Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie San Andrés a Providence

Počasí Kolumbie San Andrés a Providence


Kolumbie je země, která se nachází v jihoamerické části kontinentu. Jedním z nejkrásnějších míst, které Kolumbie nabízí, je ostrov San Andrés a Providence. Tato oblast je známá svým krásným počasím a přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa.

San Andrés a Providence jsou dvě malebné ostrovy, které se nacházejí v Karibském moři. Ostrovy jsou součástí kolumbijského souostroví San Andrés, Providencia a Santa Catalina. Jedním z hlavních důvodů, proč turisté sem míří, je především jejich nádherné počasí.

San Andrés a Providence jsou známy svým tropickým klimatem. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 26 a 30 stupni Celsia po celý rok. Většina období na ostrovech je charakterizována vyšší vlhkostí vzduchu a pravidelné srážky mohou být poměrně časté. Nejvíce deštivými obdobími jsou květen a červen, kdy se zde vyskytuje nejvíce srážek. Nicméně, ani tyto pevnější dešťové období nezabraňují turistům užívat si krásných pláží a vodních aktivit, které ostrovy nabízejí.

Nejlepší období k návštěvě San Andrés a Providence je mezi prosincem a dubnem, kdy počasí je na svém vrcholu. V těchto měsících jsou srážky minimální a slunce svítí více než 8 hodin denně. Turisté si mohou užívat teplého a slunečného počasí, které je ideální pro opalování a výlety na pláž.

Díky své geografické poloze jsou San Andrés a Providence také chráněny před většími tropickými bouřemi a hurikány. I když se sem občas mohou dostat menší bouře, jsou tyto případy spíše ojedinělé a nevyskytují se často.

Co se týče teploty vody, Karibské moře kolem ostrovů San Andrés a Providence je během celého roku velmi příjemné a teplota vody se pohybuje mezi 26 až 29 stupni Celsia. To přitahuje milovníky potápění a šnorchlování, kteří mohou zkoumat korálové útesy a pozorovat pestrou mořskou faunu a floru.

Pokud plánujete návštěvu San Andrés a Providence, doporučuje se připravit si plavky, slunečník a dostatek opalovacího krému. Nezapomeňte také na deštník, protože i přes příznivé počasí se může občas objevit přeháňka.

Celkově lze říci, že San Andrés a Providence jsou jedním z nejatraktivnějších míst v Kolumbii díky svému nádhernému počasí. Výhled na tyrkysové moře, bílé pláže a sluneční záření jsou ideální kombinací pro relaxaci a odpočinek. Pokud hledáte exotickou dovolenou s krásným počasím, San Andrés a Providence jsou tou správnou volbou.


Ubytování Kolumbie San Andrés a Providence


Kolumbijské ostrovy San Andrés a Providence jsou rájem pro milovníky pláží, slunce a nezapomenutelného ubytování. Tyto tropické ostrovy leží v Karibiku a nabízejí nádherné pobřeží, živou kulturu a malebnou architekturu.

San Andrés a Providence jsou oblíbenými destinacemi nejen mezi Kolumbijci, ale i mezi turisty z celého světa. Toto místo je známé svými bílými písečnými plážemi, průzračně modrou vodou a bohatým korálovým útesem, který je ideální pro potápění a šnorchlování.

Pokud hledáte ubytování na těchto ostrovech, máte na výběr mezi luxusními resorty, malými přátelskými hotely nebo stylovými apartmány. Zde vám přinášíme přehled nejlepších možností ubytování v San Andrés a Providence.

1. Luxury Bahia Principe San Andrés: Tento luxusní resort se nachází na krásné pláži v blízkosti hlavního města San Andrés. Nabízí elegantní pokoje s výhledem na oceán, bazén s palmovým stínem a pláže s lehátky a slunečníky. Můžete si také vychutnat jemné gastronomické zážitky v jedné z restaurací či osvěžující koktejl v baru.

2. Hotel Casablanca: Tento malebný hotel se nachází v centru San Andrés a nabízí hostům bezproblémový přístup k obchodům, restauracím a plážím. Jeho interiér je zařízen v tradičním karibském stylu a pokoje jsou prostorné a pohodlné. Hotel také poskytuje bazén a snídani.

3. Hotel Deep Blue: Pokud hledáte klidnější prostředí na ostrově Providencia, Hotel Deep Blue je ideální volbou. Tento boutique hotel se nachází na vrcholu kopce s panoramatickým výhledem na oceán. Nabízí moderní pokoje, relaxační bazén a elegantní restauraci s mořskými plody.

4. Hotel El Cantil Ecolodge: Tento ekologicky orientovaný hotel se nachází na ostrově Providencia a je ideální pro ty, kteří hledají únik od ruchu a shonu. Hotel nabízí rustikální bungalovy s výhledem na oceán a zahrnuje venkovní restauraci, kde si můžete vychutnat čerstvé plody moře.

5. Apartmány Buena Vista: Pokud hledáte více soukromí a nezávislosti, pronájem apartmánu může být vhodnou možností. Buena Vista Apartments nabízejí moderní a prostorné apartmány s výhledem na oceán. V blízkosti těchto apartmánů se nachází pláže, obchody a restaurace.

Ať už si vyberete luxusní resort, přátelský hotel nebo apartmány, ubytování na ostrovech San Andrés a Providence vám zaručí nezapomenutelný pobyt. Bílé písečné pláže, tyrkysová voda a hostinná kolumbijská kultura vás jistě okouzlí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie San Andrés a Providence


1. Jak se dostat na ostrov San Andrés a Providence?
- Na ostrovy San Andrés a Providence se dá dostat letecky z několika měst Kolumbie, jako je Bogotá, Cali nebo Medellín.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu ostrovů San Andrés a Providence?
- Nejlepší dobou pro návštěvu ostrovů je období od prosince do dubna, kdy je teplé a suché počasí.

3. Jaká je místní měna na ostrovech San Andrés a Providence?
- Místní měna na ostrovech je kolumbijské peso (COP). Většina obchodů a restaurací přijímá také americké dolary.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrovech San Andrés a Providence?
- Mezi nejlepší pláže patří San Luis, Rocky Cay a Cocoplum na ostrově San Andrés. Na ostrově Providencia je populární pláž Manzanillo.

5. Co stojí za návštěvu na ostrovech San Andrés a Providence?
- Mezi hlavní atrakce na ostrovech patří šnorchlování a potápění v korálových útesech, návštěva Cayo Cangrejo - malého ostrova s krásnou pláží a výlet na ostrov Johnny Cay.

6. Jaká je místní kuchyně na ostrovech San Andrés a Providence?
- Místní kuchyně je ovlivněna africkou, karibskou a kolumbijskou kuchyní. Mezi typická jídla patří rýže s mořskými plody, krevety, plátano (banány) a kokosové pokrmy. Oblíbeným nápojem je limonáda z kokosu.

7. Jaké aktivity mohu podniknout na ostrovech San Andrés a Providence?
- Můžete si vychutnat pláže, potápět se nebo šnorchlovat v korálových útesech, jet na výlety po ostrovech, pronajmout si kajak, projížďku na kánoi nebo windsurfing.

8. Jaká je situace s bezpečností na ostrovech San Andrés a Providence?
- Ostrovy jsou obecně bezpečné, ale je vždy dobré být obezřetný a střežit své cennosti. Doporučuje se také dodržovat místní zvyky a zákony.

9. Jaký je jazyk hovořený na ostrovech San Andrés a Providence?
- Na ostrovech se mluví hlavně španělsky, ale místní obyvatelé také mluví kreolštinou, která je směsí afrických, anglických a španělských slov.

10. Jaký je rozdíl mezi ostrovy San Andrés a Providence?
- Ostrov San Andrés je větší a má více turistických zařízení a pláží, zatímco ostrov Providencia je menší a klidnější s krásnou přírodou a šnorchlováním v korálových útesech.


Letenka Kolumbie San Andrés a Providence


San Andrés a Providencia jsou dvě malebná karibská ostrova, která leží na západním pobřeží Kolumbie. Tyto ostrovy jsou unikátní svou krásnou přírodou, bílými plážemi, teplým mořem a živou karibskou kulturou. Pokud plánujete cestovat do této části světa, rozhodně byste měli zvážit návštěvu San Andrés a Providencia.

Proč si vybrat San Andrés a Providencia? Je to jednoduché. Obě ostrovy nabízejí nádherné pláže, národní parky, korálové útesy, vynikající potápěčské a šnorchlovací možnosti a mnoho dalšího. San Andrés je větší ze dvou ostrovů a je známý svými cenově dostupnými all-inclusive letovisky. Zde si můžete užít relaxační dovolenou, strávit čas na pláži, využít vodní sporty jako windsurfing nebo kitesurfing, pronajmout si skútr a projet se po ostrově, nebo navštívit některou z místních restaurací a ochutnat místní speciality.

Na druhé straně Providencia je menší ostrov, který je známý svou neotřelou přírodou a krásnou krajinou. Zde se můžete vydat na trek přes džungli, vystoupat na nejvyšší vrchol ostrova, který nabízí panoramatický výhled, nebo navštívit chráněnou oblast McBean Lagoon, která je domovem pro mnoho ohrožených druhů. Providencia je mnohem klidnější než San Andrés a je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a klid.

Jak se dostat na ostrovy San Andrés a Providencia? Nejlepším způsobem je cesta letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Kolumbie, Bogoty, a také z dalších měst v Kolumbii, jako je Cartagena. Let trvá zhruba dvě a půl hodiny. Po přistání na ostrově San Andrés můžete přestoupit na místní letadlo nebo trajekt, který vás zaveze na ostrov Providencia.

Při plánování cesty na tyto ostrovy nezapomeňte na cestovní pojištění, očkování a platný cestovní pas. Pokud máte rádi dobrodružství, krásné pláže a teplé počasí, San Andrés a Providencia jsou pro vás jako stvořené. Užijte si jedinečnou karibskou atmosféru, poznávejte nové kultury a prožívejte nezapomenutelné zážitky. Šťastnou cestu na toto rájové místo!


Dovolená Kolumbie San Andrés a Providence


San Andrés a Providence jsou dvě malebná ostrovy nacházející se v Karibiku a tvořící součást Kolumbie. Tyto ostrovy jsou skvělým místem pro dovolenou, nabízejí nádherné pláže s jemným bílým pískem, průzračné modré moře a unikátní přírodní scenérie.

San Andrés je větší z obou ostrovů a je proslulý svými plážemi. Nejznámější z nich je Playa de San Luis, která je ideální pro milovníky slunce a moře. Na této pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, relaxovat pod palmami a vychutnávat si klidný den na pláži. San Andrés také nabízí fantastický podmořský život, díky čemuž je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Různé druhy korálů, ryb a dokonce i žraloků můžete objevit při potápění v těchto vodách.

Providence je menší z ostrovů, ale nabízí mimořádně krásnou přírodu a klidné prostředí. Jednou z nejpopulárnějších částí Providence je národní park McBean Lagoon, který je domovem mnoha druhů ptáků, plžů, korálů a dalších mořských živočichů. Tento národní park je skvělým místem pro průzkum přírody, pěší turistiku a pozorování ptáků. Dalším zajímavým místem na ostrově je Lighthouse Cove, která je známá svou impozantní červenou pláží. Tato pláž je jedinečná pro svou tmavě červenou barvu písku, která poskytuje jedinečnou a odlišnou atmosféru.

Mezi další oblíbené aktivity na obou ostrovech patří vodní sporty, jako je surfování, windsurfing, kajakování a rybaření. Pro milovníky adrenalinu jsou také k dispozici různé výlety a aktivity, jako je řízení katamaránem či jet ski.

Kromě krásné přírody nabízí ostrovy také bohatou kolumbijskou kulturu a kuchyni. Místní jídla jsou často připravována z ryb a mořských plodů, a jsou plná exotických chutí a kombinací. Nebudete litovat, pokud vyzkoušíte některé z místních specialit, jako je plátano frito (smažený banán), patacón (smažený zelený banán) a arepas (kukuřičné placky).

San Andrés a Providence jsou ideální destinací pro dovolenou, pokud hledáte odpočinek na nádherných plážích, potápění do azurového moře a příležitost k objevování krásné přírody. Tyto ostrovy nabízejí skvělé aktivity, nezapomenutelné zážitky a jedinečnou kombinaci slunce, moře a kultury. Nechte se unést kouzlem Karibiku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrovech San Andrés a Providence v Kolumbii.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky