne.

V zimě se Old Quebec promění v cestou sněhem pokrytou oblast s teplotami padajícími až k -20 °C. Toto mrazivé počasí považuje mnoho návštěvníků za nejkrásnější období v roce, ale je důležité se připravit na kvalitní a teplé oblečení, které vás před nepříznivým počasím ochrání.

Přes podstatné změny v počasí v různé časy roku se Old Quebec vždy těší velkému počtu turistů, kteří si chtějí užít krásy této historické oblasti. Během návštěvy nezapomeňte sledovat předpovědi počasí, abyste měli pod kontrolou, co si vzít a jak se na cesty nejlépe připravit. S tímto vědomím si pak můžete plně užít svou návštěvu v Old Quebecu a jeho okolí.


Letenka Kanada Old Quebec


Old Quebec, známé také jako Vieux-Québec, je malebná historická část města Quebec nacházejícího se v kanadské provincii Québec. Tato část města je důležitým kulturním a historickým centrem, které návštěvníkům nabízí nezapomenutelný pohled do minulosti a autentický francouzský charm.

Procestovat město Quebec znamená projít se po malebných uličkách s kamennými domy, navštívit historické památky a prohlédnout si opevnění, které je v seznamu světového dědictví UNESCO. Přes svou rozlehlost se v Old Quebecu cítíte, jako byste byli přeneseni zpět do minulosti. Ulice jsou plné kaváren, butiků a galerií, které nabízejí širokou škálu unikátních uměleckých děl k prohlížení a zakoupení.

Nejvýznamnější atrakcí je bezpochyby Chateau Frontenac, který gurá nad historickým centrem města. Tato impozantní stavba je jedním z nejvíce rozpoznatelných symbolů Kanady a je jedním z nejvíce fotografovaných hotelů na světě. Můžete si prohlédnout nádhernou architekturu hotelu, vychutnat si dobré jídlo v jeho restauracích nebo se jen tak projít kolem, abyste obdivovali výhled na řeku Sv. Vavřince.

Další základním bodem Old Quebecu je katedrála Notre-Dame de Québec, která je jednou z nejstarších katedrál v Severní Americe. Je to místo, které vám nabídne chvíle klidu a pokoje ve srovnání s rušnými ulicemi města. Poté, co prozkoumáte gotickou architekturu katedrály, si můžete udělat procházku po nedalekých náměstích, kde se můžete spojit s místními obyvateli nebo si dát něco dobrého k jídlu v jedné z místních restaurací.

Old Quebec je také místem pro všechny milovníky historie. Město je plné historických památek, jako je například Citadelle, což je nejlépe zachovaná pevnost na severní straně Ameriky. V rámci této pevnosti můžete podniknout prohlídku a dozvědět se více o historii Québecu a Kanady.

Při návštěvě Old Quebecu byste také neměli opomenout projít se po zdejších hradebních zdí, které obklopují historické centrum. Tyto zdi nabízejí úžasný výhled na město a možnost prozkoumání kolem, abyste si mohli užít jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Cesta do Old Quebecu z Česka může být docela dlouhá. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Québec Jean Lesage International Airport, které je vzdálené asi 16 km od centra města. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z různých evropských destinací. Je však důležité si dobře naplánovat cestu a sledovat aktuální informace ohledně cestování, zvláště v současné době, kdy byly zavedeny různé opatření související s pandemií COVID-19.

Návštěva Old Quebecu je nezapomenutelným zážitkem, který vám přinese historii, kulturu a francouzský šarm na jednom místě. Přijďte a prozkoumejte tuto krásnou část Kanady, která vás určitě okouzlí svou jedinečností.


Ubytování Kanada Old Quebec


Old Québec je historická část města Québec a je jednou z nejzajímavějších oblastí pro turisty, kteří chtějí poznat kanadskou historii a kulturu. Ubytování v této oblasti je obvykle velmi žádané, protože nabízí autentický zážitek a jedinečnou atmosféru.

Když navštívíte Old Québec, budete mít pocit, jako byste se ocitli v jiném století. Úzké kamenné ulice, historické budovy a opevnění z 17. století vytvářejí jedinečnou kulisu. Protože je město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, je jasné, že je považováno za jedno z nejvýznamnějších historických míst v Kanadě.

Svěží vzduch z Atlantiku unáší významné historické události, které se zde odehrály. Některé z nejvýznamnějších pamětihodností zahrnují Chateau Frontenac, který je nejstarším a nejluxusnějším hotelem v Québecu, a starou pevnost La Citadelle, která je stále aktivním vojenským stanovištěm.

V okolí Old Québec najdete také mnoho zábavných a zajímavých aktivit. Můžete prozkoumat okouzlující ulice a zákoutí, nakupovat ve stylových buticích a galeriích se suvenýry, ochutnat místní speciality v jednom z mnoha kaváren a restaurací, nebo se vydat na procházku po nábřeží Saint-Lawrence s výhledem na řeku a okolní krajinnou oblast.

Pokud hledáte ubytování v Old Québec, máte na výběr z různých možností. Chateau Frontenac je samozřejmě nejznámější a také nejluxusnější hotel v oblasti. S jeho ikonickou věží je doslova symbolem celého města. Není však levným ubytováním a vyžaduje včasnou rezervaci.

Pro cestovatele s menšími rozpočty jsou k dispozici také levnější hotely a penziony v blízkosti historické části města. Tyto ubytovací možnosti vám umožní zůstat ve stylu Old Québec za přijatelnou cenu.

Další alternativou je pronájem ubytování přes Airbnb. V okolí Old Québec najdete mnoho apartmánů a domečků s historickým šarmem, které vám poskytnou pocit domova v historickém centru.

Pro turisty, kteří hledají ještě autentičtější zážitek, je možné pronajmout si pokoj nebo byt v jedné z historických budov přímo v Old Québec. Někteří majitelé nabízejí ubytování v přestavěných historických domech, které mají zachovalé původní detaily a charakter.

Ať už se rozhodnete ubytovat v luxusním hotelu, penzionu, pronajmout si apartmán nebo najít ubytování v historické budově, pobyt v Old Québec bude nezapomenutelným zážitkem. Památky, atmosféra a jedinečná historická aura vám přidají další rozměr k vaší cestě do kanadského Québecu.


Dovolená Kanada Old Quebec


Kanada je zemí, která láká turisty svou nádhernou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit během své cesty, je Old Quebec.

Old Quebec, nebo také Vieux-Québec, je historická část města Quebec, která leží na břehu řeky Sv. Vavřince. Tato oblast se stala součástí světového dědictví UNESCO a je známá svým jedinečným mixem francouzského a britského vlivu. Tady můžete zažít opravdovou evropskou atmosféru, aniž byste opustili Severní Ameriku.

Jedním z hlavních rysů Old Quebec je hradby, které obklopují historickou část města. Tyto hradby jsou jedny z nejzachovalejších starých hradeb v Severní Americe a poskytují nádherné výhledy na město a řeku. Můžete se projít po koruně hradeb a objevovat skryté kouty města, procházet se úzkými kamennými uličkami a obdivovat historické budovy.

Další zajímavou atrakcí Old Quebec je náměstí Place Royale, které je považováno za kolébku města. Zde se nachází mnoho historických budov, jako je Bazilika Notre-Dame-des-Victoires a Maison Chevalier, které jsou svědectvím bohaté historie Quebecu. Náměstí je obklopeno kavárnami, restauracemi a obchody, kde si můžete vychutnat místní speciality a nakupovat suvenýry.

Dalším nevyhnutelným cílem během návštěvy Old Quebec je návštěva historického centra města, známého jako Lower Town a Upper Town. Lower Town je starší částí města, kde se nachází například bývalá pevnost Citadelle, která je dnes sídlem Royal 22e Régiment, kanadské jednotky pověřené ochranou Québecu. Upper Town je novější a zde se nachází Queensland Parliament Building, Château Frontenac a další známé památky.

Pokud máte rádi umění, navštivte Musée national des beaux-arts du Québec, které se nachází na stejnojmenném náměstí. Toto muzeum je domovem rozsáhlých uměleckých sbírek, které zahrnují jak tradiční inuitské umění, tak i moderní kanadské a mezinárodní umění.

Old Quebec je také plné kulturních festivalů a událostí po celý rok. Zde se koná Winter Carnival, což je jedno z největších zimních festivalů na světě, kde si můžete vychutnat různé aktivity, jako jsou ledové sochy, závody na saních a místní speciality.

Výlet do Old Quebec vám zajistí nezapomenutelné zážitky a unikátní pohled na historické dědictví Kanady. Každý rok sem proudí tisíce turistů, kteří se ocitají v úžasu nad jedinečnou atmosférou tohoto historického města. Takže pokud plánujete dovolenou v Kanadě, nezapomeňte zařadit Old Quebec na seznam míst, která chcete navštívit.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky