Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Guardalavaca

Letenka Kuba Guardalavaca


Plážový ráj na Kubě - Guardalavaca

Kuba, země rumu a doutníků, je známá svými krásnými plážemi a exotickou atmosférou. Jednou z nejoblíbenějších destinací na ostrově pro milovníky slunce a moře je Guardalavaca. Tato malebná plážová oblast se nachází na severovýchodě Kuby, v provincii Holguín, a láká turisty ze všech koutů světa.

Guardalavaca je synonymem pro křišťálově čistou vodu Karibského moře, bílý jemný písek a palmové háje. Tato přírodní krása vytváří idylické prostředí, které je ideální pro dokonalou dovolenou pod palmovým stromem. Pláže v této oblasti jsou známé svými úzkými zálivy, které poskytují klid a soukromí pro každého návštěvníka.

Nepřekonatelné podmínky pro bujaré potápění a šnorchlování jsou jedním z hlavních lákadel Guardalavacy. Pod hladinou Karibského moře se nachází bohatý korálový útes, který skýtá úžasná pozorování tropických ryb a podmořského života. Ti, kteří se věnují potápění, zde najdou mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Zároveň je Guardalavaca výborným místem pro milovníky vodních sportů. Windsurfing, kajakování, vodní lyžování a rybaření jsou pouze některé z aktivit, které můžete v této oblasti vyzkoušet. Pro ty, kteří si raději užívají slunce a relaxaci, jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky, které zajišťují pohodlný odpočinek.

Guardalavaca má také bohatou historii a kulturu. V blízkém okolí se nachází několik zajímavostí, které stojí za návštěvu. V malém městečku Banes, nedaleko Guardalavacy, naleznete archeologické naleziště, které odkrývá minulost původních obyvatel Kuby. Další must-see atrakcí je zámek San Salvador de la Punta, který pochází ze 16. století a nabízí panoramatický výhled na přístav v Holguínu.

Guardalavaca je turistickým centrem, které nabízí širokou škálu ubytování. Od luxusních all-inclusive hotelů až po menší butikové hotely, je zde něco pro každého a pro každou peněženku. Restaurace a bary v této oblasti jsou specializované na tradiční kubánskou kuchyni a nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou na pláži s příjemným klimatem, krásnou přírodou a možností poznat fascinující kubánskou kulturu, Guardalavaca je pro vás ideálním místem. Nechte se unést tropickou atmosférou a zadívání západy slunce na této nádherné pláži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Guardalavaca


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí na pobyt na Kubě v oblasti Guardalavaca:

1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Guardalavaca?
Nejlepší období k návštěvě Guardalavaca je od prosince do dubna, kdy jsou teploty mírné a slunečné počasí je ideální pro plážovou dovolenou.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Guardalavaca?
Guardalavaca Beach a Esmeralda Beach jsou nejlepší pláže v Guardalavaca.

3. Kde najdu dobré restaurace v Guardalavaca?
V Guardalavaca se nachází mnoho skvělých restaurací, jako například El Ancla, Paladar La Loma, a El Patio, nabízející tradiční kubánskou kuchyni a rybí speciality.

4. Jaké aktivity mohu v Guardalavaca podniknout?
V Guardalavaca je mnoho aktivit, z nichž si určitě vyberete. Mohou to být potápění, šnorchlování, jízda na koni, horská kola a další.

5. Jaký druh oblečení si mám vzít na Kubu?
Měli byste si vzít pohodlné a lehké oblečení, protože počasí může být velmi horké a vlhké. Navíc nezapomeňte na plavky a opalovací krém.

6. Jaký je místní jazyk?
Místním jazykem na Kubě je španělština.

7. Jaký je místní obyvatelstvo?
Místní obyvatelé jsou příjemní a přátelští, mají rádi hosty a rádi se s nimi baví.

8. Jak být bezpečný v Guardalavacu?
Guardalavaca je poměrně bezpečné místo, avšak stejně jako v jakémkoli turistickém středisku je třeba být obezřetný a chránit své cennosti. Doporučuje se používat trezor v hotelové místnosti a nechat velké množství peněz a dokladů v bezpečí.

9. Kde mohu směnit místní měnu?
Místní měna je cubanské pesos nebo kubánský konvertibilní peso (CUC). Můžete si směnit měnu v bankách a směnárnách po celém Guardalavaca. Většina hotelů nabízí také výměnu měny.

10. Můžu platit kreditní kartou v Guardalavace?
Ano, kreditní karty jsou akceptovány v řadě hotelů, restaurací a obchodů v Guardalavace. Nicméně, může vás potkat problém se špatným připojením, proto je dobré mít vždy při sobě trochu hotovosti.


Počasí Kuba Guardalavaca


Kuba je jednou z nejkrásnějších karibských destinací a jedním z jejích nejznámějších letovisek je Guardalavaca. Toto letovisko se nachází na severovýchodě Kuby, poblíž města Holguín, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, teplé moře a jedinečnou atmosféru.

Počasí v Guardalavace je typické pro karibskou oblast - teplé a slunečné. Tropické klima zaručuje příjemné teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 °C a teploměr se zřídka dostane pod 20 °C, dokonce ani v zimních měsících. Neexistuje tedy žádná sezóna, kdy by bylo počasí v Guardalavace nevhodné pro plážování nebo aktivní dovolenou.

Podnebí v Guardalavace je charakteristické vysokou vlhkostí vzduchu a občasnými dešti. Průměrná roční srážková úroveň se pohybuje kolem 1000-1500 mm, přičemž amplituda srážek je nejvyšší v období dešťů, které trvá od května do října. Během dešťové sezóny se může vyskytovat časté a krátkodobé přeháňky, které obyčejně nevydrží déle než hodinu. Vzhledem k tomu, že Kuba leží v oblasti karibského moře, existuje také možnost tropických bouří nebo hurikánů v období mezi červnem a listopadem. V těchto případech je nutné dodržovat pokyny a doporučení místních úřadů.

Léto na Kubě je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí vzduchu. Průměrná teplota v létě dosahuje kolem 30-35 °C, s některými dny, kdy teploty mohou překročit i 40 °C. Jelikož je slunce velmi silné, je nutné si udržovat hydrataci a chránit pokožku před slunečními paprsky. Mořská voda má teplotu kolem 27-30 °C, což je ideální pro potápění a další vodní sporty.

V zimních měsících jsou teploty na Kubě mírně nižší, ale stále příjemné. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 20-25 °C, s nočními teplotami okolo 15-20 °C. Mořská voda má stále teplotu kolem 25 °C, což je dostatečně teplé pro koupání a vodní aktivity.

Guardalavaca je skvělou destinací pro dovolenou, protože nabízí příjemné počasí po celý rok. Nezáleží na tom, zda sem cestujete v létě nebo v zimě, vždy si můžete užít slunce, teplé moře a krásné pláže. Je však důležité si uvědomit, že počasí může být proměnlivé a připravit se na možné deště nebo bouřky. S tímto vědomím si můžete plně vychutnat všechny atrakce a krásy, které Kuba a Guardalavaca nabízejí.


Dovolená Kuba Guardalavaca


Kuba je země s bohatou historií, krásnou přírodou a přátelskými obyvateli. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Kubě je Guardalavaca, malebné letovisko nacházející se na severovýchodě ostrova.

Guardalavaca je známá svou nádhernou pláží s jemným bílým pískem a křišťálově čistým mořem. Pláž se táhne na více než 4 kilometry a nabízí turistům dokonalé podmínky pro relaxaci, opalování a provozování vodních sportů. Tato pláž je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování, díky svému korálovému útesu, který skrývá bohatství podvodního života.

Mimo pláž můžete navštívit také město Holguín, které je hlavním městem regionu. Město je bohaté na historii a kulturu, nabízí návštěvníkům možnost prozkoumávání koloniálních budov, malebných uliček a příjemných náměstí. Návštěvníci zde mohou také ochutnat tradiční kubánskou kuchyni a užít si místního folklórního tance.

Pro milovníky přírody nabízí Guardalavaca možnost toulání se v blízkém přírodním parku Bahía de Naranjo. Park je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných ptáků, motýlů a vodních želv. Zde se můžete také vydat na zajímavou výpravu do jeskyní, kde se nachází podzemní řeka.

Pokud máte rádi sport a adrenalin, nelze zapomenout na návštěvu Rancho King. Toto ranč je ideálním místem pro jízdu na koni a objevení krásného venkovského prostředí. Zde si můžete vychutnat unikátní zážitek plný dobrodružství a přitom se seznámit s kubánskou přírodou.

Guardalavaca je rovněž výchozím bodem pro exkurze do blízkého ostrova Cayo Saetía. Tento malý ostrov je chráněnou přírodní rezervací a nabízí návštěvníkům krásné pláže a možnost pozorování vzácných druhů zvířat, jako jsou například divoké koně, jelenci nebo buvoli.

Kuba Guardalavaca je tedy ideálním cílem pro ty, kteří hledají kombinaci nezapomenutelné plážové dovolené a možnost prozkoumat přírodní a kulturní bohatství Kubánského ostrova. Přátelská atmosféra, krásné pláže a nezapomenutelné zážitky vás čekají v tomto malebném kubánském letovisku.


Ubytování Kuba Guardalavaca


Kuba je exotická a fascinující destinace, která je oblíbená mezi turisty z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších lokalit na Kubě je Guardalavaca, která se nachází na severovýchodě ostrova. Guardalavaca je známá svou krásnou pláží, teplým mořem a bohatým korálovým útesem, což ji činí ideálním místem pro milovníky slunce, pláží a potápění.

Ubytování v Guardalavace nabízí širokou škálu možností, z nichž si každý turista může vybrat tu, která nejlépe vyhovuje jeho potřebám a představám. Místní hotely jsou známé pro svou pohostinnost a kvalitu poskytovaných služeb.

Jedním z nejluxusnějších ubytovacích zařízení v Guardalavace je hotel Paradisus Rio de Oro, který je vhodný pro ty, kteří hledají luxusní pobyt a veškerý komfort. Hotel nabízí apartmány s výhledem na moře, vlastní soukromou pláž, bazén, lázně a více než deset restaurací a barů. Také si zde můžete vychutnat bohatou nabídku vodních sportů, jako je šnorchlování, potápění a plachtění.

Pro ty, kteří preferují menší ubytování a přátelštější atmosféru, je zde také mnoho menších hotelů a penzionů. Například hotel Brisas Guardalavaca je oblíbeným ubytováním pro rodiny, protože nabízí pohodlné pokoje, bazény, dětské kluby a animační programy pro děti. Navíc se nachází přímo na pláži, což je ideální pro rodinnou rekreaci.

Chcete-li zažít autentický pobyt na Kubě, můžete zvolit také ubytování v soukromých penzionech, známých jako "casa particular". Tato zařízení jsou provozována místními rodinami a nabízejí jedinečný pohled na kubánský život. Můžete si pronajmout pokoj a pocítit atmosféru místních domů, nebo si dokonce pronajmout celý byt. Mnoho casa particular také nabízí možnost snídaně a dalších jídel, které jsou připraveny z čerstvých místních surovin.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, v Guardalavace se budete moci těšit na úchvatnou krásu pláží a turistických zajímavostí. Můžete si udělat výlet do města Holguín, které se nachází nedaleko, nebo se vydat na výlet do národního parku Bahia de Naranjo, který je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a rostlin.

Guardalavaca je jedním z nejatraktivnějších míst na Kubě, kde naleznou dovolenkáři vše, co si přejí. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, můžete se těšit na příjemný pobyt, skvělou pohostinnost a nezapomenutelné zážitky.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky