Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Whistler

Letenka Kanada Whistler


Pokud hledáte skvělou destinaci, která spojuje neuvěřitelnou přírodu, adrenalinové sporty a pohádkovou atmosféru, pak byste se měli vydat do kanadského města Whistler. Toto malebné město leží v provincii Britská Kolumbie a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Kanadě.

Již od roku 2010 je Whistler světově proslulý jako zimní středisko, jelikož se zde konaly některé závody Zimních olympijských her. Rájem pro lyžaře a snowboardisty nabízí Whistler dvě hlavní oblasti – Whistler Mountain a Blackcomb Mountain. Tyto hory poskytují celkem více než 8000 akrových sjezdovek pro všechny úrovně lyžování. Srdcem lyžařského střediska je prostorné náměstí Village Square, které je plné kaváren, restaurací a obchodů, kde si můžete odpočinout a dobít energii.

Whistler nenabízí jen zimní zábavu, ale je také skvělým místem pro aktivní dovolenou po celý rok. V letních měsících můžete vyrazit na jedinečné turistické trasy, projet se na horském kole, zahrát si golf nebo prozkoumat okolní lesy na koni. Pokud máte rádi adrenalin, máte tu také možnost vyzkoušet si zipline neboli jízdu na lanovce, nebo si zajet na jednu z nejdelších sjezdových dráh na světě. Návštěvníci si mohou také vyzkoušet bungee jumping, rafting, jízdu na člunu nebo si vyzkoušet tradiční kanadský sport – kanoe.

Není divu, že Whistler je známý i pořádáním mezinárodních sportovních akcí. Jednou z nich je například Crankworx, největší světový festival horského cyklistiky, který přitahuje cyklisty z celého světa. Každoročně se zde konají také filmové festivaly, hudební akce a spousty dalších kulturních festivalů.

Kromě sportovních a adrenalinových aktivit se ve Whistleru můžete také ponořit do místní kultury. Na náměstí Village Square se nachází řada uměleckých galerií, muzeí a obchodů se suvenýry. Můžete si zde zakoupit originální dřevěné vyřezávané sošky, které jsou typické pro kanadské umění. Navštívit můžete také jednu z místních pivovarenek a ochutnat si speciální pivo, které je zde vyráběno.

Při plánování vaší cesty do Whistleru nezapomeňte také na ubytování. Město nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a horských chalup, které se perfektně začlení do okolní přírody.

Whistler je ideální destinace pro každého milovníka adrenalinových sportů, krásné přírody a kultury. Ať už se rozhodnete vydat sem v zimě nebo v létě, nebudete litovat. Ponoříte se do jedinečné atmosféry, zažijete adrenalinový zážitek na sjezdovkách a zároveň si dopřejete relaxaci a odpočinek v malebném prostředí Whistleru.


Počasí Kanada Whistler


Whistler je jedním z nejoblíbenějších horských středisek v Kanadě, které je známo především pro svůj vynikající lyžařský terén, který je ideální pro milovníky zimních sportů. Avšak, počasí ve Whistleru se liší v závislosti na ročním období, což má vliv na množství aktivit, které lze v této oblasti provádět.

Zima

Zima v Whistleru je známa svými mrazivými teplotami a velkým množstvím sněhu. Minimální teploty se mohou pohybovat až kolem -10°C. Místní obyvatelé a lyžaři ocení dlouhé dny na sjezdovkách, když slunce zapadá kolem čtvrt na pět večer. Průměrné množství sněhu, které spadne v zimě, se pohybuje mezi 300 a 400 centimetry. Lyžování ve Whistleru bývá zábavné a bezpečné, ale je důležité dbát na fungující zimní výbavu, včetně kompletního oblečení, přilby a dalšího osobního ochranného vybavení.

Jaro

Jaro ve Whistleru znamená kontrasty převládajícího sněhu a mírného klimatu. Teploty se mohou pohybovat kolem 10°C a v noci mohou být minimální teploty -2°C. Jaro je skvělým obdobím pro nadšené turisty pro horskou cyklistiku nebo pro milovníky in-line bruslení, které si mohou užít v kruhovém okruhu s výhledem na okolní hory.

Léto

Léto ve Whistleru je příjemně teplé období s teplotami v průměru kolem 20°C. Noci jsou mírné a teploty neklesají pod 10°C. V létě mohou turisté využít cyklistické trasy nebo pěší túry. Vraťme se k tématu cyklistických tras. Whistler nabízí hned několik sjezdovek, které jsou v létě propojeny speciálně upravenými cyklotrasy - zábava pro závodníky i cykloturisty.

Podzim

Podzim ve Whistleru je krásným obdobím, kdy se barvy lesů mění a turisté se mohou těšit na nádherné scenérie. Teploty se však postupně snižují a mohou být kolem 5°C. Noci bývají chladné a teploty mohou klesnout až na -3°C. Podzimní období je výbornou příležitostí pro vyzkoušení golfu na jednom z místních golfových hřišť.

Celkově je počasí ve Whistleru charakteristické extrémními teplotami a velkým množstvím sněhu v zimě a příjemnými teplotami v letních měsících. Whistler je však krásným místem k návštěvě v jakémkoli ročním období, protože zde vždy najdete něco, co vás přitáhne.


Dovolená Kanada Whistler


Whistler, krásné horské letovisko v kanadské Britské Kolumbii, se stalo populárním cílem pro dovolené pro milovníky outdoorových aktivit, adrenalinových sportů a přírodní krásy. Toto malebné městečko leží pouhých 120 kilometrů severně od Vancouveru a nabízí mnoho zábavy a dobrodružství pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Whistler je známý svými skvělými lyžařskými a snowboardovými možnostmi. Oblast nabízí více než 200 sjezdovek s rozmanitými náročnostmi, které uspokojí jak začínající lyžaře, tak i profesionály. Skvělá sněhová pokrývka a moderní vybavení dělají z Whistleru jedno z nejlepších středisek v Severní Americe pro zimní sporty.

Ale Whistler není jen o zimních radovánkách. Během letních měsíců se oblast proměňuje v outdoorový ráj. Díky pevninskému podnebí se zde objevuje rozsáhlá síť stezek pro pěší turistiku a horské cyklisty. Pro ty, kteří hledají adrenalinové vyžití, je zde i možnost sjezdu na horských kolech. Whistler také nabízí prvotřídní golfové hřiště, jež zaujmou milovníky tohoto sportu.

Jednou z věcí, která dělá z Whistleru tak poutavé místo, je jeho překrásná příroda. Nachází se uprostřed hor Garibaldi v nevrávorajícím zalesněném prostředí. Návštěvníci mohou objevovat malebná jezera, kaskády a krásné vodopády, které jsou rozptýleny po celém regionu. Jezero Lost Lake je skvělým místem na relaxaci a koupání během letních měsíců.

Kromě outdoorových aktivit je Whistler také známý pro svou živou a pestrou atmosféru. V centru města najdete mnoho luxusních hotelů, butiků, restaurací a nočních klubů. Pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela unikátního, je zde také možnost vyzkoušet si bobovou dráhu Olympic Sliding Centre, kde se konaly závody během Zimních olympijských her v roce 2010.

Ke splnění všech vašich potřeb na dovolené je v Whistleru také k dispozici mnoho wellness center a lázní. Po celodenním lyžování nebo horském túrání si můžete dopřát relaxační masáže nebo saunu.

Výlet do Whistleru je tak nejenom o dobrodružství, ale také o relaxaci a komfortu. S jeho nádhernou přírodou, skvělými sportovními možnostmi a širokou nabídkou zábavy a wellness služeb si návštěvníci přijdou na své. Whistler je jedním z těch míst, která zanechají nezapomenutelné dojmy a zaručují opravdový odpočinek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Whistler


1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Whistleru?
- Nejlepší doba k návštěvě Whistleru záleží na vašich preferencích. Zimní měsíce (prosinec-březen) jsou ideální pro lyžování a snowboarding, zatímco letní měsíce (červenec-srpen) nabízejí příležitosti k turistice, golfu, jízdě na kole a dalším outdoorovým aktivitám. Podzim a jaro jsou také zajímavé, protože nabízejí mírnější počasí a nižší ceny.

2. Jak se dostat do Whistleru?
- Nejsnáze se do Whistleru dostanete z letiště Vancouver. Z Vancouveru je možné využít přímé autobusové linky nebo pronajmout si auto a jet po dálnici Sea-to-Sky Highway. Existuje také možnost cestovat vlakem ze stanice Vancouver nebo letounem na malé letiště v blízkosti Whistleru.

3. Jaké jsou nejlepší lyžařské střediska v Whistleru?
- Whistler Blackcomb je největší a nejznámější lyžařské středisko v Whistleru. Nabízí širokou škálu sjezdovek různých obtížností a je známé také díky svému terénu pro freestyle a snowboarding. Další populární střediska jsou například Whistler Olympic Park, který hostil některé závody během Zimních olympijských her 2010, nebo středisko Whistler Mountain Bike Park pro letní jízdu na horském kole.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Whistleru?
- Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Whistler širokou škálu dalších turistických atrakcí. Patří sem například Peak 2 Peak Gondola, která vás dopraví mezi horami Whistler a Blackcomb a zajišťuje úchvatný výhled. Další oblíbené aktivity zahrnují prohlídky ledovce, turistiku v národním parku Garibaldi nebo jízdu na bobové dráze.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Whistleru?
- Whistler nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, apartmánů, chalup a hostelů. Můžete si vybrat mezi ubytováním ve Whistler Village, které je plné restaurací, barů a obchodů, nebo v blízkém okolí s přístupem k přírodě a outdoorovým aktivitám. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během hlavních sezón.


Ubytování Kanada Whistler


Kanada je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zimním období. V tomto článku se zaměříme na krásné městečko Whistler, které se nachází v oblasti British Columbia v kanadských horách. Whistler je ideálním místem pro lyžování, snowboarding nebo prožití jiných zimních sportů. V tomto článku si prohlédneme nejlepší ubytování v Whistleru.

Hlavním turistickým centrem v Whistleru je oblast Whistler Village. Toto městečko nabízí spoustu možností pro ubytování, od budget hostelů až po luxusní hotely. Turistický průmysl v Whistleru je velmi rozvinutý, což znamená, že ubytování může být poměrně drahé. Nicméně, pokud plánujete svoji cestu dopředu, můžete najít skvělé slevy na ubytování.

Nejlevnější možností v oblasti Whistler Village jsou hostely. Pokud nevadí sdílet pokoj s ostatními turisty, můžete si vybrat z několika hostels. Tyto hostelovy nabízejí základní vybavení, jako jsou společné pokoje, koupelny, kuchyňky a Wi-Fi připojení. Mezi nejlepší hostely v Whistleru patří HI Whistler Hostel a Hostelling International Whistler.

Další možností je pronájem soukromého bytu nebo domu na jednu noc nebo během delší doby pobytu. Tento druh ubytování může být velmi pohodlný a také levný pro skupiny lidí nebo pro rodiny s dětmi. Můžete si vybírat z různých velikostí bytů nebo domů v blízkosti lyžařských sjezdovek, s výhledem na hory nebo v srdci Whistler Village. Mezi nejlepší webové stránky pro pronájem bytu nebo domu patří Airbnb, Booking.com nebo Vrbo.

Pro turisty, kteří si chtějí dopřát luxusní zážitek v Whistler Village, existuje mnoho luxusních hotelů s vynikajícími službami a vybavením. Tyto hotely nabízejí špičkové restaurace, wellness centra a bazény. Některé z nejlepších luxusních hotelů v Whistleru jsou Four Seasons Resort Whistler, Fairmont Chateau Whistler a Sundial Boutique Hotel.

Whistler je skvělým místem pro dovolenou v zimním období. Pokud si plánujete cestu do Whistleru, měli byste věnovat dostatečný čas hledání perfektního ubytování. Tento článek vám pomohl zorientovat se v nabídce ubytování v Whistleru a doufáme, že vám to pomůže při plánování vaší další zimní dovolené.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky