Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan

Počasí Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán Saryarka je oblast geograficky rozdělená do dvou částí, která se nachází v severní části země. Tato oblast je známá svým rozmanitým krajinným rázem, který zahrnuje velké jezera a obrovské stepi. Počasí zde je velmi specifické, zvlášť vzhledem k tomu, že se oblast nachází mimo oblast působení oceánských proudů.

Podnebí tady je kontinentální, což znamená, že zde vládnou extrémní teploty, jak v zimě, tak v létě. Zimní měsíce bývají extrémně studené a suché. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -17°C. Teploty navíc mohou být mnohem nižší, někdy dokonce až -40°C. Sněhové srážky jsou v této oblasti běžné, a to zejména v oblasti jezer.

Letní měsíce jsou na druhé straně velmi horké a suché. Průměrná teplota v létě může být až 30°C. I když je oblast kontinentální, déšť se zde objevuje velmi zřídka. Během léta se může déšť objevit jen několikrát a celková roční úhrn srážek se v oblasti pohybuje v řádu desítek milimetrů.

Přesto se v této oblasti nacházejí velké jezera, která díky úpravě řek a vodních cest poskytují vodu pro zemědělství a další činnosti. Jezera, která se nacházejí ve Stepní oblasti Severního Kazachstánu, jsou z hlediska objemu vody největší v oblasti Střední Asie.

Stepi, které zde představují velkou část oblasti, nabízí rozmanitou flóru a faunu a kosmickým centrum rusko-kazašské spolupráce se zde nachází i Chráněná oblast "Borovský krasový labyrint", která má výjimečný vliv na geologické procesy a vodní režim oblasti.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Saryarka je poměrně extrémní a náročné. Zatímco zima je velmi studená a suchá, léto je horké a suché. Navzdory těmto podmínkám však tato oblast nabízí návštěvníkům mnoho krás a možností pro odpočinek a odlehčení od každodenního světa.


Dovolená Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán, země ležící v srdci Střední Asie, je známý svými ohromujícími krajinami, bohatou kulturou a pohostinnými obyvateli. Pokud hledáte jedinečné dobrodružství a rádi objevujete nedotčená místa, pak byste se měli vydat na dovolenou do oblasti nazývané Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.

Saryarka je jednou z největších stepí na světě a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO díky své vzácné biodiverzitě a neuvěřitelnému množství ohrožených druhů. Nachází se na soutoku řek Irtyš a Ishim a rozkládá se na ploše přes 450 000 hektarů. Tato oblast je výjimečná svou rozmanitostí stepních rostlin a zvířat, včetně vzácných druhů, jako je stepní antilopa sajga, gazela, kulán a velbloud dvouhrbý. Také zde můžete vidět pestrobarevné květiny kvetoucí v nekonečných stepích.

Jeden z nejvýznamnějších aspektů Saryarky je jeho vodní systém, který zahrnuje mnoho jezer a mokřadů. Saryarka hostí Mezinárodní ornitologický park Naurzum, který je domovem pro tisíce druhů vodních ptáků. Můžete se těšit na pozorování vzácných ptáků, jako je pelikán růžový, labuť zpěvná, kachna pestrá a další. Pro milovníky přírody a ptáků je to skutečný ráj.

Objevování Saryarky není jen o přírodní kráse. Můžete také navštívit historické a kulturní památky v okolí. Kousek od hlavního města Astana se nachází několik tradičních vesnic, kde si můžete prohlédnout tradiční kazachstánskou kulturu a zvyky. Můžete se také setkat s místními obyvateli, ochutnat jejich tradiční jídla a podívat se na jejich řemesla, jako je výroba kazachstánských koberců. Navštěvující také rádi zkoumají starobylá mausolea a mešity, které připomínají bohatou historii a náboženskou kulturu této oblasti.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v oblasti Saryarka, je nejlepší ji plánovat v letních měsících, protože počasí je příjemné a příroda je v plné síle. Můžete si vybrat z různých aktivit, jako je pěší turistika, jízda na koni, rybaření a pozorování ptáků. Existuje také možnost organizovaných safari v oblasti, kde vám zkušení průvodci ukážou nejkrásnější místa a pomohou vám objevit skryté poklady této nádherné stepi.

Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství v divoké a nedotčené přírodě. Tato oblast nabízí unikátní kombinaci ohromující krajiny, bohaté přírody a kulturního dědictví. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruhem nebo kulturofilem, Saryarka vás svým kouzlem jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Tady je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Kazachstánu - Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan:

1. Jaký je Saryarka?
Saryarka je přírodní rezervace v Kazachstánu, která se nachází v regionu Severní Kazachstán. Je známá svou rozlehlou stepí a jezery.

2. Jak se tam dostat?
Na Saryarku se lze dostat vzduchem nebo po silnici. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Astana. Poté je možné se dostat do rezervace autem nebo autobusem.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu?
Nejlepší čas na návštěvu Saryarky je na jaře (květen až červen) nebo na podzim (září až říjen), kdy jsou teploty příjemné a kvetou divoké květiny. V létě může být velmi horko a v zimě velmi chladno.

4. Jaké aktivity je možné v Saryarce provádět?
Na Saryarce lze podnikat různé aktivity v přírodě, jako je například trekking, cykloturistika, rybaření nebo pozorování ptáků. Existuje mnoho turistických stezek a vyhlídkových věží, které umožňují návštěvníkům prozkoumávat krásy tohoto regionu.

5. Jaké druhy zvířat a ptáků lze v Saryarce spatřit?
Saryarka je domovem mnoha druhů zvířat, včetně antilop Saiga, rysa ostrovida, divokého osla a stepní lišky. Co se týče ptáků, v rezervaci žijí vzácné druhy jako stepní orlovec, stepní orel nebo trakový koroptev.

6. Jsou v rezervaci ubytovací možnosti?
Ano, v okolí rezervace existují různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů. Je dobré rezervovat ubytování předem, zejména pokud plánujete návštěvu v hlavní sezoně.

7. Má Saryarka vstupní poplatky?
Ano, pro vstup do Saryarky je vyžadován poplatek. Přesné částky se mohou lišit v závislosti na místě a délce pobytu. Je doporučeno informovat se o poplatcích předem.

8. Jaké další zajímavosti stojí za návštěvu v regionu Severní Kazachstán?
Kromě Saryarky je v Severním Kazachstánu mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Například hlavní město Astana s futuristickou architekturou, historické město Pětropavlovsk, jezero Buirin, pokryté růžovými slanými krusty, nebo národní park Burabaj s krásnými horami a jezery.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Saryarky - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.


Letenka Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Pokud hledáte zajímavou destinaci pro své další dovolené, měl by Kazachstán být určitě na vašem seznamu. Tento rozsáhlý stát nabízí mnoho přírodních krás a bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout během svých cest. Jednou z nejvíce atraktivních a méně známých oblastí v Kazachstánu je severozápadní část země, známá jako Saryarka. Pokud se chcete na vlastní oči podívat na jedinečné jezera a stepi této oblasti, neváhejte si připlatit za letenku do Saryarky.

Saryarka - co o této oblasti víme?

Místní oblast Saryarka se nachází uprostřed Kazachstánu a obklopují ji stepi a říční údolí. Výjimečnost této přírodní oblasti tkví v tom, že se zde nachází dvě biosférické rezervace, a to Aksu-Zhabagly a Katon-Karagay. Tato dvě území patří ke světovému dědictví UNESCO a jsou považována za zázračný přírodní park. Můžete se zde setkat s řadou endemických druhů rostlin a živočichů.

Kromě chráněných území nabízí Saryarka i mnoho dalších turistických atrakcí. Když se vydáte z hlavního města Astany směrem na sever, dostanete se do oblasti, která je známá svými jezery a národními parky. Jezera Burabaj, Schuchie a Korgalzhin jsou známá pro svou modrou barvu a nádherné scenérie. V oblasti Korgalzhin se zase nachází největší populace růžových plameňáků v Evropě, kteří přilákali pozornost mnoha turistů.

Jak se dostanete do Saryarky?

Do Saryarky se můžete dostat nejrychleji a nejvýhodněji pomocí letadla. K nejvyššímu komfortu slouží lety z Astany, města, které je snadno přístupné z celého světa. Let z Prahy trvá obvykle zhruba 8 hodin, následně se můžete dostat do Saryarky buď pomocí místních leteckých společností nebo pronajatých vozidel. Existují také autobusové a vlakové spoje, ale vzhledem k velké vzdálenosti tato možnost není příliš často využívána.

Co v Saryarce navštívit?

Když dorazíte do Saryarky, nezapomeňte navštívit národní park Korgalzhin, kde se nachází největší populace růžových plameňáků v Evropě. Můžete se také podívat na jezera, jezera Burabaj, Schuchie a Korgalzhin, která patří k nejkrásnějším v celé Asii.

Pokud se chcete dozvědět více o kultuře a historii Saryarky, navštivte město Karaganda, které slouží jako kulturní centrum této oblasti. Zde najdete mnoho muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.

Závěr

Saryarka je jednou z nejkrásnějších oblastí Kazachstánu a stojí za návštěvu. Můžete se těšit na nádherné scenérie, vynikající podmínky pro outdoorové aktivity, bohatou historii a kulturu. Letenky jsou poměrně cenově dostupné a mohou vám pomoci objevit tuto vynikající oblast bez námahy.


Ubytování Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán je ohromující země, která nabízí nádherná přírodní prostředí a unikátní kulturu. Pokud se tedy rozhodnete navštívit toto fascinující místo, určitě byste neměli vynechat region nazývaný Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.

Saryarka se nachází na severu Kazachstánu a je domovem rozsáhlých stepí, jezer a pozoruhodné fauny a flóry. V roce 2008 byla tato oblast zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO, a to díky svému jedinečnému ekosystému.

Stepní krajina Saryarky je neuvěřitelně rozlehlá a nabízí úžasné výhledy na zelené trávy, barevné květiny a obrovská území navštěvovaná vzácnými druhy zvířat. Mezi nejznámější obyvatele patří divoké koně, gazely a velbloudi. Pokud máte rádi ornitologii, budete nadšeni množstvím různých druhů ptáků, které zde můžete pozorovat.

Dalším významným prvkem regionu Saryarka jsou jeho jezera. Některá z nich jsou slaná, jako je například jezero Tengiz, které je také jedním z největších vnitrozemských slaných jezer na světě. Jezera v Saryarce jsou známá také díky svému významu pro migraci ptáků. Během jarního a podzimního období sem přicházejí tisíce druhů ptáků, včetně ohrožených druhů jako je labuť velká nebo jeřábek bělokrký.

Pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, Saryarka nabízí také různá historická a kulturní místa. Ve městě Karaganda můžete navštívit Muzeum Karaganda a Muzeum lágrů, které vám přiblíží život v koncentračních táborech za sovětské éry. V hlavním městě Astana se můžete podívat na moderní architekturu, jako je například Baiterek, věž, která je symbolem města.

Pokud se rozhodnete navštívit Saryarku, můžete si vybrat mezi různými ubytovacími možnostmi. Region nabízí jak luxusní hotely, tak i menší rodinné penziony a kempy. K dispozici jsou také možnosti stravování, kde si můžete vychutnat tradiční kazachstánskou kuchyni založenou na hovězím mase a mléčných výrobcích.

V rámci ubytování v Saryarce se můžete těšit na úžasnou přírodu, vzácnou faunu a flóru a fascinující kulturu. Prozkoumejte stepi, obdivujte jezera a pozorujte ptáky, ať už jste přírodovědci nebo jen milovníky krásného prostředí. Kazachstán vám nabízí nespočet nezapomenutelných zážitků v oblasti Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky