Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Altyn-Emel National Park

Letenka Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel Národní park: Poklad v Kazachstánu

Kazachstán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Altyn-Emel Národní park. Nachází se v jihovýchodní části země, v regionu Almaty, a rozkládá se na ploše více než 4 600 kilometrů čtverečních. Park se pyšní působivými horskými masivy, údolími, řekami a říčními kotlinami, které vytvářejí úchvatnou krajinu, která je jedinečná a nepřehlédnutelná.

Jedním z nejznámějších přírodních útvarů v parku je "Velezvratné dveře", což je skalní útvar vystupující ze středověkých zlatých pískovců. Tento přírodní úkaz vytváří impozantní bránu, která připomíná obří portál do jiného světa. Tuto oblast je možné navštívit a prozkoumat na pěších túrách po sítích tras, které návštěvníkům poskytují nezapomenutelný zážitek.

Park je také domovem vzácných a chráněných druhů rostlin a zvířat. Mezi nimi jsou například kulani, kamzi, gazely a korsákové. Pro milovníky ptáků je park rájem, protože zde žije mnoho druhů ptáků, jako jsou orli, sokoli a hýlci. Národní park je také známý tím, že v jeho okolí byly objeveny otisky dinosaurů, které vypovídají o dávné minulosti této oblasti.

Kromě přírodní krásy a biologické rozmanitosti nabízí Altyn-Emel Národní park také historické a kulturní památky. Nachází se zde například petroglyfy, které byly vyřezány do skal a které datují pravděpodobně zpátky až do doby bronzové. Tyto petroglyfy představují vzácné umělecké dílo a svědčí o dávné existenci lidských osad v této oblasti.

Altyn-Emel Národní park je snadno přístupný a nabízí možnosti pro různé aktivity pro turisty. Kromě pěších a cyklistických tras je možné se vydat na jezdecké výlety, rafting po řece Ili, obdivovat skalní útvary a sledovat rozmanitost zvířat. Návštěvníci mohou také strávit noc v tradičních jurtách a ochutnat místní kuchyni.

Kazachstán je země plná přírodních divů a Altyn-Emel Národní park je zcela určitě jedním z jejích nejkrásnějších klenotů. Toto úchvatné místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodního bohatství, archeologických a kulturních pokladů. Pokud se chystáte na cestu do Kazachstánu, nezapomeňte navštívit Altyn-Emel Národní park - místo, které vás ohromí svou krásou a rozmanitostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Altyn-Emel National Park


1. Jak se dostat do Altyn-Emel National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Altyn-Emel National Park, je letecky nebo vlakem do Astany nebo Almaty a odtud pokračovat autem nebo autobusem na park.

2. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupní cena do Altyn-Emel National Park je 4000 tenge (kolem 8 EUR) pro zahraniční turisty a 1000 tenge (kolem 2 EUR) pro domácí turisty.

3. Jaký je nejlepší čas navštívit park?
Odpověď: Nejlepší čas navštívit Altyn-Emel National Park je od dubna do října, kdy je více teplého počasí a nižší srážky.

4. Jaká je nejoblíbenější atrakce v parku?
Odpověď: Nejoblíbenější atrakcí v Altyn-Emel National Park je bezpochyby The Singing Dunes (Zpívající duny), které vydávají zvuky při pískušení.

5. Mohu si pronajmout průvodce v parku?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce v parku. Průvodci mají hlubší znalosti o parku a lokalitách, které mohou být pro turisty obtížné najít sami.

6. Mohu v parku stanovat?
Odpověď: Ano, povoleno je stanování v různých částech parku. Nicméně je důležité předem získat povolení od správy parku.

7. Jaké další aktivity mohu v parku podniknout?
Odpověď: Kromě procházek a turistiky je také možné podniknout jízdu na kole, jezdit na koni nebo projet se na velbloudu. V parku se také nachází petroglyfy a archeologické pozůstatky, které stojí za návštěvu.

8. Kde se nachází nejlepší místa pro fotografie v parku?
Odpověď: Nejlepší místa pro fotografie v Altyn-Emel National Park jsou Singing Dunes, Charyn Canyon a také různé jezera v okolí.

9. Musím si vzít vlastní jídlo a pití do parku?
Odpověď: Ano, doporučuje se si vzít dostatek jídla a pití na celý den, protože v parku není mnoho možností občerstvení.

10. Jaká je délka přírodních stezek v parku?
Odpověď: Přírodní stezky v Altyn-Emel National Park mají různé délky, ale většina z nich se pohybuje mezi 3-10 kilometry. Je důležité si předem vybrat stezku podle fyzické kondice a času, který máte k dispozici.


Dovolená Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Kazachstánu a je ideálním cílem pro milovníky přírody a dobrodružství během dovolené. Park se nachází v regionu Almaty, asi 230 kilometrů od Almaty, hlavního města země. Je rozlohou jedním z největších národních parků v Kazachstánu, s plochou přes 4600 kilometrů čtverečních.

Altyn-Emel National Park nabízí návštěvníkům úchvatnou kombinaci horských krajin, rozlehlých stepí, kaňonů a unikátních geologických útvarů. Park je také domovem vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně ojedinělých endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Jedním z nejvíce fascinujících míst v parku je údolí Charyn. Toto velkolepé kaňonové údolí bylo vytvořeno erozí řekou Charyn, která vytvořila strmé skalnaté stěny a zajímavé geologické tvary. Výhledy na okolní krajinu jsou ohromující a dávají návštěvníkům pocit, že se ocitli v jiném světě.

Dalším vrcholem Altyn-Emel National Parku je monumentální písečná hora zvaná Singing Dunes. Tato písečná dunová formace se rozkládá na ploše přes 10 kilometrů čtverečních a dosahuje výšky až 150 metrů. Vítr vytváří zvláštní zvuky, které se ozývají při pohybu písku, což dodává místu mystickou atmosféru. Výstup na vrchol písečné hory je náročný, ale návštěvníci budou odměněni úchvatnými výhledy na okolní krajinu.

Park také nabízí možnost pozorovat divokou přírodu a zvířata. Některé z endemických druhů zde zahrnují kavkazskou kamzikovou ovci a tuleního jelena. Altyn-Emel je také domovem pro vzácné puštíky, různé druhy orelů a orlovitých ptáků. Milovníci ptáků si užijí pozorování mnoha avifaunálních druhů, které se zde vyskytují.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé aktivity. Můžete se vydat na turistiku nebo jízdu na kole po připravených stezkách, nebo si pronajmout ATV a projet se po bezcestném terénu. Pro milovníky historie park také nabízí možnost vidět petroglyfy, starověké skalní umění, které zde bylo nalezeno.

Pokud plánujete dovolenou v Kazachstánu, návštěva Altyn-Emel National Parku by neměla chybět na vašem seznamu. Tento park je jedním z pokladů země a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat úchvatnou přírodu a geologické útvary. Od údolí Charyn až po písečné hory Singing Dunes, Altyn-Emel National Park vám poskytne zážitky, které budete pamatovat navždy.


Ubytování Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park se nachází v jižním Kazachstánu a je jedním z největších národních parků v zemi. S rozlohou přes 4600 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům úžasné přírodní scenérie, rozmanité druhy flóry a fauny a mnoho zajímavých aktivit pro turisty.

Kazachstán je pro svou rozlehlost a neporušenou krajinu známý jako ráj pro milovníky přírody, a Altyn-Emel není výjimkou. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou levharti sněžní, divokí koně, gazely a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je park také rájem, jelikož zde mohou zahlédnout vzácné druhy jako orel stepní nebo stepnípřádelna.

Jednou z největších atrakcí parku je "Zlatý pesk" – písečný dunový kopec, který získal svůj název kvůli svému zlatému odstínu za západu slunce. Tento přírodní úkaz je obklopen krásnou stepní krajinou a nabízí úchvatné výhledy. Turisté zde mohou strávit den pěší turistikou, dobrodružnou jízdou na velbloudech nebo si zde prostě jen odpočinout a obdivovat nádhernou krajinu.

Další zajímavou atrakcí v Altyn-Emel National Parku je "The Singing Dunes" – Pěščité duny. Tyto duny dosahují výšky až 150 metrů a mají neuvěřitelnou vlastnost vydávat zvuk, který připomíná zpěv. Při pohybu písku se vyvolává zvláštní rezonance, která vytváří toto jedinečné hudební představení.

Park také nabízí několik turistických tras a tábořišť pro ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě. Mnoho místních věří, že tato oblast je posvátná a má blahodárné účinky na duši i tělo. Proto sem míří lidé, kteří hledají klid a odpočinek od ruchu každodenního života.

Pro milovníky dobrodružství je také možné absolvovat výlety na čtyřkolce nebo dokonce přeletět park v malém letadle a obdivovat úžasné výhledy z výšky.

Ubytování v Altyn-Emel National Parku je zajištěno několika turistickými středisky a tábořišti, která nabízejí základní ubytování pro turisty. Existují také možnosti kempování pro ty, kteří preferují blízkost přírody. Zdejší ubytování je obecně jednoduché, ale pohodlné a poskytuje vše, co potřebujete pro příjemný pobyt.

Altyn-Emel National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít krásy neporušené přírody Kazachstánu. Tento národní park nabízí úchvatné přírodní scenérie, vzácnou flóru a faunu a mnoho dobrodružných aktivit pro turisty všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu, nezapomeňte zařadit Altyn-Emel National Park na svůj seznam míst, která chcete navštívit.


Počasí Kazachstán Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park je národní park nacházející se v jihovýchodním Kazachstánu. Obklopen horskými řetězci a rozlehlými stepemi, park nabízí velkolepou přírodní krásu, kterou tvoří řeka Ili, horské masivy a rozlehlé pláně.

Kazachstán má kruté a náročné podnebí, které se projevuje větší částí roku. Zima je mrazivá a letní měsíce jsou velmi horké. V národním parku Altyn-Emel však najdeme příjemné podnebí s vysokou slunečním svitem, a to díky vysoké nadmořské výšce na které se nachází.

V létě se teploty pohybují kolem 30°C, zatímco v zimě klesají až na -20°C. Průměrné roční srážky činí okolo 250 mm, ale vzhledem k území, na kterém se park nachází, se mohou výrazně lišit v závislosti na oblasti.

Národní park Altyn-Emel nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých atrakcí, včetně krásné přírody a zvířat, která se v ní vyskytují. Návštěvníci mohou projít krasovými skalami, vysokými horami, rozlehlými pláněmi a zachovat si tak úžasný zážitek z tohoto mimořádného prostředí.

Kromě jedinečné přírody nabízí Altyn-Emel i historii. V parku se nacházejí petroglyfy a další archeologické památky starověkých kultur, které byly v této oblasti před mnoha tisíci lety.

Celkově lze říci, že počasí v Kazachstánu je velmi odlišné, ale v národním parku Altyn-Emel je příjemnější a méně extrémní než v jiných částech země. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto parku, doporučujeme si přinést vhodné oblečení a obuv pro pohyb v terénu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky