Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo East National Park

Počasí Keňa Tsavo East National Park


Keňa, země ležící ve východní Africe, je domovem velkého množství divoké zvěře a přírodních krás. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Tento park je nejen domovem mnoha druhů zvířat, ale také nabízí nádherné scenérie a zajímavé počasí.

Tsavo East National Park se nachází na východ od města Nairobi, a je to největší národní park v Keni, rozkládající se na ploše přesahující 11 747 kilometrů čtverečních. Park je rozdělen na dvě části řekou Galana, která tvoří přirozenou hranici mezi Tsavo East a Tsavo West National Park.

Pokud jde o počasí, Tsavo East National Park má typické savanové podnebí s horkými a suchými léty a mírnými teplotami v zimních měsících. Průměrné letní teploty dosahují okolo 30 °C a mírné zimní teploty se pohybují kolem 20 °C. Návštěvníci by měli mít na paměti, že během chladnějších měsíců (červen až srpen) mohou noční teploty klesat až na 10 °C.

Tsavo East National Park je charakteristický pro svou suchost. Průměrný roční srážkový úhrn je nízký a pohybuje se okolo 200 mm. Nejčastější srážky padají v dubnu a květnu, během období nazývaného kratší dešťové období. Během tohoto období se vegetace v parku dostává do květu a příroda získává nový život.

Důležité je také zmínit, že park je rozložen nejen v nížinách, ale také v chráněných vysokých oblastech. V těchto oblastech se teploty mohou podstatně lišit od průměru. Vyšší polohy jsou většinou chladnější a mohou být doprovázeny chladnými větry.

Návštěvníci, kteří se vydávají do Tsavo East National Park, jsou proto povinni se přizpůsobit nástrahám těchto klimatických podmínek. Měli by si vzít dostatek vody, sluneční ochranu a náležitý oděv, aby se dokázali přizpůsobit výkyvům teplot.

Přestože počasí v Tsavo East National Park může být v některých obdobích extrémní, není třeba se obávat. Tato nádherná přírodní rezervace nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost vidět divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí a prozkoumat úžasné scenérie, které tento národní park nabízí.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je zemí bohatou na přírodní krásy a národní parky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a největších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Zabírá rozlohu více než 13 700 kilometrů čtverečních a tvoří ho rozmanitá divočina, rozprostírající se na východě země.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsavo East National Park, získáte příležitost spatřit některé z nejvíce fascinujících obyvatel africké savany, včetně slonů, levhartů, nosorožců, žiraf, antilop, kudů a mnoho dalších. Národní park je také domovem pro velké množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat při procházce parkem.

Začátek vaší cesty do Tsavo East National Park začíná na letišti, které je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy pro turisty. Letenka do Keni je velmi snadno dostupná z velkých světových letišť a můžete si vybrat z několika aerolinek, které nabízejí přímé spojení do Nairobi nebo Mombasy.

Po příletu na letiště Kenya Tsavo East budete přesunuti do národního parku, což lze udělat pohodlně na palubě safari vozidla. Během cesty na safari si můžete užívat krásné pohledy na africkou krajinu a mnoho příležitostí k fotografování.

V Tsavo East National Park můžete si vybrat různé typy safari, které jsou k dispozici. Můžete se rozhodnout pro tradiční safari vozidlo, kde máte možnost vidět zvířata pohodlně a zároveň dostat informace od profesionálních průvodců. Další možností je foot safari, které vám umožní prozkoumávat park pěšky v doprovodu zkušených průvodců. Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout safari na koni nebo na velbloudech.

Nejvíce unikátní a ohromující místa v Tsavo East National Park jsou Mzima Springs, což jsou studně napájené podzemními prameny. Zde se můžete potápět pod hladinou a pozorovat podvodní svět s plujícími hipopotamy a krokodýly. Další atraktivní přírodní scenérie v parku je Lugardovy vodopády, kde můžete vychutnat pohled na do výšky stoupající vodní proudy.

Pokud se rozhodnete strávit noc přímo v parku, není problém. V Tsavo East National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních safari lodží až po stany a tábořiště. Během večera si můžete posedět u ohně pod hvězdnou oblohou a poslechnout si zvuky afrických nocí.

Tsavo East National Park je skutečným rájem pro příznivce divočiny a dobrodružství. Neproniknutelné porosty, úchvatné scenérie a ohromující zvířecí svět představují jen některé z důvodů, proč byste se sem měli vydat. Získejte letenku do Keňa a připravte se na nezapomenutelné safari v Tsavo East National Park!


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park v Keni - Váš dovolenkový ráj

Tsavo East National Park, největší národní park v Keni, je cílem mnoha dobrodruhů a přírodních nadšenců. Obrovská rozloha parku, bohatá divoká zvěř a dechberoucí krajinu dělají z tohoto místa skutečný ráj pro milovníky přírody.

Park se nachází na východě Keni, mezi Nairobi a Mombasou. S rozlohou přes 11 000 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou možnost objevovat rozmanité ekosystémy, od horských oblastí a sopečných kuželů až po planiny a močály. Každá část parku je jedinečná a nabízí obdivování úchvatných scenérií a bohatou faunu a flóru.

Park je známý především svými slony, kteří sem přicházejí při migraci ze sousedních parků. Jsou to velikáni, kteří zanechávají trvalý dojem na každého, kdo je spatří. Další zvířata, která můžete zahlédnout, zahrnují lvy, gepardy, žirafy, straky, gazely a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je park také rájem, protože je domovem více než 500 druhů ptáků.

Turisté, kteří navštíví Tsavo East National Park, mají na výběr různé aktivity a zážitky. Můžete se vydat na safari za zvěří a poznávat divokou přírodu v nejautentičtější podobě. Existují také možnosti pro pěší turistiku, které vám umožní prozkoumat blíže flóru a faunu parku. Pokud si přejete něco více dobrodružného, můžete se zúčastnit nočního safari a zažít vzrušení z pozorování nočních predátorů v akci.

Pro ty, kteří chtějí ve svých dovolených zažít také kulturní zážitky, velitelský tábor Aruba nabízí skvělou příležitost k návštěvě místní vesnice a setkání s místními obyvateli. Zde se můžete dozvědět o jejich tradičním životním stylu a podívat se na mistrovské řemeslníky, jak vyrábějí místní suvenýry.

Když budete hledat ubytování v Tsavo East National Parku, nebudete zklamáni. Od luxusních safari lodží až po stany uprostřed divočiny – park nabízí možnosti pro každého. Přespávání v kempech pod africkou oblohou může být jedinečným zážitkem, který vám umožní plně prožít krásu a magii africké divočiny.

Při návštěvě Tsavo East National Parku je důležité také respektovat a chránit přírodu. Park má velmi důležitou roli při ochraně ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí. Vždy dodržujte pravidla záchrany přírody a nepoškozujte ani nepřekračujte hranice parku.

Pokud je váš sen objevovat divokou africkou přírodu a zažívat vzrušení ze setkání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí, Tsavo East National Park je pro vás ideálním cílem vaší dovolené v Keni. Přijeďte a zažijte něco opravdu nezapomenutelného!


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak dlouho trvá cesta do Tsavo East National Park?

Cesta z Mombasy do Tsavo East National Park trvá přibližně 4 hodiny, z Nairobi trvá cesta déle, přibližně 6 hodin.

2. Jaké druhy zvířat se mohou v Tsavo East National Park spatřit?

V Tsavo East National Park se mohou spatřit sloni, levharti, gepardi, hyeny, dravci, protože je džunglový park, občas i buvoly, antilopy a jaky.

3. Je třeba mít pro vstup do parku předem vstupenku?

Ano, pro vstup do parku je třeba mít předem zakoupenou vstupenku, kterou si lze koupit online, v administrativní budově parku nebo u některých cestovních kanceláří.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Tsavo East National Park?

V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, od luxusních lodží až po kempování. Výběr záleží na preferencích návštěvníka.

5. Lze se v parku vzdělávat o ochraně přírody?

Ano, v Tsavo East National Park je k dispozici řada edukačních programů a informačních tabulí, které informují návštěvníky o ochraně přírody a významu zachování biologické rozmanitosti.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky