Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo West National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo West National Park


1. Jak se dostanu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tsavo West, je letadlem nebo autem. Z Nairobi to trvá přibližně 6 hodin jízdy autem.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Tsavo West je během suchého období od června do října a od ledna do února.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází široká škála zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, gepardů, nosorožců a různých druhů antilop.

4. Jsou v Tsavo West National Park predatorské zvířata nebezpečné pro lidi?
Odpověď: Obecně jsou zvířata v Tsavo West divoká a mohou být nebezpečná pro lidi. Je důležité dodržovat pravidla parku a nevydávat se na vlastní pěst.

5. Kde se mohu ubytovat v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází několik lodží a táborů, které nabízejí různé možnosti ubytování, včetně luxusních stanových táborů a klasických hotelů.

6. Mám potřebné očkování pro cestu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Keňa vyžaduje žlutou horečku očkování pro cestovatele, kteří přicházejí z oblastí, kde se vyskytuje žlutá horečka. Dále jsou doporučovány očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a meningitidě.

7. Můžu vzít sebou do Tsavo West National Park svého domácího mazlíčka?
Odpověď: Vstup do Keni se zvířaty není povolen, s výjimkou průvodních psů pro zrakově postižené osoby. V Tsavo West je zakázáno přivádět zvířata s sebou.

8. Mohu si pronajmout vozidlo v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West National Park není možné si pronajmout vozidlo. Kempy a hotely nabízejí výlety se svým vozem.

9. Musím si dopředu zakoupit vstupenky do Tsavo West National Park?
Odpověď: Vstupenky do parku je nejlepší si zakoupit předem. Je možné je zakoupit online nebo u místních agentur.

10. Jsou v Tsavo West National Park nějaké turistické atrakce?
Odpověď: Kromě pozorování zvířat můžete navštívit Mzima Springs, rokle po boku řeky Tsavo nebo vodopády Shetani Lava.


Počasí Keňa Tsavo West National Park


Keňa je známá svou úchvatnou přírodou a biodiverzitou. Jedním z nejkrásnějších a nejznámějších národních parků v Keni je Tsavo West National Park. Tento park se nachází na jihu země a je jedním z největších chráněných území ve východní Africe. Svými rozlehlými savanami, vodopády, sopečnými útvary a říčními systémy přitahuje miliony návštěvníků každý rok.

Pokud jde o počasí v Tsavo West National Park, je výjimečné a ovlivněno dvěma hlavními ročními obdobími - suchem a deštěm.

SUCHÉ OBDOBÍ:
Suché období trvá od prosince do března a pak od července do září. Během těchto měsíců je park sušší a teploty mohou dosáhnout vysokých hodnot, obvykle mezi 30 až 35 stupni Celsia. Polední horko je často nejintenzivnější. Suchá období jsou charakterizována absencí srážek, což činí tyto měsíce perfektním časem pro safari, protože zvířata migrují na přístupná místa k nalezení vody. Tato doba také nabízí zvýšenou možnost spatřit velká stáda zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi a gazely. Je však třeba poznamenat, že při návštěvě tohoto parku v suchém období je nutné být dobře připraven na horko a nosit dostatek pitné vody.

DEŠŤOVÉ OBDOBÍ:
Dešťové období nastává od dubna do června a poté od října do listopadu. Během těchto měsíců je park čerstvě zelený a kvetou zde mnohé druhy rostlin. Teploty jsou mírnější a pohybují se mezi 25 až 30 stupni Celsia. Srážky mohou být ve formě průtrží mračen a bouří, ale obvykle jsou krátké a intenzivní. Dešťové období je ideální pro pozorování ptáků a prozkoumávání přírodních krás parku. Kvůli vyšším srážkám se však může stát, že viditelnost bude někdy omezená kvůli mlze.

ZIMA A LÉTO:
Tsavo West National Park leží na blízkém rovníku, a proto zde nenastávají tradiční sezónní období, jako je třeba zima nebo léto. Místo toho je ovlivňován dvěma ročními obdobími, suchem a deštěm, jak bylo již zmíněno.

V každém případě, ať už navštívíte Tsavo West National Park během suchého nebo dešťového období, můžete očekávat úžasnou přírodu a množství divoké zvěře. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a ptáků, a tak představuje nezapomenutelné safari pro každého.

Než se vypravíte do Tsavo West National Park, doporučuje se vždy sledovat předpověď počasí a pečlivě připravit na různé podmínky.


Letenka Keňa Tsavo West National Park


Keňa je známá svou ohromující přírodou a je domovem mnoha národních parků, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto národních parků je Tsavo West National Park, který nabízí ohromující přírodní krásy a úžasné divoké zvířectvo. Pokud plánujete návštěvu Keni, rozhodně nevynechejte toto úžasné místo.

Tsavo West National Park se nachází v jižní části Keni a rozkládá se na ploše přesahující 9 000 kilometrů čtverečních. Park je složen ze savan, plání, lesů, bažin a impozantních kopců, které dodávají krajinným výhledům nádheru. Tsavo West je jedním z největších národních parků v Keni a nabízí bohatou a pestrou diverzitu zvířat a rostlin.

Park je nejvíce známý svou populací slonů a je domovem k jednomu z největších sloních stád na světě. Pokud jste milovníky slonů, Tsavo West je pro vás stvořeným místem pro jejich pozorování. Můžete je spatřit při společném krmení, v blízkosti vodních děl nebo během jejich koupání v řece. Ať už se rozhodnete pro safari ve voze nebo pěší turistiku, budete mít možnost vidět tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Aby byla návštěva Tsavo West ještě zajímavější, park je domovem i pro další druhy zvířat. Můžete spatřit lvy, gepardy, hyeny, zebry, žirafy a mnoho dalších. Park je také důležitým útočištěm různých druhů ptactva, což ocení i milovníci ornitologie. V Tsavo West se nachází také Mzima pramen, který je zásobárnou vody pro zvířata v této oblasti. Pramen je specifický tím, že část vody je viditelná přímo z povrchu a můžete sledovat, jak ryby plavou mezi korunami vodních rostlin.

Jednou z nejvíce působivých částí parku je také vulkán Shetani, který se tyčí nad krajinou Tsavo West. Jeho černá láva ční do výšky a jeho vrchol je možné vměstnat do jednodenního treků. Na vrcholu vulkánu si pak můžete vychutnat nádherný panoramatický výhled na celý park.

Pro ty, kdo se chtějí ponořit do bohaté historie Keni, park nabízí také možnost návštěvy Mzima pramenů a Lugardského vodopádu. Mzima prameny jsou spásou pro proměnlivé množství života v této oblasti a můžete sledovat slony, buvoly a další zvířata, jak se zde občerstvují. Lugardský vodopád pak nabízí nádherné scenérie a vás bude fascinovat velkolepý zvuk padající vody.

Cesta do Tsavo West je relativně snadná a můžete se tam dostat leteckou linkou do nedalekého letiště. Z letiště je možné se napojit na silnici, která vás do parku dovede. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se rozhodnout pro silniční cestování a vychutnat si krásy krajiny Keni na cestě na sever od Mombasy.

Návštěva Tsavo West National Park je nezapomenutelným zážitkem a nabízí nepopsatelné scenérie a úžasnou podívanou na divoká zvířata. Přidejte toto místo na svůj seznam, a pokud se rozhodnete ho navštívit, nebudete litovat. Tsavo West vám poskytne nevšední zážitek a ukáže vám nádheru Keňské divočiny.


Dovolená Keňa Tsavo West National Park


Keňa je země plná krásných scenérií a divokých zvířat a Tsavo West National Park je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít krásy africké krajiny a zároveň zažít nezapomenutelné safari. Park se nachází v jižní části Keňy a je ideální pro turisty, kteří hledají zážitky a dobrodružství.

Tsavo West National Park nabízí mnoho možností pro pozorování divokých zvířat. Zdejší fauna je velmi rozmanitá a patří sem mnoho druhů velkých savců, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvů, gepardů a šelemířů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, kormoránů a kavek.

Jednou z nejlepších aktivit, které si můžete v Tsavo West National Parku užít, je samozřejmě safari. Můžete si vybrat z několika různých typů safari, od klasických pozorování zvířat z auta až po trekking na slonech. Můžete také využít možnosti nočního safari, které vám umožní vidět v noci aktivní zvířata, jako jsou šakali a kojoti.

Když už jste v Tsavo West National Parku, nemůžete vynechat návštěvu kráteru Ngulia. Tento kráter je jedním z největších kráterů v Africe a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete si také prohlédnout zdejší přírodní divy, jako jsou vodopády Mzima Springs a prales s endemickými druhy rostlin.

Dovolená v Tsavo West National Parku je také skvělým způsobem, jak se sblížit s místními kmeny. Můžete také navštívit tradiční vesnice, kde se dozvíte více o životě v africké savaně a o zdejších tradicích.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, Tsavo West National Park je pro vás ideálním místem. Park nabízí nádhernou přírodu, fascinující zvířata a mnoho zajímavých aktivit. Zážitky, které tu zažijete, vám navždy zůstanou v paměti.


Ubytování Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Keňa. Nachází se v jihozápadní části země a patří k největším národním parkům v Africe. Jeho rozsáhlé území nabízí úchvatnou divočinu, pestrou a bohatou faunu a floru, krásné scenérie a nespočet možností pro zážitkovou turistiku.

Jedním z nejdůležitějších aspektů návštěvy Tsavo West National Park je samozřejmě ubytování. V parku je k dispozici několik různých možností, které uspokojí potřeby a preference různých typů cestovatelů.

Pro ty, kdo preferují komfort a luxus, existuje v parku několik luxusních safari lodží a táborů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysoký standard služeb, luxusní pokoje s vlastní koupelnou, bazény, restaurace s lahodnou stravou a mnoho dalších příjemností. Některá z těchto zařízení mají dokonce vlastní soukromé rezervace, které poskytují ideální možnost pro sledování zvěře a nádherných krajin bez rušení ostatními turisty.

Pokud hledáte něco více autentického a bezprostředního, můžete zvolit přenocování v jednom z množství stanových táborů ve Tsavo West National Parku. Tyto tábory nabízejí jedinečnou zkušenost přespání v plně vybavených stanových chatkách, které vám poskytnou příležitost cítit se jako součást přírody. Mnoho táborů je skvěle situováno přímo ve středu parku, takže budete mít možnost sledovat divokou zvěř až za dveřmi své chatky.

Pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří chtějí využít příležitosti prozkoumat krásy Tsavo West National Parku, existuje také možnost ubytování v jednodušších a cenově dostupných kempových místech a ubytovnách. Tyto zařízení nabízejí jednoduché pokoje s společnou koupelnou a jídelním prostorem, ale přesto zajišťují základní pohodlí a bezpečnost.

Všechny tyto různorodé možnosti ubytování mají jedno společné - skvělou polohu v rámci Tsavo West National Parku. Ubytování je obklopeno nádhernou divokou přírodou, která se zde nachází - od savan až po úchvatné hory, zelené oázy a slavné sopečné kužele. Navíc není neobvyklé vidět přímo z ubytování volně žijící zvířata, jako jsou lvi, sloni, žirafy a další.

Tsavo West National Park je nejen místem s úžasným přírodním bohatstvím, ale také nabízí širokou škálu možností ubytování, aby uspokojil všechny potřeby a preference návštěvníků. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus a pohodlí, autentickou zkušenost přímo v přírodě nebo cenově dostupné ubytování, Tsavo West National Park bude mít něco, co vám splní očekávání a zaručí nezapomenutelný pobyt v srdci africké divočiny.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky