Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Tayrona National Natural Park

Dovolená Kolumbie Tayrona National Natural Park


Tayrona National Natural Park (Parque Nacional Natural Tayrona) je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů v Kolumbii. Tento národní park se nachází na severním pobřeží země a je domovem úchvatné přírody, širokých pláží, horských lesů a archeologických nalezišť. Výlet do Tayrona National Natural Park je zážitkem, který byste si neměli nechat ujít při návštěvě Kolumbie.

Národní park Tayrona se rozprostírá na rozloze 150 kilometrů čtverečních a je znám svými tropickými deštnými lesy, kde roste neuvěřitelně bohatá flora a fauna. Vejdete-li do parku, můžete zde spatřit různé druhy zvířat, jako jsou opice, pumy, jaguáry a více než 300 druhů ptáků. Nejenže je park domovem pro mnoho druhů zvířat, ale také hostí velké množství rostlin, které jsou vzácné a endemické pouze pro tuto oblast.

Tayrona National Natural Park je také kulturně bohatým místem, které disponuje archeologickými nalezišti a pozůstatky bývalého indiánského kmene Tayronů. Tayrona byli jedním z nejrozvinutějších indiánských kmenů v regionu a jejich pozůstatky představují kulturní dědictví Kolumbie. Můžete se projít po stezkách a obdivovat starobylé kamenné nádvoří, stavby a svatyně, které zdobí unikátní kamenické zpracování.

Kromě kulturního a přírodního bohatství nabízí Tayrona National Natural Park také úchvatné pláže, které jsou oblíbené mezi milovníky přírody a surfaři. Jednou z nejznámějších pláží v parku je Cabo San Juan del Guia, která je obklopena korálovými útesy a turkisově modrým mořem. Je to ideální místo pro odpočinek, sezónní koupání a potápění.

Návštěvníci parku mají na výběr z různých turistických tras a kempů, které nabízejí možnost přenocování přímo v parku. Existuje několik míst, kde můžete postavit stan, ale buďte připraveni na to, že turismus v Tayrona National Natural Park je regulován kvůli ochraně přírody.

Pokud plánujete navštívit Kolumbii, Tayrona National Natural Park by měl být nedílnou součástí vaší cesty. Je to místo, které vás uchvátí svou přírodní krásou, kulturním dědictvím a relaxačními plážemi. Před návštěvou však mějte na paměti, že park vyžaduje předchozí rezervaci a dodržování stanovených pravidel ochrany přírody.


Letenka Kolumbie Tayrona National Natural Park


Kolumbie je fascinující země, která nabízí úchvatnou přírodu a bohatou historii. Jedno z nejvýraznějších míst v zemi je Tayrona National Natural Park, který se nachází na severozápadě Kolumbie.

Tayrona National Natural Park je opravdu krásným místem pro turisty, kteří hledají přírodu a světové dědictví. Park leží na karibském pobřeží, nedaleko města Santa Marta a zahrnuje neuvěřitelné horské oblasti, deštné pralesy a fantastické pláže obklopené palmami.

S více než 15 000 hektary rozlohy, je park domovem pro mnoho zajímavých zvířat, včetně homarů, krokodýlů a dokonce i krokodýlů sladkovodních. Pokud chcete vidět zvířata, pak byste měli jet v době mezi únor a květnem, kdy naopak v období dešťů (květen až listopad) zvířata vyhledávají úkryty a téměř je nelze vidět.

Pro mnoho návštěvníků je nejlepší částí parku oblast Tayrona Beach, která nabízí úchvatné pláže s tyrkysově modrou vodou. Pláže jsou obklopeny vysokými horami a poskytují úkryt v místech, kde lze ukojit své duševní i fyzické potřeby.

Další zajímavou částí parku je Pueblito, což jsou starověké ruiny města Tairona. Ty jsou umístěny ve vyšších horách a jsou vynikajícím příkladem archeologických památek z této oblasti.

Dobrou zprávou pro turisty je, že park je relativně snadno dostupný. Letenky do Santa Marta jsou často levné a u zdejších cestovních kanceláří si můžete zakoupit turistický balíček, který vás vezme až do parku a zpět.

Pokud hledáte krásné místo, kde si užít přírodu, pak je Tayrona National Natural Park tou správnou volbou. Plný barev, vůní a zvuků, tento park nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, které budou dlouho pamatovat. A co nejdůležitější, užijí si báječnou dovolenou v Kolumbii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tayrona National Natural Park


1. Jak se dostanu do parku Tayrona?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku Tayrona, je letecky do letiště v Santa Marta nebo autobusem ze sousedních měst v Kolumbii. Z centra Santa Marty vezmete autobus do El Zaino, nejbližší vesnice k parku.

2. Musím mít povolení k návštěvě parku Tayrona?

Ano, musíte mít povolení ke vstupu do parku. Povolení lze zakoupit v El Zaino nebo online. Důvodem je ochrana přírody a snaha minimalizovat negativní vliv návštěvníků na park.

3. Musím rezervovat předem ubytování v parku Tayrona?

Ano, doporučuje se rezervovat ubytování předem, protože počet turistů v parku je omezený a ubytování může být vyprodáno. V parku je k dispozici několik kempů a mikro-ubytovacích zařízení.

4. Jaké aktivity si mohu užít v parku Tayrona?

V parku Tayrona si můžete užít turistiku, potápění, plavání a pozorování zvířat a rostlin. Park nabízí mnoho stezek a pláží, kde si můžete odpočinout a užít si krásnou přírodu.

5. Jak zde zacházet s přírodou a zvířaty?

V parku Tayrona se musíte chovat ohleduplně k přírodě a zvířatům. Dodržujte pokyny personálu a neuposazujte rostliny ani nevydávejte rušivé zvuky, které by mohly narušit ekosystém parku. Dbejte na to, abyste nezanechávali odpadky a navštěvovali pouze přístupné oblasti.


Ubytování Kolumbie Tayrona National Natural Park


Tayrona National Natural Park je jedním z nejslavnějších a nejkrásnějších přírodních parků v Kolumbii. Nachází se na severním pobřeží země, v oblasti známé jako Sierra Nevada de Santa Marta. Tato oblast je domovem exotických druhů rostlin a živočichů a poskytuje nádherné scenérie pláží, deštných pralesů a horských vrcholků.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Tayrona National Natural Park, je tu mnoho možností ubytování. Park nabízí několik kempů, chat, bungalovů a eko-lodží. Tyto zařízení jsou navrženy tak, aby minimalizovaly vliv člověka na přírodní prostředí. Jsou postaveny z přírodních materiálů, jako jsou dřevo a palmové listy, a jsou vybaveny jednoduchým, ale pohodlným vybavením.

Cestovatelé mají také možnost strávit noc v hangzhou bahých, což jsou speciálně navržené hamaky umístěné mezi stromy. Tato jedinečná zkušenost jim umožňuje být jedním s přírodou a probouzet se každé ráno do zpěvu ptáků a zvuků pralesa.

Jedním z nejpopulárnějších míst k ubytování v parku je pláž Arrecifes. Zde se nachází mlýn, který nabízí jednoduché bungalovy s vlastní koupelnou a denní postelí. Mezi dalšími oblíbenými možnostmi jsou chaty v oblasti La Piscina a bungalovy v El Cabo San Juan. Tyto zařízení jsou vybaveny základním nábytkem a mají společné sociální zařízení.

Pro turisty, kteří hledají luxusnější ubytování, je tu také možnost pobytu v eko-lodžích, jako je Ecohabs v oblasti Cañaveral. Tyto luxusní chaty nabízejí výhled na moře, vlastní koupelnu, klimatizaci a další moderní vybavení.

Je třeba mít na paměti, že ubytování v Tayrona National Natural Park je velmi omezené a rezervace je nutná s předstihem. Park má omezený počet lidí, kterým umožní přístup, aby minimalizoval negativní dopady na přírodní prostředí. Je také důležité mít na paměti, že v parku není elektřina ani teplá voda, ačkoli některá ubytovací zařízení nabízejí sluneční energii a solární ohřev vody.

Tayrona National Natural Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a zažít unikátní dobrodružství. Ubytování v parku je skromné, ale pohodlné a umožňuje turistům prozkoumat krásu tohoto úžasného místa. Zde mohou turisté relaxovat na pláži, procházet tropickými deštnými pralesy a objevovat místní flóru a faunu. Tayrona National Natural Park je přírodní ráj, který stojí za návštěvu pro každého, kdo se ocitne v Kolumbii.


Počasí Kolumbie Tayrona National Natural Park


Kolumbie je známá svými krásnými krajinami a Tayrona National Natural Park na severu země není výjimkou. Tento národní park se nachází v oblasti Karibiku a je domovem mnoha exotických zvířat a rostlin. Ale jaké je zde počasí?

Počasí v Tayrona National Natural Park je obecně horké a vlhké po celý rok. V létě, které trvá od prosince do března, teploty mohou dosahovat až 33°C. V této době také obvykle dochází k většímu množství srážek, takže může být i deštivější období.

Od dubna do května nastává období sucha, kdy jsou teploty stále vysoké, ale množství srážek klesá. To znamená, že bude méně dešťových bouřek, ale někdy mohou být teploty velmi vysoké.

Od června do listopadu je období dešťů, kdy oblast ovlivňují tropické bouřky. Tyto bouřky mohou být velmi silné a trvat klidně několik dní. Během tohoto období může být také slyšet hukot vln a někdy dochází ke záplavám.

Je tedy důležité si během návštěvy parku zkontrolovat předpověď počasí a být připraven na různé podmínky. Ať už se rozhodnete navštívit park v jakémkoliv období, není pochyb o tom, že se setkáte s okouzlujícími plážemi, nádhernou přírodou a mnoha možnostmi pro dobrodružství.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky