Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Karaganda Botanical Garden

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Karaganda Botanical Garden


1. Jaké jsou otevírací hodiny Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Karaganda Botanical Garden je otevřen každý den od 9:00 do 18:00.

2. Jak se dostanu do Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Karaganda Botanical Garden, je použít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky.

3. Jaká je vstupní cena do Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Vstupní cena do Karaganda Botanical Garden je pro dospělé 500 KZT a pro děti 300 KZT.

4. Mohu si v Karaganda Botanical Garden udělat piknik?
Odpověď: Ano, je povoleno si udělat piknik v Karaganda Botanical Garden. Je však nutné dodržovat pravidla a uklidit po sobě.

5. Jsou v Karaganda Botanical Garden povoleny domácí mazlíčky?
Odpověď: Bohužel v Karaganda Botanical Garden nejsou povoleny žádné domácí mazlíčky.

6. Má Karaganda Botanical Garden restauraci nebo občerstvení?
Odpověď: Ano, v Karaganda Botanical Garden je k dispozici restaurace, kde si můžete dát občerstvení.

7. Existuje možnost průvodce v Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Ano, na vyžádání můžete si objednat průvodce, který vám poskytne podrobné informace o rostlinách a historii zahrady.

8. Jsou v Karaganda Botanical Garden dostupné toalety?
Odpověď: Ano, v Karaganda Botanical Garden jsou k dispozici veřejné toalety.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Prohlídka Karaganda Botanical Garden obvykle trvá asi 1-2 hodiny, ale záleží na individuálních preferencích a zájmech návštěvníka.

10. Jaká je adresa Karaganda Botanical Garden?
Odpověď: Adresa Karaganda Botanical Garden je ulice Botanicheskaya 2, Karaganda, Kazachstán.


Dovolená Kazachstán Karaganda Botanical Garden


Kazachstán je země, která skrývá mnoho překvapení a turistických zajímavostí. Jednou z nich je i Karaganda Botanical Garden, která se nachází v jižním Kazachstánu, v oblasti Karagandy. Tento krásný botanický park je velmi oblíbený nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty, kteří sem přijíždějí ze všech koutů světa.

Karaganda Botanical Garden se rozkládá na celkové ploše téměř 40 hektarů, a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a zážitků. Zahrady jsou rozděleny do různých sekcí, ve kterých můžete najít například rostliny z Kazachstánu a dalších exotických zemí, letničky, keře, stromy, bylinky a mnoho dalšího.

Jednou z nejzajímavějších sekcí v Karaganda Botanical Garden je sekce, která je věnována endemickým druhům rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti Kazachstánu a nelze je najít nikde jinde na světě. Tuto sekci určitě nevynechte, pokud máte rádi botaniku a zajímají vás jedinečné druhy rostlin.

Další zajímavou sekci v botanické zahradě představuje arboretum. Zde můžete vidět rozmanité druhy stromů, jako jsou například kaštany, olše, jírovce a další. Návštěvníci si mohou prohlédnout i sekci s rostlinami, které mají léčivé účinky, a zjistit více o tradičním využití těchto rostlin v Kazachstánu.

Kromě nádherných zahrad je Karaganda Botanical Garden také ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete se projít po krásně upravených stezkách a chodnících, nebo se posadit na lavičku a užít si klidného a pohodového prostředí. Děti se mohou vyřádit na hřišti, které se nachází v blízkosti hlavní vstupní brány.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kazachstánu, neváhejte navštívit Karaganda Botanical Garden. Toto místo vám nabídne krásné zážitky a nezapomenutelné zážitky. Zajímavostí je, že vstup do zahrady je zdarma, což další znamená, že si můžete užít krásy tohoto krásného místa i bez velkých finančních nákladů.


Počasí Kazachstán Karaganda Botanical Garden


Kazachstán, země nacházející se ve střední Asii, je známý svou rozmanitou a proměnlivou krajinou. Jednou z nejzajímavějších oblastí v Kazachstánu je Karaganda, která se nachází ve středu země. Toto území je známé svým jedinečným počasím, které ovlivňuje velké množství faktorů.

Jeden z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v Karagandě je Botanická zahrada. Tato zahrada se nachází v samém srdci města a je domovem pro mnoho druhů rostlin, které jsou charakteristické pro oblast středního Kazachstánu.

Počasí v Karaganda Botanical Garden je značně proměnlivé. V létě má zahrada příjemné a mírně teplé počasí se středními teplotami kolem 25-30 °C. Během této doby rostliny v zahradě kvetou a jejich barvy a vůně naplňují vzduch.

Podzim v Karagandě Botanical Garden je období, kdy se příroda začíná připravovat na zimu. Teploty klesají na průměrných 10-15 °C a rostliny začínají získávat pestřejší barvu. Je to také dobrá doba na procházky a pozorování přírody, protože zahrada je zahalena do nádherných podzimních barev.

Zima v Karaganda Botanical Garden je tvrdá, s průměrnými teplotami kolem -15 až -25 °C. Sníh pokrývá krajinu a dodává zahradě úžasně krásný vzhled. Je to ideální čas pro milovníky zimních sportů, protože Karaganda nabízí možnosti lyžování a snowboardingu.

Jaro je dalším zajímavým obdobím v Karaganda Botanical Garden. Teploty začínají stoupat a rostliny znovu začínají kvést. Různé druhy kvetoucích stromů a květin dodávají zahradě živoucí a barevnou atmosféru.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Karaganda Botanical Garden je velmi různorodé a každé roční období má své jedinečné kouzlo. Pro milovníky přírody a botaniky je návštěva této zahrady nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, jaké je aktuální počasí, Karaganda Botanical Garden vždy nabízí nádherné pohledy a atmosféru, která přivítá návštěvníky s otevřenou náručí.


Letenka Kazachstán Karaganda Botanical Garden


Kazachstán je země s nekonečnými možnostmi poznání a objevování. Jedním z těchto úžasných míst k navštívení je Karagandská botanická zahrada, ležící v samotném srdci středního Kazachstánu.

Karagandská botanická zahrada je jednou z největších botanických zahrad v Kazachstánu. Nachází se v samém středu města Karaganda a rozprostírá se na ploše více než 100 hektarů. Zahrada byla založena v roce 1928 jako výzkumné středisko pro studium flóry a fauny středního Kazachstánu.

V Karagandské botanické zahradě najdete více než 1 500 druhů a odrůd rostlin, z nichž více než 500 jsou endemické pro Kazachstán. Mezi nejkrásnější rostliny patří například karagandský kaktus, který je považován za symbolem města Karaganda. V zahradě se nachází také speciální oddělení, které je věnováno léčivým rostlinám.

Pro návštěvníky je k dispozici pěší trasa, která prochází celou zahradou a nabízí krásné výhledy na neuvěřitelné množství rostlin. Pokud si chcete vychutnat okolní scenérie naplno, k dispozici jsou i výlety na koni nebo na kole.

Karagandská botanická zahrada je otevřena po celý rok a nabízí návštěvníkům bohatý program. Pro milovníky botaniky jsou k dispozici přednášky a workshopy a pro děti jsou připraveny zábavné aktivity a exkurze. Navštívíte-li Karagandskou botanickou zahradu, nezapomeňte rovněž navštívit místní výstavní síň, která představuje mnoho exotických rostlin.

Pokud hledáte cíl pro svou další dovolenou, obraťte svou pozornost k Karagandské botanické zahradě. S letenkou do Kazachstánu se snadno dostanete do Karagandy, kde si můžete užít krásný den v této úžasné botanické zahradě. Navštivte jedno z nejúžasnějších míst na světě a objevte krásy středního Kazachstánu!


Ubytování Kazachstán Karaganda Botanical Garden


Kazachstán je zemí s neuvěřitelným kulturním a přírodním bohatstvím. Jednou z zajímavých lokalit, které si můžete při návštěvě tohoto začínajícího turistického cíle užít, je Karaganda Botanická zahrada a její ubytování.

Karaganda Botanická zahrada se nachází v městském parku Karaganda a má rozlohu téměř 43 hektarů. Je to jedna z nejstarších botanických zahrad v Kazachstánu a její historie sahá až do roku 1936.

V zahradě najdete přibližně 4000 druhů rostlin, které jsou zde správně rozmístěny a označeny. Kromě květin a palmových stromů zde rostou také endemické rostliny, které jsou domácí pouze v oblasti Karagandy.

Pro zájemce o ubytování nabízí Karaganda Botanická zahrada komfortní a moderní apartmánové byty, které jsou vybaveny vším, co potřebujete pro svůj pobyt. Apartmány jsou vzdálené pouze několik kroků od zahrady a mohou ubytovat až 5 osob.

V apartmánech najdete dvě oddělené ložnice, obývací pokoj, plně vybavenou kuchyni, koupelnu s vanou a toaletou a balkon s krásným výhledem na zahradu. Pro vaše pohodlí jsou apartmány vybaveny klimatizací, kabelovou TV a Wi-Fi připojením na internet.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Karaganda Botanické zahradě, můžete si užít nejen krásnou přírodu, ale také kulturní programy, které jsou organizovány každý týden. Pro děti jsou připraveny speciální workshopy, kde se mohou naučit o rostlinách a zahradničení.

Celkově lze říct, že Karaganda Botanická zahrada a její ubytování jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá klidné a krásné místo k pobytu a zároveň chce objevovat krásy Kazachstánu. Zahrada nabízí nejen krásné rostliny, ale také příjemnou atmosféru a spoustu příležitostí na odpočinek a zábavu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky