Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba El Capitolio (Havana)

Dovolená Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je exotická karibská destinace, která láká turisty z celého světa. Mezi její nejznámější atrakce patří překrásné pláže, živá hudba, starý koloniální svět a fascinující kultura. Jedno město, které nesmíte při své návštěvě Kuby opomenout, je Havana, hlavní město tohoto ostrovního ráje. A nejimpozantnější budovou v celé Havaně je bezpochyby El Capitolio.

El Capitolio, které je vystavěno v stylu neoklasicismu, je inspirováno slavným Capitolem ve Washingtonu D.C. Stavba byla dokončena v roce 1929 a sloužila jako sídlo kubánského kongresu a vlády až do roku 1959, kdy politická situace na Kubě dramaticky změnila se po převratu Fidela Castra. Poté budova sloužila různým účelům a nyní se připravuje na to, aby se stala národním muzeem.

El Capitolio se nachází na okraji starého hlavního města Havany a je jedním z nejvýznamnějších architektonických pokladů Kuby. Jeho majestátní kupole dosahuje výšky 92 metrů a stojí na rekordních 25 000 pilotech. Tento monumentální komplex je opravdu ohromující a jeho význam v historii a kultuře Kuby je nezastupitelný.

I přes to, že budova není zdaleka ve své nejlepší kondici, můžete její krásu a historii stále obdivovat. Interiér je plný mramoru, umělých stavebních drahokamů, velkolepých soch a obrazů. Nezapomenutelným zážitkem je také prohlédnout si rozhlednu v kupoli budovy, odkud se vám naskytne panorama na celou Havanskou zátoku.

El Capitolio je také domovem slavné sochy "První republika" a "První republika" se nachází na velkolepém schodišti na vstupním prostranství budovy. Každý, kdo navštíví El Capitolio, by si neměl nechat ujít možnost vidět tyto impozantní sochy, které přímo symbolizují boj za nezávislost a svobodu Kuby.

Kromě toho, že je El Capitolio impozantním historickým sídlem, je také důležitým bodem orientace v samotné Havaně. Nachází se na ulici Prado, která je jednou z nejznámějších promenád a táhne se až k moři. Tato ulice je plná života a obchodů, a nabízí také jedinečnou možnost poznat místní kubánskou kulturu.

Navštěva El Capitolio je pro úplnou znalost a prožitek Kuby nezbytná. Pokud jste se rozhodli strávit svou dovolenou na Kubě, neměli byste opomenout tento úžasný historický symbol, který je nejen vyjádřením slávy minulých let, ale také připomínkou kubánského ducha a hrdosti.


Ubytování Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je jednou z nejvíce návštěvovaných destinací v Karibiku, a to díky své krásné přírodě, bohaté historii a kulturnímu bohatství. Pokud hledáte ideální místo pro ubytování na Kubě, je Havana s jejím El Capitolio jedním z nejlepších výchozích bodů pro prozkoumání tohoto fascinujícího ostrova.

El Capitolio, původně postaven jako sídlo kubánského parlamentu, je nyní ikonickou stavbou, která slouží jako muzeum a turistická atrakce. Nachází se v centru Havany a nabízí skvělé možnosti ubytování v blízkosti řady turistických atrakcí na Kubě.

Na Havana El Capitolio si můžete vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, hostelu a privátních pokojů u místních obyvatel. Všechny nabízejí pohodlné a čisté ubytování všechnym hodnotícím vrstvám, takže si zde libují jak turisté s nižším rozpočtem, tak i ti, kteří preferují sofistikovanější prostory.

Pokud hledáte luxusní a elegantní ubytování, je ideálním místem Hotel Saratoga. Hotel se nachází v překrásné historické budově s vysokými stropy a nabízí elegantní pokoje s prvotřídním vybavením a výhledem na El Capitolio. Kromě toho hotel nabízí řadu dalších zařízení, jako jsou restaurace, fitness centrum a bazén.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete se ubytovat v hostelu nebo privátním pokoji. Hostel Vedado nabízí cenově dostupné ubytování v blízkosti řady turistických atrakcí v Havaně. Má pohodlné postele a k dispozici jsou také společné koupelny, kuchyně a úložné prostory.

Pokud hledáte více autentické ubytování a chtějte poznat kubánský život, můžete si pronajmout privátní pokoj u místního obyvatele. Ty nabízí větší flexibilitu a možnost interakce s místními obyvateli a většinu z nich najdete v historickém centru města nedaleko od El Capitolio.

Celkově je ubytování na Kuba El Capitolio ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti centra dění v Havaně a mít snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím ostrova. Bez ohledu na vaše preference, zvolit si ubytování v této oblasti se ukáže jako dobrá volba pro vaši návštěvu Kuby.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba El Capitolio (Havana)


1. Jaké je otevírací doba Kuby El Capitolio?
Otevírací doba Kuby El Capitolio je obvykle od 9:00 do 18:00 hodin.

2. Jaké jsou vstupní poplatky na Kubu El Capitolio?
Ceny vstupních lístků na Kubu El Capitolio se mohou lišit, ale obvykle se pohybují kolem 10-15 CUC (konvertibilní peso, místní měna).

3. Jak se dostat na Kubu El Capitolio?
Kuba El Capitolio se nachází v centru Havanu a je snadno dostupná pěšky nebo taxi.

4. Je nutné si vstupenku na Kubu El Capitolio rezervovat předem?
Obvykle není nutné si rezervovat vstupenku na Kubu El Capitolio předem, ale v období většího turistického ruchu by to mohlo být doporučeno.

5. Jak dlouho si můžu prohlédnout Kuba El Capitolio?
Prohlídka Kuby El Capitolio obvykle trvá kolem 1-2 hodiny, ale návštěvníci si mohou vyhradit více času, pokud si chtějí prohlídku opravdu důkladně užít.

6. Mluví se v Kubě El Capitolio anglicky?
V mnoha částech Kuby El Capitolio se mluví anglicky, zejména personál turistických atrakcí. Nicméně, je vždy dobré naučit se základní fráze ve španělštině.

7. Je možné fotografovat v Kuba El Capitolio?
Ano, obvykle je povoleno fotografovat v Kuba El Capitolio. Nicméně, v některých částech muzea může být fotografie zakázána, takže je vždy nejlepší se informovat u personálu.

8. Nabízí Kuba El Capitolio prohlídky s průvodcem?
Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v Kuba El Capitolio. Průvodci mohou poskytnout více informací o historii a architektuře místa.

9. Je možné si v Kuba El Capitolio zakoupit suvenýry?
Ano, na Kubě El Capitolio je obvykle dostupný obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé drobné předměty a suvenýry jako památky.

10. Nabízí Kuba El Capitolio restaurace nebo kavárnu?
Ano, v Kuba El Capitolio je obvykle k dispozici restaurace nebo kavárna, kde si návštěvníci mohou odpočinout a občerstvit se během prohlídky.


Letenka Kuba El Capitolio (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je plné historie a kouzla. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v Havaně je budova El Capitolio. Tento symbol Kuby je vzorovaný podle americké budovy Kapitolu ve Washingtonu, ačkoli je ještě větší než originál. Letenka na Kubu a návštěva El Capitolio je zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný cestovatel.

El Capitolio je pozoruhodná stavba z 30. let 20. století, kterou navrhl kubánský architekt Eugenio Rayneri Piedra. Stavba byla zahájena v roce 1926 a dokončena v roce 1929. El Capitolio sloužilo jako sídlo kubánské vlády a jako centrum politických aktivit. Po revoluci v roce 1959, která přinesla změny ve vládní struktuře, byla budova přeměněna na sedadlo Akademie věd a později na národní knihovnu. Dnes je El Capitolio otevřeno pro veřejnost jako muzeum a turistická atrakce.

Během návštěvy El Capitolio si turisté mohou prohlédnout nádherný interiér budovy. Centrální hala je velká a vznešená, zdobená mramorem a uměleckými díly. V roce 2013 začala rozsáhlá rekonstrukce budovy, která měla obnovit její původní krásu. Dnes je El Capitolio znovu k vidění ve svém plném lesku. Návštěvníci se mohou projít historickými místnostmi, jako je například Zrcadlová síň, kde se nachází velkolepý nástropní obraz.

Jednou z nejvýraznějších atrakcí El Capitolio je jeho výhled na Havanu. Pokud se vydáte na vrchol stavby, otevře se před vámi panoramatický pohled na město. Budova se tyčí nad okolní zástavbou a zajišťuje jedinečný pohled na historické centrum Havany a Malecón, slavnou pobřežní promenádu.

Letenka na Kubu a návštěva El Capitolio je nejen estetickým zážitkem, ale také vám umožní proniknout do historie Kuby. Budova je významným symbolem a připomínkou bohaté minulosti země. Můžete se dozvědět více o kubánské politice, kultuře a historii prostřednictvím interaktivních výstav a informačních panelů.

Pokud plánujete cestu na Kubu, nezapomeňte zařadit návštěvu El Capitolio do svého itineráře. Tato nádherná budova je národním pokladem a skutečnou ikonou Havaně. Nejenže vám umožní obdivovat architektonickou krásu, ale také vás přenese do minulosti a umožní vám lépe porozumět kubánské kultuře a dějinám.


Počasí Kuba El Capitolio (Havana)


El Capitolio v Havaně je jednou z nejikoničtějších památek na Kubě. Tato krásná budova, která připomíná kapitol v americkém Washingtonu, se stala symbolickým centrem Havaný a je oblíbeným cílem turistů.

Vynikající počasí, kterým se Kuba pyšní, přidává k tomuto místu ještě větší kouzlo. Kuba má tropické podnebí, což znamená, že tu panuje vysoká teplota, vysoká vlhkost a relativně malé roční změny teplot.

Hlavní sezóny na Kubě jsou suché a deštivé období. Suché období se rozprostírá od listopadu do dubna, kdy je nejmenší šance na srážky. Právě v těchto měsících je Havana obklopena slunečním svitem a teploty se pohybují kolem příjemných 25-30 stupňů Celsia. Tato teplota je ideální pro procházky po El Capitolio a objevování krás města.

Naopak deštivé období přichází od května do října, kdy jsou srážky častější. Nicméně nebojte se, i během deštivého období se můžete těšit na slunečné dny s krátkými přeháňkami. Teploty bývají o něco vyšší, a to okolo 30-35 stupňů Celsia. Nevýhodou tohoto období jsou však vyšší vlhkost vzduchu a možnost tropických bouří.

El Capitolio vždy láká turisty svojí nádhernou architekturou a historickou hodnotou. Během pobytu v Havaně je proto vhodné sledovat předpověď počasí, abyste mohli plánovat své návštěvy v co nejpříjemnějších dnech.

V každém případě, bez ohledu na počasí, návštěva El Capitolio v Havaně je nezapomenutelným zážitkem. Takže nezapomeňte na svůj deštník během deštivého období a buďte připraveni si užít krásy tohoto historického místa v jednom z nejkrásnějších a nejživějších měst na Kubě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky