Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Shimba Hills National Reserve

Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je jedinečným přírodním územím nacházejícím se v jihovýchodním Keňském pobřeží. Tato rezervace, která byla založena v roce 1968, se rozprostírá na ploše přibližně 300 kilometrů čtverečních a nabízí jedinečný zážitek v podobě divočiny, která je ojedinělá v této části světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit toto místo, je jeho úchvatná biodiverzita. Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, které jsou endemické pro tuto oblast. V rezervaci najdeme například vzácné druhy stromů jako je dutinový fíkovník nebo papyrusová tráva. Stejně tak jsou zde i ohrožené druhy zvířat včetně vzácných slonů, leopardů, buffalů a antilop. Tato pestrost živočichů a rostlin přitahuje mnoho ekologů, biologů a turistů, kteří jsou ochotni putovat tisíce kilometrů za jedinečným zážitkem.

Rezervace také nabízí mnoho zábavných a dobrodružných aktivit pro návštěvníky. Turisté se mohou vydat na safari v otevřeném jeepu, díky kterému budou mít možnost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí. Další možností je vycházka v průvodcovském doprovodu, která návštěvníkům umožní zblízka sledovat místní floru a faunu nebo si užít piknik na některém z mnoha malebných míst v rezervaci.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, pak vás jistě potěší možnost výstupu na nejvyšší vrchol v rezervaci, kterým je pohodlně přístupná kopce Sheldrick. Tento vrchol, který leží ve výšce 450 metrů nad mořem, poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu a pobřeží.

Aby byla vaše návštěva Shimba Hills National Reserve ještě pohodlnější, letecká doprava je velmi vhodnou volbou. Pro cestovatele, kteří rádi šetří čas a získávají maximální komfort, existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do letoviska Shimba Hills. Tyto lety vám umožní rychle a pohodlně se dostat na místo určení a začít si užívat pozorování divoké zvěře a přírody.

Shimba Hills National Reserve je skutečným klenotem v keňské krajině a návštěva tohoto úchvatného místa vám zaručeně poskytne jedinečný zážitek. Přírodní krása, výjimečná biodiverzita a adrenalinové aktivity jsou jen některé z důvodů, proč byste měli zvážit cestu do této rezervace. Pamatujte, že letecká doprava je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na místo určení, takže neváhejte rezervovat letenky a začít objevovat nádheru tohoto keňského přírodního ráje.


Dovolená Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa, země slonů a savany, nabízí mnoho možností k prožití perfektní dovolené. Mezi nejzajímavější oblasti, které byste mohli navštívit, patří Shimba Hills National Reserve. Toto chráněné území, které se nachází nedaleko pobřeží Indického oceánu, nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Od poznávání divoké fauny a flóry až po prozkoumání místní kultury, Shimba Hills je perfektní turistickou destinací.

Park byl založen v roce 1968 a původně byl určen k ochraně impal a dalších druhů antilop. Avšak postupem času byl rozšířen a dnes je domovem mnoha jiných druhů zvířat, jako jsou levharti, buvoli, yemena, geneti a samozřejmě sloni. Park je také domovem více než 200 druhů ptáků, včetně ohrožených druhů jako jsou malír skalní či orli australský.

Jedním z největších lákadel tohoto parku je jeho unikátní geologie. Krajina je charakteristická hlubokými údolími, vodopády a řekami. Největší vodopád, Sheldrickův vodopád, měří téměř 25 metrů a je jedním z nejkrásnějších v Keni. Vodopády jsou v období dešťů velmi krásné a vyzývají k fotografování a procházkám po okolí.

Park je ideální pro milovníky turistiky. Nabízí mnoho tras pro turisty, kteří se chtějí projít skrz divokou přírodu. Všechny trasy jsou dobře značené a bezpečné. Jednou z nejoblíbenějších tras je cesta k vodopádům, kde se mohou turisté kochat krásnou krajinou a potkat se s mnoha zvířaty.

Pro milovníky africké kultury a tradic, je v parku možné navštívit tradiční kenijskou vesnici a pozorovat zde život tamních obyvatel. Turisté se tak mohou dozvědět více o kenijské kultuře a způsobu života místních lidí.

Keňa a zejména Shimba Hills National Reserve jsou jedinečnou destinací pro ty, kdo hledají více než jen pláž a slunce. Prozkoumat tuto oblast a být součástí její krásné přírody je nezapomenutelný zážitek, který těžko najdete jinde.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Shimba Hills National Reserve


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Keňa Shimba Hills National Reserve:

1. Co mohu očekávat od návštěvy Keňa Shimba Hills National Reserve?
Návštěva Keňa Shimba Hills National Reserve Vám umožní vidět různé druhy volně žijících zvířat, včetně slonů, koček, opic a mnoha dalších. Park také nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a řídké lesy plné endemických druhů rostlin.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Keňa Shimba Hills National Reserve?
Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha, od prosince do března a od června do září. V této době jsou podmínky pro pozorování zvířat a pro pěší turistiku nejlepší. Během období dešťů (od dubna do května a října až listopadu) bývá park uzavřen pro veřejnost, protože je zde množství bláta a voda znesnadňuje pohyb.

3. Kolik stojí vstup do Keňa Shimba Hills National Reserve?
Vstupné do parku stojí 25 USD pro cizince a 300 KSH pro místní obyvatele. Vstupné se může změnit, zkontrolujte si aktuální ceny před návštěvou parku.

4. Může se do parku vstoupit vlastním vozidlem?
Vlastní vozidla nejsou v parku povolena, ale organizované safari jsou k dispozici a turisté mohou požádat o pronájem vozidla nebo průvodce.

5. Je park vhodný pro rodiny s dětmi?
Ano, park je vhodný pro rodiny s dětmi, ale děti by měly být vždy pod dohledem dospělých a měly by dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

6. Je nutná očkování před návštěvou Keňa Shimba Hills National Reserve?
Je třeba se poradit s lékařem ohledně konkrétních povinných očkování před cestou do Keni. Doporučuje se očkování proti hepatitidě A a B a žluté zimnici.

7. Můžu si v parku stanovat?
V parku není povoleno stanování. Turisté se mohou ubytovat na okolních soukromých či státních chatkách a kempech.

8. Je v parku povoleno fotografování a používání dronů?
Fotografování je povoleno, ale užívání dronů je zakázáno.


Ubytování Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je země, která je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernou divokou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších národních parků v zemi je Shimba Hills National Reserve. Tento úchvatný kus přírody je také domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených živočichů, které můžete potkat pouze zde.

Shimba Hills National Reserve se nachází v jižním Keni, asi 56 kilometrů jihovýchodně od Mombasy. Park byl založen v roce 1968 a rozprostírá se na ploše více než 300 kilometrů čtverečních. Je obklopen nádhernou horskou krajinou, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Tento národní park je znám především svými vzácnými stromy a rostlinami, které zde rostou. Mezi nejvýznamnější druhy patří stromy z rodů Casuarina a Euphorbia. Další zajímavou atrakcí jsou úžasné vodopády, které se nacházejí v parku. Největší z nich je Sheldrickův vodopád, který padá do hloubky téměř 25 metrů.

Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha druhů živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi tyto druhy patří například sloni, nosorožci, buvoly, kočkovité šelmy, hyeny, hroši a mnoho dalších. Park je také jedním z mála míst na světě, kde lze spatřit tzv. red colobus opice. Tyto opice jsou obzvláště vzácné, jelikož jsou kriticky ohrožené vyhynutím.

Pro turisty, kteří navštíví Shimba Hills National Reserve, jsou k dispozici útulné a pohodlné ubytovací možnosti. V parku se nachází několik luxusních safari lodží, které nabízejí nejen pohodlí, ale také nádherný výhled na okolní krajinu a možnost pozorování divoké zvěře přímo z vašeho balkonu.

Existuje také možnost kempování v přírodě, pokud preferujete blízký kontakt s divokou přírodou. K dispozici jsou dobře vybavené kempy s toaletami, sprchami a kuchyňskými zařízeními. Pobyt v kempu vám umožní dožít se úžasných západů slunce a nočních zvuků přírody.

Během svého pobytu v Shimba Hills National Reserve se můžete rozhodnout pro různé aktivity a výlety. Nejoblíbenější aktivitou je samozřejmě safari, které vám umožní spatřit divokou zvěř v přirozeném prostředí. Můžete se také vydat na turistické túry po okolních horách, kde budete mít možnost pozorovat nádhernou floru a faunu parku z vyhlídkových bodů.

Shimba Hills National Reserve je skutečným skvostem Keňské divočiny. Krásná příroda, vzácné druhy zvířat a úžasné výhledy jsou tím, co můžete očekávat během své návštěvy. Jestliže jste milovníkem přírody a adrenalinových zážitků, pak je Shimba Hills National Reserve nejlepším místem pro vás. Nezapomeňte si rezervovat dostatek času, abyste měli možnost prozkoumat všechny krásy tohoto nádherného místa.


Počasí Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je země východní Afriky, která je známá svými překrásnými přírodními parky a rezervacemi. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v Keni je Shimba Hills National Reserve. Tato přírodní rezervace, nacházející se ve vzdálenosti asi 33 kilometrů od města Mombasy, nabízí návštěvníkům skvělou příležitost poznat unikátní flóru a faunu regionu.

Jedním z klíčových aspektů, který ovlivňuje návštěvníky v Shimba Hills National Reserve, je počasí. Keni je obecně charakterizováno tropickým podnebím s výraznými obdobími dešťů a sucha.

Deštivé období v Keni trvá zpravidla od dubna do května a poté od listopadu do prosince. Během těchto měsíců lze očekávat vyšší srážky a časté deště. V Shimba Hills National Reserve tato období přinášejí zelenou krajinu a vytvářejí ideální podmínky pro růst vegetace. Období dešťů také přitahuje různé druhy zvířat, která přicházejí do rezervace hledat pitnou vodu a potravu.

Na druhou stranu, suchá období v Keni úřadují od června do října a od ledna do března. Během těchto měsíců jsou srážky minimální a oblast prochází obdobím naprostého sucha. Tento čas je známý také jako turistická sezóna, protože divoká zvířata se shromažďují u zdrojů vody, které jsou v té době omezené. Většina stromů a keřů shazuje své listy a rezervace má vzhled spíše suché, avšak tato doba nabízí jedinečnou příležitost spatřit velká zvířata, jako jsou sloni, zebry, žirafy a mnoho dalších.

Keňa však není jen o deštivých a suchých obdobích. Má také velké rozdíly v nadmořské výšce, což znamená, že teploty se mohou různit v závislosti na konkrétní lokalitě. Ve východních nížinných oblastech, jako je Shimba Hills National Reserve, jsou průměrné teploty po většinu roku poměrně vysoké, pohybující se kolem 25-30 °C. Vyhledávané období pro návštěvu parku je však obdobím studenějším, od června do srpna, kdy jsou teploty mírně nižší a vzduch je příjemně chladný.

Keňa Shimba Hills National Reserve je nádherným příkladem toho, jak počasí může ovlivnit atmosféru a pohyb zvířat v rezervaci. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mají vždy možnost vidět úchvatnou přírodu a doslova se ztratit ve skvostu africké divočiny. Je to jedinečný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a zvířat.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky