Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Big Almaty Lake

Dovolená Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je země s nesčetnými krásami přírody a jedním z nejkrásnějších míst, které určitě stojí za návštěvu, je Big Almaty Lake. Tento jezero se nachází pouze 15 kilometrů jižně od hlavního města Kazachstánu, Almaty, a přitahuje místní obyvatele i turisty z celého světa.

Big Almaty Lake se nachází v údolí mezi vrcholy Trans-Ili Alatau na východě a soustavou Zailijského Alatau na západě. Odtud dostává jezero svůj název. Místo je snadno dostupné z Almaty a dojezd trvá asi 45 minut. Během cesty si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní hory a přírodu.

Samotné jezero je jako pohádková krajina. Jeho smaragdově modrá voda se září pod slunečními paprsky a do všeho vhledu zajisté zanechá návštěvníky v uhrančivém úžasu. Jezero bylo vytvořeno ledovcovou činností a je obklopené horskými štíty, které dosahují výšky přes 3 000 metrů. Toto místo je opravdu přírodním divem.

Kromě úžasného vzhledu je jezero také zásobováno vodou z okolních ledovců a tajícího sněhu, a tak je i přes svou hloubku až 40 metrů možné vidět dno, až na dně jezera samozřejmě zbytky starého sovětského vojenského jídelního vozidla, které tam bylo potopeno. Je to jedinečný pohled a krása se skládá i z toho, že se jezero v průběhu roku mění a nabízí různé odstíny modré a zelené.

Big Almaty Lake je také ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumávat okolní přírodu. V okolí jezera se nacházejí mnohé turistické a trekové stezky, které vás zavedou do srdce hor a kalných říček. Pokud jste fanoušci adrenalinových sportů, můžete také zkusit horské lezení nebo horolezectví ve vrcholcích okolních hor.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je tu také plno možností. Jezero je obklopeno lesy, ve kterých se nacházejí piknikové místa, takže si můžete přinést piknikový koš a strávit den u vody. Pro ty, kteří preferují dostatek pohodlí, je zde také k dispozici hotel, kde si můžete pronajmout pokoj a užívat si výhled na jezero z vašeho balkonu.

Big Almaty Lake je skutečným pokladem Kazachstánu. Jeho úžasný vzhled, modrá voda a okolní příroda udělají dojem na každého návštěvníka. Ať už rádi pěšíte, relaxujete nebo dobrodružně podnikáte, toto místo vám poskytne všechno. Je to místo, které prostě musíte vidět.


Počasí Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán, rozlehlá země ve střední Asii, je známý svou různorodou krajinou a bohatou historií. Jedním z přírodních pokladů této země je Big Almaty Lake, malebné jezero nacházející se nedaleko hlavního města Almaty.

Big Almaty Lake se nachází ve stejnojmenném národním parku, který leží v Trans-Ilijském hřbetu pohoří Ťan-šan. To je jedno z nejvýše položených jezer v okolí Almaty, jehož nadmořská výška dosahuje více než 2 500 metrů.

Toto jezero je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Kazachstánu díky svému krásnému okolnímu prostředí. Big Almaty Lake se nachází ve strategické poloze mezi strmými horami, které poskytují úchvatný pohled na okolní krajinu. Z jezera se odráží nádherné horské vrcholy, čímž se vytváří malebné panorama, které láká turisty z celého světa.

Počasí u jezera je proměnlivé a závisí na ročním období. V létě, tedy v červenci a srpnu, jsou teploty příjemné a pohybují se kolem 20 °C až 25 °C, což je ideální pro turisty, kteří si chtějí vychutnat piknik poblíž jezera nebo se vydat na turistické túry do okolních hor. V zimě jezero zmrzne a je obklopeno sněhem, což vytváří malebnou scenérii a láká milovníky zimních sportů na běžky.

Nicméně, kvůli vysoké nadmořské výšce jezero často ovlivňují rychlé a neočekávané změny počasí. Místní lidé radí turistům, aby si při návštěvě jezera přinesli oblečení do vrstev, protože došlo k případům, kdy se teplota za pár hodin výrazně snížila. Je tedy důležité být připraven na případné chladné fronty a poryvy větru.

I přes tyto měnící se podmínky je návštěva Big Almaty Lake nezapomenutelným zážitkem. Nejenže si můžete vychutnat krásné okolí jezera, ale můžete také navštívit nedalekou observatoř, která je ideálním místem pro pozorování hvězd díky své vysoké nadmořské výšce. Z jezera také pramení řeka Malá Almatinka, která je zdrojem pitné vody pro místní oblast.

Big Almaty Lake je jedním z mnoha přírodních skvostů, které Kazachstán nabízí. Jeho úchvatná krása a bohatství z nich činí oblast, kterou rozhodně nelze vynechat při návštěvě této fascinující země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Big Almaty Lake


1. Kde se nachází Big Almaty Lake v Kazachstánu?
Big Almaty Lake se nachází ve východní části Kazachstánu, nedaleko města Almaty.

2. Jak se dostanu k Big Almaty Lake?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Big Almaty Lake, je autem. Cesta z Almaty trvá přibližně 1-2 hodiny. Je také možné využít místní taxislužby nebo organizovanou turistickou výpravu.

3. Jaké jsou vstupní poplatky na Big Almaty Lake?
Vstup na Big Almaty Lake je zpoplatněn. V roce 2021 je vstupné pro zahraniční turisty 2000 tenge (asi 4,5 eura). Poplatek se platí u vstupu.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Big Almaty Lake?
Nejlepší doba pro návštěvu Big Almaty Lake je od května do září, kdy je příjemné počasí a je možné si vychutnat krásné výhledy na jezero a okolní hory. V zimě je jezero zmrzlé a přístup k němu je obtížný.

5. Jaká je teplota vody v Big Almaty Lake?
Teplota vody v Big Almaty Lake se pohybuje mezi 5-10 °C v létě a blíží se k bodu mrazu v zimě. Vzhledem k ledovému původu jezero zůstává poměrně studené i v teplých letních měsících.

6. Jsou povoleny vodní aktivity na jezeře?
Ano, na Big Almaty Lake jsou povoleny vodní aktivity jako je například plavání, vodní turistika a rybaření. Je však důležité dodržovat pravidla ochrany přírody a respektovat klid.

7. Kde se mohu ubytovat poblíž Big Almaty Lake?
V okolí Big Almaty Lake se nachází několik horských chat a ubytovacích zařízení. K dispozici jsou také ubytovací možnosti v blízkém městě Almaty.

8. Jaké jsou další atrakce v okolí Big Almaty Lake?
V okolí Big Almaty Lake je několik dalších atrakcí, které stojí za návštěvu. Patří sem například Medeo Ice Rink, Kok-Tobe Hill, Shymbulak Ski Resort a National Park Ile-Alatau.

9. Je možné navštívit Big Almaty Lake na jednodenní výlet z Almaty?
Ano, Big Almaty Lake je vhodné na návštěvu i jako jednodenní výlet z Almaty. Cesta autem trvá přibližně 1-2 hodiny a je možné si užít krásné výhledy na jezero a okolní krajinu.

10. Jsou v okolí Big Almaty Lake restaurace a občerstvení?
V okolí Big Almaty Lake se nachází několik restaurací a občerstvení, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a osvěžující nápoje. Nicméně je doporučeno si přinést vlastní jídlo a pití, protože nabídka může být omezená.


Letenka Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je obrovská země s bohatou přírodní krásou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Big Almaty Lake, nacházející se v blízkosti hlavního města Almaty.

Big Almaty Lake je krásné horské jezero, které se nachází v stejnojmenném pohoří Tian Shan, ve výšce přes 2500 metrů nad mořem. Jezero skvěle doplňuje malebnou krajinu okolo sebe a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok svou úchvatnou krásou.

Jezero je součástí národního parku Ile-Alatau, který nabízí návštěvníkům mnoho možností k prozkoumání a objevování okouzlující přírody. Kromě Big Almaty Lake zde najdete také další jezera, vodopády, horské vrcholy a malebné louky.

Big Almaty Lake se vyznačuje krásnou tyrkysově modrou barvou vody, která je způsobena mineralogickými složkami v jezeru. Voda je tak průzračná, že je možné vidět až do hloubky 30 metrů. Kombinace modré vody, zasněžených vrcholků hor a zelených lesů vytváří panoramatickou krajinu snů.

Navštívení Big Almaty Lake je zážitkem pro každého milovníka přírody a fotografie. Krátký výlet z Almaty vám umožní zjistit, proč je toto místo tak oblíbené. Jezerem protéká horský potok, který do jezera přivádí pramenitou vodu. Můžete se projít kolem jezera a obdivovat jeho nádherné okolí. Pokud se vydáte na vyšší nadmořskou výšku, budete mít úžasný výhled na jezero a panoráma okolních hor.

Okolí jezera je také domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, které poskytuje ideální podmínky k pozorování a fotografii divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu, Big Almaty Lake by nemělo chybět na vašem itineráři. Je to skvělý způsob, jak se uniknout shonu a hmotného světa a získat pocit klidu a míru, který nabízí pouze příroda. Procházka kolem jezera, pozorování ptáků, piknik u vody - to vše jsou aktivity, které vám mohou poskytnout unikátní zážitky.

Big Almaty Lake je jedinečné místo, které vám připomene, jak nádherná může být naše planeta. Ať už je váš cíl relaxace, dobrodružství nebo objevování nových míst, jezero vám toto všechno nabídne. Takže neváhejte a přidáte si Big Almaty Lake na seznam přírodních divů, které musíte navštívit. Určitě vám stojí za to!


Ubytování Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán může být možná exotickou destinací, ale stává se stále oblíbenějším cílem turistů. A jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších turistických atrakcí v zemi je Big Almaty Lake, které se nachází v národním parku Ile-Alatau. Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu a chcete se ubytovat v okolí Big Almaty Lake, nebo jen hledáte více informací o tomto místě, pokračujte v čtení.

Big Almaty Lake je krásné jezero, které se nachází ve výšce 2511 metrů nad mořem, na úpatí pohoří Alatau. Údolí, kde se jezero nachází, je obklopeno horskými štíty a lesy, což dává návštěvníkům naprosto nádherný pohled na okolní krajinu. Je to také hlavní zdroj vody pro město Almaty. Jezero Big Almaty je snadno dosažitelné autem z Almaty, hlavního města Kazachstánu, což je zhruba jen hodinová jízda.

V okolí Big Almaty Lake se nachází několik ubytovacích zařízení. Největší a nejpopulárnější místo k ubytování je v Almaty, avšak jsou také k dispozici menší hotely v blízkosti jezera. Mezi nejoblíbenější hotelové komplexy patří:

1. Rixos Almaty – luxusní pětihvězdičkový hotel v samém srdci města Almaty.

2. Royal Tulip Almaty – další luxusní hotelový komplex v centru města Almaty, ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

3. The Dostyk Hotel – toto historické ubytování se nachází v centru města Almaty a nabízí pohodlné pokoje a luxusní služby.

4. Milana Hotel Almaty – menší, ale útulný hotel v centrální části města Almaty.

5. Issyk-Kul Resort Almaty – tento hotelový komplex se nachází v blízkosti jezera Issyk-Kul, ale poskytuje také snadný přístup k jezeru Big Almaty.

Bydlení v těchto ubytovacích zařízeních vám zajistí, že budete mít dostatek pohodlí a luxusu na své cestě, ale pokud byste raději zůstali v blízkosti jezera, můžete také najít levnější možnosti ubytování. Na blízkých kopcích se nachází také několik chat a chatek, které nabízejí jednodušší, avšak útulné prostředí k přenocování.

V jakékoliv formě ubytování si můžete být jisti tím, že budete mít přístup k mnoha aktivitám v okolí, včetně turistiky, pěší turistiky, cykloturistiky a chůze. Pokud milujete přírodu a chtěli byste strávit nějaký čas v krásné scenérii, Big Almaty Lake je pro vás ideální volbou.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky