Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba El Malecón (Havana)

Dovolená Kuba El Malecón (Havana)


Dovolená na Kubě: Procházka po El Malecón v Havaně

Kuba je známým karibským rájem, který každoročně přitahuje miliony turistů. Tato tropická ostrovní země nabízí návštěvníkům slunečné pláže, kubánskou kulturu a bohatou historii. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na Kubě je Havana, hlavní město země. Ať už jste na ostrově poprvé, nebo už jste zde byli desítkykrát, není návštěva Havaně kompletní bez procházky po slavném El Malecónu.

El Malecón, což v překladu znamená "přímořský násep", je ikonická promenáda, která se táhne podél pobřeží Havany. Vytvořený v roce 1901, El Malecón byl původně postaven jako obrana před bouřemi a povodněmi, ale postupně se stal místem setkávání obyvatel i turistů. Jeho historický význam a malebné okolí ho činí oblíbeným místem pro procházky, posezení či romantické večírky.

Procházka po El Malecónu je skvělým způsobem, jak nasáknout atmosféru Havany. Můžete zde prohlédnout mnoho budov v koloniálním stylu, které odkazují na bohatou historii ostrova. Stará města a významné památky Havany se v nepřehlédnutelném stylu odrážejí v azurových vodách Karibského moře, což dává procházce po promenádě jedinečnou a romantickou atmosféru.

El Malecón je známým místem, kde se místní obyvatelé shromažďují, zejména večer. Můžete tady vidět rybáře se svými sítěmi, místní umělce, kteří se zde věnují svým tvůrčím praktikám, a mladé lidi, kteří si užívají noc ve městě. Atmosféra je zde živá a plná energie, a je těžké odolat kubánskému rytmu a tančit na melodie salsa či rumba.

Navštívit El Malecón večer je zcela jiný zážitek. Slunce zapadající nad mořem vytváří kouzelné scenérie a láká k romantickým procházkám po promenádě. Tato atmosféra ještě více oživuje rozličná stánky s občerstvením, které nabízejí tradiční kubánské pohoštění, jako jsou sladké plátěné banány či skvělě ochucené mojito.

El Malecón je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Havaně a návštěva ostrova je neúplná bez tohoto zážitku. Procházka po této ikonické promenádě vám umožní poznat kubánskou kulturu, historii a zároveň se ponořit do nádherné atmosféry karibského ráje.

Doporučujeme vám vyhledat si informace o bezpečnostních opatřeních a aktuálních podmínkách cestování před vycestováním na Kubu. Ujistěte se, že máte platná víza a unikátní zážitky na ostrově vás čekají. Připravte se na procházku po El Malecónu a užijte si dovolenou nabízenou touto tropickou perlou Karibiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba El Malecón (Havana)


1. Jaké jsou otvírací hodiny Kuby El Malecon v Havaně?
Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na dni v týdnu a sezóně, ale většinou je otevřeno od 11:00 do 2:00 ráno.

2. Nabízí Kuba El Malecon v Havaně jídlo?
Ano, nabízí širokou škálu jídel, včetně tradiční kubánské kuchyně, mořských plodů a nápojů.

3. Má Kuba El Malecon v Havaně dress code?
Není povinný dress code, ale je vhodné obléknout se elegantněji než v klasické turistické oblečení.

4. Nabízí Kuba El Malecon v Havaně stolní rezervace?
Ano, stolní rezervace jsou k dispozici a doporučuje se, aby byly rezervovány předem, zejména v období vrcholné sezóny.

5. Má Kuba El Malecon v Havaně vlastní parkoviště?
Ne, Kuba El Malecon nemá vlastní parkoviště, takže je nejlepší parkovat na okolních ulicích.

6. Je možné platit kreditní kartou v Kuba El Malecon v Havaně?
Ano, je možné platit kreditní kartou, ale většina místních podniků preferuje platby v hotovosti.

7. Může se v Kuba El Malecon v Havaně kouřit?
Ano, je povoleno kouření v určených prostorách.

8. Nabízí Kuba El Malecon v Havaně živou hudbu?
Ano, Kuba El Malecon je známá svou živou hudbou, včetně hudebních skupin hrajících tradiční kubánskou hudbu, salsa a merengue.

9. Má Kuba El Malecon v Havaně terasu?
Ano, má terasu s výhledem na moře.

10. Nabízí Kuba El Malecon v Havaně možnost pronájmu soukromého prostoru pro soukromé nebo firemní akce?
Ano, Kuba El Malecon nabízí soukromé prostory pro speciální akce, jako jsou narozeniny, svatby nebo firemní večírky.


Ubytování Kuba El Malecón (Havana)


Kuba je ostrov, který se pyšní krásnou přírodou a velkým kulturním dědictvím. Havana je hlavním městem Kuby, městem plným historických památek, úchvatných pláží a vyhlášeného rumu. Pokud plánujete navštívit tuto perlu Karibiku, ubytování Kuba El Malecón by mohlo být tou správnou volbou.

Kuba El Malecón je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko všeho, co Havana nabízí. Je to stylový a moderní hotel, který se nachází přímo na malebné pobřežní promenádě El Malecón. Díky této vynikající poloze mohou hosté těžit z pohledu na moře a vychutnat si večerní procházky podél pláže.

Hotel Kuba El Malecón nabízí svým hostům 26 pokoje, které jsou vkusně zařízené, aby splnily veškeré požadavky hostů. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, vlastní koupelnou, TV s plochou obrazovkou a minibarem. Kromě toho je v každém pokoji k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení, které vám umožní zůstat v kontaktu s okolním světem.

Kuba El Malecón nabízí také možnost stravování pro své hosty s výhledem na moře. Restaurace El Malecón nabízí široký výběr kubánských specialit a pokrmů celosvětové kuchyně. Zde si můžete vychutnat své snídaně, obědy a večeře s výhledem na moře, což vám poskytne nezapomenutelný zážitek.

V hotelu Kuba El Malecón najdete také bazén a sluneční terasu, kterou mohou hosté využít k odpočinku a relaxaci. Kromě toho si zde můžete zarezervovat masáže a wellness služby, díky nimž si můžete odpočinout a nechat se rozmazlovat.

Pokud hledáte pobyt plný relaxace a komfortu, ubytování Kuba El Malecón je ideální volbou. Má vynikající polohu, stylové pokoje, dobré jídlo a skvělé wellness služby. Tento hotel vám poskytne nezapomenutelný pobyt na Kubě.


Počasí Kuba El Malecón (Havana)


Kuba patří mezi oblíbené turistické destinace a především její hlavní město Havana nabízí mnoho atrakcí. Jednou z nich je malebná promenáda El Malecón, která leží přímo na pobřeží Karibského moře.

Počasí na Kubě je tropické a podnebí se vyznačuje horkými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v Havaně se pohybuje mezi 26 a 32 stupni Celsia. Nejvíce srážek připadá na období od května do října, kdy váš pobyt na El Malecón může být ovlivněn občasnými bouřkami a hurikány.

Přestože počasí může být na Kubě velmi nepředvídatelné, návštěvníci si často užívají procházky po El Malecónu. Tato promenáda se protáhne z historické čtvrti Havany až po moderní letovisko Miramar. Na El Malecónu můžete pozorovat krásné západy slunce nad Karibským mořem, posedět v mnoha kavárnách a restauracích, nebo třeba hrát s místními obyvateli kubánskou hru domino.

Dokonce i při nepříznivém počasí se můžete těšit na pozorování moře a na atmosféru, která obklopuje tuto nádhernou promenádu. Pokud vám přece jen počasí zkříží plány, můžete si užít mnoho kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a mnoho dalšího.

Celkově lze tedy říct, že počasí na Kubě může být nevyzpytatelné, ale atmosféra na El Malecónu je vždy lákavá a stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, zda se chystáte na procházku nebo jen tak posedět v jedné z restaurací, nezapomeňte přibalit opalovací krém a brýle, abyste dokázali využít každého slunečního paprsku, který se vás bude snažit dostihnout.


Letenka Kuba El Malecón (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je světově proslulá svou krásnou architekturou, energickou atmosférou a bohatou kulturní scénou. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších částí města je pobřežní esplanáda El Malecón, která je přímořskou promenádou, jež spojuje městskou část Vedado s historickým centrem Havany.

El Malecón je symbolem Havany a místem, které návštěvníkům nabízí autentický pohled na život v kubánské metropoli. Procházka po promenádě je skvělým způsobem, jak si vychutnat pádivořácné vlny Karibského moře a pozorovat každodenní život místních obyvatel. El Malecón je místem setkávání lidí všech generací a sociálních vrstev. Zde si můžete sednout na kamennou zeď a sledovat rybáře, kteří se pokoušejí ulovit čerstvou rybu, zatímco východ slunce nebo západ slunce tvoří kulisu k netradičnímu divadlu.

Pro milovníky architektury je promenáda také volnou vstupenkou do historie Havany. Na jedné straně se nachází barokní a neoklasicistní stavby, na druhé straně moderní výškové budovy. Během procházky po El Malecón si lze všimnout různorodých budov a památek, jako je například majestátní Hotel Nacional, který zůstává symbolem elegance a luxusu, nebo Castillo de la Real Fuerza, jedna z nejstarších zachovalých pevností v Americe.

El Malecón je také srdečním centrem kubánské kultury. Během večerních hodin se zde často konají hudební akce a koncerty, kde místní umělci předvádějí svůj talent. Tanečníci si na promenádě mohou zatančit k neodolatelnému ritmu salsy a bachaty. Navíc, v různých restauracích, které se nacházejí přímo u El Malecón, si lze vychutnat autentickou kubánskou kuchyni a pokochat se kouzlem místní hudby.

Pokud máte zájem navštívit tuto malebnou část Havany, můžete si zakoupit letenku na Kubu a začít svou dovolenou v jednom z nejživějších míst Kuby. Místní kultura, nádherné výhledy a atmosféra El Malecónu vytvářejí nezapomenutelný zážitek, který bude putovat s vámi i po návratu z tohoto úžasného ostrova v Karibiku.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky