Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Kolsai Lakes

Dovolená Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je jednou z východně položených zemí Střední Asie, která nabízí mnoho přírodních krás a fascinujících míst k návštěvě. Jedním z těchto míst jsou Kolsai lakes, které jsou ideálním cílem pro dovolenou v Kazachstánu.

Kolsai lakes jsou skupinou horských jezer nacházejících se v malé vesnici Saty ve východní části Kazachstánu. Tato jezera se nacházejí v národním parku Kolsai Kolderi, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Každé jezero má své jedinečné krásy a barevnost, která je ovlivněna minerálními látkami ve vodě.

První jezero, nazývané Kolsai-1, je považováno za nejkrásnější z celé skupiny. Leží v nadmořské výšce přibližně 1800 metrů a je obklopeno zelenými lesy a horskými vrcholky. Jezero je napájeno horskými prameny a má průzračnou vodu, která se mění od modré až po tyrkysovou barvu. Procházka kolem jezera nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a možnost odpočinku na břehu.

Druhé jezero, Kolsai-2, je nejmenší z celé skupiny a nachází se ve vyšší nadmořské výšce přibližně 2300 metrů. Je obklopeno strmými horami a majestátními vodopády, které tvoří malebnou scenérii. Toto jezero je vhodné pro milovníky turistiky, protože kolem něj vede několik turistických stezek, které vedou k dalším malebným jezerům a horským přechodům.

Třetí jezero, nazývané Kolsai-3, je největší a také nejvýše položené jezero v celé skupině, nachází se v nadmořské výšce přibližně 2700 metrů. Voda v tomto jezeře je méně modrá, spíše se blíží zelené barvě, což je způsobeno vyšší koncentrací řas. Je obklopeno ledovcovými vrcholky, které dodávají krajině tajemnou atmosféru.

Kromě jezer samotných nabízí region Kolsai lakes také mnoho dalších aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Můžete se vydat na procházku po nádherných horských stezkách, sjet na horském kole nebo vyzkoušet jízdu na koni. Oblast je také bohatá na zvěř, takže je možnost pozorovat různé druhy divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Pokud plánujete navštívit Kazachstán, je návštěva Kolsai lakes jedním z nejlepších rozhodnutí. Tato malebná jezera nabízejí úžasný pohled na přírodu, možnost relaxace a prožití dobrodružství. Můžete zde strávit několik dní tábořením pod širým nebem a objevováním okolních památek, nebo si zarezervovat ubytování v jednom z místních hotelů či chat.

Prožijte dovolenou plnou krásných výhledů, klidu, odpočinku a dobrodružství v Kolsai lakes v Kazachstánu. Tento kousek přírodního ráje vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Ubytování Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je zemí s bohatou přírodou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních záznamů jsou Kolsai jezera. Nacházejí se na východě země, v pohoří Tian Shan, nedaleko hranic s Kyrgyzstánem.

Kazachstán je obecně znám svou rozsáhlou stepí a pouští, ale Kolsai jezera nabízejí návštěvníkům krásný přírodní kontrast. Jezera jsou tři - Kolsai první, druhé a třetí. První jezero se nachází asi 1 800 metrů nad mořem a je největším z celého komplexu. Druhé jezero je vzdáleno přibližně sedm kilometrů od prvního jezera a dosahuje výšky 2 250 metrů. Třetí jezero je nejmenší a nachází se ve výšce téměř 2 800 metrů.

Kromě panoramatického výhledu na okolní hory a lesy nabízejí Kolsai jezera také ideální podmínky pro turistiku a rybolov. Turisté mohou vychutnat výlety do okolních hor, včetně národního parku Kolsay-Kөl, který leží v těsné blízkosti jezer. Tam si mohou vychutnat procházky po horských stezkách a obdivovat mnoho druhů flóry a fauny, které obývají tuto oblast. Mezi ně patří vzácné druhy květin a zvířat, jako jsou medvědi, vlci, lišky a sokoli.

Rybolov je další populární aktivitou na Kolsai jezerech. Jezero je domovem mnoha druhů ryb, včetně pstruhů, ježků a karasů. Návštěvníci se mohou vydat na rybářské výlety s místními průvodci a užít si klidného odpočinku u vody a snadno se dostat k jedinečnému zážitku.

Pokud si turisté přejí zůstat v této oblasti na delší dobu, mohou si pronajmout ubytování v okolních horských chatách a penzionech. Tyto zařízení jsou dobře vybaveny a nabízejí pohodlné ubytování pro turisty, kteří si chtějí užít přírodního prostředí.

Kolsai jezera jsou dosud poměrně nedotčeným turistickým cílem, což znamená, že návštěvníci se mohou těšit na klidné a nerušené prostředí. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným turistickým atrakcím a strávit čas v přírodě, jsou Kolsai jezera perfektním místem k návštěvě.

Navštěvování Kolsai jezer v Kazachstánu je nepopiratelným zážitkem pro přírodní nadšence a cestovatele. Tato nádherná a malebná místa nabízejí výjimečný pohled do přírodního bohatství Kazachstánu a jsou pro každého turistu nezapomenutelnou zkušeností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Kolsai Lakes


1. Jak se dostat k jezeru Kolsai v Kazachstánu?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k jezeru Kolsai, je letecky dojet do Almaty, které je největším městem v Kazachstánu, a odtud pokračovat autobusem nebo taxi.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu jezer Kolsai?
- Nejlepší období pro návštěvu jezer Kolsai je v létě, konkrétně od června do září, kdy je počasí teplé a jezera jsou nejvíce příjemná k prozkoumání.

3. Kde se dá ubytovat v blízkosti jezer Kolsai?
- V blízkosti jezer Kolsai se nachází několik rodinných hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování. Město Saty je nejbližším větším sídlem, kde je možné nalézt různé možnosti ubytování.

4. Jaké aktivity lze vykonávat u jezer Kolsai?
- U jezer Kolsai je možné se věnovat různým aktivitám, například pěší turistice, kempování, rybaření či jízdě na kajaku. Okolní příroda je nádherná a je ideální pro dobrodružné aktivity.

5. Existuje nějaký vstupní poplatek k jezerům Kolsai?
- Ano, pro vstup k jezerům Kolsai je vybírán vstupní poplatek. Aktuální ceny můžete zjistit u místních turistických informačních center.

6. Kolik času je nutné vyhradit pro návštěvu jezer Kolsai?
- Doporučuje se vyhradit minimálně 2-3 dny pro návštěvu jezer Kolsai, abyste měli dostatek času na prozkoumání všech jezer a okolní přírody.

7. Jaká je nejlepší doprava mezi jednotlivými jezery Kolsai?
- Nejlepší způsob, jak se přesouvat mezi jednotlivými jezery Kolsai, je pěšky. Existují vyznačené turistické stezky, které vedou z jednoho jezera na druhé.

8. Jsou jezera Kolsai vhodná k plavání?
- Ano, jezera Kolsai jsou vhodná k plavání, ale voda je poměrně chladná, zejména na začátku léta. Doporučuje se plavat v adekvátním vybavení.

9. Existují veřejné toalety a zázemí u jezer Kolsai?
- U jezer Kolsai se nachází několik veřejných toalet a zázemí pro turisty, ale na některých místech může být omezená dostupnost. Doporučuje se mít s sebou vlastní hygienické potřeby.

10. Jaké jsou místní předpisy pro ochranu přírody u jezer Kolsai?
- Při návštěvě jezer Kolsai je důležité dbát na ochranu přírody a dodržovat místní předpisy. Je zakázáno odhazovat odpadky a poškozovat okolní přírodu. Mějte respekt k životnímu prostředí a zachovejte čistotu.


Letenka Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je jednou z těch zemí, které stále ještě zůstávají skrytým pokladem cestovatelů. A jednou z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací v této zemi jsou jezera Kolsai.

Letenky do Kazachstánu se mohou zdát jako neobvyklá volba pro mnoho cestovatelů, kteří se obvykle soustřeďují na populárnější destinace. Avšak ti, kteří se odhodlají navštívit Kolsai Lakes, se nebudou litovat.

Kolsai Lakes byla kdysi zahrnuta mrazem a velkými ledovými masami během poslední doby ledové. Toto přírodní zázrak se nachází v severní části pohoří Tian Shan, nedaleko hranic s Kyrgyzstánem. Jeho tři jezera jsou obklopena kopci a horami a nabízejí nádherné výhledy a téměř nedotčenou přírodu.

První jezero, nazývané Kolsai I, je největší z celého komplexu. Jeho voda je průzračně modrá a září jako drahokam na slunci. Okolní kopce jsou pokryty hustými lesy a příroda je tu divoká a nezávislá. Tady můžete plavat, rybařit nebo jen relaxovat na břehu a obdivovat krásu přírody.

Druhé jezero, Kolsai II, je trochu menší, ale stále stejně působivé. Nachází se ve vzdálenosti necelého kilometru od prvního jezera a je obklopeno horskými vrcholy. Tady se můžete vydat na krátký trek k jezeru i po okolních kopcih a vychutnat si neuvěřitelné výhledy.

Poslední, třetí jezero Kolsai III, je nejvzdálenější a jeho cesta je poněkud náročnější. Ale všechno úsilí bude odměněno, protože toto jezero je opravdu nejvíce neporušené a klidné. Její voda je tak čistá, že je vidět až na dno. Kromě toho můžete na tomto jezeře potkat i místní stádo koní, které se zde pasou.

Pokud si zakoupíte letenku do Kazachstánu a rozhodnete se navštívit Kolsai Lakes, měli byste také zvážit výlet do okolních oblastí. Například město Almaty je ideálním výchozím bodem, který nabízí moderní infrastrukturu, ale stále si udržuje půvab staré sovětské éry.

Nabídka letenek do Kazachstánu je stále ještě poměrně omezená, ale s rostoucím zájmem o tuto zemi se to může brzy změnit. Pokud hledáte dobrodružství a únik od typických turistických tras, letenka na Kolsai Lakes by mohla být pro vás to pravé. Tato odlehlá a krásná destinace vás ohromí svou divokou přírodou a naplní vaše srdce radostí a úžasem.


Počasí Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je rozlehlá země ležící ve střední Asii s různorodým klimatem. Jedním z nejkrásnějších přírodních klenotů této země jsou Kolsai Lakes – tři jezera nacházející se v Kungei-Alatau pohoří v jihovýchodním Kazachstánu. Krajina kolem těchto jezer je ohromující svou překrásnou scenérií, a počasí zde hraje důležitou roli v jejich celkové atmosféře.

Počasí v této oblasti je typické pro horské klima se studenými zimami a mírnými léty. Průměrná teplota se pohybuje od -5 °C v lednu do 18 °C v červenci. Jezero Kolsai-1 leží ve výšce 1 818 metrů nad mořem, zatímco Kolsai-2 a 3 jsou výše ve výšce okolo 2 000 metrů.

Zima v této oblasti je tvrdá a chladná. Teploty často klesají pod bod mrazu a sněžení je běžné. Občasné bouřky a mlhy přispívají k místnímu kouzlu. Jezeru Kolsai-1 v zimě zmrzne povrch, což poskytuje unikátní příležitost pro zimní sporty, jako je bruslení na ledě. Lyžování je také populární činností v okolí jezer během zimního období.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, kdy se počasí může rychle měnit. To zahrnuje časté srážky a bouřky, ale také slunečné dny a příjemné teploty. Je to ideální čas pro turistiku a prozkoumávání okolního horského regionu. Květen a červen je obdobím květinového rozkvětu a září a říjen nabízí ohromující paletu podzimních barev.

Letní měsíce jsou nejteplejší a nejsrážkovější částí roku. Teploty se pohybují kolem 25 °C a srážky jsou časté. Okolní kopce a hory nabízejí útočiště před silným slunečním světlem a poskytují příjemné klima pro turisty, kteří chtějí zažít krásu jezer a okolní přírody.

Návštěva Kolsai Lakes je jedinečným zážitkem, který návštěvníkovi nabídne neopakovatelné dojmy a zážitky. Příroda v této oblasti je neuvěřitelná, ať už se jedná o hladinu jezer, okolní hory, nádherné lesy nebo rozmanité druhy rostlin a zvířat.

Nezáleží na tom, jaké je počasí v Kazachstánu – Kolsai Lakes jsou vždy malebným místem plným přírodních pokladů. Každé roční období nabízí jedinečné zážitky a návštěvníci se mohou těšit na vzácné pohledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody a dobrodružství je návštěva Kolsai Lakes v Kazachstánu nezapomenutelným zážitkem.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky